آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 | شرایط ثبت نام ۱۴۰۱

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جهت مشاوره در زمینه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 | شرایط ثبت نام ۱۴۰۱

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 در این مقاله قرار داده شده است. داوطلبانی که قصد ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401 را دارند، باید در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و در صورت دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی بیان شده در این مقاله، فرآیند ثبت نام خود را به صورت غیرحضوری انجام دهند. با ما همراه باشید.

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سر فصل ها

جزئیات آزمون آموزش و پرورش ۱۴۰۱

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در آزمون استخدامی امسال، ۳۴ هزار نفر در استان‌های مختلف کشور جذب خواهند شد، جزئیات جدیدی از این آزمون را اعلام کرد.

ناصر سلیمانزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: با توجه به صحبت‌هایی که با سازمان اداری و استخدامی انجام شد، اعلام کردند تا اواخر دی دفترچه آزمون را بارگذاری می‌کنند و امکان ثبت‌نام برای متقاضیان وجود دارد.

وی افزود: در آزمون استخدامی امسال، ۳۴ هزار نفر جذب می‌شوند و از سال گذشته نیز برخی سهمیه‌های خالی باقی مانده است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: در آزمون استخدامی امسال در شهرهای مختلف از جمله تهران استخدام نیرو داریم و در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و شهرستان‌های تهران به دلیل شدت نیاز موجود، سهمیه استخدام قابل توجه است.

پیش از این، میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی، گفته بود: به طور قطع، آزمون استخدامی دستگاه‌ها تا پایان امسال برگزار خواهد شد.

پیش از این پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی سال ۹۹ که در مرحله مصاحبه به دلیل نبود ظرفیت کافی پذیرش نشدند (کارنامه سبزها) در اعتراضات متعدد مقابل وزارت آموزش و پرورش خواستار تخصیص سهمیه آزمون استخدامی به آنها برای استخدام بودند.

هزینه ثبت‌نام در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی برای سال ۹۹، ۶۱ هزار تومان بود.

اعلام تغییرات زمان و شرایط آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۱

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش درباره اقدام آموزش و پرورش برای حل مشکل دارندگان «کارنامه سبز» گفت: متاسفانه امکان اقدام قانونی برای این افراد وجود ندارد و اگر این افراد بخواهند وارد آموزش و پرورش شوند، حتما باید در آزمون شرکت کند.
کارنامه‌سبزها گروهی از داوطلبان آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی سال ۱۳۹۹ هستند که در مرحله سه برابر ظرفیت پذیرش، نمره قبولی علمی را اخذ کرده اند، اما در مصاحبه پذیرفته نشده اند و طی هفته‌های اخیر با برپایی تجمع در مقابل وزارت آموزش و پرورش، خواستار استخدام خود هستند.
ناصر سلیمان‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم اعتراض افرادی موسوم به «کارنامه سبزها» در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در روزهای گذشته، اظهار کرد: متاسفانه امکان اقدام قانونی برای این افراد وجود ندارد.
وی افزود: اما برای اینکه مشکل‌شان حل شود از سازمان اداری استخدامی کشور خواهش کرده‌ایم، سقف سنی پذیرش افراد واجد شرایط برای آزمون سال ۱۴۰۱ را یک سال افزایش دهد تا آنها که محدودیت سقف سنی دارند بتوانند در آزمون ثبت نام و شرکت کنند.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه امیدواریم سازمان اداری استخدامی این پیشنهاد را بپذیرند، تاکید کرد: اگر این افراد بخواهند وارد آموزش و پرورش شوند، حتما باید در آزمون شرکت کند.
سلیمان‌زاده درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی سال جاری گفت: قرار بود آزمون در خرداد و تیر برگزار شود که به علت جابه‌جایی دولت عقب افتاده و  به زودی در اولین فرصت اعلام عمومی می‌شود.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۱

ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد. مراحل ثبت نام داوطلبان به صورت گام به گام در ادامه مقاله ارائه داده داده شده است. به محض شروع فرآیند ثبت نام، لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 در این مقاله قرار خواهد گرفت. در آزمون استخدامی جدید که ثبت نام آن از اواخر دی ماه آغاز خواهد شد آموزش و پرورش  سهمیه جذب 34000 نیرو را گرفته است.

 

ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401 در اواخر دی ماه انجام می شود.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۱

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۱ در ادامه بیان شده است. زمان دقیق ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401 از روز چهارشنبه مورخ 1401/11/27 لغايت روز دوشنبه مورخ  1401/12/02 انجام خواهد پذيرفت. به محض انتشار اطلاعیه تمدید زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۱ در رابطه با زمان دقیق ثبت نام، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش

سایت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

طبق آخرین اخبار قرار است ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 1401، اواخر بهمن ماه  انجام شود.
کلیه متقاضیانی که مایل به استخدام در آموزش و پرورش هستند باید در تاریخ مذکور با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 اقدام نمایند.

پیشتر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از برگزاری آزمون نهم استخدامی در تیر ماه و همچنین مرداد ماه خبر داده بود.

تعداد افراد پذیرش شده و تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون نهم نیز بستگی به نهایی شدن مجوزهای صادره دارد و دستگاه‌ های اجرایی که در طول سال استخدام داشته‌اند در صورتی که بتوانند تامین اعتبار لازم را انجام دهند می‌توانند از طریق این آزمون استخدام داشته باشند. معمولا در هر آزمون استخدامی ۲۵ تا ۳۰ دستگاه دولتی حضور دارند که البته پیش‌بینی می‌کنیم در این آزمون هم همین مقدار دستگاه حضور داشته باشند؛ به طور مثال یکی از دستگاه‌هایی که معمولا در همه آزمون‌های استخدامی حضور دارد وزارت آموزش و پرورش است.

دفترچه آزمون استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۱

خبر انتشار دفترچه آزمون استخدام آموزش و پرورش تا اواخر دی ماه 1401:

رئیس مرکز برنامه‌ ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جذب  34 هزار نیرو در آموزش و پرورش از طریق این آزمون، گفت: دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده توزیع است.

به دلیل هماهنگی‌هایی که باید با دستگاه‌های دیگر و سازمان امور اداری و استخدامی انجام شود تا پایان دی ماه این دفترچه منتشر خواهد شد.

به محض انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش لینک دانلود دفترچه در این مقاله قرار خواهد گرفت.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 : احتمال برگزاری آزمون استخدام جدید آموزش و پرورش در دی ۱۴۰۱

معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۳۴ هزار معلم در دی ماه امسال خبر داد.
قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ابلاغ جذب نیروی انسانی و معلمان آخرین گروه بازمانده در آموزش و پرورش، اظهار کرد: طی آزمونی که برگزار شد عده‌ای قبول شدند که این افراد در مراحل گزینش قرار دارند.
وی با بیان اینکه سهیمه ۲۵ هزار نیروی جدید در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، افزود: همچنین ۹ هزار نیرو نیز از ظرفیت جدید تکمیل نشده است که به این ۲۵ هزار نفر اضافه خواهد شد و جمعا برای جذب ۳۴ هزار نیروی جدید در تیرماه آزمون برگزار خواهد شد و این تعداد به  نیروهای چهار ساله دانشگاه فرهنگیان اضافه خواهد شد.

رئیس مرکز برنامه‌ ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جذب ۱۷ هزار و ۳۰۰ نیرو در آموزش و پرورش از طریق این آزمون، گفت: دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده توزیع است.

به دلیل هماهنگی‌هایی که باید با دستگاه‌های دیگر و سازمان امور اداری و استخدامی انجام شود تا پایان دی ماه این دفترچه منتشر خواهد شد.

استخدام بی سابقه در آموزش و پرورش تا پایان سال ۱۴۰۱

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 ؛ وی با بیان اینکه در سال ۹۹ مجوز استخدامی که گرفتیم در ۱۰ سال گذشته بی سابقه است افزود: ۲۰ هزار مجوز جذب در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور و ۲۸ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و برگزاری آزمون استخدامی و ۲۵ هزار مجوز تبدیل وضعیت حق التدریس ها و آموزش دهنده و آموزشیاران نهضت و مربیان پیش دبستانی را دریافت کرده ایم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: طبق قانون برنامه تا آخر سال ۱۴۰۱ باید همه این افراد که از آنها نام بردیم تبدیل وضعیت و استخدام شوند که برای امسال این مجوز ۲۵ هزار نفر است.

سیر صعودی جمعیت دانش آموزی و بازنشستگی فرهنگیان تا سال ۱۴۰۴

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 ؛ در طول برنامه ششم توسعه که هنوز یکسال آن باقی مانده است ۱۸۶ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شده اند که سه برابر جذب نیرو در برنامه پنجم توسعه است گفت: تا سال ۱۴۰۴ سیر جمعیت دانش آموزی صعودی و سیر بازنشستگی در آموزش و پرورش هم صعودی است و هرسال حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر بازنشسته می شوند.

ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش 1401

آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 امسال نیز برگزار می شود.
کلیه کسانی که شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش را دارند می توانند برای ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش 1401 اقدام نمایند.
زمان دقیق ثبت نام دقیقا مشخص نیست و ممکن است تا پایان اردیبهشت ماه، دفترچه آزمون توزیع شود.
بعد از برگزاری آزمون، دو برابر ظرفیت، برای مصاحبه دعوت شده و افراد واجد شرایط از بین آنها انتخاب می شود.

(جزییات استخدام و شرایط و مدارک لازم را در MEDU.IR دنبال کنید)

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

از مهم ترین شرایط شرکت در آزمون استخدام آموزش پرورش 1401 به مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش می توان اشاره کرد که با توجه به تنوع در رشته ها و مقاطع مورد پذیرش آخرین مدرک مورد پذیرش برای هر سمت متفاوت می باشد که در دفترچه ثبت نام به صورت مجزا برای هر عنوان شغلی درج شده است .

از دیگر شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 1. برخورداری از سلامت جسمانی مورد تایید پزشک از نظر قدرت بینایی و قدرت شنوایی .
 2. گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان بدون حقوق و مزایا مختص پذیرفته شدگان .
 3. پرداخت بخشی از هزینه های برگزاری دوره یک ساله مهارت آموزی .
 4. شروع استخدام به صورت پیمانی می باشد .
 5. ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن مدرک ICDL در زمان ثبت نام و یا ارائه تعهد مبنی بر کسب مهارت های مذکور و ارائه مدرک مربوطه تا قبل از آزمون جامع .
 6. شرط سنی 30 سال برای داوطلبان با مدرک فوق دیپلم (کاردانی)
 7. شرط سنی 35 سال برای داوطلبان بامدرک لیسانس
 8. شرط سنی 40 سال برای داوطلبان با مدرک فوق لیسانس
 9. شرط سنی 45 سال برای داوطلبان با مدرک دکتری

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

 1. مراجعه  به سایت سازمان سنجش کشور در زمان مقرر به نشانی sanjesh.org
 2. کلیم بر روی گزینه گزینه " استخدام متمرکز اجرایی " از منوی سمت راست
 3. ورود به سامانه " ثبت نام آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی ۱۴۰۱ "
 4. انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آزمون و دریافت شماره سریال ثبت نام
 5. ورود به صفحه ثبت نام با استفاده از کارت اعتباری خریداری شده
 6. بارگذاری فایل عکس و تکمیل فرم ثبت نام آزمون به صورت اینترنتی
 7. تایید نهایی اطلاعات و دریافت شماره پرونده و کد رهگیری

ثبت نام شما زمانی نهایی می شود،که کدرهگیری را دریافت کرده باشید.

برگزاری آموزش استخدامی آموزش و پرورش 1401

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 ؛ طبق اعلام معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۳۴ هزار معلم در تیرماه امسال خبر داد.
قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ابلاغ جذب نیروی انسانی و معلمان آخرین گروه بازمانده در آموزش و پرورش، اظهار کرد: طی آزمونی که برگزار شد عده‌ای قبول شدند که این افراد در مراحل گزینش قرار دارند.
وی با بیان اینکه سهیمه ۲۵ هزار نیروی جدید در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، افزود: همچنین ۹ هزار نیرو نیز از ظرفیت جدید تکمیل نشده است که به این ۲۵ هزار نفر اضافه خواهد شد و جمعا برای جذب ۳۴ هزار نیروی جدید در تیرماه آزمون برگزار خواهد شد و این تعداد به نیروهای چهار ساله دانشگاه فرهنگیان اضافه خواهد شد.

زمان برگزاری آموزش استخدامی آموزش و پرورش 1401 از طریق این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

۲ شیوه استخدام در وزارت آموزش و پرورش سال 1401

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 ؛ وزارت آموزش و پرورش، همه ساله از طریق آزمون سراسری و ماده بیست و هشت یا همان استخدام آزاد، اقدام به جذب نیرو می کند و آزمون استخدامی با تکمیل ظرفیت نیز، امکان دیگر برای جذب سرمایه انسانی مورد نیاز این مجموعه است. داوطلبانی که دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی را در آزمون سراسری انتخاب کنند و پذیرفته شوند، ۴ سال در این دانشگاه ها تحصیل کرده و هم زمان، جذب این وزارت خانه می شوند.

۲ شیوه استخدام در وزارت آموزش و پرورش سال 1401

اگر شما دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری هستید و دوست دارید، جذب این مجموعه بزرگ شوید، باید در آزمون استخدامی، حد نصاب را کسب کرده و دوره یک ساله مهارت آموزی (اصلح) را در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی بگذرانید.

شرط سنی و اعمال مدرک تحصیلی در ششمین آزمون استخدامی

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 ؛   شرط سنی، حداقل ۲۰ سال تمام و حداکثر بیست و پنج سال تمام برای دارندگان مدرک دیپلم، حداکثر ۳۰ سال برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر سی و پنج سال سن برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس و حداکثر چهل سال سن برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و حداکثر چهل و پنج سال سن برای دارندگان مدرک دکتری است.

لازم به ذکر است،شرط سنی شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش بر اساس مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت می باشد.

تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش 

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 ؛   اگر شما در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در تابستان ۹۷ شرکت کردید و شاهد ظرفیت های خالی مانده پس از اعلام نتایج شدید، باید بدانید که طبق اعلام آبان ۹۷ وزیر آموزش و پرورش (از حرف تا عمل آقای وزیر برای اعلام زمان تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی )
، داوطلبانی که حد نصاب لازم را کسب کرده اما به دلیل محدودیت ظرفیت، امکان استخدام آن ها فراهم نشد، مشمول تکمیل ظرفیت هستند. تعداد ظرفیت خالی، ۴۰۶۲ ظرفیت است و در نهایت این سهمیه‌ها از بین نمی رود بلکه به آزمون جدید منتقل خواهد شد. اگر شما در مصاحبه علمی، رد شده اید، امکان جذب و حضور در فرآیند تکمیل ظرفیت را نخواهید داشت. این احتمال است که نیروهای باقیمانده، برای بخش های پرورشی استفاده شوند.لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 /
 

( یار محمد حسین بر مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش : در حال حاضر ۴۰۶۶ سهمیه مانده از آزمون‌های گذشته داریم که این سهمیه‌ها از بین نمی‌رود بلکه به آزمون جدید منتقل خواهد شد.)

شرایط عمومی استخدام در آموزش و پرورش

شرایط عمومی استخدام در آموزش و پرورش به شرح زیر است:

متقاضی، تابعیت ایران داشته باشد.
متقاضی، معتقد به دبین مبین اسلامی یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی باشد.
متقاضی، التزام عملی به قانون اساسی داشته باشد.
دارای کارت معافیت دائم یا انجام خدمت دوره ضرورت
داشتن کارت ملی جدید.
دارا بودن از سلامت جسمی و روانی بر اساس استاندارد های موجود.
نداشتن اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
عدم سابقه کیفری و محکومیت جزایی موثر (دریافت گواهی عدم سوء پیشینه)
نداشتن ممنوعیت استخدامی در مراکز دولتی بر اساس آرا مراجع قضایی
داوطلب نباید مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری نیروهای بازخریدی دستگاه های اجرایی باشد.
داوطلب استخدام، در زمان معرفی به گزینش برای سیر فرآیند جذب، نباید نیروی استخدامی رسمی یا پیمانی دستگاه های اجرایی باشد.
شرط سنی گفته شده در بالا رعایت شود.

چه کسانی از معافیت شرط سنی در استخدام آموزش و پرورش 1401 برخوردارند؟

اگر شرایط زیر را دارید، از قانون اصلاح حداکثر سن داوطلب استخدام در این وزارت خانه، معاف هستید. مشروط به این که بتوانید، ادله و مستندات لازم را ارائه کنید.

کلیه جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا، جانبازان بیست و پنج درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان که ۱۲ ماه و بالا تر، سابقه اسارت دارند،
رزمندگانی که شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند.
خانواده معظم شهدا تا میزان ۵ سال، از معافیت برخوردارند. منظور از خانواده، صرفا: پدر، مادر، خواهر و برادر است و اقوام شهید را شامل نمی شود. یعنی اگر پسر برادر شهید هستید، از معافیت سنی برخوردار نخواهید بود.
مدت زمانی که در خدمت مقدس سربازی (مدت ضرورت ۱۸ تا ۲۴ ماهه) مشغول بودید، به حداکثر سن شما اضافه می شود. یعنی اگر کارشناسی ارشد دارید و ۴۲ سال سن، اما ۲ سال خدمت ضرورت دارید، مازاد سنی شما قابل قبول است.
اگر در شرکت ها و سازمان های دولتی که از بودجه عمومی استفاده می کنید، به صورت غیر رسمی و تمام وقت مشغول به کار شده اید، این مدت اشتغال، از شرط سنی شما کم می شود. یعنی اگر مدرک دکتری دارید و سن شما ۴۹ سال است و ۴ سال سابقه خدمت غیر رسمی در مراکز دولتی دارید، ۴ سال مازاد سنی شما، قابل قبول خواهد بود.

شرایط اختصاصی استخدام در آموزش و پرورش سال 1401

شرایط اختصاصی استخدام در آموزش و پرورش سال 1401 به شرح زیر است:

 1. گذراندن موفقیت آمیز دوره یک ساله مهارت آموزی شامل دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی است که برای دانش اموختگان دانشگاهی و حوزوی، برنامه های خاصی دارد.
 2. ۱۱ استان در سال ۹۷، سهیمه مناطق داشته اند و به قولی، سهیمه گزینش بومی دارند: ایلام، آذربایجان غربی، بوشهر، سیستان و بلوچستان، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی، خوزستان، کردستان، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان و کرمان. اگر بومی این مناطق هستید، با ضریب ۱.۴، درصدهای شما در آزمون کتبی (عمومی و تخصصی) و مصاحبه استخدامی، لحاظ خواهد شد.
  دوره یک ساله مهارت آموزش در دانشگاه فرهنگیان برای رشته های دبیر و آموزگاری است و در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجانی برای رشته های هنز آموزی و استاد کاری است. برای آشنایی با نحوه ثبت نام پس از پذیرش در آزمون استخدامی، به سایت های هر یک مراجعه کنید.
 3. دوره یک ساله مهارت آموزی، سنوات خدمتی محسوب نخواهد شد. شرط استخدامی است فقط.
 4. هیچ حقوقی به دانشجویان دوره مهارت آموزی یک ساله پرداخت نمی شود.
 5. آزمون جامع دوره یک ساله مهارت آموزی، شرط صدور حکم استخدام است.
 6. کلیه متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش، باید مدرک ICDL و روخوانی و روانخوانی قرآن مجید ارائه کنند.
 7. صدور حکم استخدام در آموزش و پرورش، منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است.
 8. ضوابط ثبت نام در دوره یکساله مهارت اموزی، پس از قبولی نهایی و تایید صلاحیت های عمومی توسط گزینس، از سوی دانشگاه های مجری دوره یک ساله مهارت آموزی اعلام می شود.
 9. ارائه رونوشت برابر اصل تعهد محضری به دانشگاه مجری دوره ۱ ساله مهارت آموزی الزامی خواهد بود.

شرایط پزشکی استخدام در آموزش و پرورش سال 1401

بر اساس مصوبه مجلس در سال ۹۵، متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش، باید شرایط جسمی خاصی داشته باشند:

 • بیماری چشمی نداشته باشند. داشتن عینک، اشکال ندارد.
 • متقاضی، بیماری چشمی غیر قابل درمان نداشته باشد.
 • متقاضی، بیماری نیستاگموس نداشته باشد.
 • قرنیه دو چشم متقاضی، ضایعات غیر قابل درمان نداشته باشد.
 • کور رنگی برای رشته های هنری، مجاز نیست. برای سایر رشته ها، منعی ندارد.
 • داشتن نابینایی در یک چشم، ممنوعیت استخدام دارد.
 • قدرت شنوایی داوطلب استخدام، نباید کم تر از چهل DB (دسی بل) باشد.
 • انجام آزمایشگان پاراکلینیکی توسط متقاضی استخدام، الزامی است و باید نتایج، به امور اداری اداره کل استان ها تسلیم شود.

لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 ؛   متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش، باید در محل تعیین شده اشتغال به خدمت. حاضر شوند. داشتن مدرک کاردانی برای مشاغل استاد کاری، الزامی است. تعهد کتبی ۱۰ ساله محضری پیش از اغاز دوره مهارت آموزی، الزامی است.

اگر نسبت به موضوعی در فرآیند استخدامی خود، اعتراض دارید، مراتب را به دیوان عدالت اداری، اطلاع دهیددوره یک ساله مهارت آموزی، رایگان است. اما اگر پس از طی دوره، از اشتغال منصرف شوند، بایستی ۲ برابر هزینه فرآیند استخدام و برگزاری دوره را به تشخیص آموزش و پرورش، پرداخت کنند.

اگر در آزمون استخدامی پذیرفته شوید اما در دوره یک ساله مهارت آموزی شرکت نکنید، عدم ثبت نام شما به منزله انصراف از استخدام است و شما حق هیچ گونه اعتراضی را ندارید.لینک ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 /

برگزاری دو آزمون استخدامی برای جذب معلم

آموزش و پرورش امسال دو آزمون استخدامی برای جذب معلمان برگزار می کند.

آزمون اول را سازمان سنجش برگزار می کند و مربوط به دانش آموختگان سایر دانشگاه هاست.
بقیه افراد که شامل مربیان نهضت سوادآموزیِ مشمول استخدام، معلمان خرید خدماتی، قرآنی و طرح امین می شوند، خرداد امسال و از طریق آزمون استخدامی جذب می شوند.
4 هزار نفر از افرادی که سال گذشته در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شدند، ولی به دلیل کمبود ظرفیت پذیرش استخدام نشده اند نیز امسال به عنوان تکمیل ظرفیت سهمیه امسال به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

لیست رشته های آزمون استخدامی آموزش و پرورش

موارد بالا برخی از شرایط ذکر شده برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آگاهی از زمان ثبت نام و برگزاری آزمون، هزینه آزمون، منابع آزمون، ظرفیت و رشته های مورد نیاز و … با مشاوران ما در مرکز مشاوره مشاور گروپ تماس بگیرید تا اطلاعات جامعی در این باره در اختیار شما قرار دهند و پاسخگوی سؤالات شما باشند.

9099071613

.در صورت اشغال بودن خطوط، چندین بار شماره گیری را تکرار کنید.
.با مجوز رسمی و دارای مشاوران با تجربه و متخصص.

 • آیا ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرط سنی دارد؟
 • منابع آزمون استخدام آموزش و پرورش 1401 چیست؟
 • نمونه سؤالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش را از کجا تهیه کنیم؟
 • برای استخدام آموزش و پرورش 1401 چه رشته هایی مورد نیاز است؟
 • آیا با مدرک فوق دیپلم هم می توان در آزمون استخدام آموزش و پرورش 1401 ثبت نام کرد؟
 • ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از چه زمانی آغاز می شود؟

سوالات متداول ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش سال 1400 از طریق چه سایتی انجام می شود؟

ثبت نام داوطلبان از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 چه زمانی برگزار می شود؟

براساس آخرین اطلاعیه منتشر شده، آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 در دی ماه برگزار می شود. زمان دقیق برگزاری آزمون از طریق این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

شرایط سنی آزمون استخدامی آموزش و پرورش چیست؟

شرایط سنی داوطلبان براساس مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. شرایط سنی شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در این مقاله بیان شده است.

3.7/5 - (23 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 | شرایط ثبت نام ۱۴۰۱

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. فريده مرادي

  سلام من ليسانس حسابداري ام ٣٦سالمه وميخام در آزمون شركت كنم
  آيا ميتونم ثبت نام كنم ؟

  پاسخ
 2. نگین

  سلام
  کسی که یک گوشش شنوایی نداره نمیتونه پذیرش بشه؟

  پاسخ
 3. عاطفه اکبرپور

  خواهش میکنم پیگیری کنید بومی گزینی برداشته بشه. ما چه گناهی داریم رشته ما در کل استان فقط یک نفر یا دو نفر میخواد. این ظلم آشکار هست

  پاسخ
 4. rezamohammadidiman@gmail.com

  با سلام زمان دقیق ثبت نام اعلام کنین .تا کی ما باید منتظر بمونیم

  پاسخ
 5. یگانه

  ما خواستار آزمونی با عدالت هستیم،چرا از دهه شصتیهایی که در پایه ریاضی فیزیک مشغول بودند و سپس در رشته های مهندسی از جمله صنایع،برق،عمران….. تحصیلات دارند در آزمون استفاده نمیشه.

  پاسخ
 6. فاطمه حمزه نژاد طوطیه

  با سلام من الان پنج سال است در دبستان غیر دولتی مشغول به کار هستم رشته پیش دبستانی و دبستان خواهش میکنم یه سهمیه هم به کارکنان غیر دولتی بدهید

  پاسخ
 7. فاطمه حمزه نژ اد

  لطفا زمان ثبت نام میشه مشخص کنید بخدا حیرونیم

  پاسخ
 8. علی اصغر موسوی

  با سلام ووقت بخیر اولا کاش یک بند برای فرزندان فرهنگیان می‌بود وثانیا کاش آندسته از آقایانی در حین گذراندن خدمت مقدس سربازی هستن هم اجازه شرکت میداشتن ممنونم

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.