لیگ کارآفرینی پایا

لیگ کارآفرینی پایا

جهت مشاوره در زمینه لیگ کارآفرینی پایا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مطلب از مشاورگروپ، قصد بررسی لیگ کارآفرینی پایا را داریم.

لیگ کارآفرینی پایا، یکی از بخش‌های برگزاری لیگ علمی پایا است که به صورت بین المللی و از سال 1393 – 94 برگزار می‌شود. این رویداد علمی برای دانش‌آموزان پایه‌های ششم ابتدایی، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه برگزار می‌شود و شامل لیگ‌های مختلفی چون لیگ علوم پایه (برای دانش‌آموزان مقاطع ششم، هفتم، هشتم و نهم)، لیگ علوم ریاضی، لیگ علوم تجربی، لیگ علوم انسانی، لیگ علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی، لیگ پژوهشی و لیگ کارآفرینی است و ما در این مقاله قصد بررسی لیگ کارآفرینی پایا که دانش‌آموزان از پایه هفتم تا یازدهم می‌توانند در آن شرکت کنند، را داریم. با ما همراه باشید.

لیگ علمی پایا کارآفرینیلیگ کارآفرینی چیست

لیگ کارآفرینی، یک رقابت برای دانش‌آموزانی است که به کاربردی‌کردن علوم و ایده‌ها علاقه داشته و قصد دارند تا در دنیای جدید که بر پایه کارآفرینی بنا می‌شود، صاحب ایده و نظر شوند.

این رقابت به صورت گروهی در قالب تیم‌های 3 تا 5 نفره و در سه مرحله مقدماتی، نیمه‌هایی و نهایی برگزار شده و در آن آموزش می‌بینید که چطور یک طرح را از ایده به محصول قابل ارائه در بازار تبدیل کرده، و آن را به فروش برسانید. این مقاله پاسخگوی ابهامات شما شرکت‌کننده گرامی در مورد لیگ کارآفرینی پایاست و در صورتی که به جواب سوال خود نرسیدید، از طریق شماره تلفن سایت مشاورگروپ، با کارشناسان آن از طریق تلفن ثابت در تماس بوده و اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید، برای خرید بسته‌های مشاوره بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مشاوره تلفنی مشاورگروپ

لیگ کارآفرینی پایا

لیگ کارآفرینی پایا، یکی از لیگ‌های برگزارشده در لیگ علمی پایا است که به تقویت مهارت‌های کارآفرینی در دانش‌آموزان با محوریت سه موضوع راه‌اندازی کسب و کار آنلاین با موضوعات اقتصادی، راه‌اندازی کسب و کار آنلاین با موضوعات اجتماعی و راه‌اندازی کسب و کار آنلاین با موضوعات اقتصادی و اجتماعی می‌پردازد.

برخلاف جشنواره‌هایی مثل خوارزمی که اختراعات در آن شانس رقابت دارند، در این لیگ علمی اختراعات خام شانس رقابت نداشته و باید برای تجاری‌سازی محصولات خود نیز تلاش کنید و در نهایت یک کسب و کار آنلاین برای فروش محصول خود نیز به وجود بیاورید.

فراموش نکنید که هر مرحله از این لیگ، دارای دستورالعمل مشخص و کارشناسان پشتیبان بوده و با استفاده از راهنمایی آن‌ها و خلاقیت خودتان، در نهایت یک وبلاگ، وبسایت یا اپلیکیشن برای محصول خود ارائه می‌دهید و تیم شما تنها نیست!

المپیاد تفکر و کارآفرینی | تکاد

موضوعات لیگ کارآفرینی پایا

در این قسمت قصد داریم موضوعات لیگ کارآفرینی پایا را برای شما تشریح کنیم. لیگ کارآفرینی پایا در سال‌های گذشته به صورت کلی در سه بخش زیر برگزار شده و به دنبال تجاری‌کردن ایده‌های خام دانش‌آموزان برای حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان بود. بخش‌های لیگ کارآفرینی پایا عبارت بودند از:

 • راه‌اندازی کسب و کار آنلاین با موضوعات اقتصادی

اگر متقاضی شرکت در این بخش زا لیگ کارآفرینی پایا هستید، باید در یکی از موضوعات طراحی بازی رایانه‌ای و فروش آن، استفاده خلاقانه از ظرفیت‌های بومی منطقه (صنایع دستی و هنری، گردشگری و …) و یا طراحی و فروش بازی و اسباب‌بازی، طرح‌های خود را به دبیرخانه لیگ کارآفرینی پایا ارائه دهید. فراموش نکنید که برخلاف سال‌های گذشته، امکان تغییر طرح در مراحل مختلف لیگ وجود نداشته و به همین علت باید تلاش کنید که از همان ابتدا، یک موضوع جامع و کاربردی را انتخاب کنید.

در این بخش شما می‌توانید یک بازی رایانه‌ای آنلاین طراحی کنید که جنبه سرگرمی داشته باشد، و یا یک ظرفیت غافل‌مانده گردشگری را به شیوه‌ای نو جذاب در قالب یک وبلاگ، وبسایت یا اپلیکیشن به مردم معرفی کنید.

 • راه‌اندازی کسب و کار آنلاین با موضوعات اجتماعی

در این بخش از لیگ کارآفرینی پایا که تحت عنوان راه اندازی کسب و کار آنلاین با موضوعات اجتماعی شناخته می‌شود، شما می‌توانبد به وسیله شناسایی نیاز جامعه و حل مسائل و دغدغه‌های اجتماعی نیز، کسب و کار آنلاین خود را راه‌اندازی کرده و یکی از موضوعات محیط زیست، حمل‌ونقل، ترافیک و آلودگی هوا، انرژی و مدیریت انرژی، سلامت و کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، را انتخاب کرده و پس از مشورت با اساتید خود، یک ایده مرتبط با یکی از آن‌ها را نوشته و به دبیرخانه لیگ علمی پایا، ارائه دهید.

در این حوزه شما می‌توانید یک اپلیکیشن طراحی کنید که به ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی کمک کند و یا درمورد یکی از موضوعات تخصصی محیط زیست مثل تغییر اقلیم و خطر انقراض بشر، یک وبسایت تحقیقاتی معتبر راه‌اندازی کنید.

 • راه‌اندازی کسب و کار آنلاین با موضوعات اقتصادی و اجتماعی

برای کسانی که داوطلب حضور در لیگ کارافرینی پایا هستند، امکانی وجود دارد که یکی از حوزه‌های راه‌اندازی کسب و کار آنلاین با موضوعات اقتصادی و راه‌اندازی کسب و کار آنلاین با موضوعات اجتماعی را انتخاب کنند، ولی کسب و کار آنلاین خود را به صورت ترکیبی از موضوعات مختلف دو حوزه اقتصادی و اجتماعی طراحی نمایند. اگر شما هم متقاضی لیگ کارآفرینی پایا هستید، فراموش نکنید که از قبل حتما یکی از دو حوزه اصلی را باید انتخاب کرده و بعد به این شیوه عمل کنید.

در این حوزه شما می‌توانبد یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات دست‌ساز بومی و هنری طراحی کنید که با کاهش تولید زباله، به محیط زیست نیز کمک کند. در این صورت شما باید یکی از موضوعات محیط زیست در حوزه راه‌اندازی کسب و کار آنلاین از طریق موضوعات اجتماعی و یا استفاده خلاقانه از ظرفیت‌های بومی منطقه (صنایع دستی و هنری) در حوزه راه‌اندازی کسب و کار آنلاین از طریق موضوعات اقتصادی را انتخاب کنید و بعد طرح خود را به صورت ترکیبی از این دو، ارائه کنید.

در جدیدترین آیین نامه لیگ کارآفرینی پایا، عنوان شده است که موضوع لیگ ایجاد ارزش (مالی، اجتماعی و …) با استفاده از ایده‌ای خلاقانه و طراحی حرفه‌ای کسب و کاری متناسب با حل مساله می‌باشد و دانش‌آموزان در انتخاب موضوع آزاد هستند. توجه داشته باشید که انتخاب موضوع و طراحی کسب و کار باید امکان اجرایی‌شدن داشته باشد و قوانین کشور را نقض نکند.

تخفیف شهریه ویژه المپیادی ها دانشگاه آزاد

منابع لیگ کارافرینی پایا

در این عنوان قصد داریم بودجه‌بندی و منابع لیگ کارآفرینی پایا را بررسی کنیم.

بودجه‌بندی و منابع لیگ کارآفرینی پایا (مرحله مقدماتی)
پایه منابع
مقطع متوسطه اول (هفتم، هشتم و نهم) محتوای آموزشی و فیلم‌های آموزشی آپلودشده در سایت
متوسطه دوم (دهم و یازدهم) محتوای آموزشی و فیلم‌های آموزشی آپلودشده در سایت

منابع لیگ کارآفرینی در مراحل نیمه نهایی و نهایی را به محض اعلام در سایت، از طرق این مقاله اطلاع‌رسانی خواهیم نمود.

منابع آزمون های المپیاد علمی دانش آموزی

شرایط لیگ کارآفرینی پایا

برای شرکت در لیگ کارافرینی پایا، شرایط و ملاحظاتی وجود دارد که دانستن و رعایت آن‌ها از الزامات لیگ بوده و شما را به موفقیت نزدیک می‌کند. در این بخش قصد داریم آن‌ها را عنوان کرده و با شما به اشتراک بگذاریم.

تسهیلات المپیاد تفکر و کارآفرینی

شرایط لیگ کارآفرینی پایا

 • در مرحله ایده‌پردازی توجه داشته باشید که هدف از برگزاری لیگ کارآفرینی، راه‌اندازی کسب و کارهای استارتاپی توسط دانش‌آموزان است، نه والدین و دوستان آن‌ها:)
 • انتظارات در لیگ کارآفرینی پایا با مسابقه اختراعات متفاوت است، اگر برای مسابقات ایده‌پردازی ارائه یک ایده و برای مسابقه اختراعات، ارائه یک اختراع کافی است، برای این مسابقه باید تجاری‌سازی را هم انجام داده و یک کسب و کار آنلاین برای فروش محصول خود راه بیندازید.
 • علاوه بر ارائه پایانی در مرحله سوم، عملکرد تیم شما طی مراحل مختلف لیگ نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
 • در هر مرحله از لیگ، با توجه به خروجی موردانتظار همان مرحله آموزش‌هایی در قالب جزوه یا فیلم آموزشی در اختیار شما قرار گرفته و براساس آن، باید دستاورد خود را در پروفایل تیمتان بارگزاری نمایید.
 • دورنمای برنامه آموزشی و عملی لیگ علمی پایا در اختیار شما در جریان لیگ کارآفرینی پایا قرار خواهد گرفت که باید آن را مطالعه کنید.

قوانین لیگ کارآفرینی پایا

برای حضور در لیگ کارآفرینی پایا قوانینی وجود دارد که در این عنوان، آن‌ها را بیان می‌کنیم.

قوانین لیگ کارآفرینی پایا

 • شرکت در این لیگ بدون شرط معدل بوده و برای تعداد تیم‌های شرکت‌کننده از هر مدرسه نیز، نامحدود است.
 • عضویت بسیجی تمامی شرکت‌کنندگان می‌بایست از مرحله نیمه نهایی توسط مسئولین حوزه‎‌ها احراز شود.
 • شرکت در لیگ کارآفرینی پایا در قالب تیم‌های 3 تا 5 نفره و بدون امکان تغییر اعضا در مراحل بعدی خواهد بود.
 • هر تیم باید یک نفر را برای هماهنگی و ارتباط با دبیرخانه لیگ کارآفرینی پایا به دبیرخانه لیگ معرفی کند.
 • موضوعات لیگ در مراحل مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی یکسان بوده و امکان تغییر آن‌ها وجود داردو ولی به هر حال لازم است که درمورد ایده و انتخاب اعضا از همان ابتدا تمام تلاش و دقت خود را به کار بگیرید.
 • ایده‌هایی که نو نبوده و نمونه مشابه داشته باشند، امتیازی دریافت نخواهند کرد. در صورتی که قصد ایده گرفتن از یک ایده داخلی یا خارجی را دارید، ایده نهایی شما باید تفاوت قابل توجهی با آن داشته و مشابه نباشد.
 • برای ذریافت جزوات و فیلم‌های آموزشی با واردکردن کد ملی سرگروه به عنوان نام کاربری و رمز عبور، وارد سامانه لیگ پایا به نشانی paya.pishtazlms.ir شده و آموزش‌ها را دریافت نمایید.
 • هر تیم باید یک سرپرست از طرف مدرسه به عنوان هماهنگ‌کننده، راهنما و هدایتگر داشته باشد تا دانش‌آموزان سردرگم نشوند.
 • دستورالعمل برگزاری هر یک از مراحل مقدماتی، نهایی و نیمه نهایی دو هفته قبل از برگزاری در سایت لیگ علمی پایا که در این مقاله موجود است، بارگزاری خواهد شد.

مراحل لیگ کارآفرینی پایا

در این بخش مراحل لیگ کارآفرینی پایا را توضیح خواهیم داد.

 • مرحله اول لیگ کارآفرینی پایا
 1. حوزه و موضوع موردنظر خود را انتخاب کرده و جزوات و فیلم‌های آموزشی آپلود شده در سایت را با دقت مشاهده کنید.
 2. با استفاده از خلاقیت خود و نیاز بازار، ایده اولیه را مشخص کرده و تیم خود را تشکیل دهید.
 3. با حضور در جلسه آزمون، علاوه بر پاسخگویی به سوالات آزمون، ایده خود را در قالبی که از سمت کمیته برگزاری لیگ اعلام می‌شود، تنظیم کرده و ارائه دهید.
 • مرحله دوم لیگ کارآفرینی پایا
 1. با مشاهده نمونه‌های داخلی و خارجی ایده، ایده خود را پخته‌تر کنید. در عنوان “ایده‌های جشنواره خوارزمی دانش‌آموزی” از مقاله جشنواره دانش آموزی خوارزمی، تعدادی ایده در حوزه‌های پژوهشی آورده شده‌اند که اگرچه برای نوشتن یک طرح کسب و کار در لیگ کارآفرینی پایا نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد، ولی برای تقریب به ذهن چگونگی پیاده‌کردن ایده از فکر به کاغذ، مطالعه آن‌ها مفید به نظر می‌رسد.
 2. کارت محصول یا خذمات خود را تکمیل نموده و با ارزیابی بازار، قیمت محصولات و خدمات خود را برآورد کنید. در نهایت پاورپوینتی از ایده آماده کرده وآماده ارائه و داوری آن شوید.

راهنمای شرکت در جشنواره فارابی

 • مرحله سوم لیگ کارآفرینی پایا
 1. مدل کسب و کار خود را تدوین کرده و مشتریان خود را شناسایی کنید. همچنین مزیت‌های رقابتی طرحتان را پیدا کرده و آن‌ها را در طرح کسب و کارتان بنویسید.
 2. نمونه اولیه محصولات و خدمات خود را ساخته و طرح کسب‌ و کارتان را تهیه نمایید.
 3. برای ارائه طرح خود در مرحله نهایی آماده شده و درصورت امکان از طرح خود، یک تیزر تبلیغاتی تهیه نمایید.

مراحل لیگ کارآفرینی پایا

نحوه برگزاری لیگ کارآفرینی پایا

در این بخش به توضیح نحوه برگزاری لیگ کارآفرینی پایا می‌پردازیم:

 • ‌مرحله اول لیگ کارآفرینی پایا دو بخش دارد که بخش اول آزمون علمی تحلیلی از کسب و کارها است و بخش دوم، چارچوب و قالب ارائه ایده است که هر دو، در روز آزمون مرحله اول در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما و تیمتان از امروز تا روز آزمون فرصت دارید که ایده‌پردازی کرده و در روز ازمون، خلاصه ایده خود را در فرمت اعلامی، ارائه دهید.
 • برای پاسخگویی بهتر به سوالات آزمون مرحله اول، منابع آموزشی شامل جزوه و فیلم‌های آموزشی در اختیار شما قرار گرفته است که از طریق سامانه علمی لیگ پایا که در این مقاله عنوان شده است، می‌توانید آن را مشاهده نمایید.
 • درمواقعی که ویدئو کنفرانس برگزار شود، همه تیم‌ها موظفند که در زمان هماهنگ‌شده به صورت تیمی کار خود را ارائه نموده و آمادگی پاسخگویی به سوالات داوران را داشته باشند.
 • در مواقعی که به فیلم فعالیت‌های شما نیاز است، باید فیلم‌ها را براساس سرفصل‌ها و مشخصات تعیین‌شده ضبط کرده و در پروفایل تیم، بارگزاری کنید.

روند برگزاری لیگ کارآفرینی پایا

تقسیم‌بندی کلی رویدادهای لیگ علمی پایا به شکل زیر است:

روند برگزاری لیگ کارآفرینی پایا
ردیف
مرحله لیگ توضیح مراحل لیگ کارآفرینی پایا تاریخ برگزاری لیگ کارآفرینی پایا
1 جریان‌سازی
 • فراخوان گسترده در سطح مدارس کشور
 • راه‌اندازی کانال ارتباطی و سایت اطلاع‌رسانی و ثبت نام اینترنتی لیگ علمی پایا
2 تشکیل گروه‌های مدرسه‌ای
 • ایجاد و تشکیل گروه‌های کوچک دانش‌آموزی در رشته‌های مختلف مطابق با دستورالعمل ارائه‌شده
3 ثبت نام
 • اجرای مرحله ثبت نام در کلیه مدارس و حوزه‌های بسیج دانش‌آموزی کشور مطابق با آیین نامه ارائه شده در این مقاله
معمولا از اوایل دی‌ماه تا اواسط بهمن هر سال
4 باران محتوایی
 • ارائه محتوای آموزشی متناسب با سرفصل‌های آزمون از طریق سامانه لیگ پایا به نشانی paya.pishtaz.ms.ir
یک هفته پس از ثبت نام
5 یاددهی و یادگیری
 • ارائه بسته جامع آموزشی شامل فیلم، کلاس آنلاین، نمونه سوالات سال‌های قبل، آزمون اینترنتی و محتوای آموزش مجازی جهت ارتقای علمی گروه‌های شرکت‌کننده و آماده‌سازی برای حضور در مسابقه
6 فرآیند سنجش اولیه (مرحله مقدماتی)
 • برگزاری مرحله مقدماتی (شهرستانی) متناسب با هر رشته
 • ارائه نتیجه پذیرفته‌شدگان مرحله شهرستان
اواسط اسفند هر سال
7 فرآیند تمرین مهارت گروهی
 • تیم‌های راه‌یافته به مرحله مقدماتی در این مرحله با توجه به پیش‌آزمون‌های ارائه‌شده در سایت برای مرحله بعد و کار گروهی آماده می‌شوند.
8 فرایند سنجش تکمیلی (مرحله نیمه نهایی)
 • برگزاری مرحله نیمه نهایی (استانی) متناسب با هر رشته
 • ارائه نتایج پذیرفته‌شدگان مرحله نیمه نهایی
اواخر اردیبهشت هر سال
9 فرآیند تمرین حرفه‌ای کار گروهی
 • هدایت گروه‌های برگزیده در حوزه آموزشی و پژوهشی از طریق پشتیبانی تلفنی و مجازی
 • آماده‌سازی و تمرین گروهی تیم‌های راه‌یافته برای حضور در مرحله نهایی از طریق برنامه‌های آموزشی مستمر
نیمه اول خرداد هر سال
10 فرآیند پژوهشی
 • معرفی محورهای پژوهشی دستورالعمل و شیوه‌نامه‌ها
 • هدایت گروه‌های راه‌یافته به مرحله نهایی جهت انجام پژوهش
 • ارسال آثار پژوهشی توسط دانش‌آموزان به دبیرخانه
 • بررسی آثار و اعلام نتایج اولیه
 • ارائه و دفاع از طرح‌های پژوهشی توسط دانش‌آموزان در حضور هیئت داوران
 • اعلام طرح‌های منتخب به همراه اهدای جوایز
11 مرحله بین المللی
 • برگزاری مرحله نهایی به صورت متمرکز
 • برگزاری آزمون‌ها و فرآیند سنجشی مرحله نهایی
 • برگزاری همایش پایانی، تقدیر و اعلام نتایج
هفته سوم مرداد هر سال
12 انگیزش
 • ارائه گواهی حضور به تمامی گروه‌ها و مدارس شرکت‌کننده
 • ارائه تقدیرنامه به منتخبین مرحله مقدماتی و نیمه نهایی
 • ارائه جوایز ارزنده به برگزیدگان مرحله نهایی
13 حمایت و به کارگیری
 • حمایت از طرح‌های پژوهشی و ایده‌های کسب و کار برگزیده جهت معرفی به مراکز مربوطه
 • به کارگیری دانش‌آموزان برتر در فرآیند علمی و اجرایی لیگ علمی پایا
 • عضویت دانش‌آموزان برتر در باشگاه نخبگان پایا

داوری لیگ کارآفرینی پایا

برای داوری طرح‌ها در لیگ کارآفرینی پایا، مواردی وجود دارند که به عنوان ملاک و مقیاس داوری بوده و طرح‌های ارسالی به دبیرخانه، از طریق آن‌ها سنجیده می‌شود. دانستن این که نحوه داوری لیگ کارآفرینی پایا چگونه بوده و بر چه اساسی طرح‌های مختلف با هم مقایسه و ارزیابی می‌شوند، شانس موفقیت شما در این لیگ مهیج را به صورت صعودی بالا می‌برد. به همین خاطر در این عنوان قصد داریم ملاک‌های داوری لیگ کارآفرینی را تشریح کرده و هرکدام را، توضیح دهیم.

بورسیه دکتری برندگان طلای المپیاد

ملاک‌های داوری لیگ کارآفرینی پایا

 • جدیدبودن ایده

اولین نکته‌ای که باید در ابتدای کار ایده‌پردازی رعایت کنید، این است که ایده شما نمونه قبلی نداشته و جدید باشد. این مورد از طریق سرچ در موتورهای جستجوگر و پژوهش در متون مربوط به آن موضوع قابل پیگیری بوده و از این راه‌ها، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که ایده‌های شما جدید هستند یا خیر.

 • خوب‌بودن ایده

در این ملاک که بسیار بدیهی و پیش پاافتاده به نظر می‌رسد، داوران بررسی می‌کنند که متوجه شوند ایده شما خوب هست یا خیر. برای تقریب به ذهن این موضوع، تصور کنید که سایت، وبلاگ و یا اپلیکیشن شما در بازار آنلاین، قبلا توسط طراح دیگری نوشته و اجرایی شده باشد. آیا این طرح آن قدر خوب است که بخواهید از آن استفاده کنید و برایتان جذاب باشد؟

 • عملی‌بودن ایده

در این بخش، عملی‌بودن ایده‌های شما بررسی خواهد شد. مثلا فرض کنید که سایتی را ارائه داده‌اید که پشتیبان‌های پیش‌بینی‌شده برای آن از کشورهایی باشند که ایران را در لیست تحریم‌های خود دارند. آیا ادامه‌دادن چنین ایده‌ای منطقی بوده و عملی خواهد شد؟

 • طراحی درست مدل کسب و کار

گاهی شرایطی به وجود می‌آید که فردی با وجود این که نابغه است، هیچ دانشگاه و موسسه‌ای او را پذیرش نکرده و هیچ شغلی هم نمی‌تواند پیدا کند. بعد از بررسی متوجه خواهید شد که فرد موردنظر احتمالا در معرفی و پرزنت خود دچار مشکل است و یا نتوانسته است رزومه درست و کاملی برای خود بنویسید.

دنیای کارآفرینی نیز با چنین چالشی روبه‌رو بوده و اگر نتوانید رزمه طرح خود (که به طرح کسب و کار یا بیزینس پلن معروف است) را به خوبی و کامل بنویسید، داوران، طراحان و سرمایه‌‌گذاران نمی‌توانند به خوبی با آن ارتباط بگیرند و طرح شما با وجود کیفیت بالا، موفقیتی کسب نخواهد کرد.

دقت کنید که درست است که افراد و موسساتی هستند که برای شما طرح کسب و کار می‎‌نویسند، اما بهترین بیزینس پلن آن طرحی است که خود کارآفرین که بر تمام زوایای طرح مسلط است، آن را بنویسد و این موسسات تنها در نقش مشاور می‌توانند مفید واقع شوند. تیم تخصصی مشاورگروپ نیز برای مشاوره‌دادن به شما برای نوشتن طرح کسب و کار برای لیگ کارآفرینی پایا، آماده خدمات رسانی است.

 • طراحی و ساخت نمونه اولیه

درست است که طرح کسب و کار مهم است و دریچه ورود شما به دنیای کارآفرینی است، ولی در لیگ کارآفرینی پایا برخلاف مسابقات ایده‎‌پردازی، داشتن یک طرح کسب‌وکار کافی نبوده و باید یک نمونه اولیه از آن بسازید. کارشناسان لیگ در این مسیر همراه شما بوده و به شما برای تهیه یک نمونه اولیه که در این مسابقه وبلاگ، وبسایت و یا اپلیکیشن است، کمک خواهند کرد.

 • نحوه ارائه طرح موردنظر

در این بخش نحوه ارائه شما سنجیده شده و بر حسب ملاک‌هایی مثل تسلط شما به موضوع، نحوه ارائه و …، ارزیابی خواهید شد.

 • عملکرد تیمی

با توجه به نوپایی کارآفرینی در کشور و اینکه کارآفرینی و شروع کسب‌وکار یک فعالیت تیمی است، کار گروهی در دنیای کارآفرینی و لیگ کارآفرینی پایا اهمیت بسیاری داشته و یکی از عوامل امتیازدهی داوران به شما، عملکرد تیمی و نحوه کارکرد تیم 3 تا 5 نفره شما است.

 • همراهی و نظم تیم شما در ارائه تکالیف

همراهی با کارشناسان و منتورهای لیگ کارآفرینی پایا و انجام به موقع تکالیف محول‌شده به شما در مسیر لیگ نیز یکی از ملاک‌های داوری شما است و بسته به اینکه این تکلیف فیلم، پژوهش، پادکست، و یا فایل متنی باشد، شاخص‌های مربوط به هر مورد در تیم شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 • امتیاز آزمون علمی تحلیلی از کسب و کارها

موارد گفته‌شده از نحوه داوری  لیگ کارآفرینی پایا، همگی برای یک مرحله نبوده و هرکدام حداقل در یک مرحله (مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی) اعمال خواهند شد. فراموش نکنید که سایت لیگ کارآفرینی پایا به طور مداوم آموزش‌های مربوط به هر بخش را در اختیار شما قرار داده و جای نگرانی از بابت کمبود اطلاعات تیم شما، وجود ندارد.

ثبت نام لیگ کارآفرینی پایا

برای ثبت نام لیگ کارآفرینی پایا، ابتدا باید در سایت www.sabt.payaleague.ir ثبت نام نموده و سپس از طریق سایت اطلاع رسانی لیگ پایا به آدرس www.payaleague.Ir و زمانبندی اعلام‌شده در این مقاله، به انجام فرآیندهای این آزمون بپردازید. در عنوان‌های بعد یاین مقاله قصد داریم سامانه اطلاع‌رسانی و کانال تلگرامی لیگ کارآفرینی پایا را برای شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید

کانال لیگ پایا

ادرس کانال لیگ کارآفرینی پایا به نشانی @payaleague بوده و سایت اطلاع‌رسانی و سامانه آموزش مجازی این لیگ در جدول زیر به اطلاع شما می‌رسد و برای ورود به سامانه لیگ پایا در بخش‌های مختلف، می‌توانید از آن استفاده کنید.

مشخصات دبیرخانه لیگ علمی پایا
سامانه آموزش مجازی لیگ Paya.pishtazLms.ir
سایت اطلاع رسانی Payaleageue.ir
سایت ثبت نام لیگ پایا sabt.Payaleageue.ir
کانال اطلاع رسانی @payaleague
سامانه پیامکی 300045050005
شماره تلفن 67419000 (داخلی 110 و 111)
آدرس دبیرخانه تهران، خیابان دکتر فاطمی غربی، بین جمالزاده و سیندخت، پلاک 250، خانه ریاضی تهران

آیین نامه لیگ کارآفرینی پایا

مطالعه دقیق آیین نامه لیگ کارآفرینی پایا، شانس موفقیت شما در آزمون را بالا برده و به شما کمک می‌کند که راحت‌تر بتوانید نظر داوران را جلب کنید. تمامی موارد آیین نامه لیگ کارآفرینی پایا در این مقاله توضیح داده و لینک دانلود آن برای شما در سطر بعدی، آورده شده است:

شیوه نامه لیگ کارآفرینی پایا

در مرحله اول این آزمون، با سی سوال تستی از معلومات پایه و و پیش آزمون، تیم‌های برگزیده وارد مرحله بد خواهند شد و در مرحله دوم، کیس‌های کسب و کار ارائه شده به وسیله کمیته علمی لیگ کارآفرینی پایا سنجیده شده و تیم‌های برگزیده وارد فینال می‌شوند. نهایتا تیم‌های برگزیده‌ای که وارد مرحله نهایی شده‌اند طرح خود را آماده کرده و در قالب ارائه 10 دقیقه‌ای، به هیئت داوران ارائه می‌دهند.

پوستر لیگ علمی پایا

در این قسمت پوستر لیگ علمی پایا که مربوط به یکی از دوره‌های گذشته آن (دوره پانزدهم) است را برای شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

پوستر لیگ علمی پایا

مراحل لیگ پایا چگونه است؟

مراحل لیگ کارآفرینی پایا در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

طرح‌های ارسالی به لیگ کارآفرینی پایا، بر چه اساسی داوری می‌شوند؟

جدیدبودن، خوب‌بودن و عملی‌بودن ایده، طراحی درست مدل کسب و کار، طراحی و ساخت نمونه اولیه، نحوه ارائه طرح موردنظر، عملکرد تیمی، همراهی و نظم تیم شما در ارائه تکالیف و امتیاز آزمون علمی تحلیلی از کسب و کارها، ملاک‌ های داوری طرح لیگ کارآفرینی پایا است.

لیگ کارآفرینی پایا چگونه است؟

به منظور حرکت ایران به سمت اقتصاد دانش بنیان که در دنیا بسیار پرتکرار است، چند سالی است که لیگ کارآفرینی پایا به فهرست لیگ های علمی پایا افزوده شده و دانش‌آموزان ششم تا یازدهم می‌توانند در آن شرکت کرده و با استفاده از آموزش‌ها و حمایت‌های پایا، ایده خود را به محصول تبدیل کرده و آن را به فروش برسانند.
در واقع این لیگ یک مدرسه آموزش عملی کار تیمی در حوزه کارآفرینی است که در صورتی که حائز رتبه شوید، به عضویت باشگاه نخبگان پایا درآمده و آموزش‌ها و حمایات پایا از شما، ادامه پیدا خواهد کرد.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه لیگ کارآفرینی پایا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی