ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ + آمار شرکت کنندگان

ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ + آمار شرکت کنندگان

جهت مشاوره در زمینه ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ + آمار شرکت کنندگان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله قصد داریم موضوع ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ را بررسی کنیم و همانطور که می دانید به دلیل بالا بودن سطح امکانات آموزشی در مدارس تیزهوشان ، متقاضیان زیادی اقدام به ثبت نام آزمون تیزهوشان می کنند و رقابت سنگینی بین داوطلبان این آزمون برقرار است . مشاور گروپ در اینجا ظرفیت مدارس تیزهوشان و نیز آخرین تغییرات این موضوع را به اطلاعتان می رساند.


ظرفیت مدارس تیزهوشان

ظرفیت مدارس تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۳

برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان پایه هفتم نیاز است که در آزمون مقطع ششم به هفتم تیزهوشان نیز شرکت کنید. ظرفیت مدارس تیزهوشان ششم به هفتم با توجه به استان ها متفاوت و هرسال نیز تغییر می کند . به دلیل محدودیت های موجود در پذیرش مدارس تیزهوشان، در هریک از استان ها تعداد مشخصی را پذیرش می کنند که حدودا این تعداد پذیرش بین ۴۰ تا ۶۰ نفر نیز می باشد، اما امکان دارد در یک استان ۱۰۰ نفر پذیرش کنند.

پس از شرکت در آزمون تیزهوشان و اعلام نتایج، دانش آموزان می توانند در سامانه سمپاد ثبت نام خود را در مدارس تیزهوشان انجام دهند. 

” ثبت نام آزمون تیزهوشان به صورت اینترنتی انجام می شود “

ظرفیت مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۳

برای ثبت نام در تیزهوشان پایه دهم باید در آزمون مقطع نهم به دهم تیزهوشان نیز شرکت کنید. همانطور ک گفته شد ظرفیت هر یک از مدارس تیزهوشان با توجه به استان ها نیز متفاوت هست. معمولا تعداد ظرفیت دقیق هر یک از مدارس تیزهوشان استان ها نیز در سایت مدارس استعداد های درخشان نیزاعلام می شود.

ظرفیت مدارس تیزهوشان نهم به دهم حدودا ۴۰ یا ۵۰ نفر نیز هست که می تواند تغییر کند. نکته مهم این هست که اگر دانش آموز در رشته انتخاب خود قبول شود نمی تواند آن را تغییر دهد . در صورتی که یک شهرستان دارای چند مدرسه استعدادهای درخشان باشد، دانش‌ آموزان می‌‌توانند سه اولویت را انتخاب کنند. 


ظرفیت تیزهوشان پایه نهم به دهم

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان

هرساله برخی از مدارس تیزهوشان استان ها اقدام به تکمیل ظرفیت خود نیز می کنند. بعد از شرکت در آزمون تیزهوشان و اعلام نتایج، دانش آموزانی که در لیست قبولی قرار گرفتند ثبت نام خود را انجام می دهند، اما امکان دارد مدارس تیزهوشان بنا به دلایلی ظرفیت ثبت نام خود را نیز تکمیل نکنند در این شرایط دانش آموزانی که نمره بالاتری نسبت به رقبای خود کسب کردند می توانند در تکمیل ظرفیت نیز ثبت نام کنند و قبول شوند.

نکته قابل توجه و مهم در مورد تکمیل ظرفیت ۱۴۰۳ این هست که افزایش ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان سمپاد برای سال جدید ۱۰ درصد اعلام شده است.

ظرفیت مدارس تیزهوشان استان ها

ظرفیت مدارس تیزهوشان استان ها نیز متفاوت است و هرساله تغییر می کند. امسال مانند سال های گذشته به صورت رسمی دفترچه ظرفیت مدارس استان ها منتشر نشده و هر داوطلبی که نمره قبولی را کسب کرده باید با توجه به تصمیم خود مدرسه مورد نظر را انتخاب کند و ظرفیت و شرایط آن را به صورت دقیق چک کند.

برای اطلاع از ظرفیت مدارس تیزهوشان سال گذشته در مقطع هفتم و دهم می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید و تعداد ظرفیت هر مدرسه را در تهران مشاهده کنید.

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان ششم به هفتم  تهران 1402

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان نهم به دهم تهران 1402 


 در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم که موضوع ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ را به صورت دقیق و جامع بررسی کنیم و مطالب را به صورت کامل برای شما به اشتراک بگذاریم در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر می توانید با مشاور گروپ در ارتباط باشید.

شماره تماس 

9099071613

پاسخگویی همه روزه 8 صبح الی 12 شب

سوالات متداول 

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان استان ها به چه صورت است؟

ظرفیت مدارس تیزهوشان استان ها نیز متفاوت است و هرساله تغییر می کند. امسال مانند سال های گذشته به صورت رسمی دفترچه ظرفیت مدارس استان هانیز منتشر نشده است.

تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان چگونه است؟

گاهی امکان دارد مدارس تیزهوشان بنا به دلایلی ظرفیت ثبت نام خود را نیز تکمیل نکنند در این شرایط دانش آموزانی که نمره بالاتری نسبت به رقبای خود کسب کردند می توانند در تکمیل ظرفیت نیز ثبت نام کنند و قبول شوند.

ظرفیت مدارس تیزهوشان در مقطع هفتم و دهم دراستان ها چه تعداد هست؟

 ظرفیت هر یک از مدارس تیزهوشان با توجه به استان ها نیز متفاوت هست و داوطلب باید با توجه به تصمیم خود ظرفیت مدرسه را چک کند.

4.7/5 - (39 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ + آمار شرکت کنندگان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. نسرین پایور

    سلام وقت خوش چند نفر در آزمون تیزهوشان نهم به دهم بر میدارند

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی