مقررات نظام وظیفه برای داوطلبان آزمون دستیاری 1400

مقررات نظام وظیفه برای آزمون دستیاری

جهت مشاوره در زمینه مقررات نظام وظیفه برای داوطلبان آزمون دستیاری 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مقررات جدید نظام وظیفه برای داوطلبان آزمون دستیاری : جدیدترین مقررات نظام وظیفه برای داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی سال 1400 اعلام شد و داوطلبان با توجه به مقررات باید در آزمون ثبت نام کنند.

مقررات نظام وظیفه برای آزمون دستیاری

 
مقررات نظام وظیفه برای آزمون دستیاری  »  جدیدترین مقررات نظام وظیفه برای داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی سال ۹۸ اعلام شد و داوطلبان با توجه به مقررات باید در آزمون ثبت نام کنند.

جدیدترین مقررات نظام وظیفه برای داوطلبان آزمون دستیاری

!! توجه !! محتوای این مقاله هنوز بروز رسانی نشده است.

به گزارش مشاور گروپ ، ثبت نام در آزمون دستیاری سال ۹۸ از روز ۱۷ آذرماه آغاز شده است و داوطلبان می توانند با دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام، در این آزمون ثبت نام کنند.

مقررات وظیفه عمومی برای شرکت در آزمون دستیاری پزشکی سال ۹۸ بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه در دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون منتشر شده است.

مقررات نظام وظیفه برای آزمون دستیاری

    داوطلبان مرد که در آزمون دوره دکتری تخصصی (PH.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت، طب سنتی، داروسازی و دندانپزشکی و دستیار تخصصی سال ١٣٩٧ شرکت می کنند، ضروری است به هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت نام) یکی از شرایط زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود:

١) داشتن کارت پایان خدمت.

٢) داشتن کارت معافیت دایم (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص).

٣) واجدین شرایط معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری (دارندگان مدرک دکتری گروه پزشکی متولدین تا پایان سال ۱۳۴۴). این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت نام، کارت معافیت دائم (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری) را ارائه کنند.

۴) مشمولان فارغ التحصیل دکتری دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه، قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.

تبصره: افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی دانشگاه است، لازم است در تاریخ مقرر (مندرج در برگ اعزام) به خدمت اعزام شوند. در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد و در غیر این صورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

۵) دانشجویان سال آخر مقطع دکتری عمومی که تا تاریخ ٣١ شهریور ٩٧ در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می شوند.

۶) فارغ التحصیلان مقطع دکتری عمومی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان پذیرش در مقطع دکتری تخصصی بیش از یکسال سپری نشده باشد.

داوطلبانی که مدت تحصیل آنان در دکترای عمومی بیش از سقف مجاز سنوات تحصیلی به طول انجامیده، شرایط استفاده از معافیت تحصیلی در مقطع بالاتر را ندارند.

٧) کارکنان متعهد خدمت در سازمانها و یا وزارتخانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل. برای این افراد معافیت تحصیلی صادر نمی شود و تابع ضوابط متعهدین خدمت است.

٨) کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

٩) طلاب علوم دینی دارنده مدرک دکتری عمومی که دارای معافیت تحصیلی حوزوی هستند.

در صورتی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و اصفهان تأیید کنند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است.

اینگونه دانشجویان، برای ثبت نام در هر ترم تحصیلی باید موافقتنامه حوزه علمیه مربوط را ارائه کنند. هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیل طلبه ای را خاتمه یافته اعلام کند، ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به تطبیق واحراز شرایط بهره مندی از معافیت تحصیلی دانشگاهی توسط معاونت وظیفه عمومی استان محل استقرار دانشگاه خواهد بود. در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

١٠) مشمولان فارغ التحصیل دارای برگه معافیت موقت بدون غیبت (پزشکی، کفالت و...) در مدت اعتبار آن.

این دسته از افراد پس از اتمام اعتبار معافیت موقت، بدون معافیت تحصیلی مجاز به ادامه تحصیل نیستند و لذا باید برابر فرایند تعریف شده درخواست معافیت تحصیلی کنند و در صورت بررسی و داشتن شرایط مجوز ادامه تحصیل صادر خواهد شد. در غیر این صورت شرایط ادامه تحصیل را از دست می دهند.

١١) کارکنان وظیفه (سربازان حین خدمت) دارای مدرک دکتری عمومی فاقد غیبت اولیه.

این دسته از کارکنان پس از اعلام قبولی از سوی دانشگاه، با ارائه گواهی اشتغال به خدمت از یگان مربوط و صدور مجوز تحصیل از سوی دفاتر پلیس + ١٠ (به شرط اینکه پس از بررسی واجد شرایط برخورداری از معافیت تحصیلی شناخته شوند)، برای ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.

تبصره: کارکنان وظیفه ای که خدمت آنان تا تاریخ ٣١ شهریور ٩٧ به اتمام می رسد مجاز به شرکت در آزمون هستند، لیکن باید پس از قبولی و زمان ثبت نام در دانشگاه، گواهی اتمام خدمت
یا کارت پایان خدمت ارائه کنند.

١٢) دانشجویان انصرافی فاقد غیبت که قبلا دارای مدرک دکتری بوده اند، در صورتی که از ۲۲ آبان ۹۰ (ابلاغ قانون جدید وظیفه عمومی) الزاماً یک بار انصراف از تحصیل داده باشند و تاریخ انصراف آنها در سنوات اولیه بوده باشد و همچنین از تاریخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد.

١٣) مشمولان عضو هیئت علمی دانشگاه ها که در راستای «قانون نحوه تامین هیئت علمی مورد نیاز دانشگاه ها» در حال انجام خدمت هستند. این افراد پس از قبولی در دانشگاه، پس از احراز شرایط، جهت ادامه تحصیل برابر فرآیند تعیین شده از خدمت ترخیص خواهندشد.

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و درصورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه، مجوز تحصیلی برای آنان صادر نشده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نیستند.

دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، شرایط استفاده از معافیت تحصیلی را نخواهند داشت.

فارغ التحصیلان این دوره (دستیاری تخصصی) مجاز به شرکت مجدد در این آزمون از نظر معافیت تحصیلی نیستند.

کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت) مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند. این دسته از کارکنان در صورت قبولی در دانشگاه در صورت نداشتن غیبت اولیه و دارا بودن سایر شرایط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.

چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی سال ۹۸ در روز پنجشنبه دوم اسفند ۹۷ برگزار می شود.

 

جهت مشاوره در زمینه مقررات نظام وظیفه برای داوطلبان آزمون دستیاری 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت نتایج نهایی کنکور 1400