غیبت دانش‌آموزان در چه صورت مجاز است ؟

جهت مشاوره در زمینه غیبت دانش‌آموزان در چه صورت مجاز است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

غیبت دانش‌آموزان در چه صورت مجاز است ؟


غیبت دانش‌آموزان در مدارس با علائم سرماخوردگی مجاز است/ اولیا تا بهبودی کامل، دانش‌آموزان بیمار را به مدرسه نفرستند


مدیرکل دفتر تندرستی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در صورت عدم تعطیل مدارس در مناطق مختلف، اولیاء دانش‌آموزان توجه داشته باشند که با مشاهده هرگونه علائم بیماری و یا سرماخوردگی می‌توانند دانش‌آموز را به مدرسه نفرستند.

مشاورگروپ : حسن ضیاءالدینی در گفتگو با خبرگزاری آنا، گفت: مدارسی که در طول روزهای گذشته به‌عنوان حوزه اخذ رأی مورد استفاده قرار گرفته‌اند، درحال ضدعفونی و آماده‌سازی هستند.

وی افزود: از دو هفته قبل با برگزاری طرح‌های مختلف نسبت به آموزش و آگاه‌سازی دانش‌آموزان و اولیاء آن‌ها و همین‌طور همکارانمان در آموزش‌وپرورش، اقدام کرده‌ایم. محتواهای آموزشی ویژه مقابله با بیماری‌های دارای قابلیت همه‌گیری و به‌ویژه بیماری کرونا در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر کل سلامت و تندرستی بارگذاری شده و پوسترهای مرتبط با موضوع برای درج در کلیه مدارس منتشر و در اختیار آن‌ها قرارگرفته است.

مدیرکل دفتر تندرستی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش گفت: بیشترین تمرکز باید روی موضوع پیشگیری از بیماری‌هایی مثل بیماری کرونا قرار گیرد. بهداشت فردی در مقابله با بیماری کرونا بسیار مهم است و سعی کرده‌ایم با آموزش و تأکید بیشتر روی بهبود و ارتقاء بهداشت فردی افراد در آموزش‌وپرورش اثر بگذاریم.

وی ادامه داد: تعطیلی مدارس در استان‌ها با تصمیم رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و همکاری مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها انجام می‌شود و آموزش‌وپرورش مستقلاً در این مورد تصمیم نمی‌گیرد. به این معنا که اگر وزارت بهداشت تشخیص داد مدارس منطقه‌ای باید تعطیل شود، آموزش‌وپرورش هم تابع این تصمیم خواهد بود.

ضیاءالدینی تأکید کرد: تابه‌حال موردی از ابتلا به ویروس کرونا در آموزش‌وپرورش گزارش نشده اما مرجع اطلاع‌رسانی در مورد ابتلا و یا تعداد مبتلایان وزارت بهداشت است.

وی افزود: در صورت عدم تعطیل مدارس در مناطق مختلف، اولیاء دانش‌آموزان توجه داشته باشند که با مشاهده هرگونه علائم بیماری و یا سرماخوردگی می‌توانند دانش‌آموز را به مدرسه نفرستند و دانش‌آموز می‌تواند تا بهبودی کامل در منزل بماند.

مدیرکل دفتر تندرستی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش افزود: با هماهنگی که با مدیران مدارس انجام شده عدم حضور این دانش‌آموزان بیمار موجه بوده و برای آنان به‌هیچ‌عنوان غیبت منظور نمی‌شود.بهترین و ساده ترین راه پیشگیری و مقابله برای کم اثر و یا بی اثر کردن کرونا ویروس


بهترین و ساده ترین راه پیشگیری و مقابله برای کم اثر و یا بی اثر کردن کرونا ویروس که تاکنون کسی به ما نگفته بود! شدیدا توصیه می کنم کلیپ را با دقت تا انتها ببینید و مو به مو به دستوراتش عمل کنید! خواص خارق العاده پماد ویکس و بخور ویکس در پیشگیری و مهار کرونا ویروس که در بدن معجزه می کند! این راه حل کم هزینه ترین و پر اثر ترین راه برای در امان نگهداشتن خود و عزیزان تان از این ویروس مرگبار بدون مراجعه به پزشک و مصرف دارو است! ضرر نمی کنید، حتما امتحان کنید! خواهشا تماشاچی نباشید و برای نجات جان بقیه به اشتراک بگذارید!?

? ۱۳پیشنهاد پزشکان دانشگاه تهران

۱- تمام مقاطع تحصیلی از مهد کودک، مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان تعطیلات عید تعطیل شوند.

۲- تمام اعمال پزشکی غیراورژانس در صورت امکان با تاخیر انجام شوند.

۳- فعالیت تمام اماکن عمومی از قبیل: سینماها، تئاترها، باشگاه‌های ورزشی، استادیوم‌ها تا پس از تعطیلات عید به تاخیر بیفتد.

۴- تمام سفر‌های غیرضروری حذف شوند.

۵- تعداد کارمندان ادارات به حداقل‌های مورد نیاز کاهش یابد.

۶- توصیه به تعطیلی موقت تمام جشن‌ها و مراسم خانوادگی و دید و بازدید‌ها و …

۷- ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده تهیه و رایگان توزیع شوند.

۸- رستوران‌ها فقط حق توزیع غذای بیرون‌بر داشته باشند.

۹- ضدعفونی سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار دارند.

۱۰- از پتانسیل‌های صداوسیما به نحو مطلوب استفاده شود.

۱۱- دانشجویان و کارآموزان گروه‌های پزشکی تا پایان تعطیلات عید تعطیل شوند.

۱۲- ساعت کاری ادارات، بانک‌ها، بازار، شرکت‌ها و کاهش یابد.

۱۳- ادارات مالیاتی مکلف شوند مساعدت لازم را نسبت به کاهش مبلغ مالیات بر درآمد، طی دوره مذکور داشته باشند.امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه غیبت دانش‌آموزان در چه صورت مجاز است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی