فوری / تمهیدات بهداشتی سازمان سنجش برای برگزاری کنکورهای سراسری 99

تمهیدات بهداشتی سازمان سنجش برای برگزاری کنکورهای سراسری 99

جهت مشاوره در زمینه فوری / تمهیدات بهداشتی سازمان سنجش برای برگزاری کنکورهای سراسری 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

فوری / تمهیدات بهداشتی سازمان سنجش برای برگزاری کنکورهای سراسری 99 : سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای، اقدامات بهداشتی این سازمان برای برگزاری آزمون دکتری تخصصی و دیگر آزمون های سراسری سال جاری را تشریح کرد.

تمهیدات بهداشتی سازمان سنجش برای برگزاری کنکورهای سراسری 99


2 2  از اخبار آزمون دکتری 99 جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه عضو کانال تلگرام ” کنکورگروپ ” بشی …

ID  https://t.me/konkurgroup

158694644596021.jpg 1

 سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای، اقدامات بهداشتی این سازمان برای برگزاری آزمون دکتری تخصصی و دیگر آزمون های سراسری سال جاری را تشریح کرد.


تمهیدات بهداشتی سازمان سنجش برای برگزاری کنکورهای سراسری 99

به گزارش مشاورگروپ ، متن اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش به شرح زیر است:

داوطلب گرامی، باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تبعات آن برای کشور و به تبع آن نظام آموزش عالی، دستورالعمل های بهداشتی با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای اجرا به دانشگاهها و موسسات آموزشی مجری آزمونهای سراسری ابلاغ شده است و مقرر گردید این شرایط خاص را مد نظر قرار دهند و تمهیدات لازم جهت ایجاد محیطی امن برای برگزاری مطلوب آزمونها را فراهم نمایند که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره خواهد شد. لازم به توضیح است که نظارت بر اجرای موارد بهداشتی با دقت نظر بیشتری توسط سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد و لازم است داوطلبان نیز با همکاری و رعایت بهداشت فردی، حفظ فاصله فیزیکی و زدن ماسک، این سازمان را در برگزاری مطلوب آزمونها یاری نمایند. ذکر این نکنه نیز حائز اهمیت می باشد که زمانهای برگزاری آزمونهای سراسری با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تنظیم و توسط ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا تصویب و ابلاغ شده است.

به منظور مساعدت بیشتر به داوطلبان، تعداد حوزه های برگزاری آزمون ها در سال 1399 افزایش داشته است که در جدول زیر مشاهده می شود:


موضوع دکتری کارشناسی ارشد
آمار داوطلبان سال 98 196437 655432
سال 99 179704 694417
تعداد حوزه های برگزاری سال 98 105 164
سال 99 143 236

آمار توزیع داوطلبان و رشته های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد به تفکیک هر نیمروز برگزاری بصورت جدول زیر می باشد.


ردیف نیمروز تاریخ تعداد داوطلبان
1 صبح پنجشنبه 99/05/02 321504
2 عصرپنجشنبه 89499
3 صبح جمعه 99/05/03 283414


عوامل اجرایی و حفاظتی در صحت کامل سلامتی در اجرای آزمون همکاری خواهند داشت.

عوامل اجرایی در طول زمان برگزاری آزمون با رعایت فاصله بهداشتی و با ماسک و دستکش به اجرای آزمون خواهند پرداخت.

یک نفر به عنوان کارشناس بهداشت و سلامت که تخصص های لازم را داشته باشد، تعیین شده است تا برای ارائه مشاوره های بهداشتی در حوزه فعالیت نماید.

مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده از نوعی است که واکنش آلرژیک داوطلبان و عوامل اجرایی را به دنبال نداشته باشد.

انتخاب سالن آزمون، با گنجایش مناسب در نظر گرفته شده و صندلی ها با فاصله 160 سانتی متر از هم، چیده شده است.

با ملاحظه وضعیت آب و هوا و آلودگی هوا، جهت بهبود وضعیت تنفس افراد، تمهیدات لازم از جمله تهویه مناسب، باز کردن درب و پنجره ها و … اندیشیده شده است.

محل اصلی ورودی داوطلبان به سالن امتحان، به صورت مشخص و به فاصله مناسب از یکدیگر علامتگذاری شده است و داوطلبان می بایست روی هر خط و با رعایت فاصله اجتماعی مناسب مشخص شده(حداقل یک متر)برای ورود به سالن امتحان قرار گیرند.

9- حوزه وکلیه تجهیزات، قبل از برگزاری هر نوبت از آزمون ضدعفونی می شود.

10- استقرار آمبولانس و تیم پزشکی با هماهنگی ستاد مدیریت بیماری کرونا در هر استان و آماده باش مراکز بهداشتی و درمانگاه های شهرستان ها، در روزهای برگزاری آزمون و حوزه های رفع نقص کارت داوطلبان پیش بینی شده است.

11-در خصوص بازرسی بدنی داوطلبان، فرد متولی به لباس گان، ماسک سه لایه، شیلد و دستکش لاتکس مجهز خواهد بود.

12-اشیاء و سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درها و شیرآلات سرویس بهداشتی و… قبلا تمیز و ضدعفونی شده است و این عمل در طول برگزاری آزمون در هر نوبت انجام می شود.

13- پاکسازی و ویروس زدائی مخازن اصلی و فرعی سوالات در استان ها و شهرستان ها، از طریق نمایندگان تام الاختیار و با نظارت حفاظت آزمون استانها، حداقل یک هفته قبل از برگزاری آزمون انجام می­شود.

14-درصورتی که داوطلبان در داخل حوزه امتحانی، بسته به شرایط محل برگزاری آزمون، با سرویس عمومی (اتوبوس، مینی بوس و یا سواری ون) جابجا شوند، صندلیها و فضای داخلی این وسایل نقلیه در هر نوبت آزمون ضدعفونی شده و برای رعایت فاصله گذاری، از یک سوم تا یک چهارم ظرفیت خودرو استفاده می­شود.

15-فضای مناسب برای داوطلب دارای معلولیت با رعایت فاصله گذاری در نظر گرفته میشود.

16-منشی داوطلبان نابینا، معلول، ناشنوا و …ضمن رعایت نکات بهداشتی، حداقل یک متر از داوطلب فاصله خواهندداشت و این داوطلبان با فاصله مناسب از یکدیگر امتحان می دهند.

17- به تعداد کافی سطل زباله (ترجیحاً دارای درب پدالی با پا) در قسمت ورودی و خروجی حوزه و همچنین مسیرهای پرتردد، در سالنها و یا کلاسهای محل برگزاری آزمون پیش بینی شده است.

18- به منظور مساعدت به داوطلبان و جلوگیری از ازدحام جمعیت در زمان بازرسی داوطلبان، درب حوزه های امتحانی زودتر و از ساعت 6:30 صبح بازمی شود.

19- ضدعفونی مستمر سرویسهای بهداشتی در طول آزمون انجام می­شود.

20-پذیرایی از داوطلبان به صورت سلف سرویس و ضدعفونی شده در فضای مناسبی که باعث تجمع نشود، انجام و وسایل پذیرایی از قبل ضدعفونی می­شود.

21- عوامل اجرایی در هنگام تحویل بسته های سوال و پاسخنامه، از ماسک و دستکش استفاده می کنند و مرتب دستهای آنها ضد عفونی می شود.

22-مراقبان ضمن رعایت نکات بهداشتی، از دستکش و ماسک استفاده می نمایند و فاصله آنها با داوطلبان (حداقل یک متر) خواهد بود.

23- دفترچه­ های سوال و پاسخنامه،درجلسه آزمون به داوطلب تحویل داده می شود و روی زمین قرار نمی گیرد.

24-مسئول اخذ اثرانگشت از داوطلبان، ضمن رعایت نکات بهداشتی از دستکش و ماسک استفاده می­نماید و بعد از اخذ اثر انگشت از هر داوطلب، یک پدَ الکی(که توسط سازمان به حوزه ها ارسال شده است) را برای ضدعفونی دست­ها، به داوطلب تحویل می نماید.

25- بعد از جمع آوری پاسخنامه ها و دفترچه های آزمون، داوطلبان با مدیریت صحیح زمان و با فاصله مناسب، برای خروج از محل آزمون هدایت و راهنمایی می شوند.
امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه فوری / تمهیدات بهداشتی سازمان سنجش برای برگزاری کنکورهای سراسری 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. رضا

  باسلام به دوستان داوطلب عزیزدرتمامی مقاطع بنده داوطلب کنکور ارشدمعماری هستم .عزیزان دوستان دررشته معماری ارشدگروه هنر دردومقطع امتحان گرفته می شود.اول مقطع تست زنی مثل دیگرداوطلبان درتمامی مقاطع تحصیلی .دوم ازمون عملی بنام طراحی معماری(اسکیس معماری).حال اگر خدای نکرده یکی ازداوطلبین رشته معماری ارشد به کوید19 مبتلا شود به نظر شما دوستان داوطلب باید چه کند .نتیجتا داوطلب ازآزمون عملی طراحی معماری که بعداز آزمون ارشد گرفته می شود عقب خواهد افتاد.

  پاسخ
 2. سحر

  الان باز یه سری میگن تعویقه :)))) ولی ایندفعه دیگه این خبرا نیست. توصیه ی ما به شما درس خوندنه :)))

  پاسخ
 3. 99t

  هنوز سازمان مبارزه با کرونا نظرش و اعلام نکرده… اینا همه حرفه

  پاسخ
 4. ؟؟؟؟

  این یعنی آزمون برگزار میشه

  پاسخ
 5. یوسفی

  دستشون درد نکنه ولی با همه ی این تمهیدات باز هم خطراتی ناشی از تجمعِ این همه آدم به مدت طولانی اینقدر خطرناک هست که کارشناسان سلامت خواستار لغو یا تعویق کنکور هستن!

  پاسخ
 6. لیلا

  رئیس جمهور هم گفتن اگه وزارت بهداشت مشکلی داشته باشه، چارچوبی در نظر میگیرن که مشکل رفت بشه. این یعنی پروتکل. دانشجوهای اینده گرامی کنکور اغاز شد :))

  پاسخ
 7. عماد

  تشکر و قدردانی میکنم از کادر زحمت کش سازمان سنجش که به همه چیز فکر کرده و بهانه ای دست کسی نداده.

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی