مفهوم تراز و معدل موثر در کنکور کارشناسی ارشد

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

جهت مشاوره در زمینه مفهوم تراز و معدل موثر در کنکور کارشناسی ارشد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مفهوم تراز و معدل موثر در کنکور کارشناسی ارشد : ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد  , زمان ثبت نام مجدد کنکور کارشناسی ارشد 99 , کارشناسی ارشد 99,کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد,کارنامه کارشناسی ارشد,ثبت نام ارشد 99,ثبت نام ارشد,کارشناسی ارشد 99,کارشناسی ارشد,سهمیه 25 درصدی,سهمیه 5 درصدی,سهمیه رزمندگان,سهمیه ایثارگران,آمار نهایی تعداد داوطلبان کنکور ارشد 99 در آخرین مهلت ثبت نام,آمار نهایی تعداد داوطلبان کنکور ارشد 99

1535198591

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

آخرین مهلت ثبت نام ارشد 99 تا پنج شنبه 28 آذر 98 می باشد …

سلام دوستان و همراهان عزیز سایت تخصصی مشاوره ، برنامه ریزی و انتخاب رشته مشاورگروپ … در این مقاله به طور مفصل   تمامی مراحل ثبت نام ارشد 99 و نیز سوالات و اشکالات متداول شما توضیح داده شده اند .


سر فصل ها

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

جهت اطلاع از مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید. در صورت نیاز نیز می توانید با مشاوران مرکز مشاورگروپ تماس حاصل فرمایید. مشاوران این مرکز حتی روزهای تعطیل پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد.

بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

چنانچه بلافاصله پس از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99 و قبل از اتمام زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، متوجه ثبت نادرست معدل خود در فرم ثبت نام شدید. این فرصت را خواهید داشت که قبل از اتمام زمان ثبت نام به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه و اقدام به ویرایش اطلاعات خود نمایید.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

چنانچه پس از اتمام زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 متوجه اشکال در ثبت معدل خود در فرم ثبت نام شده اید و فرصت اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود را در بازه زمانی اول از دست داده اید، نگران نباشید. چرا که سازمان سنجش در چندین مرحله این امکان را در اختیار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد قرار می دهد. فرصت بعدی که امکان اصلاح اطلاعات ثبت نامی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، همزمان با مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ است. سازمان سنجش هر ساله پس از اتمام زمان ثبت نام، جهت مساعدت با داوطلبان جا مانده، مهلت مجددی را برای ثبت نام جاماندگان درنظر می گیرد که شما نیز می توانید در این بازه زمانی مجددا به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد مراجعه و اقدام به اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود نمایید.

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

چنانچه در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 معدل خود را به اشتباه وارد کرده اید، در سه بازه زمانی مختلف می توانید مجددا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایید.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

آخرین مهلت ثبت نام ارشد تا پنج شنبه 28 آذر 98 می باشد …

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

یکی دیگر از سوالات متداول داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد از کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ در رابطه با اشتباه در وارد کردن اطلاعات ثبت نامی است. در این رابطه لازم است بدانید که ورود صحیح اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد الزامی است و در صورت ثبت نادرست اطلاعات از حضور داوطلب در جلسه آزمون جلوگیری خواهد شد.

با توجه به اهمیت این موضوع باز هم هر ساله با داوطلبانی مواجه هستیم که سهوا اطلاعات ثبت نامی خود را در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به اشتباه در سیستم وارد و ثبت کرده اند. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شدید، حتما قبل از اتمام زمان ثبت نام با مراجعه مجدد به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام به اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود نمایید. اگر پس از اتمام زمان ثبت نام متوجه اشکال در اطلاعات ثبت نامی خود شدید لازم است به اطلاعتان برسانیم که سازمان سنجش در مهلت مجددی که برای جاماندگان از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 در نظر خواهد گرفت، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی را نیز در اختیار داوطلبان قرار خواهد داد. در ضمن چنانچه فرصت مراجعه به سایت سنجش و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خو را ندارید می توانید از طریق تماس با مرکز مشاورگروپ، ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را به کارشناسان مجرب مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ بسپارید.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

داوطلبانی مجاز به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 99 خواهند بود که دارای شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ذیل باشند :

شرایط عمومی

اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران
عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
عدم اشتهار به فساد اخلاقی
عدم سوء پیشینه در گروه های سیاسی غیرقانونی

شرایط اختصاصی

داوطلبانی که تا تاریخ 31 شهریور 99 موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود گردند، مجاز به ثبت نام در آزمون خواهند بود.
دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، می بایست قبل از زمان ثبت نام از تحصیل در دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نخواهند بود. داوطلبانی که تنها قصد شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دارند از رعایت این شرط معاف می باشند.
داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 99 دوره ی روزانه پذیرفته شده اند مجاز به ثبت نام هستند ولی زمان انتخاب رشته تنها مجازبه انتخاب رشته های دوره غیر روزانه خواهند بود.
فارغ التحصیلان رشته های دبیری ، گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها تنها در صورت اخذ موافقت سازمانه مربوطه مجاز به شرکت و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خواهند بود.


moallem.negaam

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

کلیه داوطلبان دارای شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری که شامل دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، غیر انتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد هستند ، بایستی در ابتدا برای ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه ها در یک آزمون جامع و مشترک که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود ، شرکت نمایند.

برنامه ریزی برای کنکور ارشد ۹۹

توجه داشته باشید که برای هر کد ضریب، عناوین دروس امتحانی و ضرایب دروس ممکن است متفاوت باشد. توصیه می شود قبل از شروع مطالعه منابع، حتما در مورد ضرایب دروس اطلاعاتی کسب کنید و بر اساس اهمیت دروس، برنامه ریزی نمایید.

بعضی از رشته ها، مانند نقاشی، تصویرسازی، انیمیشن، معماری، طراحی صنعتی و … علاوه بر آزمون تئوری، آزمون عملی هم دارند. داوطلب می بایست بعد از اعلام نتایج اولیه و بعد از انجام فرایند انتخاب رشته، در صورت دارا بودن شرایط، در زمان تعیین شده توسط سازمان سنجش، برای آزمون عملی ثبت نام نمایند.

اگر می خواهید در مورد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ اطلاعات و راهنمایی های کامل تری دریافت کنید، می توانید، با مشاورین تحصیلی ما در مشاور گروپ تماس بگیرید و اطلاعات جامع تر را از آن ها بخواهید.

آیا می توان در کنکور دو رشته کاملا متفاوت شرکت کرد؟ یکی به عنوان رشته اصلی و دیگری رشته شناور؟
رشته های شناور کدام رشته ها هستند؟
آیا می توان در کنکور ارشد رشته ای به جز رشته دوره کارشناسی شرکت کرد؟
هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ چقدر است؟

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد بنابراین برای انجام ثبت نام بایستی به سایت sanjesh.org مراجعه نمایید داوطلبان پس از ورود به سامانه و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و مطالعه آن ، می توانند با واریز هزینه ثبت نام مراحل نام نویسی و تکمیل فرم اینترنتی را در پیش بگیرند.

مرحله اول

در قدم اول پس از ورود به سامانه sanjesh.org از منوی سمت راست بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایید و سپس گزینه “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1399” انتخاب کنید.

مرحله دوم

چنانچه برای اولین بار است ثبت نام را انجام می دهید بر روی گزینه “ثبت نام جدید” و اگر قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را دارید بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

پیش از اقدام به ثبت نام می بایست هزینه ثبت نام را از طریق خرید سریال ثبت نام واریز نمایید بنابراین در ابتدا با کلیک بر روی لینک خرید سریال ثبت نام ، اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمایید تا هزینه ثبت نام از حساب شما کسر شود.

مرحله سوم

پس از واریز هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، سریال ثبت نام توسط سامانه به شما ارائه می شود که بایستی آن را یادداشت نمایید. پس از انتخاب گزینه “ثبت نام جدید” صفحه ای مانند زیر ایجاد می شود که باید سریال ثبت نام را وارد کنید.

مرحله چهارم

در این مرحله باید عکس داوطلبی خود را که شامل مشخصات زیر می باشد در محل تعیین شده بارگذاری نمایید.

فرمت jpg
دارای زمینه روشن و مربوط به سال جاری داوطلب
فاقد اثر مهر ، منگنه و حاشیه های اضافی
حداقل اندازه 300*200 و حداکثر اندازه 400*300
اسکن عکس از روی کارت ملی ، شناسنامه و … قابل قبول نمی باشد.

مرحله پنجم

پس از بارگذاری عکس نوبت به تکمیل فرم ثبت نام می رسد. در هنگام درج اطلاعات دقت و توجه کافی را داشته باشید زیرا در صورت ارسال اطلاعات اشتباه ممکن است ثبت نام شما باطل شود.

برای کاهش خطا در زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، توصیه می شود ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام را که در انتهای دفترچه راهنما قرار داده شده است ، تکمیل نمایید.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

بر اساس پیش بینی ها و برنامه ریزی های انجام شده، کنکور فوق لیسانس ۹۹ در روز پنج شنبه و ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه سال ۹۹ برگزار خواهد شد.

کارت ورود به جلسه آزمون به صورت اینترنتی توزیع می شود. داوطلب می بایست پرینت کارت خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کند.

محل و ساعت برگزاری آزمون، در کارت ورود به جلسه، ذکر شده است.
محل آزمون بر کد استان و شهرستان محل اقامت داوطلب که در زمان ثبت نام وارد شده است، تعیین می شود.
با مراجعه به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت نام، کد مربوط به استان و شهرستان محل اقامت خود را پیدا کرده و در زمان ثبت نام به درستی وارد کنید.
سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
به دلیل ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد، ثبت نام آنها نیز ادغام گردیده و همزمان از طریق یک سایت انجام خواهد شد.

تأثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد چگونه است ؟

به طور کلی می توان گفت :

دانشگاه ها، طبقه بندی شده و بر اساس ضریب مشخص یک معدل مؤثر برای شما معین می شوند.
این معدل همان معدل مؤثری است که به عنوان بیست درصد از تراز شما در نظر گرفته شده و اعمال می شود.

حدود معدل در دانشگاه های مختلف متفاوت است و بر اساس طبقه بندی دانشگاه ها، این ضریب اعمال می شود.
در آزمون ارشد ۸۰ درصد نمره تراز بر اساس نمره کسب شده توسط داوطلب در کنکور و ۲۰ درصد دیگر بر اساس معدلی که دانشجو زمان ثبت نام اعلام می کند، اعمال می شود.
این ضرایب با توجه به موقعیت محل تحصیل دانشجو در دوره کارشناسی متفاوت است.
این معدل در بین داوطلبان مشابه از نظر رشته دوره کارشناسی و دانشگاه پذیرنده اعمال می شود تا به این صورت عدالت برای همه داوطلبان رعایت شود.

اگر راجع به چگونگی تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، با مشاوران ما در دپارتمان مشاوره ” مشاور گروپ” تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و پاسخگوی سؤالات شما باشند.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

کلیه داوطلبان دارای شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری که شامل دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، غیر انتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد هستند ، بایستی در ابتدا برای ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه ها در یک آزمون جامع و مشترک که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود ، شرکت نمایند.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد بنابراین برای انجام ثبت نام بایستی به سایت sanjesh.org مراجعه نمایید داوطلبان پس از ورود به سامانه و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و مطالعه آن ، می توانند با واریز هزینه ثبت نام مراحل نام نویسی و تکمیل فرم اینترنتی را در پیش بگیرند.

مرحله اول

در قدم اول پس از ورود به سامانه sanjesh.org از منوی سمت راست بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایید و سپس گزینه “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1399” انتخاب کنید.

مرحله دوم

چنانچه برای اولین بار است ثبت نام را انجام می دهید بر روی گزینه “ثبت نام جدید” و اگر قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را دارید بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

پیش از اقدام به ثبت نام می بایست هزینه ثبت نام را از طریق خرید سریال ثبت نام واریز نمایید بنابراین در ابتدا با کلیک بر روی لینک خرید سریال ثبت نام ، اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمایید تا هزینه ثبت نام از حساب شما کسر شود.

مرحله سوم

پس از واریز هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، سریال ثبت نام توسط سامانه به شما ارائه می شود که بایستی آن را یادداشت نمایید. پس از انتخاب گزینه “ثبت نام جدید” صفحه ای مانند زیر ایجاد می شود که باید سریال ثبت نام را وارد کنید.

مرحله چهارم

در این مرحله باید عکس داوطلبی خود را که شامل مشخصات زیر می باشد در محل تعیین شده بارگذاری نمایید.

فرمت jpg
دارای زمینه روشن و مربوط به سال جاری داوطلب
فاقد اثر مهر ، منگنه و حاشیه های اضافی
حداقل اندازه 300*200 و حداکثر اندازه 400*300
اسکن عکس از روی کارت ملی ، شناسنامه و … قابل قبول نمی باشد.

مرحله پنجم

پس از بارگذاری عکس نوبت به تکمیل فرم ثبت نام می رسد. در هنگام درج اطلاعات دقت و توجه کافی را داشته باشید زیرا در صورت ارسال اطلاعات اشتباه ممکن است ثبت نام شما باطل شود.

برای کاهش خطا در زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، توصیه می شود ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام را که در انتهای دفترچه راهنما قرار داده شده است ، تکمیل نمایید.


کنکور

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

داوطلبانی مجاز به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 99 خواهند بود که دارای شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ذیل باشند :
شرایط عمومی

اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران
عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
عدم اشتهار به فساد اخلاقی
عدم سوء پیشینه در گروه های سیاسی غیرقانونی

شرایط اختصاصی

داوطلبانی که تا تاریخ 31 شهریور 99 موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود گردند، مجاز به ثبت نام در آزمون خواهند بود.
دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، می بایست قبل از زمان ثبت نام از تحصیل در دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نخواهند بود. داوطلبانی که تنها قصد شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دارند از رعایت این شرط معاف می باشند.
داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 98 دوره ی روزانه پذیرفته شده اند مجاز به ثبت نام هستند ولی زمان انتخاب رشته تنها مجازبه انتخاب رشته های دوره غیر روزانه خواهند بود.
فارغ التحصیلان رشته های دبیری ، گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها تنها در صورت اخذ موافقت سازمانه مربوطه مجاز به شرکت و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خواهند بود.


ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

یکی دیگر از سوالات متداول داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد از کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ در رابطه با اشتباه در وارد کردن اطلاعات ثبت نامی است. در این رابطه لازم است بدانید که ورود صحیح اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد الزامی است و در صورت ثبت نادرست اطلاعات از حضور داوطلب در جلسه آزمون جلوگیری خواهد شد. با توجه به اهمیت این موضوع باز هم هر ساله با داوطلبانی مواجه هستیم که سهوا اطلاعات ثبت نامی خود را در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به اشتباه در سیستم وارد و ثبت کرده اند. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شدید، حتما قبل از اتمام زمان ثبت نام با مراجعه مجدد به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام به اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود نمایید. اگر پس از اتمام زمان ثبت نام متوجه اشکال در اطلاعات ثبت نامی خود شدید لازم است به اطلاعتان برسانیم که سازمان سنجش در مهلت مجددی که برای جاماندگان از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 در نظر خواهد گرفت، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی را نیز در اختیار داوطلبان قرار خواهد داد. در ضمن چنانچه فرصت مراجعه به سایت سنجش و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خو را ندارید می توانید از طریق تماس با مرکز مشاورگروپ، ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را به کارشناسان مجرب مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ بسپارید.


 نکات مهم :

چنانچه بلافاصله پس از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99 و قبل از اتمام زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، متوجه ثبت نادرست معدل خود در فرم ثبت نام شدید. این فرصت را خواهید داشت که قبل از اتمام زمان ثبت نام به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه و اقدام به ویرایش اطلاعات خود نمایید.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

چنانچه پس از اتمام زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 متوجه اشکال در ثبت معدل خود در فرم ثبت نام شده اید و فرصت اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود را در بازه زمانی اول از دست داده اید، نگران نباشید. چرا که سازمان سنجش در چندین مرحله این امکان را در اختیار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد قرار می دهد. فرصت بعدی که امکان اصلاح اطلاعات ثبت نامی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، همزمان با مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ است. سازمان سنجش هر ساله پس از اتمام زمان ثبت نام، جهت مساعدت با داوطلبان جا مانده، مهلت مجددی را برای ثبت نام جاماندگان درنظر می گیرد که شما نیز می توانید در این بازه زمانی مجددا به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد مراجعه و اقدام به اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود نمایید.

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

چنانچه در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 معدل خود را به اشتباه وارد کرده اید، در سه بازه زمانی مختلف می توانید مجددا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایید.


  زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 99

سازمان سنجش در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد مجددا امکان اصلاح اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 99 را در اختیار داوطلبان قرار می دهد، با این تفاوت که داوطلبان در این بازه زمانی تنها می توانند برخی از اطلاعات ثبت نامی خود همچون معدل، رشته و محل فارغ التحصیلی را ویرایش نمایند.

نکات مهم در رابطه با معدل کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد 99

دانشجویان سال آخر و دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ 1386/6/31 به بعد فارغ التحصیل شده اند، در صورتی که معدل آنان کمتر از 12 باشد، حق ثبت نام و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 99 را ندارند.
جهت ثبت نام داوطلبان غیر ایرانی در کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته 99، شرط معدل حذف شده است.
فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی نیاز به تکمیل فرم مخصوص معدل ندارند و ضرورت دارد که منحصرا معدل اکتسابی خود را بر اساس معدل مندرج در گواهینامه فارغ التحصیلی بر مبنای 0 تا 20 و یا 0 تا 4 و حداکثر تا 2 رقم اعشار درج نمایند.
در درج معدل خود نهایت دقت را داشته باشید، چرا که در صورت مغایرت معدل اعلام شده با معدل واقعی شما و در صورت نداشتن حد نصاب نمره قبولی با معدل واقعی، مطابق ضوابط، قبولی شما «کان لم یکن» خواهد شد.


آیا تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد 99 مثبت است؟

داوطلبان زیادی طی تماس با کارشناسان مرکز مشاورگروپ این سوال را مطرح می کنند که آیا تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد نیز همچون تاثیر معدل در کنکور سراسری مثبت است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر! تاثیر معدل در آزمون کارشناسی ارشد 99 بر خلاف کنکور سراسری قطعی است. یعنی نمره نهایی (تراز) داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد 99 با معدل تراز شده وی مقایسه می شود. این معدل هم در صورت پایین آوردن تراز داوطلب و هم در صورت بالا بردن و تاثیر گذاری مثبت بر روی معدل، تاثیر خود را خواهد گذاشت ولی در کنکور سراسری چنانچه سوابق تحصیلی داوطلب تاثیر منفی در نتیجه آزمون داشته باشد، از آن تاثیر چشم پوشی می شود. با این تفاسیر توصیه می شود زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 در وارد کردن تمامی اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی خود مخصوصا معدل کارشناسی خود نهایت دقت را داشته باشید.

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

چنانچه در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 معدل خود را به اشتباه وارد کرده اید، در سه بازه زمانی مختلف می توانید مجددا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایید.


میزان تاثیر معدل در آزمون کارشناسی ارشد 99

سال های گذشته برای داوطلبان مقطع ارشد تنها معیار پذیرش دانشجو در دانشگاه های سراسری و آزاد بر اساس نمره آزمون کارشناسی ارشد بود ولی طی سال های اخیر با تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد نیز مواجه هستیم. داوطلبان زیادی طی تماس با کارشناسان مرکز مشاورگروپ به دنبال کسب اطلاات لازم در رابطه با نحوه و میزان تاثیر معدل در آزمون کارشناسی ارشد 99 هستند.

طبق اطلا–عات مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99، گزینش نهایی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 99 بر اساس 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل دوره کارشناسی صورت می پذیرد. شاید با این جمله به بی عدالتی نسبت به داوطلبانی که دوره کارشناسی خود را در دانشگاه های سطح پایین تر گذرانده اند بیاندیشید. بله! این تفکر کاملا صحیح است و سازمان سنجش برای رفع این بی عدالتی تدابیری همچون اختصاص ضریب به هر دانشگاه اتخاذ نموده است. به این صورت که این ضریب در معدل کارشناسی هر داوطلب اعمال شده و یک معدل تراز شده به دست می آید. از معدل تراز شده در کارنامه کارشناسی ارشد تحت عنوان “معدل موثر“ نام برده می شود.


حد نصاب نمره آزمون داوطلبان دارای سهمیه 5 درصدی بایستی 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل باشد.

تاثیر سهمیه 5 درصدی در کنکور کارشناسی ارشد 99

سهمیه ایثارگران در مجموع شامل دو دسته از داوطلبان می باشد ؛ داوطلبان دارای سهمیه 25 درصدی و داوطلبان دارای سهمیه 5 درصدی. هر کدام از این سهمیه ها دارای شرایطی هستند که باید آن شرایط در یک داوطلب احراز شود تا مشخص شود که جزء سهمیه 5 درصدی می باشد یا 25 درصدی.

سهمیه 25 درصدی : 25 درصد ظرفيت هر كدرشته محل به «همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر» ، «آزادگان و همسر و فرزندان آنان» ، «جانبازان 25 درصد وبالاتر و همسر و فرزندان آنان» اختصاص دارد.
سهمیه 5 درصدی : 5 درصد ظرفيت هر كدرشته محل نيز به «جانبازان زير 25درصد و همسر و فرزندان آنان» و «همسر و فرزندان رزمندگان بـا حـداقل شـش مـاه حضور داوطلبانه در جبهه» اختصاص دارد.

حد نصاب نمره آزمون داوطلبان دارای سهمیه 5 درصدی بایستی 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل باشد.
آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران یک بار در دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته پذیرفته شده باشند ، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران و رزمندگان در آزمون های سال های بعـد در همان مقطع را نخواهند داشت.
آن دسته از داوطلبان سال های قبـل کـه بـا اسـتفاده از سهمیه ایثارگری که در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه های شبانه \، پیـام نـور ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و آزاد قرار گرفته اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود فقط یک بار دیگـر ، مجـاز بـه اسـتفاده مجدد از سهمیه های مربوط در آزمون های سال های بعد در همان مقطع خواهند بود.
جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان نیازی به دریافت کدپیگیری ۱۲ رقمی ندارند و در صورت تأیید ارگان مربوط، در این آزمون در سهمیه ایثارگران گزینش می گردند.
كد پيگيري 12 رقمي ايثارگران برای هر آزمون متفاوت است لذا لازم است براي دريافت كد پيگيری هر آزمون باید اقدام نمایند.
چنانچه ارگان تائيدكننده سهميه شما وزارت جهاد كشاورزي است كد پيگيري 12 رقمي ايثارگران عبارت است از: (كد ملي رزمنـده+55)


مشاوره ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به منظور انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه ، شبانه ، غیر انتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و آزاد انجام می گیرد و زمان انجام ثبت نام نیز از روز 16 الی 25 آذر ماه می باشد پس از انجام ثبت نام داوطلبان در روز های 28 و 29 فروردین ماه می توانند همراه با کارت ورود به جلسه در آزمون شرکت نمایند.


1397040516310545614569494 1

تذکرات مهم در رابطه با تخصیص سهمیه 5 درصدی به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد :

طبق قوانین مذکور، حد نصاب نمره ایثارگران مشمول ظرفیت 5 درصدی می بایست 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل و حد نصاب نمره رزمندگان، 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل باشد.
ظرفیت در کد رشته محل هایی به سهمیه های فوق تخصیص می یابد، که امکان گرد کردن ریاضی (بیش از 0/5)برای آن ها وجود داشته باشد.
سهمیه های فوق براساس قوانین و مقررات موجود بوده و در صورت هرگونه تغییر در این سهمیه ها توسط مراجع ذیصلاح، ضوابط و مقررات اعمالی اطلاع رسانی خواهد شد.
بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مورخ 1395/10/18 آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران یک بار در دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته پذیرفته شده باشند، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران و رزمندگان در آزمون های سال های بعـد در همان مقطع را نخواهند داشت.
بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مورخ 1395/10/18، آن دسته از داوطلبان سـنوات قبـل کـه بـا اسـتفاده از سهمیه ایثارگر در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دوره های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشـگاه پیـام نـور، موسسـات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی و یا دوره های مجازی و پردیس خودگردان قرار گرفته اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود فقط یک بار دیگـر، مجـاز بـه اسـتفاده مجدد از سهمیه های مربوط در آزمون های سال های بعد در همان مقطع خواهند بود.
داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان نسبت به دریافـت کد پیگیری 12 رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی که در تقاضانامه اینترنتی در نظر گرفته شده درج نمایند.
داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (شخص رزمنده داوطلب بسیجی) و ایثارگران (همسر و فرزند رزمنده داوطلب بسیجی) سازمان بسیج مستضعفین، لازم است ضمن مراجعه به محل نگهداری پرونده جبهه (نواحی مقاومت بسیج سراسر کشور) و دریافت کد پیگیری 12 رقمی و درج آن در فرم تقاضانامه اینترنتی آزمـون اقـدام نماینـد. بدیهی است آمار و اطلاعات پس از اتمام ثبت نام از طریق سپاه های استانی با سازمان بسیج مستضعفین ارسال و پس از تجمیع اطلاعات، بـرای اعمـال در اطلاعـات ثبـت نـامی متقاضیان به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد شد. لذا از مراجعه مستقیم به سازمان بسیج مستضعفین برای اخذ کد پیگیری 12 رقمی جدا خودداری شود.
جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان نیازی به دریافت کدپیگیری 12 رقمی ندارند و در صورت تأیید ارگان مربوط، در این آزمون در سهمیه ایثارگران گزینش می گردند.


1468472892 7

سوالات متداول داوطلبان

آیا در مهلت مجدد ثبت نام امکان ویرایش اطلاعات نیز وجود دارد ؟

بله ، در این مرحله اطلاعات ثبت نامی تمام داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته و امکان ویرایش آن فراهم می شود.

آیا امکان افزایش هزینه ثبت نام در مهلت مجدد ثبت نام وجود دارد ؟

خیر ، هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 در این مرحله تغییری نمی کند .

آیا داوطلبان متقاضی انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می توانند در مهلت مجدد ثبت نام کنند ؟

سامانه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در مهلت مجدد ثبت نام برای تمام داوطلبان دانشگاه آزاد و سراسری فعال است.

آیا در زمان مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 ، امکان انتخاب دو رشته امتحانی وجود دارد ؟

بله ، داوطلبان در این مرحله می توانند نسبت به انتخاب دو رشته امتحانی اصلی و شناور اقدام نمایند.


آخرین مهلت ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 در بازه زمانی 1398/09/16 لغایت 1398/09/25 انجام خواهد شد. داوطلبان بسیاری هر ساله پس از تکمیل فرم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، متوجه اشتباه در ثبت اطلاعات خود شده و طی تماس با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ در پی راهکاری برای حل این مشکل هستند، چرا که ورود صحیح اطلاعات هنگام ثبت نام بسیار مهم است و وارد کردن اطلاعات نادرست می تواند در مراحل بعدی حتی منجر به لغو قبولی داوطلب گردد. از این رو قصد داریم در این مطلب به چگونگی ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 بپردازیم. بنابراین مطالعه این مطلب به داوطلبانی که با مشکل ورود نادرست اطلاعات ثبت نامی کنکور کارشناسی ارشد مواجه شده اند، توصیه می گردد.

ثبت نام و ویرایش اطلاعات ثبت نامی در بازه های زمانی مشخص از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد.


سوالات متدوال داوطلبان

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد باید به کدام سایت مراجعه کنیم ؟

سایت انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد azmoon.org می باشد.

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب حداکثر چند کد رشته محل می باشند ؟

متقاضیان شرکت در مرحله انتخاب رشته ارشد سراسری سال 99 می توانند حداکثر 100 کد رشته محل متناسب با رشته امتحانی خود انتخاب کنند.

آیا فرم انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر مشترک است ؟

خیر فرم انتخاب رشته ارشد سراسری و دانشگاه آزاد از یک دیگر جدا می باشد.

چه زمانی امکان دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد 99 برای داوطلبان وجود دارد ؟

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ارشد دانشگاه های سراسری سال 99 می توانند در خردادماه جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

آیا در دفترچه انتخاب رشته ارشد 99 ، رشته محل های دانشگاه آزاد نیز درج شده است ؟

خیر ، دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد سال 99 به صورت مجزا منتشر خواهد شد.


ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

همانطور که گفته شد، هر ساله با تعداد کثیری از داوطلبان مواجه هستیم، که پس از اتمام فرایند ثبت نام خود متوجه اشکال در اطلاعات ثبت نامی خود می شوند. چنانچه شما نیز با این مشکل مواجه شدید، می توانید در بازه های زمانی مختلف که توسط سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می گردد، با مراجعه مجدد به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام به اصلاح اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد خود نمایید. در ادامه به بازه های زمانی مختلف مشخص شده جهت اصلاح اطلاعات ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 خواهیم پرداخت.


نکات مهم در رابطه با معدل کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد 99

دانشجویان سال آخر و دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ 1386/6/31 به بعد فارغ التحصیل شده اند، در صورتی که معدل آنان کمتر از 12 باشد، حق ثبت نام و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 99 را ندارند.

جهت ثبت نام داوطلبان غیر ایرانی در کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته 99، شرط معدل حذف شده است.
فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی نیاز به تکمیل فرم مخصوص معدل ندارند و ضرورت دارد که منحصرا معدل اکتسابی خود را بر اساس معدل مندرج در گواهینامه فارغ التحصیلی بر مبنای 0 تا 20 و یا 0 تا 4 و حداکثر تا 2 رقم اعشار درج نمایند.

در درج معدل خود نهایت دقت را داشته باشید، چرا که در صورت مغایرت معدل اعلام شده با معدل واقعی شما و در صورت نداشتن حد نصاب نمره قبولی با معدل واقعی، مطابق ضوابط، قبولی شما «کان لم یکن» خواهد شد.


داوطلبانی که از شرکت درکنکور مقطع کارشناسی ارشد محروم هستند

داوطلبانی که در سال98 در یکی از دانشگاه های روزانه پذیرفته شده اند
دانشجویانی که در یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی (ارشدودکتری) درحال تحصیل هستند
دانشجویان دارای تعهد خدمت و طرح نیروی انسانی به یکی از ارگان های رسمی کشور هستند (اعم از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های پزشکی)
داوطلبانی که در روز برگزاری آزمون تقلب کرده اند
داوطلبانی که دوبار در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند
داوطلبانی که مشمول خدمت سربازی هستند.


رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد 99

شرایط رفع محرومیت از شرکت در کنکور کارشناسی ارشد

رفع محرومیت دانشجویان اشتغال به تحصیل در دوره های روزانه

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد سال 98 شرکت کرده اند و دریکی از دانشگاه های روزانه پذیرش شده اند ، حتی در صورتی که در دانشگاه ثبت نام نکنند و یا از ادامه تحصیل در دانشگاه مربوطه انصراف دهند ،مجاز به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 99 نمی باشند. این دسته از داوطلبان می توانند از طریق گزینه ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش تقاضای خود را برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مطرح کنند و درصورتی که دلایل داوطلب منطقی باشد ممکن است با تقاضای داوطلب مبنی برشرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال جاری موافقت به عمل آید.

رفع محرومیت دانشجویان در حال تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری

دانشجویانی که درحال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند و خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در همان سال هستند در صورتی می توانند در آزمون شرکت کنند که در زمان تعیین شده طبق دفترچه راهنمای ثبت نام از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری انصراف دهند . درصورتی که داوطلبی بدون انصراف از تحصیل در کنکور کارشناسی ارشد همان سال شرکت کند قبولی وی لغو خواهد شد. ضمنا انصراف از تحصیل برای کسانی می تواند موجب رفع محرومیت شود که موفق به کسب مدرک فارغ التحصیلی از مقطع مربوطه نشده باشد.

رفع محرومیت دانشجویان دارای طرح تعهد خدمت به یکی از ارگان ها و سازمان های رسمی

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده اند اما وضعیت طرح نیروی انسانی آنها مشخص نمی باشند دچار محرومیت می شوند و نمی توانند وارد دانشگاه شوند . فارغ التحصیلان رشته هایی هم چون پزشکی مشمول طرح نیروی انسانی هستند این داوطلبان می بایست موافقت ارگان مربوطه را جهت ادامه تحصیل و شرکت در آزمون سراسری ارشد کسب کنند . درصورتی که نتوانند موافقت ارگان مربوطه را کسب کنند قبولی آن ها لغو خواهد شد.

رفع محرومیت داوطلبان مشمول سربازی

داوطلبانی که تاریخ اعزام به خدمت آن ها قبل از اعلام نتایج دانشگاه باشد درصورتی که قبل از اتمام معافیت تحصیلی آن ها دفترچه اعزام به خدمت خود را برای سازمان نظام وظفه ارسال نکنند وارد دوره غیبت می شوند و حتی در صورت شرکت در کنکور سراسری ارشد و قبولی در دانشگاه ، قبولی آن ها لغو خواهد شد . این داوطلبان می بایست قبل از اتمام معافیت تحصیلی و ورود به دوره غیبت دفترچه اعزام به خدمت خود را ارسال کنند و در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنند . در این صورت اگر در حال خدمت سربازی نیز باشند و در زمان اعلام نتایج اسامی آنهاجزء اسامی قبول شدگان در دانشگاه بوده باشند می توانند از خدمت سربازی انصراف دهند و ادامه تحصیل دهند.

رفع محرومیت داوطلبانی که دوبار در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند

داوطلبانی که دو بار در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند چه داوطلبانی که ثبت نام کرده اند و چه داوطلبانی که از ثبت نام دانشگاه خودداری کرده اند ، می توانند در آزمون کارشناسی ارشد سال های بعد شرکت نمایند اما در زمان انتخاب رشته فقط مجاز هستند که از رشته های تحصیلی دانشگاه های غیر روزانه (شبانه ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و … ) انتخاب نمایند اما نمی توانند برای بار سوم دریکی از دانشگاه های روزانه پذیرش بگیرند و از تحصیلات رایگان استفاده کنند.

رفع محرومیت داوطلبانی که در روز برگزاری آزمون تقلب کرده اند

داوطلبانی که در روز برگزاری آزمون مرتکب تخلف شوند و به عنوان متقلب در روز آزمون شناخته شوند به مدت ده سال از شرکت در آزمون ارشناسی ارشد محروم خواهند بود اما در صورتی که داوطلب دلایلی برای ارائه به سازمان سنجش داشته باشد می تواند با ارائه دلایل و مدارک مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد شود . این دلایل و مدارک باید بتواند عدم تخلف شما را ثابت کند زیرا درصورتی که دلایل قانع کننده ای وجود نداشته باشد تقاضای داوطلب بررسی نخواهد شد.


resized 1668756 948 1

تغییر رشته در مقطع ارشد سراسری 98

پذیرش در مقطع ارشد نسبتا دشوارتر از مقطع کارشناسی ارشد می باشد که این موضوع به دلیل ظرفیت پائین در دانشگاه ها می باشد و داوطلبان کنکور رقابت حساسی را با یکدیگر دارند. در طی تحصیل ممکن است داوطلبی تصمیم به تغییر رشته در این مقطع بگیرد . تصمیم برای تغییر رشته ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد ازجمله بازار کار ضعیف رشته دانشجو و تصمیم برای تحصیل در رشته ای با بازار کار بهتر،علاقه به رشته ای دیگر و…

حال ممکن است این سوال برای خیلی از دانشجویان مقطع ارشد دانشگاه های سراسری امسال بوجود آید که آیا امکان تغییر رشته در مقطع ارشد سراسری 98 وجود دارد یا خیر؟ در ادامه این مقاله سعی داریم این موضوع را به طور مفصل پاسخ دهیم که اگر دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد با چنین سوالاتی مواجه شد بتواند پاسخش را بیابد.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری 98

سال گذشته  انتخاب رشته ارشد 98 از روز چهارشنبه 19 تیرماه آغاز و تا روز 23 تیرماه بود. داوطلبان باید در این بازه زمانی اقدام به انتخاب رشته ارشد کنند توصیه که داریم که داوطلبان قبل از انجام انتخاب رشته دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد را مطالعه کنند تا از شرایط و ضوابطی که امکان تغییر آن ها وجود ندارد آگاه شوند.

تغییر رشته درمقطع ارشد سراسری 98

پذیرش در دانشگاه های سراسری در مقطع ارشد به دلیل دشواری قبولی در آن با قوانین سفت و سختی برای تغییر رشته همراه است به همین خاطر داوطلبان می بایست به طور دقیق و صحیح انتخاب رشته کنند و پس از مطالعه کامل دفترچه اقدام به تغییر رشته کنند به این خاطر که به طورکلی امکان تغییر رشته و تغییر گرایش در مقطع ارشد وجود ندارد.

تغییر گرایش در کارشناسی ارشد 98

امکان تغییر گرایش در هریک از رشته ها برخلاف تصور داوطلبان که گمان می کنند ممکن است با تغییر گرایش در دوران تحصیل از سوی دانشگاه موافقت شود نیز مانند تغییر رشته در مقطع ارشد وجود ندارد.

تغییر رشته برای دانشجویان ارشد که از طریق تکمیل ظرفیت پذیرش شده اند .

چنان چه در سال گذشته شاهد آن بودیم ، زمانی برای تکمیل ظرفیت در مقطع ارشد اختصاص داده نشد و داوطلبانی که امید داشتند که بتوانند از طریق تکمیل ظرفیت پذیرش بگیرند و یا اینکه بتوانند رشته خودرا تغییر دهند نهایتا مجبورشدند تصمیم های دیگری بگیرند پس داوطلبان حتما باید در انتخاب های خود دقت کنند زیرا ممکن است امسال هم تکمیل ظرفیتی وجود نداشته باشد .


اهمیت معدل در کنکور کارشناسی ارشد 98

با توجه به تاثیر و اهمیت معدل در کنکور کارشناسی ارشد 98 به متقاضیان ادامه تحصیل در این مقطع توصیه می شود.

در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 معدل خود را با دقت بیش تری در فرم اینترنتی وارد نمایند

تا در مراحل بعدی با مشکل مواجه نشوند .

در صورتی که با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را نیافته و تمایل به کسب اطلاعات بیش تری در خصوص تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد 99 دارید می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ تماس بگیرید .


سوالات متداول داوطلبان

آیا زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد یکیست ؟

بله به دلیل ادغام این دو آزمون ، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد 99 در تاریخ 28 و 29 فروردین ماه 99 می باشد .

زمان دقیق انتشار کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی چه تاریخی است ؟

معمولا کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی 3 تا 5 روز قبل از زمان برگزاری از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می شود و با توجه به اینکه آزمون در 28 و 29 فروردین ماه برگزار می شود احتمال داده می شود در روز 25 فروردین ماه کارت منتشر شود.

شماره پرونده خود را فراموش کرده ام ، آیا راه دیگری برای دریافت کارت ورود به جلسه وجود دارد ؟

بدون اطلاع از شماره پرونده امکان دریافت کارت ورود به جلسه وجود ندارد و برای بازیابی آن می توانید در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

آدرس دقیق باجه های رفع نقص چه زمانی و توسط چه سایتی منتشر می شود ؟

همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه آدرس باجه های رفع نقص نیز در سایت سازمان سنجش قرار داده می شود.زمان ویرایش و ثبت نام مجدد کنکور کارشناسی ارشد 98

سازمان سنجش برای داوطلبانی که در بازه ی زمانی مشخص شده ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 موفق به ثبت— نام نشده اند معمولا در اسفند زمانی را تعیین می کند که داوطلبان به جا مانده می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند . همچنین کسانی که در زمان ثبت نام در بعضی اطلاعات را اشتباه وارد کرده اند در این بازه ی زمانی ثبت نام مجدد می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند . زمان دقیق ثبت نام مجدد ارشد 98 و زمان ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان پس از اعلام از سوی سازمان سنجش در این بخش اعلام خواهد شد .


ویرایش معدل در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 99

با توجه به میزان تاثیر معدل در آزمون کارشناسی ارشد 99 داوطلبان باید در درج معدل خود نهایت دقت را به کار گیرند. بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فارغ التحصیلان دوره کارشناسی می بایست معدل مندرج در مدرک کارشناسی و دانشجویان سال آخر معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ 31 شهریور 98 را وارد نمایند. در صورتی که داوطلبان به هر دلیلی معدل خود را اشتباه وارد کرده و پس از اتمام زمان ثبت نام متوجه شوند در زمان دریافت کارت ورود به جلسه فرصت خواهند داشت برای اصلاح آن اقدام نمایند .

داوطلبان هم چنین می توانند برای دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون از راهنمایی های کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ استفاده کرده و با مشاوران در ارتباط باشند.

سوالات متدوال داوطلبان

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 99 برای داوطلبان رشته محل های دانشگاه آزاد چه زمانی است ؟

داوطلبان کلیه دوره های کارشناسی ارشد 99 باید در روزهای 28 و 29 فروردین ماه در این آزمون شرکت کنند.

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد معمولا در چه روز هایی از هفته برگزار می باشد ؟

کنکور ارشد سراسری و دانشگاه آزاد هر ساله در روز های پنج شنبه و جمعه برگزار می شود.

برگزاری آزمون رشته های شناور در چه تاریخی است ؟

زمان برگزاری آزمون ارشد برای رشته های شناور ، در روز دوم در نظر گرفته شده است (در سال 99 ، روز جمعه 29 فروردین ماه برگزار می شود)

چگونه از ساعت و تاریخ دقیق برگزاری آزمون مطلع شویم ؟

کارت ورود به جلسه کنکور ارشد اطلاعات دقیقی از زمان و مکان برگزاری آزمون در اختیار همه داوطلبان قرار می دهد.


636636144502179944

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

معمولا هر ساله برخی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد پس از ثبت نام متوجه وجود اشکالاتی در اطلاعات ثبت نامی خود می گردند و از آن جا که ورود اطلاعات صحیح هنگام ثبت نام الزامی و بسبار مهم است، داوطلبان طی تماس با کارشناسان مشاورگروپ به دنبال راه حلی جهت رفع این مشکل هستند. از این رو لازم به ذکر است که چنانچه شما نیز با این مشکل مواجه شدید، می توانید در زمان مجدد ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 مجددا به سایت سنجش مراجعه و اقدام به اصلاح و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نمایید. در ضمن چنانچه فرصت انجام این کار را ندارید می توانید از طریق تماس با مرکز مشاورگروپ، ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را به کارشناسان مجرب مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ بسپارید.


زمان ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

داوطلبایی هم که ثبت نام کنکور ارشد رو انجام دادن ، ولی به دلیل بی دقتی اطلاعاتشون رو به اشتباه ثبت کردن ، نگران نباشن ! چون امکان ویرایش ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ وجود داره و داوطلبا می تونن مجدد وارد سایت سنجش بشن و اطلاعاتشون رو ویرایش کنن . مشاورای مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ آمادن تا به تموم سوالای شما در مورد تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ پاسخ بدن و به شما واسه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۹ و یا ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 ( که البته با هم یکی شده ) مشاوره بدن و شما می تونین از طریق سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی مشاورگروپ با این کارشناسا در ارتباط باشین و تموم سوالاتتون رو از کارشناسای مجرب این مرکز بپرسن .


مشاوره ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

با توجه به این که درج اطلاعات نادرست ، مشکلاتی را در مراحل بعدی آزمون ایجاد کرده و گاها منجر به محرومیت داوطلب می شود به متقاضیان توصیه می کنیم برای کاهش خطا فرم پیش نویس ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را تکمیل نمایند .

هم چنین پس از اتمام فرایند ثبت نام ، فرم اینترنتی را با دقت بررسی کرده و در صورت مشاهده خطا یا اشتباه نسبت به اصلاح آن در یکی از بازه های زمانی ذکر شده اقدام نمایند .

البته با راه اندازی بخش سیستم پاسخگویی سازمان سنجش امکان ارسال درخواست برای داوطلبانی که موفق به تصحیح اطلاعات خود در موعد مقرر نشده اند هم فراهم شده است . متقاضیان برای ارسال درخواست از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش باید از منوی سمت چپ سایت sanjesh.org به این بخش مراجعه کنند .

لازم به ذکر است به دلیل ادغام ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد علاقه مندان به رشته محل های دانشگاه آزاد نیز به منظور ویرایش اطلاعات خود باید از همین روش استفاده نمایند .


زمان ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

همان طور که گفتیم سازمان سنجش به منظور رفاه حال داوطلبان ، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 99 را در بازه های زمانی مختلف فراهم می کند .

1 – در بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99
در صورتی که داوطلبی قبل از اتمام مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 متوجه اشتباه یا خطایی در فرم اینترنتی شود با مراجعه به سایت سازمان سنجش و انتخاب لینک ” ویرایش ثبت نام “ می تواند اطلاعات خود را تصحیح نماید .
توجه : در صورت تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۹ امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در این زمان هم وجود خواهد داشت .

2 – هم زمان با مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99
داوطلبانی که پس از پایان زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 قصد ویرایش اطلاعات خود را داشته باشند می بایست اطلاعیه های بعدی سازمان سنجش را دنبال نموده و به محض اعلام مهلت مجدد ثبت نام کارشناسی ارشد 99 نسبت به ویرایش اطلاعات خود در این بازه زمانی اقدام نمایند .

3 – هم زمان با دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 99
هر چند دو بازه زمانی قبلی فرصت کافی برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۹ را در اختیار داوطلبان قرار می دهد اما سازمان سنجش امکان اصلاح برخی اطلاعات ثبت نامی مهم نظیر معدل ، تاریخ ، رشته و محل فارغ التحصیلی را در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 99 هم فراهم می کند .

نکته : احتمالا طبق روال سالیان گذشته امکان ویرایش اطلاعات فوق در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۹ نیز وجود خواهد داشت . بدین ترتیب در صورتی که داوطلبان پس از دریافت کارنامه کارشناسی ارشد مغایرتی در معدل دوره کاردانی و کارشناسی ، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی خود مشاهده نمودند می توانند نسبت به اصلاح این موارد اقدام نمایند .

با توجه به این که هنوز جدول زمان بندی کنکور کارشناسی ارشد 99 توسط سازمان سنجش منتشر نشده به داوطلبان توصیه می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد از بازه های زمانی یاد شده مطلع شوند .


ویرایش اطلاعات در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

هم زمان با تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 اطلاعات ثبت نامی کلیه داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد . از این رو متقاضیانی که در موعد مقرر فرم اینترنتی ثبت نام را تکمیل کرده اما دچار اشتباه یا خطایی در ثبت اطلاعات خود شده اند می توانند در این بازه زمانی به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 99 اقدام نمایند .


اگر می خواهید در مورد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ اطلاعات و راهنمایی های کامل تری دریافت کنید، می توانید، با مشاورین تحصیلی ما در مشاورگروپ تماس بگیرید و اطلاعات جامع تر را از آن ها بخواهید.


امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه مفهوم تراز و معدل موثر در کنکور کارشناسی ارشد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی