رشته زبان چینی

رشته زبان چینی

جهت مشاوره در زمینه رشته زبان چینی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رشته زبان چینی : زبان چینی مادر زبان‌های اکثر کشورهای خاور دور از جمله ژاپن، کره، چین، تایوان، هنگ کنگ و … است، در رشته زبان چینی دانشجویان ضمن فرا گرفتن درک مطالب، خواندن، نوشتن و مکالمه زبان چینی با فرهنگ منزوی و سال‌ها پشت دیوار نگه داشته شده چین، آشنا می‌شوند.

رشته زبان چینی

در کشور چین به زبان چینی جونگ گوا می گویند. ریشه این کلمه از کلمه جونگ به معنای میانه و گوا به معنای کشور است که مفهوم مرکز عالم را داشته و در قدیم تصور چینیان بر این بوده که کشورشان مرکز عالم است.

در رشته زبان چینی دانشجویان ضمن فرا گرفتن درک مطالب، خواندن، نوشتن و مکالمه زبان چینی با فرهنگ این کشور نیز آشنا می‌شوند. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در زمینه نگارش،‌ ترجمه یا تدریس این زبان فعالیت کنند. همچنین می‌توانند با تحقیق در کتب و متون آنان،‌ جامعه ما را از آخرین پیشرفت‌های علمی، فنی و صنعتی آن محیط مطلع نمایند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل:

برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته زبان چینی (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در زمینه نگارش،‌ ترجمه یا تدریس این زبان فعالیت کنند. همچنین می‌توانند با تحقیق در کتب و متون آنان،‌ جامعه ما را از آخرین پیشرفت‌های علمی، فنی و صنعتی آن محیط مطلع نمایند.وزارتخانه‌ها،‌ ادارات و سازمان‌های دولتی و نهادهای مختلف در زمینه‌هایی چون تجارت، تبادل افکار و اعتقادات و ارتباط با کشورهای خاور دور، به فارغ‌التحصیلان این رشته نیازمند هستند.

درس‌های رشته زبان چینی در طول تحصیل

دروس پایه:

زمینه فرهنگی زبان چینی، علائم نوشتاری. دستور زبان چینی

دروس اصلی و اختصاصی رشته زبان چینی

زبان چینی کلاسیک، زبان چینی میانه، زبان جدید چینی، درآمدی بر ادبیات چینی، علائم نوشتاری چینی، زبان چینی پیشرفته، بحث و مکالمه به زبان چینی، دستور زبان کلاسیک چینی،‌ ساختار زبان و ادبیات چینی، گفت و شنود در آزمایشگاه، ترجمه ساده، قرائت و فهم متون ساده، فنون یادگیری زبان، زبان دوم، جملاتی از متفکرین قدیم چین، سیری در ادبیات جدید چینی، عناوینی در ادبیات چینی، علائم نوشتاری چینی عالی، رمان کلاسیک چینی، خواندن متون مطبوعاتی، بررسی آثار ترجمه شده اسلامی.

پذیرش در رشته زبان چینی در دانشگاه های دولتی روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) صورت می گیرد

ظرفیت رشته زبان چینی در انتخاب رشته زبان

طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان ، مجموع ظرفیت رشته زبان چینی در انتخاب رشته دانشگاه های سراسری در سال گذشته ( سال تحصیلی 95 – 96 ) ، 75 نفر بوده است . ظرفیت رشته زبان چینی در دوره روزانه 60 نفر و در دوره نوبت دوم ( شبانه ) 15 نفر می باشد . در جدول زیر ظرفیت رشته زبان چینی در کنکور سراسری به تفکیک هر دوره مشخص شده است .

ظرفیت رشته زبان چینی
روزانه ( تحصیل رایگان ) نوبت دوم ( شبانه ) ظرفیت مازاد پردیس خودگردان پیام نور غیرانتفاعی
60 15 0 0 0 0

مجموع ظرفیت رشته زبان چینی در دانشگاه های سراسری در سال تحصیلی 96 – 96 ، 75 نفر بوده است

دانشگاه های پذیرنده رشته ی زبان چینی در انتخاب رشته زبان

لیست دانشگاه های پذیرنده ی رشته ی زبان چینی
نوع دوره نحوه پذیرش نام دانشگاه استان دانشگاه نام رشته جنسیت پذیرش ظرفیت
روزانه با آزمون دانشگاه تهران تهران زبان چینی زن – مرد 25
روزانه با آزمون دانشگاه شهید بهشتی – تهران تهران زبان چینی زن – مرد 20
روزانه با آزمون دانشگاه علامه طباطبایی – تهران تهران زبان چینی زن – مرد 15
نوبت دوم با آزمون دانشگاه علامه طباطبایی – تهران تهران زبان چینی زن – مرد 15

مشاور گروپ

کد رشته دانشگاه های تحصیلی، با آزمون و صرفا سوابق تحصیلی در غیر از کد های تعهد خدمت، تربیت معلم و مناطق محروم
کد رشته دانشگاه نوع دوره نام دانشگاه استان دانشگاه نام گرایش نوع آموزش جنسیت پذیرش ظرفیت توضیحات
22010 روزانه دانشگاه اصفهان اصفهان زبان چینی با آزمون هردو 35
22039 روزانه دانشگاه تهران تهران زبان چینی با آزمون هردو 20
22080 روزانه دانشگاه شهید بهشتی – تهران تهران زبان چینی با آزمون هردو 25
22097 روزانه دانشگاه علامه طباطبایی – تهران تهران زبان چینی با آزمون هردو 18
22106 نوبت دوم دانشگاه علامه طباطبایی – تهران تهران زبان چینی با آزمون هردو 15

بازار کار رشته زبان چینی

زبان چینی از جمله زبان های زیر گروه رشته زبان است که در سال های اخیر به دلیل داشتن افزایش تقاضا برای آن ما این مطلب را به بازار کار و درآمد رشته زبان چینی، دانشگاه های دارای رشته زبان چینی، رتبه قبولی رشته زبان چینی و حوزه های فعالیت زبان چینی اختصاص داده ایم، تأخیر انتخاب رشته و شغلی شما با دیدی روشن تر جهت دهی شود.

بازار کار و درآمد رشته زبان چینی

کسانی که علاقه مند به تحصیل در رشته زبان چینی هستند و به درآمد و آینده شغلی آن فکر می کنند، این را باید در ابتدای مسیر خود بدانند که زبان چینی یک زبان خارجی دشوار است و نیازمند تلاش و علاقه مندی است. اما آینده کاری مطلوبی دارد. این چشم انداز روشن با توجه به گسترش تبادلات تجاری و اقتصادی با کشور وسیع و پر جمعیت چین ترسیم می شود. از این رو به دلیل این زمینه های رو به رشد با کشور چین در آینده بازار کار و درآمد رشته زبان چینی مطولب است و دانشجویان و زبان آموزان این زبان خارجی با توجه به سطح مهارت های 4 گانه زبانی خود می توانند در مشاغل مربوط به زبان چینی فعالیت نمایند.

دانشگاه های دارای رشته زبان چینی

دانشگاههای دارای رشته زبان چینی در ایران محدود است و چون رشته ای جدید و تازه وارد به دانشگاه هاست، هنوز در دانشگاه های سطح کشور برای پذیرش دانشجو ظرفیت ها خالی مانده است.

1- دانشگاه تهران

2- دانشگاه شهید بهشتی

3- دانشگاه علامه طباطبایی

رتبه قبولی رشته زبان چینی

زبان چینی در حال حاضر در سه دانشگاه ایران دانشجو دارد و علاقه مندان به این رشته راه چندان سختی برای قبولی در این دانشگاه ها ندارند. رتبه ی قبولی رشته زبان چینی در کنکور گروه زبان زیر 500 کشوری در سهمیه منطقه 2 است و کسانی که رتبه هایی در این محدودده کسب نمایند، می توانند به تحصیل زبان چینی در دانشگاه تهران یا شهید بهشتی امیدوار باشند. البته گاهاً سالهایی نیز بوده است که داوطلبان دارای رتبه 1000 تا 3000 کشوری نیز پذیرش شده اند. آنچه که برای قبولی رشته زبان چینی در هر سال عامل مؤثری است: 1- ظرفیت دانشگاه ها 2- سهمیه منطقه و دیگری تعداد شرکت کنندگان است با توجه به اینکه هر سال متقاضیان این رشته در حال افزایش نیز می باشد. از این رو بهترین کار این است که شما حداکثر تلاش خود را برای پذیرش در رشته زبان چینی بکنید تا اگر به خود هدف نرسید، در محدوده های هدف خود قبول شوید.

حوزه های فعالیت رشته زبان چینی

حوزه های فعالیت رشته زبان چینی همانند دیگر زبان های خارجی شامل تدریس، ترجمه و لیدری می شود. و علاقه مندان به این رشته و فارغ التحصیلان آن می توانند در آموزشگاه ها و دانشگاه های زبان چینی تدریس نمایند و در حوزه ی آموزش مشغول به کار شوند. همچنین در تورهای تفریحی و گردشگری به عنوان لیدر تور و راهنما فعالیت داشته باشند که حوزه جذاب و متنوعی نیز است. زمینه های دیگری که برای فارغ التحصیلان زبان چینی کمی دشوار است. اما در صورتی که علاقه مند باشید و مهارت های زبان چینی خود را تقویت و ارتقا دهید. زمینه های فعالیت مطلوب و قابل توجهی خواهید داشت.

این اطلاعات براساس قبولی های کانون در کنکور 96 می باشد .
نام دانشگاه ظرفیت رشته تعداد قبولی کانون چارک پائین تراز کانون چارک پائین رتبه منطقه 1 چارک پائین رتبه منطقه 2 چارک پائین رتبه منطقه 3 چارک پائین رتبه 5% ادبیات عربی معارف زبان زبان تخصصی

دانشگاه علامه طباطبايي – تهران

18 4 5247 4 3 4 5 4
23

دانشگاه تهران

20 6 5016 4 4 6 6 4
16

دانشگاه شهيد بهشتي – تهران

25 6 5003 1849 3 3 4 6 5

تیم مشاوره ، برنامه ریزی و انتخاب رشته مشاور گروپ

مشاوره دهنده تخصصی کنکور

برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره  زیر   تماس حاصل فرمایید

مشاور گروپ

تماس از 8 صبح تا 10 شب

حتی ایام تعطیل

تراز و درصد مورد نیاز برای قبولی در رشته زبان چینی در دانشگاه های مختلف در آزمون سراسری 1402

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

————————————————-

جهت اطلاع از تراز و درصد مورد نیاز برای قبولی در رشته زبان چینی با مشاوران مجرب  مشاور گروپ به شماره زیر تماس حاصل نمائید.

مشاور گروپ

خدمات مرکز مشاوره تلفنی  مشاور گروپ در زمینه رشته زبان چینی

مشاوران مرکزرشته زبان چینی مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری  مشاور گروپ  آماده پاسخگویی در  زمینه  رشته زبان چینی  هستند :

ثبت نام کنکور رشته زبان چینی

مشاوره کنکور رشته زبان چینی

انتخاب رشته کنکور رشته زبان چینی

ثبت نام بدون کنکور رشته زبان فرانسه

انتخاب رشته رشته زبان چینی

معرفی رشته زبان فرانسه

برنامه ریزی کنکور رشته زبان چینی

خدمات مرکز مشاوره تلفنی مشاور گروپ در زمینه مشاوره تحصیلی کنکور

مرکز مشاوره تلفنی و حضوری مشاور گروپ در زمینه های نتایج کنکور زبان ، ثبت نام کنکور زبان ، نتایج کنکور سراسری ، ثبت نام کنکور ، منابع کنکور زبان ، تغییر رشته ، کارنامه اولیه کنکور ، انتخاب رشته زبان ، انتخاب رشته کنکور ، دفترچه کنکور زبان ، دفترچه کنکور ۹۷ ، دفترچه ثبت نام کنکور ، مشاوره درسی ، مشاوره تحصیلی ، ثبت نام بدون کنکور ، ثبت نام بدون کنکور زبان ، ثبت نام بدون کنکور آزاد ، ثبت نام دانشگاه آزاد ، ثبت نام علمی کاربردی ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ، رشته زبان بدون کنکور ، رشته زبان بدون کنکور آزاد ، رشته زبان بدون کنکور سراسری ، تکمیل ظرفیت ، تکمیل ظرفیت سراسری ، برنامه ریزی کنکور زبان آماده ارائه مشاوره تحصیلی به داوطلبان عزیز است.

برنامه ریزی کنکور سایر گرایش های رشته زبان

برنامه ریزی کنکور سایر رشته های کنکور زبان را می توانید از زیر دنبال کنید: (این لیست تکمیل خواهد شد.)

برنامه ریزی کنکور رشته زبان روسی

برنامه ریزی کنکور رشته زبان چینی

برنامه ریزی کنکور رشته زبان و ادبیات ارمنی

برنامه ریزی کنکور رشته زبان و ادبیات اردو

برنامه ریزی کنکور رشته زبان فرانسه

برنامه ریزی کنکور رشته زبان ژاپنی

برنامه ریزی کنکور رشته زبان ایتالیایی

برنامه ریزی کنکور رشته زبان انگلیسی

برنامه ریزی کنکور رشته زبان اسپانیایی

برنامه ریزی کنکور رشته زبان آلمانی


2.3/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه رشته زبان چینی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. آهو

  ببخشید من زبان چینی بلد نیستم ولی دوست دارم یاد بگیرم .آیا از طریق شرکت در کنکور زبان انگلیسی میشه .وارد دانشگاه زبان چینی شد؟

  پاسخ
 2. هیچکس

  وقت شما بخیر خانم زینب عزیز.
  درواقع توی کشور چین 中文 و 汉语 فرقی با همدیگه ندارن و به جای هم استفاده میشن و هردو به معنی زبان چینی هستن. فرق کوچولوی این دو کلمه در این هست که 中文 به متن و نوشتار مربوط میشه البته نباید اون رو با 汉字 اشتباه گرفت. بنابراین汉语 هیچ ربطی به سطح نداره.مثلا 中文书 به معنی کتابی هست که نگارشش به زبان چینی هست. موفق باشی

  پاسخ
 3. زینب

  زبان چینی هم zhong wen میشه 中文
  و han yu 汉语 میشه که بستی که داره به سطح زبان و zhong guo 中国 اسم کشور چین به زبان خودشون هست

  پاسخ
 4. ali

  سلام من سال بعد کنکور دارم و میخوام رشته زبان چینی شرکت بکنم. ایا بازار کار این رشته خوب هست؟

  پاسخ
 5. jenaghi

  سلام خسته نباشید ببخشید تو رشته چینی ریاضی نیست که ؟ بعد دیپلم میشه بورس گرفت

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   پیشنهاد میکنم جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین مرکز مشاورگروپ تماس بگیرید.

   پاسخ
 6. Bana

  به زبان چینی جونگ گوا نمیگن
  جونگ گوا ینی خود کشور چین
  زبان چینی میشه هن یو

  پاسخ
 7. حسین

  زبان انگلیسی هم داریم؟

  پاسخ
 8. agust

  عکس اپلود شده در اول متن مربوط به زبان ژاپنیه نه چینی 🙂

  پاسخ
  1. مشاور گروپ

   ممنون از حسن دقت شما.

   پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی