معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های ۱۴۰۲

معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری ها

جهت مشاوره در زمینه معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های ۱۴۰۲ : رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا سردار تقی مهری به تشریح وضعیت خدمت مشمولانی پرداخت و اعلام کرد افرادی که در خرداد امسال دیپلم گرفتند یک سال زمان و مهلت معرفی دارند که برای خدمت سربازی اعزام شوند .


معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های 99


مشاورگروپ : رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا سردار تقی مهری به تشریح وضعیت خدمت مشمولانی پرداخت و اعلام کرد افرادی که در خرداد امسال دیپلم گرفتند یک سال زمان و مهلت معرفی دارند که برای خدمت سربازی اعزام شوند .معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های ۱۴۰۲

معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های ۱۴۰۲ ؛  سردار تقی مهری ، با اشاره به وضعیت خدمت مشمولانی که امسال کنکوری بودند ، اظهار کرد : برابر قانون کسانی که به سن ۲۰ سالگی می‌رسند ، ۱۸ سال آن ها تمام می ‌شود و حداکثر تا ۲۰ سالگی باید وضعیت سربازی خود را معلوم کنند ، البته از 18 تا 20 سالگی می ‌توانند معافیت تحصیلی بگیرند .

وی افزود : افرادی هستند که به عنوان به مثال امسال خرداد ماه امسال دیپلم می ‌گیرند این افراد یک سال زمان دارد تا به خدمت سربازی بیاید یعنی تغییر تاریخ کنکور تغییری در وضعیت این ها ندارد چرا که تا خرداد سال آینده این افراد مهلت دارند تا دانشگاه قبول شوند .

معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های ۱۴۰۲ رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد : بنابراین کسانی که در خرداد امسال دیپلم گرفتند یک سال زمان و مهلت معرفی دارند که برای خدمت سربازی بیایند . در واقع می‌توانند در کنکور امسال که شهریور ماه برگزار می‌ شود ، شرکت کنند .

ارائه مهلت یک ساله به لیسانسه‌ها از سوی دانشگاه

سردار مهری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه وضعیت خدمت مشمولان دانشجو که در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند و باید کنکور ارشد و یا دکترا می ‌دادند و الان زمان این آزمون هم به تأخیر افتاده است ، گفت : کسانی که در مقطع دکترا هستند یا مقاطع فوق لیسانس می‌ خواهند شرکت کنند بستگی به شرایط فرد داد . به عنوان مثال لیسانسه ‌ها 5 سال وقت دارند . حتی اگر دچار مشکل شوند همانند کرونا که پیش آمده دانشگاه اجازه دارد ، کمیسیون برگزار می ‌کنند و یک سال به آن ها اجازه دهد که ادامه تحصیل بدهند .

وی خاطرنشان کرد : اگر مدت زمان تحصیل فردی بیشتر از 5 سال برای گرفتن لیسانس پیوسته طول کشید و به دلیلی عقب افتاد در کمیسیون یک سال دیگر هم به او اجازه می‌ دهند . یعنی ۶ سال وقت دارد لیسانس خود را بگیرد و هیچ مشکلی هم از نظر وظیفه عمومی ندارد .

به گفته رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در حال حاضر دیپلمه ‌ای نداریم که اجازه شرکت در کنکور را نداشته باشد چرا که هر کسی الان دیپلم گرفت یک سال فرصت دارد تعیین تکلیف سربازی خود را انجام دهد و یک بار هم کنکور را اجازه دارد شرکت کند .

احتمال دادن یک بازه زمانی به مشمولانی که برای بار دوم می‌خواهند کنکور بدهند

سردار مهری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا احتمال دارد ستاد کل نیروهای مسلح برای کسانی که کنکور سال گذشته را قبول نشدند و امسال قصد داشتند تا بار دیگر در کنکور شرکت کنند ولی به دلیل کرونا و تعویق آزمون‌ها این شانس را از دست دادند ، مهلتی در نظر بگیرد تا بتواند از شانس خود استفاده کنند ، گفت : این را مطلع نیستم مگر آموزش و پرورش یا هر نهاد دیگری از ستاد کل نیروهای مسلح درخواست کند و آن ها تصمیم جدیدی در این باره بگیرند .

به گفته وی تا به این لحظه هنوز نه آموزش و پرورش و نه وزارت علوم و نه هیچ نهاد دیگری این درخواست را نه از ستاد کل نیروهای مسلح و نه از سازمان وظیفه عمومی ناجا نداشته است .

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در پایان گفت : تمامی دیپلمه‌ها نگران نباشند و استرس هم نداشته باشند چراکه همه می ‌توانند یک بار در کنکور شرکت کنند .

منبع : مهر

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه معافیت تحصیلی نظام وظیفه دوازدهمی ها و پشت کنکوری های ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی