معافیت از خدمت برای سربازان فراری ممکن شد !

معافیت از خدمت برای سربازان فراری

جهت مشاوره در زمینه معافیت از خدمت برای سربازان فراری ممکن شد !

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

معافیت از خدمت برای سربازان فراری ممکن شد ! آیا سربازان فراری می‌توانند معافیت پزشکی بگیرند؟معافیت سرباز فراری امکان پذیر است؟مجازات سرباز فراری‌ها,کدام دسته از مشمولان خدمت سربازی فراری محسوب می‌شوند …

معافیت از خدمت برای سربازان فراریتیم تخصصی مشاور گروپ در موضوعات زیر به شما مشاوره رایگان می دهد :

سرباز فراری، قوانین مربوط به سرباز فراری، مشاوره نحوه بخشودگی اضافه خدمت سرباز فراری
پاسخ به سؤالات متداول در زمینه سرباز فراری، شرایط بخشودگی خدمت سرباز فراری
قوانین مجازات سرباز فراری، قوانین بخشش خدمت سربازان فراری، خرید خدمت سرباز فراری
مشاوره تلفنی نحوه دریافت بخشودگی خدمت سرباز فراری و قوانین مرتبط با آن توسط مشاورین مرکز


معافیت از خدمت برای سربازان فراری :  عده ای از مشمولان نه تنها شرایط معاف شدن ندارند بلکه به خدمت سربازی نمی‌روند و دچار غیبت می‌شوند و یا از خدمت سربازی فرار می‌کنند در این گزارش به بیان این امر می پردازیم که آیا این افراد می توانند معافیت بگیرند.

مشاور گروپ : عده ای از مشمولان نه تنها شرایط معاف شدن ندارند بلکه به خدمت سربازی نمی‌روند و دچار غیبت می‌شوند و یا از خدمت سربازی فرار می‌کنند در این گزارش به بیان این امر می پردازیم که آیا این افراد می توانند معافیت بگیرند.

معافیت از خدمت برای سربازان فراری :  سربازی و یا همان خدمت نظام وظیفه عمومی سربازی در ایران به خدمت سربازی عمومی گفته می‌شود که بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تمام مردان بالای ۱۸ سال ایرانی، به جز مواردی که استثنا شده‌اند، باید به خدمت سربازی بروند. گذراندن دوره سربازی برای تمامی مشمولین اجباری است و مشمولین قبل از پایان این دوره از انجام هرگونه خدمات دولتی و استفاده از برخی خدمات شهروندی بازداشته می‌شوند.

اما عده ای از مشمولان نه تنها شرایط معاف شدن ندارند بلکه به خدمت سربازی نمی‌روند و دچار غیبت می‌شوند و یا از خدمت سربازی فرار می‌کنند. این افراد نیز به دنبال راهی می‌گردند که از ادامه سربازی معاف شوند و یا از مجازات غیبت سربازی و یا فرار از خدمت رهایی پیدا کنند.

در این گزارش به بیان راه حل‌هایی درباره راه کارهایی جهت معافیت سربازان فراری می‌پردازیم.

کدام دسته از مشمولان خدمت سربازی فراری محسوب می‌شوند

معافیت از خدمت برای سربازان فراری :  در ابتدا به این موضوع می‌پردازیم که چه افرادی را سرباز فراری خطاب می‌کنند. بسیاری از افراد زمانی که به سن مشمولیت می‌رسند جهت اعزام به خدمت سربازی اقدام می‌کنند. در صورتی که فرد نسبت به اعزام به خدمت اقدامی نکند غایب محسوب می‌شود. گاهی نیز برخی افراد در حین انجام خدمت سربازی، از ادامه خدمت منصرف شده و در حین خدمت سربازی غیبت می‌کنند. این افراد در ابتدا سرباز غایب محسوب می‌شوند و در صورت تداوم این غیبت به لیست سرباز فراری‌ها اضافه می‌شوند.

معافیت از خدمت برای سربازان فراری :  مجازات سرباز فراری‌ها

قوانین مربوط به فرار از خدمت سربازی با توجه به علت فرار از خدمت سربازی مشخص می‌شود. اگر فرار سرباز از خدمت موجه باشد، در دادگاه نظامی علت فرار فرد از خدمت سربازی بررسی می‌شود. نوع مجازات فرار از خدمت سربازی با توجه به دلایل موجود تعیین می‌شود که یا منجر به حبس و یا منجر به اضافه خدمت می‌شود و البته گاهی هم به دلیل وجود دلایل موجه مورد بخشودگی قرار می‌گیرد.

با توجه به ماده ۶۰ قانون جرایم نظامی اگر فرد بعد از فرار از خدمت، خود را معرفی نماید و برای اولین مرتبه فرار کرده باشد، نهایتا مدت سه ماه اضافه خدمت برایش لحاظ می‌شود. در صورتی که فرد سابقه فرار بیش از ۶۰ روز داشته باشد، بین ۲ الی ۶ ماه زندان برایش در نظر گرفته می‌شود. گاهی نیز با نظر قاضی و بررسی دلایل فرار و سوابق فرد مدت حبس به جریمه نقدی یا اضافه خدمت تبدیل می‌شود.

معافیت سرباز فراری امکان پذیر است؟

معافیت از خدمت برای سربازان فراری :  در صورتی فردی به عنوان سرباز فراری محسوب شود همچون سرباز غایب از دریافت خدمات اجتماعی محروم می‌شود. در واقع باید این گونه بگوییم سرباز فراری یا سرباز غایب نمی‌توانند به راحتی در جامعه زندگی کنند. فرد به ناچار یا باید خود را به نظام وظیفه معرفی کند و یا باید راهی برای معافیت سرباز فراری پیدا کند. در واقع در قانون فردی که از خدمت سربازی فرار کرده است مشمول مجازات‌هایی می‌شود. برای اینکه فرد بتواند از معافیت سرباز فراری استفاده کند دو حالت وجود دارد.

یکی از راه‌های معافیت سربازان فراری یا غایب از خدمت سربازی، پرداخت جریمه غیبت از خدمت سربازی می‌باشد. با توجه به قانون افرادی که بیش از ۸ سال از غیبت سربازیشان یا فرار از خدمتشان گذشته باشند می‌توانند با پرداخت جریمه نقدی از کارت معافیت سربازی استفاده کنند. یکی دیگر از راه‌های معافیت سربازان فراری یا سرباز غایب این است که بر اساس قانون افرادی که بیش از ۵۰ سال سن دارند از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

قانون جریمه ریالی فرار از خدمت سربازی و خرید آن تا پایان سال ۹۷ بود و پس از آن دیگر امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد.

آیا سربازان فراری می‌توانند معافیت پزشکی بگیرند؟

معافیت از خدمت برای سربازان فراری :  چون گذراندن دوره خدمت سربازی نیاز به آمادگی جسمانی مناسب دارد، پس منطقی است که در صورت فردی از توانایی لازم بر خوردار نباشد از معافیت سربازی استفاده کند. در صورتی که سربازی از خدمت فرار کرده باشد باز هم می‌تواند شامل قانون معافیت پزشکی بشود. اما اخذ معافیت پزشکی برای سربازان فراری دارای شرایط بسیار خاصی است.

با توجه به قوانین نظام وظیفه و پیچیدگی‌های موجود پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی با مشاوران مجرب، سوالات و مشکلات خود را در میان بگذارید. گاهی افرادی با توجه به مشکلات زندگی ناچار به فرار از خدمت سربازی می‌شوند. گاهی نیز دولت بنا بر دستور فرماندهی کل قوا تمام مجازات‌های غیبت سربازی و یا فرار از خدمت سربازی را مورد بخشش قرار می‌دهد.


معافیت از خدمت برای سربازان فراری ممکن شد ! آیا سربازان فراری می‌توانند معافیت پزشکی بگیرند؟معافیت سرباز فراری امکان پذیر است؟مجازات سرباز فراری‌ها,کدام دسته از مشمولان خدمت سربازی فراری محسوب می‌شوند …

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه معافیت از خدمت برای سربازان فراری ممکن شد !

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی