ثبت نام دانشگاه های نیمه متمرکز ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نیمه متمرکز

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه های نیمه متمرکز ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه های نیمه متمرکز یکی از گزینه های انتخابی در کنکور هستند که سوالات و ابهاماتی را برای داوطلبان رشته های نیمه متمرکز به دنبال دارند. در برخی از دانشگاه ها پذیرش دانشجو در رشته هایی با عنوان رشته های نیمه متمرکز با شرایط و قوانین خاص دانشگاه صورت می‌گیرد. این مقاله ی آموزشی به موضوع معرفی دانشگاه های نیمه متمرکز و تفاوت این دانشگاه ها با سایر مراکز آموزشی می پردازد.

اگر درباره دانشگاه های نیمه متمرکز ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ با سوالاتی مواجه شدید٬ فرصت مشاوره با مشاوران مجرب مشاورگروپ را از دست ندهید.

دانشگاه‌های نیمه متمرکز سال ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ :

دانشگاه های نیمه متمرکز به دانشگاه‌هایی اطلاق می‌شود که برای ورود به آن‌ها تنها کسب رتبه قبولی و انتخاب رشته کفایت نمی‌کند و مراحلی نظیر مصاحبه یا آزمون عملی را در پی دارد؛ به‌عبارتی‌دیگر دانشگاه‌هایی که علاوه بر شرط کسب تراز مجاز در آن‌ها، منوط به قبولی در مصاحبه حضوری باشند، دانشگاه‌های نیمه‌متمرکز نام‌برده می‌شوند.
بنابراین از شرایط اصلی همه دانشگاه های نیمه‌متمرکز، مجاز شدن در انتخاب رشته و قبولی در مصاحبه است.
داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت می‌کنند و طبق نتیجه کارنامه کنکورشان، مجاز به انتخاب رشته‌های دوره روزانه، شبانه، نیمه‌حضوری و… شوند، علاوه بر یک کد رشته‌ متمرکز حداکثر در 2 کد رشته از مجموع کد رشته‌های نیمه‌متمرکز گروه آزمایشی خود، با توجه به این نکته که در ترتیب قرارگیری رشته های نیمه متمرکز بالاتر از متمرکزها قرار گرفته باشند،را انتخاب کنند.

دانشگاه های متمرکز

پذیرش دانشجو در دانشگاه های متمرکز و در رشته های متمرکز تنها با توجه به نمره آزمون و سوابق تحصیلی فرد صورت می‌گیرد و موافقت با پذیرش وی فقط در یک مرحله انجام میشود. در دانشگاه های متمرکز داوطلب بر اساس نمره کسب کرده، سهمیه، بومی بودن منطقه و…بدون نیاز به مصاحبه حضوری پذیرش میشود.


برای آگاهی از جدیدترین اخبار آزمون ها و مطالب تحصیلی بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

مشاور گروپ

دانشگاه های نیمه متمرکز :

دانشگه های نیمه متمرکز

رشته‌های نیمه متمرکز و متمرکز

رشته‌هایی که پذیرش دانشجو در آنها نیاز به مصاحبه، معاینه و آزمون عملی و علمی دارد، رشته‌های نیمه‌متمرکز نامیده می‌شود و رشته‌هایی که پذیرش دانشجو در آن بدون طی مراحل فوق و فقط بر اساس نمرات آزمون سراسری صورت می گیرد، رشته‌هایی متمرکز هستند. داوطلبانی که رشته‌های نیمه‌متمرکز را در برگه انتخاب رشته خود انتخاب کنند، در صورتیکه نمره لازم در کنکور سراسری را کسب کرده باشند، بصورت چند برابر ظرفیت به مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند.
آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کنند و بر اساس کارنامه آزمون خود، مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی دوره روزانه، شبانه و نیمه‌حضوری شوند، می‌توانند حداکثر 2 کد رشته از مجموع کد رشته‌های نیمه‌متمرکز موجود در گروه آزمایشی خود را با توجه به شرایط و ضوابط رشته‌های مذکور، علاوه بر کد رشته‌های متمرکز انتخاب نمایند.

همچنین آن دسته از داوطلبان که علاوه بر گروه آزمایشی خود، متقاضی شرکت در گروه هنر و یا زبان‌های خارجی نیز بوده‌اند و مجاز شده‌اند، می‌توانند در هر یک از این گروه‌ها هم دو کد رشته نیمه متمرکز را انتخاب و در فرم انتخاب رشته درج نمایند.
بدیهی است که معرفی چند برابرِ ظرفیتِ رشته‌های نیمه متمرکز به عنوان قبولی نهایی محسوب نمی‌گردد، لیکن داوطلبانی که مراحل مختلف مصاحبه، معاینه و آزمون عملی را با موفقیت طی نمایند و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی به عنوان قبولی اعلام شوند، پذیرفته شده رشته نیمه متمرکز خواهند بود.

نکته مهم در مورد رشته های نیمه متمرکز این است که کسانی که در مرحله اول یعنی اعلام اسامی چند برابرِ ظرفیت پذیرفته می‌شوند در صورتی که انصراف دهند، محرومیتی به آنان تعلق نمی‌گیرد ولی کسانی که در مصاحبه شرکت می‌کنند و پذیرفته می‌شوند و در نهایت انصراف می‌دهند، مشمول محرومیت می‌شوند.


برای آگاهی از جدیدترین اخبار آزمون ها و مطالب تحصیلی بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

مشاور گروپ

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه های نیمه متمرکز ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مهلا

  سلام ببخشید مدرک پزشکی دانشگاه شاهد تهران معتبر هست یا نه؟

  پاسخ
 2. شیدا

  دانشگاه آزاد امسال کی تکمیل ظرفیت میزنه ؟؟؟لطفا پاسخگو باشید

  پاسخ
 3. Sheyda

  دانشگاه آزاد مشخص هست کی میخواد امسال تکمیل ظرفیتشو بزنه ؟

  پاسخ
 4. Zahra

  سلام. من دانشجوی کاردانی حسابداری علمی کاربردی کرج هستم و این ماه فارغ التحصیل میشم. میخواستم ببینم میتونم توی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور شرکت کنم؟؟ مثلا علوم آزمایشگاهی تبریز

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی