فرق مدارس سمپاد با تیزهوشان

فرق مدارس سمپاد با تیزهوشان

جهت مشاوره در زمینه فرق مدارس سمپاد با تیزهوشان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

حتما تا بحال نام مدارس سمپاد یا استعداد درخشان و مدارس تیز هوشان، به گوشتان خورده است. در این مقاله قرار است در خصوص فرق مدارس سمپاد با تیزهوشان صحبت کنیم تا تفاوت میان این دو مشخص شود.

مدارس تیزهوشان مدارسی هستند که هرسال متقاضیان زیادی برای ثبت نام دارند و به همین جهت ثبت نامشان از طریق قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان، امکان پذیر خواهد بود. اساتید برجسته و آموزش 3 کتاب مازاد بر کتاب های درسی مصوب شده، جز اصلی ترین امکاناتی است که آن مدارس برای دانش آموزان خود فراهم می کند.

اما مدارس سمپاد یا استعداد درخشان چیست؟ چه تفاوتی میان مدارس تیز هوشان با سمپاد وجود دارد؟ برای دریافت پاسخ این سوالات در ادامه ی مقاله همراه ما باشید.

مشاورگروپ، مرجع تخصصی مشاوره تحصیلی

فرق مدارس تیز هوشان با فرزانگان

فرق مدارس سمپاد با تیزهوشان چیست؟

فرق مدارس سمپاد با تیز هوشان چیست؟  این سوالی است که بسیاری از دانش آموزان و خانواده ها هنگامی که تصمیم به تحصیل در مدارس خاص می گیرند، برایشان به وجود می آید. برای پاسخ به این سوال اجازه دهید که ابتدا چیستی مدارس سمپاد را بررسی کنیم و قدم قدم جلو برویم تا به فرق مدارس سمپاد با تیزهوشان برسیم.

مدارس سمپاد چیست؟

سمپاد نام اختصاری سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان است. و همانطور که از نامش هم پیداست یک نهاد اجرایی است که مدارس تیزهوشان زیر نظر آن فعالیت می کنند. مدارس سمپاد را با نام مدارس استعداد های درخشان هم می شناسند.

برای بسیاری این سوال وجود دارد که: مدارس سمپاد چیست؟

با توجه به توضیحاتی که در بالا اشاره کردیم، حالا باید بتوانید به این سوال پاسخ دهید. سمپاد نام مجموعه ی خاصی از مدارس در کشور نیست، بلکه نام نهاد اجرایی ای است که نظارت بر مجموعه مدارس تیزهوشان کشور را به عهده دارد. این سازمان برای پذیرفتن دانش آموزان در مدارس تیز هوشان، آزمون ورودی برگزار می کند که آن را با نام آزمون های سمپاد هم می شناسند.

بیشتر بخوانید: آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ | همه چیز درباره تیزهوشان

حالا که فهمیدیم مدارس سمپاد چیست، می توانیم به سایر سوالات شما در این خصوص پاسخ بدهیم.

فرق مدارس تیز هوشان با فرزانگان

گفتیم که مدارس تیزهوشان تحت نظارت سمپاد فعالیت می کنند و به نام مدارس سمپاد نیز شناخته شده اند که البته این تصور غلط عموم است و سمپاد در حقیقت مدرسه ی خاصی نیست. حالا مدارس تیزهوشان که تحت نظر سمپاد در کشور فعالیت میکنند دارای شعبات مختلف دخترانه  پسرانه هستند.

فرزانگان در حقیقت مدارس تیزهوشان مخصوص دختران بود و مدارس علامه حلی، تیزهوشان مخصوص پسران است. حالا که فرق مدارس تیزهوشان با فزرانگان مشخص شد، حتما می توانید فرق مدارس تیز هوشان با علامه حلی توضیح دهید؛ این طور نیست؟

190 1

مشاورگروپ

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب، حتی ایام تعطیل

9099071613

پاسخگوی سوالات شما در خصوص مدارس فرزانگان و علامه حلی (تیزهوشان)، هستیم.

شهریه مدارس سمپاد (تیزهوشان)

شهریه مدارس سمپاد که حالا می دانیم همان شهریه مدارس تیزهوشان است، در مناطق مختلف و البته شهر های مختلف متفاوت است. شهریه مدارس سمپاد (تیزهوشان) در هر منطقه، معمولا نصف یا کمی بیشتر از نصف شهریه مدارس غیر انتفاعی در آن منطقه می باشد. شما عزیزان برای استعلام شهریه مدارس غیر انتفاعی می توانید به سایت مشارکت ها به آدرس mosharekatha.ir مراجعه کرده و شهریه یک مدرسه غیر انتفاعی را به انتخاب خود در منطقه ایی که سکونت دارید، مشاهده کنید.

برای دریافت راهنمای استعلام شهریه مدارس، می توانید مقاله سایت مشارکت ها را مطالعه نمایید.

شهریه مدارس تیزهوشان در هر سال با یک افزایش قیمت با توجه به تورم نجومی سالانه همراه خواهد بود. میزان نرخ شهریه مدارس تیزهوشان در سال تحصیلی 1402 – 1403 اعلام نشده است. به محض اعلام دقیق اطلاعات شهریه مدارس سمپاد (تیزهوشان)، در این مقاله قرار خواهد گرفت.

میزان شهریه مدارس تیزهوشان، با توجه به امکانات و شهری که در آن قرار دارند، نوسانات زیادی دارد و در شهر تهران، می تواند به 50 میلیون تومان هم برسد. شهریه مدارس تیزهوشان، دارای دو بخش است؛ شهریه ثابت و شهریه مکمل. شهریه ثابت ابتدای ثبت نام دریافت شده و امکان قسط بندی هم دارد. اما شهریه مکمل، بنابر عناوین مختلفی که مدرسه مشخص کند در طول ترم از والدین دریافت خواهد شد.

امکانات مدارس سمپاد (تیزهوشان)

حالا که با تعریف درست مدارس تیز هوشان که با نام مدارس سمپاد یا مدارس استعداد درخشان هم شناخته می شوند، آشنا شدیم، لازم است بدانیم که اصولا امکانات مدارس سمپاد ( تیزهوشان) چیست؟

امکاناتی که مدارس تیز هوشان برای دانش آموزان خود فراهم کرده اند، در مناطق و شهر های مختلف متفاوت است اما یکی از آن ها که در همه ی آنها مشترک است، آموزش 3 کتاب اضافه تر از کتاب های مصوب شده توسط آموزش و پرورش، برای هر پایه است.

حضور اساتید مجرب و برجسته نیز از امکانات مهم دیگری است که مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان خود فراهم می کند و البته این مورد نیز از دیگر مواردی است که تقاضای ثبت نام در این مدارس را افزایش می دهد.

از دیگر امکانات مدارس تیزهوشان می توان به سلف غذا خوری، سالن ورزش و … اشاره کرد که وجود یا عدم وجود هرکدام در مدارس تیزهوشان، بسته به توانایی های مدرسه متفاوت است و البته از دلایل تفاوت شهریه مدارس تیزهوشان در مناطق و شهر های مختلف هم هست.

در ادامه مطالعه کنید:

ما در مرکز مشاور گروپ، پاسخگوی تمامی سوالات شما در خصوص مدارس تیزهوشان یا مدارس سمپاد، هستیم کافیست با شماره 9099071613 تماس بگیرید.

سوالات متداول فرق مدارس سمپاد با تیزهوشان

✔️ فرق مدارس سمپاد با تیزهوشان چیست؟

سمپاد نام اختصاری سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان است. و همانطور که از نامش هم پیداست یک نهاد اجرایی است که مدارس تیزهوشان زیر نظر آن فعالیت می کنند. مدارس سمپاد را با نام مدارس استعداد های درخشان هم می شناسند.
فرق مدارس سمپاد با تیزهوشان، در واقع در دیدگاه سازمانی به آنهاست که در عموم به صورت اشتباه بیان میشود.
سمپاد سرپرست مدارس تیزهوشان است.

✔️ آیا مدارس سمپاد دولتی است؟

مدارس سمپاد که در واقع همان مدارس تیزهوشان هستند، به دلیل اینکه زیر نظر نهادی دولتی به نام سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان (سمپاد)، فعالیت می کنند، به نوعی دولتی محسوب می شوند. که البته به نسبت خدماتی که ارائه می دهند، شهریه دریافت می کنند؟

✔️ شهریه مدارس تیزهوشان چه قدر است؟

در خصوص شهریه مدارس تیزهوشان که با نام شهریه مدارس سمپاد هم شناخته می شوند،در مقاله به طور کامل توضیح داده ایم.
در صورت بروز هرگونه سوالی با ما در مشاور گروپ، تماس بگیرید. 9099071613

✔️ آزمون سمپاد چیست؟

آزمون سمپاد در واقع همان آزمون ورودی مدارس تیزهوشان است که با نام آزمون سمپاد نیز شناخته می شود.

4.7/5 - (4 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه فرق مدارس سمپاد با تیزهوشان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی