ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به یکی از سوالات متداول داوطلبان پیرامون، ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1401 پاسخ داده ایم. ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۱ چگونه است؟ تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۱ به چه صورتی می باشد؟ ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۱ چگونه است؟ با ما همراه باشید.

ظرفیت پذیرش فرهنگیان 1401

ظرفیت پذیرش فرهنگیان 1401 در هریک از گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان در این مقاله ارائه داده شده است. دانشگاه فرهنگیان از جمله دانشگاه های با شرایط خاص پذیرش می باشد و داوطلبان علاوه بر کسب تراز و رتبه قبولی باید در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان نیز امتیازات لازم را کسب نمایند. باتوجه به سوالات متداول داوطلبان در رابطه با ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1401، در این مقاله ظرفیت کل پذیرش فرهنگیان و همچنین ظرفیت پذیرش فرهنگیان در هریک از گروه های آزمایشی به تفکیک ارائه داده شده است.

۱۴۰۱/۰۳/۱۸

جذب ۵۰ هزار دانشجومعلم در سال تحصیلی جدید

یوسف نوری، وزیر آموزش‌وپرورش در برنامه صف اول شبکه خبر بیان کرد:

مهم ترین مشکل دانشگاه فرهنگیان این است که فضای کافی ندارد و نسبت استاد به شاگرد هم نسبت خوبی نیست. این نسبت را با جذب بیش از ۳۵۰۰ دکتر معلم حق‌التدریس ترمیم کرده‌ایم. در هرصورت باید اصلاحاتی انجام شود تا دانشگاه فرهنگیان در عرصه رقابت با سایر دانشگاه‌ها که شاخه اصلی آن هیئت علمی است، حضور موثر داشته باشد.

با تصمیمی که در جلسه شورای سنجش گرفته شده قرار شد، سهمیه دانشجومعلمان ما دوبرابر شود. کنکور امسال ۲۵ هزار جذب داشتیم ولی تصمیم بر آن شد تا ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱ به ۵۰ هزار نفر برسد تا بخشی از نیاز ما را تامین کند.

حدود ۸۵ درصد از معلمانی که جذب شده‌اند، اصلا در دانشگاه‌های تربیت معلم تحصیل نکرده‌اند. برای پرهیز از این موضوع ترمیم کسری نیرو را از خود دانشگاه فرهنگیان انجام می‌دهیم

ظرفیت کل پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1400، تعداد 23268 نفر بود.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان رشته تجربی

برای آگاهی از ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان رشته تجربی ، باید منتظر انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی باشیم. به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته، ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۱ از طریق این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان رشته تجربی در سال 99، تعداد 4278 نفر بوده است. بیشترین ظرفیت پذیرش در رشته تجربی در دانشگاه فرهنگیان مربوط به سال 98 بوده است. ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال 98 در رشته تجربی، 5293 نفر بوده است.

کمترین تعداد پذیرش در رشته تجربی، دانشگاه فرهنگیان مربوط به سال 96 بوده است. دانشگاه فرهنگیان در سال 96 در رشته تجربی، 2189 نفر ظرفیت داشته است.

از گرایش های دانشگاه فرهنگیان در کنکور تجربی می توان به رشته های آموزش زیست شناسی، آموزش شیمی، آموزش تربیت بدنی و ... اشاره نمود.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان کنکور تجربی سال 1401: تعداد 5039 نفر

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان رشته ریاضی

برای آگاهی از ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان رشته ریاضی 1401، باید منتظر انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی باشیم.

تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در رشته ریاضی سال گذشته، 3124 نفر بوده است. درحالیکه  تعداد کل کارت‌های صادر شده در کنکور ریاضی، ۱۱۷۳۸۰ بود. ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور ریاضی نسبت به کنکور تجربی کمتر می باشد.

در سال 97 دانشگاه فرهنگیان در کنکور ریاضی بیشترین ظرفیت را داشته است. ظرفیت دانشگاه فرهنگیان سال 97 در گروه آزمایشی ریاضی، 3621 نفر بوده است.

گروه آزمایشی ریاضی در سال 96 کمترین ظرفیت پذیرش را در دانشگاه فرهنگیان داشته است. تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 96، رشته ریاضی، 1841 نفر بوده است.

از گرایش های دانشگاه فرهنگیان در کنکور ریاضی می توان به رشته های آموزش ریاضی، آموزش فیزیک، آموزش تربیت بدنی و ... اشاره نمود.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان کنکور ریاضی سال 1401 : تعداد 3588 نفر

تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان رشته انسانی

برای آگاهی از تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان رشته انسانی ، باید منتظر انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی باشیم. به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته، ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۱ از طریق این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.
 
دانشگاه فرهنگیان در گروه آزمایشی انسانی دارای بیشترین ظرفیت پذیرش می باشد. از طرفی تنوع رشته های انتخابی در کنکور انسانی نسبت به سایر گروه های آزمایشی، در دانشگاه بیشتر است.
 
ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال 99 در کنکور انسانی، 11736 نفر بوده است.
 
دانشگاه فرهنگیان در گروه آزمایشی انسانی در سال 98 بیشترین ظرفیت را برای پذیرش دانشجویان داشته است. ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال 98 در گروه آزمایشی علوم انسانی، 14726 نفر بوده است.
 
دانشگاه فرهنگیان در کنکور انسانی سال 96 کمترین ظرفیت پذیرش را داشته است. ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال 96 در رشته انسانی ، 5777 نفر بوده است.
 
ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان کنکور انسانی سال 1401: تعداد 13120 نفر

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان رشته زبان

برای آگاهی از ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1401 رشته زبان ، باید منتظر انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری زبان باشیم.

کنکور سراسری زبان، کمترین تنوع رشته را در میان سایر گروه های آزمایشی، در دانشگاه فرهنگیان دارد. تنها گرایش دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری زبان، رشته آموزش زبان انگلیسی می باشد.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال 99 در کنکور زبان، 653 نفر بوده است که نسبت به سال 97 و 98 کمتر شده است. رشته زبان در سال 98 بیشترین ظرفیت پذیرش را در دانشگاه فرهنگیان داشته است. ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال 98 رشته زبان، 750 نفر بوده است.

گروه آزمایشی زبان در سال 96 کمترین ظرفیت پذیرش را در دانشگاه فرهنگیان داشته است. تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 96، رشته زبان، 281 نفر بوده است.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان کنکور زبان سال 1401: تعداد 1016 نفر

تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان رشته هنر

برای آگاهی از تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان رشته هنر ، باید منتظر انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری هنر باشیم. به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته، ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۱ از طریق این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

کنکور هنر، در مقایسه با سایر گروه های آزمایشی کمترین ظرفیت پذیرش را در دانشگاه فرهنگیان دارد. تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال 99 در کنکور هنر، 208 نفر بوده است.

بیشترین ظرفیت پذیرش کنکور هنر در دانشگاه فرهنگیان مربوط به سال 97 با ظرفیت 467 نفر بوده است. در سال 96 کنکور هنر در دانشگاه فرهنگیان با ظرفیت پذیرش 36 نفر کمترین تعداد پذیرش را داشته است.

گرایش های کنکور هنر در دانشگاه فرهنگیان، ارتباط تصویری و آموزش هنر می باشد.

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان کنکور هنر 1401: تعداد 505 نفر

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال 1401

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال 1401 ، در ادامه بیان شده است. دانشگاه فرهنگیان از جمله دانشگاه های با شرایط خاص پذیرش می باشد. از شرایط اختصاصی پذیرش داوطلبان می توان به شرایط سنی و شرط معدل اشاره نمود.

داشتن حداكثر سن 24 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ، یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی می باشد.

*** سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال مصوب شده و این برای کنکور ۱۴۰۱ نیز برقرار است.

حداقل تراز و معدل قبولی دانشگاه فرهنگیان :

 • دارا بودن حداقل نمره علمی كل 6500 و بالاتر (در زيرگروه مربوط) جهت مجاز شدن به انتخاب رشته در گروه آزمايشی مربوط.
 • داشتن حداقل معدل كل 14 در دوره متوسطه دوم (معدل سه پايه دهم، يازدهم و دوازدهم).

برای آگاهی از آخرین اخبار مربوط به ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1401 می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

ظرفیت کل پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1401 چه تعداد است؟

براساس اطلاعیه سازمان سنجش، ظرفیت کل پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۱ ، تعداد 50.000 نفر می باشد.

دانشگاه فرهنگیان در سال 1401 در کنکور انسانی چه تعداد ظرفیت پذیرش دارد؟

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان کنکور انسانی در سال ۱۴۰۱ ، تعداد 50.000 نفر می باشد. مطابق تصمیمی که در جلسه شورای سنجش گرفته شده قرار است، سهمیه دانشجومعلمان دوبرابر شود. کنکور سال گذشته ۲۵ هزار جذب داشتیم ولی تصمیم بر آن شد تا ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱ به ۵۰ هزار نفر برسد تا بخشی از نیاز ها را تامین کند.

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان سال ۱۴۰۱چیست؟

شرایط پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان در این مقاله بیان شده است.

4.4/5 - (17 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. omolbanin

  سلام من سال ۹۸ بیست و یک ساله میشم آیا میتونم توی دانشگاه فرهنگیان قبول بشم ؟

  پاسخ
 2. فاطمه

  من بومی قشم هستم میخاستم کنکور زبان برای فرهنگیان بدم بعد موقع انتخاب رشته میتونم اصفهان بزنم?

  پاسخ
 3. فاطیما

  سلام. شاید بتونید دانشگاه اصفهان برید( اگر توی دفترچه باشه) اما به هیچ وجه نمیتونید کد رشته های اصفهان رو بزنید؛ چون فرهنگیان بومی پذیره

  پاسخ
 4. پیمان

  سلام
  ظرفیت پذیرش درسال ۹۸حدود۲۵۰۰۰بود که حدود۱۵۰۰۰نفربه رشته انسانی اختصاص پیداکرد امسال که پذیرش ۲۰۰۰۰نفرهست چطور بیش از۱۵۰۰۰نفربه رشته انسانی اختصاص پیدامی کنه؟

  پاسخ
 5. مریم

  پسر من سال ۹۹ تو مصاحبه رد شد واون سال قراربود۲۵ هزار نفر بگیرن ولی ۱۸ هزار نفر گرفتن حتی تکمیل ظرفیت هم نزاشتن حالا بخوان۵۰ هزار نفر بگیرن این ظلم به داوطلبان سال‌های پیش هست راست میگن از آزمون استخدامی انتخاب کنن

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401