نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 ؛ اعلام شد …

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98

جهت مشاوره در زمینه نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 ؛ اعلام شد …

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 ؛ اعلام شد … : اعتراض به نتایج ارشد 98 ,اعتراض داوطلبان کنکور ارشد 98 به سهمیه ها , مسئولان سازمان سنجش را به مجلس کشاند ,اعتراض داوطلبان کنکور ارشد 98 به سهمیه ها , اعتراض داوطلبان کنکور ارشد,کارشناسی ارشد 98,پاسخ به اعتراضات,اعتراض به نتایج,مشاوره تلفنی امور مربوط به سازمان سنجش,سایت سازمان سنجش و آموزش کشور,سیستم پاسخگویی سازمان سنجش,سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش,کارشناسی ارشد,ثبت درخواست در سازمان سنجش,سامانه ثبت درخواست در سازمان سنجش

تغییر نتایج کارشناسی ارشد 98


توجه : این خبر در حال به روز رسانی است …

مشاور گروپ مرکز تخصصی مشاوره , برنامه ریزی و انتخاب رشته در کشور  …

آخرین اخبار و اطلاعیه های مهم اعمال سهمیه ها را در

سایت مشاور گروپ دنبال نمایید …


آخرین اخبار از پاسخ به اعتراضات داوطلبان کارشناسی ارشد 98

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 :  رئیس سازمان سنجش در پاسخ به اعتراضات داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 98 از این سازمان به عنوان مجری قانون یاد کرد .

دکتر ابراهیم خدایی افزود : ظرفیت های دانشگاه با توجه به درخواست دانشگاه و تایید شورای گسترش آموزش عالی در دفترچه های آزمون ها چاپ می شود و تعیین ظرفیت بر اساس امکانات دانشگاه صورت می گیرد و سازمان سنجش دخالتی در میزان ظرفیت ندارد و تنها دانشگاه تصمیم گیرنده است .

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 :   وی گفت : در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ضوابط و در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ظرفیت های دانشگاه ها به صورت شفاف اعلام می شود و نمی توان یک دانشگاه را مورد مذمت قرار داد که ظرفیت یک رشته را تغییر داده است چرا که برای افزایش ظرفیت امکانات آموزشی مد نظر قرار گرفته است .

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره بحث ضوابط و مقررات ورودی آزمون کارشناسی ارشد و اعتراض داوطلبان به سهمیه ها گفت : دو محل مرجع تعیین سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد هستند . یک مجلس شورای اسلامی و دیگر شورای عالی انقلاب فرهنگی . ضمن اینکه ضوابط شرکت در آزمون و جزئیات سهمیه ها در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون ها مشخص درج شده است .

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 :  وی افزود : ۲۵ درصد ظرفیت هر کدرشته محل به « همسر و فرزندان ‌شهدا و مفقودالاثر » ، « آزادگان‌ و همسر و فرزندان‌ آنان » ، « جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان » اختصاص دارد . ( سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد ظرفیت ) . همچنین پنج درصد ظرفیت هر کدرشته محل نیز به « جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان » و « همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه » اختصاص دارد ( سهمیه ایثارگران ۵ درصد ظرفیت ) که همه اینها به شرط داشتن ۷۰ درصد نمره است .

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 وی گفت : داوطلبان ایثارگر اعم از ( ایثارگران ۲۵ درصد ظرفیت و ایثارگران ۵ درصد ظرفیت ) و رزمنده شامل ( رزمندگان بسیجی ، رزمندگان جهادگر ، رزمندگان نیروهای مسلح ، خانواده شهدا « پدر ، مادر ، خواهر و برادرشهید » ، همسر و فرزندان معظم شهدا و یا مفقودالاثر ، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان ، جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان ، آزادگان و فرزندان و همسر آنان ، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبان در جبهه ) هستند .

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 :  خدایی یادآور شد : طبق تبصره بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه در صورتی که سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران توسط داوطلبان مشمول سهمیه تکمیل نشود ، خالی مانده آن ، ابتدا به مشمولین سهمیه ۵ درصدی ایثارگران که شرایط و حدنصاب لازم را داشتند، تخصیص می یابد .

وی خاطرنشان کرد : آنچه اتفاق افتاده این است که ظرفیت این سهمیه ۳۰ درصدی در دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی پر شده است . ضمن اینکه داوطلب در زمان انتخاب رشته می داند که ۳۰ درصد ظرفیت به این سهمیه اختصاص دارد .

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 :  رئیس سازمان سنجش گفت : مطالبی از سوی برخی از نمایندگان مجلس درباره مازاد بودن این ظرفیت و یا تفاوت قانون با آنچه در مذاکرات مجلس روی داده مطرح می شود که ما از این موضوع تعجب می کنیم. مبنای عمل نظام آموزش عالی و سازمان سنجش قانون ابلاغی مجلس به دولت است و بسیار عجیب است که این گفته ها بر چه مبنایی عنوان می شود .

وی گفت : سازمان سنجش آموزش کشور درباره سهمیه ایثارگران تنها قانون را اجرا کرده است و هر زمان مرجع قانونگذاری ، قانون را اصلاح کرد ، سازمان سنجش نیز به عنوان مجری آن را اجرا می کند .

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 :  رئیس سازمان سنجش یادآور شد : بارها اعلام کرده ایم که سازمان سنجش نیز موافق است که کل سهمیه ها و تسهیلات حذف شود و مبنای علمی تنها ملاک ورود داوطلبان باشد .

وی خاطرنشان کرد : اگر داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد به عدم قبولی خود اعتراض دارند به آن ۳۰ درصد ظرفیت توجه کنند و با محاسبه رتبه خود اگر رتبه بهتری کسب کردند می توانند برای اعتراض نسبت به ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اقدام کنند .

خدایی تاکید کرد : اعتراض به قانون مصوب باید در جای دیگری صورت گیرد و سازمان سنجش مرجع اعتراض به قانون نیست .
نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98

نحوه ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 : هر داوطلب ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی باید قبل از ثبت کردن درخواست خود ، در سایت سنجش عضو باشد . اگر قصد ثبت درخواست در سامانه پاسخگویی سازمان سنجش را دارید باید بعد از ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org از منوی سمت چپ قسمت (( ورود به سیستم پاسخگویی )) را انتخاب کنید . ( قسمت مقابل فلش قرمز رنگ ) .

 آخرین اخبار از پاسخ به اعتراضات داوطلبان کارشناسی ارشد 98  : 

بعد از ورود به صفحه بعدی ، روی دکمه (( عضویت در سایت )) کلیک نمایید . ( عبارت مقابل فلش زرد رنگ )

 آخرین اخبار از پاسخ به اعتراضات داوطلبان کارشناسی ارشد 98  : 

سپس به صفحه (( عضویت در سایت )) هدایت می شوید .

 آخرین اخبار از پاسخ به اعتراضات داوطلبان کارشناسی ارشد 98  : 

نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 : در این صفحه ورود تمامی اطلاعات الزامی می باشد و نکته بسیار مهم این است که باید در قسمت پست الکترونیکی ، ایمیلی را وارد کنید که به آن دسترسی دارید چون برای دریافت نام کاربری و رمز عبور الزامیست . بعد از ثبت اطلاعات و انتخاب گزینه (( تائید )) ، به ایمیلی که در حین ثبت نام وارد کردید ، پیامی حاوی نام کاربری و رمز عبور ارسال می شود که با داشتن آن می توانید وارد سایت سنجش شده و درخواست خود را ثبت کنید .نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 ///

 آخرین اخبار از پاسخ به اعتراضات داوطلبان کارشناسی ارشد 98  : اعتراض به نتايج نهايی و انواع سهميه در کنکور ارشد98

با سلام و احترام فراوان؛

ما همیشه و در همه حال مدیون رشادت های خانواده های شاهد و ایثارگر هستیم و این سرافزاری ایران عزیزمان را مدیون آنانیم که برای دیدار دوست از هر غیر دوست بریدند و رفتند.
اما نتايج نهايي کنکور ارشد همه داوطلبان و کارشناسان اين وادي را شوکه کرده.
با توجه به اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ و اختلاف فاحش و غیر قابل پیش بینی محل قبولی داوطلبین سال 98 در مقایسه با محل قبولی رتبه های مشابه در سنوات گذشته با وجود عدم تغییر محسوس ظرفیت‌های اعلام شده برای دانشگاهها در مقایسه با ظرفیت‌های سنوات قبل، بخش اعظمی از ظرفیت‌های آزاد اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته به سهمیه‌هاي 25 درصد و 5 درصد و استعداد درخشان اختصاص داده شده.

شایان ذکر است این اختلاف فاحش محل قبولی به حدی است که نتیجه نهایی برخی رتبه‌های دو رقمی در برخي رشته ها نیز مردود اعلام شده! و خیلی از داوطبلان امسال نسبت به داوطلبان پارسال با رتبه های یکسان دانشگاه هایی با چندین سطح پایین تر قبول شده اند. این موضوع باعث سردرگمی داوطلبین و از دست دادن انگیزه ادامه تحصیل بسیاری از دانشجویان شده. در صورتی که انتظار میرفت در سال رونق تولید ظرفیت پذیرش دانشگاهها چه علوم انساني چه فني چه علوم پايه چه هنر و …. افزایش یابد تا با فراهم آمدن بستری مناسب، از توانمندی‌ها و استعداد‌های دانشجویان عزیز استفاده بهینه شود، نه اینکه با کاهش ظرفیت تا حدودي و یا برخلاف سال های قبل اختصاص سهم بسيار وسيعي از ظرفیت سهمیه های اصلی و آزاد به سهميه هاي 25 درصد و 5 درصد و استعداد درخشان عدالت آموزشی بیش از پیش مورد هجمه قرار گرفته و بسیاری از دانشجویان با انگیزه و پرتلاش را قربانی این تصمیمات ناعادلانه کند.

ما دانشجويان از مسئولين امر از رييس و اعضاي کمسيون آموزش مجلس شوراي اسلامي ، تمامي نمايندگان محترم منتخب مردم و ملت در مجلس شوراي اسلامي، نهاد محترم رياست جمهوري، وزارت علوم تحقيقات و فناوري، ديوان عدالت اداري، بازرسي کل کشور با توجه به قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادي اجتماعي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران 13961400 در تاريخ 13951214 که توسط مجلس شوراي اسلامي تصويب شد، ماده 90 اين قانون علاوه بر ماده 70 قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و اصلاحيه بعدي آن در ماده 47 قانون الحاق برخي مواد به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت 2 و تبصره بند الف ماده 90 قانون پنج ساله ششم
تقاضامنديم که اين قانون به طوري اصلاح شود که حقوق داوطلبان سهميه آزاد تضييع نشود و بهترين منطقي ترين کار اين است که سهميه هاي 25 درصد و 5 درصد و استعداد هاي درخشان همگي مازاد بر ظرفيت هاي اعلامي سازمان سنجش در دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسي ارشد باشد که اين تبعيض و بي عدالتي و دو دستگي بين داوطلبان آزاد و سهميه دار که همگي فرزندان و آينده سازان اين مرز و بوم و اين کشور هستن ايجاد نشود .
ما امضا کنندگان این نامه از همه مسولين نام برده شده در بالا عاجزانه درخواست میکنیم، بزرگواری نموده و نسبت به پیگیری این مهم اقدامات لازم را مبذول فرمائید.
خواسته اصلی ما:
الف.ما خواهان اعمال سهمیه های ۲۵درصد و ۵ درصد و استعداد درخشان به صورت مازاد بر ظرفیت های موجود در دفترچه انتخاب رشته هستیم همانطور که سال های قبل اجرا میشده و می خواهیم محاسبه تمامي سهمیه ها به صورت سهمیه مازاد باشد.
ب. تعویق زمان ثبت نام دانشگاه ها با توجه به هم پوشانی تعطیلات تابستانی مجلس و زمان اعلام نتایج در دهه محرم روند اعتراض و رسیدگی را خیلی کند کرده و بین اعلام نتایج تا ثبت نام در دانشگاه زمان خلیی اندکی داریم .
لطفا زمان ثبت نام دانشگاه ها رو به تعویق بیاندازید.
و در آخر همه مسولان تصمیم گیرنده در این موضوع رو به حديثي از امام حسين عليه السلام و سخنی از رهبر فرزانه و حکیم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ارجاع میدهیم
امام حسين عليه السلام ميفرمايند: با عدالت است که کار مردم اصلاح میشود.
رهبر فرزانه و حکیم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار جوانان در 28 مهر ماه 1395 فرمودند: جوانان نخبه را هدایای نفیس الهی و امانتی در دست مسئولان خواندند و با تأکید بر اینکه حتی لحظه ای در دفاع از جامعه علمی و‌ نخبگان کشور کوتاه نمی آیند افزودند: با تکیه بر نخبگان و فرزانگان و در پرتو ایجاد نسلی جوان و پر تلاش، ایران بزرگ به کشوری پیشرفته، قدرتمند، شریف، عزیز و برافرازنده پرچم تمدن نوین اسلامی تبدیل خواهد شد.
نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 , اعتراض به نتایج ارشد 98 ,اعتراض داوطلبان کنکور ارشد 98 به سهمیه ها , مسئولان سازمان سنجش را به مجلس کشاند ,اعتراض داوطلبان کنکور ارشد 98 به سهمیه ها , اعتراض داوطلبان کنکور ارشد,کارشناسی ارشد 98,پاسخ به اعتراضات,اعتراض به نتایج,مشاوره تلفنی امور مربوط به سازمان سنجش,سایت سازمان سنجش و آموزش کشور,سیستم پاسخگویی سازمان سنجش,سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش,کارشناسی ارشد,ثبت درخواست در سازمان سنجش,سامانه ثبت درخواست در سازمان سنجش

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه نتایج اعتراض به اعمال سهمیه ها در کنکور کارشناسی ارشد 98 ؛ اعلام شد …

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی