مراحل ثبت نام آزمون سراسری مقطع دکتری 1400

آزمون سراسری

جهت مشاوره در زمینه مراحل ثبت نام آزمون سراسری مقطع دکتری 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این جا به مراحل ثبت نام آزمون سراسری مقطع دکتری 1400 می پردازیم. می توانید تمامی نکات مهم در فرایند ثبت نام آزمون دکتری را در این مطلب مشاهده فرمایید.

این مطلب بصورت پیوسته برای کاربران به نمایش درخواهد آمد. این مقاله ی آموزشی قسمت ششم سری مقالات آزمون دکتری سال ۹۷ می باشد. شما می توانید قسمت اول و دوم و سوم و چهارم و پنجم را در لینک زیر مطالعه فرمایید.

قسمت اول – راهنمایی ثبت نام و قبولی در مقطع آزمون دکتری 1400 - 1401

قسمت دوم – نکات مهم در ثبت نام کنکور مقطع دکتری 1400 - 1401

قسمت سوم – شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان آزمون سراسری دوره دکتری 1400 - 1401

قسمت چهارم – مقررات خدمت وظیفه عمومی (سربازی) ویژه ی آقایان در کنکور دکتری 1400 - 1401

قسمت پنجم - شرایط و نحوه ی پذیرش و ثبت نام بورس خارج از کشور کنکور دکتری 1400 - 1401

ثبت نام آزمون

مراحل ثبت‌نام آزمون سراسری دکتری

 1 –ثبت‌نام: ثبت‌نام براي آزمون ورودي دكتري (PhD) سال 1397 از روز چهار‌شنبه مورخ 96/9/1 آغاز و در ساعت 24 روز سه‌شنبه 96/9/7 پايان می‌پذیرد.

الف) هر داوطلب بر اساس علاقه فقط می‌تواند در يك کد رشته امتحاني (متناسب با مدرك فارغ‌التحصیلی)، ثبت‌نام و در آزمون مربوط شركت نمايد.

ب) داوطلبان لازم است پس از مطالعه دقيق اين دفترچه شخصاً به سايت اين سازمان به‌منظور ثبت‌نام، مراجعـه و نسبت به تكميل تقاضانامه ثبت‌نامي اينترنتي اقدام نمايند.

ج) ثبت‌نام براي شركت در آزمون سال 1397، منحصراً به روش ذيل امکان‌پذیر می‌باشد:

1 -مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور

دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) از سايت سازمان.

3 -آماده نمودن مدارك و اطلاعات موردنیاز جهت ثبت‌نام.

هزینه ثبت نام آزمون دکتری

با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به‌صورت اينترنتي انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به‌وسیله کارت‌های بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آن‌ها فعال می‌باشد با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 550/000 (پانصد و پنجاه‌هزار) ريال به‌عنوان وجـه ثبت‌نام شركت در آزمون يك کد رشته امتحاني، نسبت به خريد سريال ثبت‌نام اقدام نمايند.

تذكر مهم درباره هزینه ثبت نام آزمون : با توجه به اينكه مقرر گرديده در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون خدماتي از طريق ارسال پيام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلباني كه تمايل به استفاده از خدمات پيام كوتاه دارند با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 550/000 (پانصد و پنجاه‌وپنج هزار) ريال به‌عنوان هزينه ثبت‌نام بعلاوه هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه، می‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.

مدارك لازم براي ثبت‌نام و شركت در آزمون

مداركي كه داوطلب براي ثبت‌نام و شركت در آزمون به آن نيازمند است به شرح ذيل می‌باشد:

1 -فايل عكس اسكن شده: داوطلب بايد يك قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات زير اسكن نموده و فايل آن را براي ارسال از طريق برنامه ثبت‌نام اينترنتي آماده نمايد.

1-1 -عكس 4×3 يا 4×6 كه در سال جاري گرفته‌شده باشد (عكس تمام‌رخ).

2-1 -عكس اسكن شده فقط بايد با فرمت JPG باشد.

3-1 -اندازه عكس اسكن شده بايد حداكثر 400×300 پيكسل و حداقل 300×200 باشد.

4-1 -تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد.

5-1 -حجم فايل ذخیره‌شده عكس نبايد از 70 کیلوبایت بيشتر باشد.

6-1 –حاشیه‌های زائد عكس اسكن شده بايد حذف‌شده باشد.

7-1 -حتی‌الامکان عكس رنگي و داراي زمينه سفيد باشد.

تبصره های مهم در فرایند ثبت نام آزمون دکتری

تبصره 1: اسكن عكس از روي کارت‌های شناسايي (كارت ملي، شناسنامه و ...) قابل‌قبول نیست و داوطلبـان لازم اسـت از اصـل عكـس مطـابق توضيحات فوق اقدام نمايند.

تبصره 2: عكس خواهران بايد باحجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.

تبصره 3: در صورت ارسال عكس غیر معتبر، ثبت‌نام داوطلب باطل‌شده و حق شركت در آزمون از وي سلب می‌گردد. تذكر خيلي مهم: با توجه به مشكلات به وجود آمده در آزمون‌های قبلي، در خصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبـان كـه ايـن موضـوع اكثـراً بـراي داوطلباني كه خود و يا فرد واردکننده اطلاعات در سيستم دقت لازم را ندارند، رخ‌داده است تأكيد می‌گردد چنانچه ثبت‌نام شما توسط فـرد ديگري انجام می‌شود، علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت‌نامي، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالي دقت نماييد تا اشتباهاً عكس داوطلب ديگـري به‌جای عكس شما ارسال نگردد.

بديهي است در صورت ارسال عكس اشتباه، فرد به‌عنوان متخلف تلقي شده و با وي مطابق مقـررات رفتـار خواهد شد.

داوطلبانی با شرایط جسمی خاص

2 -آن دسته از داوطلباني كه نابينا يا کم‌بینا، ناشنوا يا کم‌شنوا و يا معلول جسمي حركتي می‌باشند لازم است فرم مخصوص وضعيت خود را از سرپرسـت مركز پذيرش و هماهنگي (براي داوطلبان ساكن تهران) يا معاونت توان‌بخشی بهزيستي استان ذی‌ربط دريافت و ضمن نگهداري تصـوير آن نـزد خـود، اصل آن را حداكثر تا تاريخ 96/9/30 به آدرس: تهران، صندوق پستي: 1365-15875 سازمان سنجش آموزش كشور، واحد ثبت‌نام آزمون دكتري سال 1397 ارسال و در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي برحسب مورد، بند 17 را علامت‌گذاری نمايند.

3 -اصل فرم تکمیل‌شده معدل براي دانشجويان سال آخر دوره كارشناسي ارشد و يا دكتراي حرفه‌ای كه حداكثر تا تـاريخ 97/6/31 فارغ‌التحصیل خواهند شد. اين دسته از داوطلبان بايد فرم مخصوص در دفترچه راهنما را تكميل و فرم تکمیل‌شده را بـه تأييـد مؤسسـه آمـوزش عـالي محـل فارغ‌التحصیلی برسانند و پس از تطبيق با معدل مندرج در كارت ورود به جلسه و در صورت داشتن مغايرت معدل طبق اطلاعات ارائه‌شده در سـايت سازمان اقدام نمايند.

ضمناً لازم است تصوير فرم مذكور را حداقل به مدت یک سال نزد خود نگهداري نموده و در فرم تقاضانامه ثبت‌نام نيـز ميـانگين واحدهاي گذرانده شده تا تاريخ 96/6/31 خود را در قسمت مربوط درج نمايند.

تبصره: فارغ‌التحصیلان دوره‌های كارشناسي ارشد و يا دكتراي حرفه‌ای نياز به تكميل فرم مخصوص معدل ندارند و ضرورت دارد كه منحصـراً معـدل اكتسابي را بر اساس معدل مندرج در گواهينامه فارغ‌التحصیلی بر مبناي 0 تا 20 و يا 0 تا 4 و حداكثر تا 2 رقم اعشار درج نمايند.

تذكرات مهم در هنگام ثبت نام آزمون دکتری:

۱ -مندرجات فرم تقاضانامه بايد دقيق و صادقانه تكميل شود.

2 -مسئوليت صحت كليه مندرجات تکمیل‌شده (مندرجات فرم تقاضانامه) به عهده داوطلب خواهد بود.

3 -پس از پايان زمان ثبت‌نام و مهلت ويرايش اطلاعات تقاضانامه (96/9/16 لغايت 96/9/2) اعمال هیچ‌گونه تغييري در مندرجات فرم تقاضانامه ثبت‌نام امکان‌پذیر نیست، بنابراین داوطلب بايد در زمان تكميل اطلاعات تقاضانامه نهايت دقت را بكار گيرد.

4 -هر موقع مشخص شود كه داوطلب، حقايق را كتمان نموده يا واجد يكي از شرايط و ضوابط مندرج در اين دفترچـه نیست، در هـر مرحله‌ای از آزمون (ثبت‌نام، شركت در آزمون، پذیرفته شدن، حين تحصيل در دانشگاه و ...) محروم خواهد شد.

تكاليف داوطلب براي شركت در آزمون

الف) براي شركت در آزمون ثبت‌نام كند

ب) كارت ورود به جلسه آزمون را در موعد مقرر از طريق سايت اينترنتي سازمان، دريافت دارد

ج) در محل و حوزه‌ای كه براي او تعيين می‌شود حاضرشده، در آزمون شركت كند و به سؤال‌های آزمون پاسخ دهد.

و) نحوه تكميل تقاضانامه ثبت‌نام: به داوطلبان توصيه می‌شود پس از مطالعه دقيق اين دفترچه مطابق دستورالعمل ذيل ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در صـفحه 41 ايـن دفترچـه را تكميل نموده و سپس بر اساس فرم پیش‌نویس، با مراجعه به سايت اين سازمان sanjesh.org اطلاعات لازم را بر اساس بندهاي برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمايند.

راهنمای اینترنتی ثبت نام آزمون دکتری 1400

ضمناً راهنماي جامع نحوه تكميل فرم در برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام اينترنتي موجود بوده و داوطلبان براي كسب اطلاع بيشتر می‌توانند بـه اين راهنما مراجعه نمايند.

در ردیف‌های 1 و 2 و 3: داوطلب بايد در محل موردنظر نام خانوادگي، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه به‌طور كامل و خوانا وارد نمايد (از به كـار بـردن مد، تشديد، الف محذوف يا همزه خودداري شود).

در رديف 4: داوطلب بايد برحسب اينكه، زن يا مرد می‌باشد، دايره مربوط را علامت‌گذاری نمايد.

در رديف 5: داوطلب بايد از سمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوط درج نمايد و از درج حروف، مميز و يا خط تيـره كـه در بعضـي شناسنامه‌ها درج گرديده خودداري نمايد.

در رديف 6: داوطلب بايد سري و سريال شناسنامه خود را در محل مربوط درج نمايد.

در رديف 7: داوطلب بايد روز، ماه و سال تولد خود را در محل مربوط درج نمايد (دو رقم اول سال تولد يعني 13 درج گرديده است).

در رديف 8: داوطلب بايد حتماً كد ملي خود را كه عددي ده‌رقمی می‌باشد، از سمت چپ به راست و در محل مربوطه درج نمايد و از درج مميز و يا خط تيـره خودداري نمايد.

در رديف 9: داوطلب بايد با علامت‌گذاری دریکی از دایره‌ها، دين خود را مشخص نمايد.

در رديف 10: داوطلب متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان بايد اين بند را علامت‌گذاری نمايد.

در رديف 11: داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان كه با علامت‌گذاری در دايره رديف 10 (بر اساس ضوابط اعلام‌شده در قسمت سهمیه‌ها منـدرج در صفحات 5 و 6 همين دفترچه راهنما) متقاضي سهميه رزمندگان شده بايد مدت حضور در جبهه خود را به ماه و در محل مربوطه درج نمايد.

وضعیت سهمیه در آزمون دکتری 1400

در رديف 12: داوطلب متقاضي استفاده از سهميه بايد منحصراً نام ارگان صادركننده فرم مخصوص استفاده از سهميه را با علامت‌گذاری مشخص نمايـد. ضـمناً داوطلبان ارگان سپاه پاسداران و يا ستاد كل نيروهاي مسلح می‌بایست كد پيگيري 12 رقمي را كه در قسمت سهمیه‌ها مندرج در صفحات 5 و 6 همين دفترچه توضيح داده‌شده است، در خانه‌های مربوط در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي تكميل نمايند.

در رديف 13: داوطلب بايد كد محل تولد خود را با توجه به جدول شماره 2 مندرج در صفحه 10 مشخص و در محل مربوطه درج نمايد.

در رديف 14: داوطلب بايد كد محل صدور شناسنامه خود را با توجه به جدول شماره 2 مندرج در صفحه 10 مشخص و در محل مربوطه درج نمايد.

در رديف 15: داوطلبان ذكور بايد وضعيت نظام‌وظیفه خود را با توجه به شرايط داوطلبان مندرج در صفحه 10 همين دفترچه با يكي از كدهاي 1 تا 13 مشخص نمايند.

در رديف 16: داوطلبان اتباع خارجي با علامت‌گذاری در دایره‌های اين رديف مليت خود را مشخص نموده و كد پيگيري 13 رقمي خـود را در محـل مخصـوص درج نمايند.

در رديف 17: داوطلبان نابينا، کم‌بینا، ناشنوا، کم‌شنوا و معلول جسمی حرکتی بايد با علامت‌گذاری در دایره‌های اين رديـف وضـعيت خـود را مشـخص و فـرم دريافتي از بهزيستي را حداكثر تا تاريخ 96/9/30 به نشاني: تهران ـ صندوق پستي: 1365-15875(سازمان سنجش آموزش كشور ـ واحد ثبت‌نام آزمون دكتري) ارسال نمايند.

تذكر مهم درمورد ثبت نام آزمون دکتری:

آن دسته از داوطلباني كه يكي از موارد بند 17 تقاضانامه را علامت‌گذاری می‌نمایند، می‌بایست با توجه به نوع و ميزان معلوليت، براي شركت در آزمون و پاسخگويي به سؤالات، نياز خود به منشي را اعلام نمايند.

 در رديف 18: آن دسته از داوطلبان چپ‌دست كه متقاضي استفاده از صندلي مخصوص در جلسه آزمون می‌باشند، اين بند را علامت‌گذاری نمايند.

در رديف 19: چنانچه داوطلبي در مقطع كارشناسي ارشد پيوسته و يا دكتراي حرفه‌ای تحصيل نموده و يا می‌نماید، می‌بایست اين بند را علامت‌گذاری نمايد. * تذكر مهم: منظور از كارشناسي ارشد پيوسته دورهاي 5 ساله می‌باشد كه پس از دوره پیش‌دانشگاهی آغازشده و دانشجو پس از گذراندن تعداد واحـدهاي معـين، بـه دريافت مدرك كارشناسي ارشد نائل می‌شود (مانند رشته‌های تحصيلي: الهيات و معارف اسلامي و ارشاد گرایش‌های: فقه و مباني حقوق اسلامي، فلسفه و كلام، قرآن و حديث) و منظور از دكتري حرفه‌ای دورهاي است 6 ساله، كه پس از دوره پیش‌دانشگاهی آغازشده و دانشجو پس از گذراندن تعداد واحدهاي معـين، به دريافت مدرك دكتري حرفه‌ای نائل می‌شود (مانند رشته‌های تحصيلي: پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي، دامپزشكي و ...).

داوطلبان آزمون دکتری سال 97 بخوانند

در رديف 20: داوطلب بايد گروه امتحاني خود را كه در آزمون آن شركت خواهد كرد، با علامت‌گذاری دریکی از دایره‌های مربوط مشخص نمايد.

در رديف 21: داوطلب كد مربوط به رشته امتحاني را كه متقاضي شركت در آزمون آن رشته می‌باشد را از جداول شماره 3 تا 9(مندرج در صـفحات 11 تـا 39 همين دفترچه راهنما) استخراج و در اين بند درج نمايد.

 در رديف 22: داوطلب بايستي زبان خارجي امتحاني خود را بر اساس زبان خارجي تعریف‌شده در رشته امتحاني انتخابي، با علامت‌گذاری يكي از موارد اين بند مشخص نمايد.

در رديف 23: داوطلب کد رشته تحصيلي دوره كارشناسي خود را كه نام رشته فراغت از تحصيل در آن مجموعه رشته تحصيلي قرار می‌گیرد از سايت سازمان، استخراج و در محل مربوطه درج نمايد.

در رديف 24: داوطلب كد مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرك تحصيلي كارشناسي خود را از سايت سازمان، استخراج و در محل مربوطه درج نمايد.

در رديف 25: داوطلب ابتدا بايد سال و سپس ماه اخذ مدرك كارشناسي خود را در محل مربوطه درج نمايد.

معدل و سوابق تحصیلی در فرایند ثبت نام آزمون دکتری

در رديف 26: داوطلبان بايد معدل مندرج در مدرك فارغ‌التحصیلی مقطع كارشناسي خود را بر مبناي 0 تا 20 و يا 0 تا 4 و تا دو رقـم اعشـار از چـپ بـه راست در محل مربوط درج نمايند. به‌عنوان‌مثال: داوطلبي كه معدل وي 2/85 می‌باشد در قسمت عدد صحيح 02 و در قسمت اعشار عدد 85 را درج نمايند.

تبصره: داوطلباني كه در مقطع كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌بایست ميانگين معدل‌های مقاطع كارداني و كارشناسـي ناپيوسته خود را در اين بند درج نمايند.

در رديف 27: داوطلب کد رشته تحصيلي دوره كارشناسي ارشد خود را كه نام رشته فراغت از تحصيل در آن مجموعه رشته تحصيلي قرار می‌گیرد از سـايت سازمان، استخراج و در محل مربوطه درج نمايد.

در رديف 28: داوطلب كد مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرك تحصيلي كارشناسي ارشد خود را از سايت سازمان، استخراج و در محل مربوطه درج نمايد.

در رديف 29: داوطلب ابتدا بايد سال و سپس ماه اخذ مدرك كارشناسي ارشد و يا دكتري حرفه‌ای خود را در محل مربوطه درج نمايد.

نکته مهم در باب ثبت نام آزمون دکتری 97 :

در رديف 30: فارغ‌التحصیلان معدل كل اكتسابي را بر اساس معدل مندرج در مدرك فارغ‌التحصیلی و دانشجويان سال آخر مقـاطع كارشناسـي ارشـد و يـا دكتراي حرفه‌ای، ميانگين واحدهاي گذرانده خود را حداكثر تا تاريخ 95/6/31 خود را بر مبناي 0 تا 20 و يا 0 تا 4 و تا دو رقم اعشار از چپ به راست در محل مربوط درج نمايند. به‌عنوان‌مثال: داوطلبي كه معدل وي 2/85 می‌باشد در قسمت عدد صحيح 02 و در قسمت اعشار عدد 85 را درج نمايند. دانشجويان سال آخر مقطع كارشناسي ارشد و يا دكتراي حرفه‌ای، می‌بایست نسبت به تكميل و تأييد فرم معدل مندرج در صفحه 40 همين دفترچه راهنمـا، از سوي محل دانشگاه محل تحصيل دوره كارشناسي ارشد و يا دكتراي حرفه‌ای خود اقدام و آن را نزد خود نگهداري نمايند تا در صـورت قبـولي بـه مؤسسه محل قبولي ارائه گردد.

سایر نکات مهم در فرایند ثبت نام آزمون دکتری

 در رديف 31: مربيان رسمي قطعي و يا رسمي آزمايشي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري كه متقاضي استفاده از سهميه مربيان می‌باشند، بايستي اين بند را علامت‌گذاری نمايند.

در رديف 32: مربيان رسمي قطعي و يا رسمي آزمايشي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري كه متقاضي اسـتفاده از سهميه مربيان می‌باشند و بند 31 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي را علامت‌گذاری نموده‌اند، می‌بایست كد دانشگاه محـل خـدمت خـود را از سـايت سازمان، استخراج و در محل مربوطه درج نمايد.

تبصره: بندهاي 31 و 32 شامل اعضاي هیئت‌علمی دانشگاه‌هاي وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دانشگاه آزاد اسلامي نیست.

در رديف 33: داوطلب بايد كد و نام استان و كد و نام شهرستان محل اقامت خود را براي تعيين حوزه امتحاني از جدول شماره 2(مندرج در صـفحه 10 ايـن دفترچه) استخراج و سپس كدهاي مذكور را از چپ به راست در محله‌ای مربوط درج نمايد (با توجه به اينكه حـوزه امتحـاني داوطلبـان بـر اسـاس اطلاعات اين بند تعيين خواهد شد، چنانچه آدرس محل اقامت داوطلب تغيير كند، لازم است آدرس جديد خود را حداكثر تا تاريخ 95/10/29 كتباً بـه سازمان سنجش آموزش كشور اطلاع دهد، بديهي است در غير این صورت تغيير حوزه امتحاني داوطلب در زمان برگزاري آزمون، امکان‌پذیر نیست).

تذكر مهم در فرایند ثبت نام آزمون دکتری 1400:

آزمون ورودي دوره دكتري تخصصي (PhD) سال 1397 منحصراً در داخل كشور انجام می‌پذیرد.

در رديف 34: داوطلب بايد كد و نام استان و كد و نام شهرستان محل اقامت خود را از جدول شماره 2 مندرج در صفحه 10 اين دفترچه استخراج و در اين بند درج نمايد. همچنين لازم است داوطلبان آدرس دقيق پستي محل اقامت خود را مطابق موارد خواسته‌شده در اين رديف تكميل نمايد.

در رديف 35: داوطلب بايد كد پستي دقيق خود را كه يك عدد ده‌رقمی می‌باشد در محل مربوط از چپ به راست درج نموده و از درج مميز و يـا خـط تيـره خودداري نمايد.

در رديف 36: داوطلب بايد شماره تلفن ثابت خود را با كد پیش‌شماره تلفن شهر مربوطه، در اين بند از سمت چپ به راست درج نمايد.

در رديف 37: داوطلب بايد شماره تلفن همراه خود را به‌طور كامل در محل مربوط درج نمايد (براي استفاده از خدمات پیام کوتاه، لازم است شماره تلفن همـراه شخصِ داوطلب در اين بند درج شود).

در رديف 38: آن دسته از داوطلباني كه داراي پست الكترونيكي می‌باشند از سمت چپ به راست آدرس پست الكترونيكي خود را در اين رديف درج نمايند.

برای اطلاع بیشتر درمورد فرایند ثبت نام آزمون دکتری می توانید با کارشناسان مشاورگروپ تماس حاصل نمایید و ازآخرین تغییرات ثبت نام آزمون دکتری 97 باخبر شوید.

مطالب تکمیلی:

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه مراحل ثبت نام آزمون سراسری مقطع دکتری 1400

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی