نحوه برگزاری کنکور دکتری 1401

نحوه برگزاری کنکور دکتری

جهت مشاوره در زمینه نحوه برگزاری کنکور دکتری 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۱ و آخرین اخبار تعویق کنکور دکتری 1401 به علت کرونا : طبق سالیان گذشته، آزمون دکتری در اسفند ماه و فقط یکبار در سال برگزار می گردد و داوطلبان برای قبولی در دانشگاه های دوره روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد، پیام نور و پردیس خودگردان با یکدیگر به رقابت می پردارند. در صورت شیوع ویروس کرونا در کشور، احتمال تعویق و تغییر در زمان برگزاری کنکور دکتری وجود دارد.

نحوه برگزاری کنکور دکتری

کنکور دکتری هرساله در اسفندماه برگزار می گردد. در پی شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور، سال گذشته کنکور دکتری در اسفندماه برگزار نشد و طبق دستور ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، آزمون دکتری سال 99 به تعویق افتاد و این آزمون در مردادماه برگزار گردید. باتوجه به آنکه امسال نیز شرایط کشور عادی نمی باشد، آیا احتمال تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۱ و تغییر زمان برگزاری کنکور دکتری وجود دارد ؟ نحوه برگزاری کنکور دکتری 1401 چگونه است ؟

آزمون دوره دکتری سال ۱۴۰۱ با رقابت ۱۸۵هزار نفر دقایقی پیش در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور آغاز شد.

آزمون دوره دکتری سال ۱۴۰۱ دقایقی پیش با حضور ۱۸۵هزار نفر در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور آغاز شد.

داوطلبان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ازجمله فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در جلسه آزمون حاضر شده‌اند. این آزمون در استان خوزستان که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد نیز برگزار می‌شود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های این استان سخت‌گیرانه‌تر خواهد بود.

سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا مصاحبه داوطلبان به‌صورت مجازی در اتاق کنفرانس آنلاین و با حضور اساتید برگزار شد.

در دانشگاه آزاد اسلامی نیز مصاحبه‌ها به‌صورت مجازی در استان تهران برگزار شد و همه متقاضیان دعوت‌شده به‌صورت مجازی در جلسات آنلاین حاضر شدند. البته اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای دانشگاهی استان تهران حضور داشتند و فقط داوطلبان آنلاین می‌شدند.

دوره دکتری چیست؟

دوره دکتری بالاترین دوره تحصیلی آموزش عالی است كه به اعطای مدرك تحصیلی میانجامد و رسالت آن تربیت افرادی است كه بـا نـوآوری در زمینه‌های مختلف علوم و فناوری در رفع نیازهای كشور و گسترش مرزهای دانش مؤثر باشند.

زمان و نحوه برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۱

کنکور دکتری 6 اسفند 1400 برگزار می‎ شود

زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش:
🔻کنکور دکتری ۱۴۰۱ با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی روز جمعه پانزدهم اسفند برگزار خواهد شد.
🔻داوطلبان از 3 تا 5 اسفند، کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.
🔻در این آزمون حدود ۱۸۰ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

نحوه برگزاری کنکور دکتری 1401

بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده، زمان برگزاری آزمون مذکور در روز جمعه مورخ 1400/12/06 اعلام شده است. کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سراسری 1401  جهت شركت در‌ آزمون‌ دکتری كلیه‌ داوطلبان‌ از تاریخ 1400/12/03 برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. در سال گذشته، با توجه به شرایط شیوع کرونا، سازمان سنجش داوطلبان را به سه دسته تقسیم کرد:

 1. دسته اول مبتلای قطعی به کرونا بودند که در بیمارستان بستری بوده و اسامی آنها در اختیار وزارت بهداشت بود.
 2. دسته دوم مبتلا به کرونا بوده و در قرنطینه خانگی به سر می‌بردند.
 3. دسته سوم داوطلبانی بودند که مبتلا نبوده و در سلامت به سر می‌بردند.

نحوه برگزاری کنکور دکتری در خوزستان

نحوه برگزاری کنکور دکتری در شهر‌های قرمز خوزستان :

زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور : به منظور رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی در کنکور دکتری ناپیوسته سال ۱۴۰۱ مقرر شد حوزه‌های برگزاری این آزمون افزایش پیدا کند.

بر این اساس به منظور جا به جایی کمتر بین شهری داوطلبان کنکور دکتری ناپیوسته، تعداد حوزه‌های برگزاری این آزمون به ۱۱۰ شهر رسید. در کنکور دکتری سال ۹۹ تعداد کل حوزه‌های برگزاری در سراسر کشور ۶۰ عدد بود.

در استان خوزستان تعداد شهر‌هایی که محل برگزاری آزمون دکتری خواهند بود از ۷ شهر به ۱۵ شهر افزایش یافت تا در شهر‌های قرمز جا به جایی داوطلب نداشته باشیم.

نحوه برگزاری کنکور دکتری داوطلبان مبتلا به ویروس کرونا

به منظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون دکتری سال 1401 که دچار بیماری کرونا شده‌اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ نموده است. این داوطلبان لازم است با مراجعه به درگاه اینترنتی این سازمان (بخش آزمون دکتری) فرم خوداظهاری را تکمیل نموده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری نمایند. بدیهی است این سازمان با توجه به پیش بینی های بعمل آمده برای این داوطلبان در بیمارستان و یا در محل امنی که وزارت بهداشت در شهرهای محل برگزاری آزمون تعیین خواهد نمود، آزمون برگزار خواهد کرد.

نحوه برگزاری آزمون دکتری 1401

ضمن آرزوی سلامتی، تندرستی و موفقیت برای شما، براساس، آخرین اطلاعات درباره راه های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالي آن در حوزه هاي برگزاري آزمون، انتظار می رود موارد زیر را مدنظر قرار داده و برای حفظ سلامتی خود، سایر داوطلبان و خانواده های محترم خود، آن را رعایت کنید.

 1.  زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابید. حوزه برگزاری آزمون از ساعت 6:30 صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور شما خواهد بود.
 2. برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول ننمایید.
 3. از تردد بی مورد در محل آزمون جدا خودداری نمایید.
 4. هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایید.
 5. همراه داشتن ماسک 3 لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی میباشد.
 6. حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافي از جمله تلفن همراه، ماشين حساب، كيف دستي، ساك دستي، كتاب، جزوه و … معذور می باشند، بنابراین اکیدا توصیه می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جدا خودداری شود.
 7. به همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد بود.

نحوه برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۱

دستورالعمل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی :

 1. در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور جدا خودداری نمایید.
 2. برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنید.
 3.  از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جدا خودداری نمایند.
 4. هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده نمایید. در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید.
 5.  در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن  ماسک 3 لایه معمولی (بدون فیلتر) اقدام به صحبت نمایید.
 6. به پیامهایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنید.
 7.  لوازم التحریر مورد نیاز از قبیل مداد، تراش و پاک کن به همراه داشته باشید. تاکید میشود رد و بدل کردن این لوازم در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.
 8. پاک کردن و ضدعفونی کردن دست بعد از درج اثر انگشت در پاسخنامه با پدالکلی (که توسط حوزه امتحانی به شما تحویل می‌شود) حتما انجام گردد.
 9.  سعی کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس مي شود نظير صندلی ها، دستگيره درب ها و شیرآلات سرويس بهداشتي و… خودداری نموده و از دستمال کاغذی استفاده کنید.

چگونگی پذیرش دانشجوی دوره دکتری در سال ۱۴۰۱

▫️دانشجویان دکتری پس از کسب حد نصاب‌های لازم در آزمون حضوری و مصاحبه علمی، پذیرش می‌شوند.

▫️پنجاه درصد نمره داوطلبان دوره دکتری آموزشی پژوهشی در آزمون سازمان سنجش تعیین می‌شود. سهم آزمون متمرکز در نمره داوطلبان دوره‌های دکتری پژوهش محور ۳۰ درصد است.

▫️ دانشگاه‌ها مجاز به برگزاری آزمون کتبی و شفاهی از متقاضیان معرفی شده برای مرحله دوم و لحاظ کردن نمره‌ی آن در نمره‌ی مصاحبه‌ی علمی و سنجش عملی داوطلبان هستند.


برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با نحوه برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۱ می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول کنکور دکتری 1401

کنکور دکتری 1401 چه زمانی برگزار می شود؟

براساس آخرین اطلاعیه منتشر شده، کنکور دکتری 1401، روز جمعه 6 اسفندماه 1400 برگزار می شود؟

کنکور دکتری 1401 چگونه برگزار می شود؟

نحوه برگزاری کنکور دکتری 1401 در این مقاله ارائه شده است.

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری چه زمانی منتشر می شود؟

داوطلبان از تاریخ 3 تا 14 اسفندماه، می توانند کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت نمایند.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه نحوه برگزاری کنکور دکتری 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.