طرح سنجش سلامت نوآموزان

طرح سنجش سلامت نوآموزان

جهت مشاوره در زمینه طرح سنجش سلامت نوآموزان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با ثبت نام طرح سنجش سلامت نوآموزان پرداخته ایم. مدیران محترم مدارس ابتدایی و پیش دبستانی به منظور دریافت نوبت سنجش سلامت دانش آموزان باید در زمان مقرر به سامانه سنجش سلامت مراجعه نمایند. سپس لازم است اولیای محترم به همراه نوآموز در زمان تعیین شده، به پایگاه سنجش سلامت محل سکونت خود مراجعه نمایند و ثبت نام نوآموزان را قطعی نمایند. انجام طرح سنجش سلامت نوآموزان برای ثبت نام مدارس الزامی است. با ما همراه باشید.

سنجش کلاس اولی ها ۱۴۰۱

انجام طرح سنجش سلامت نوآموزان از روز شنبه اول خردادماه 1401 آغاز می شود. کلیه نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی می باشند. برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان، پیش دبستان و دانش‌آموزان با نیاز های ویژه از خرداد ماه سال جاری با همکاری مشترک وزارتخانه‌ های آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زیر نظر شورای سیاست‌گذاری و برنامه ریزی سنجش اجرا خواهد شد.

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، حداقل سن ثبت نام در پایه اول ابتدایی شش سال تمام و ملاک محاسبه سن، اول مهرماه است. لذا حداقل سن ثبت نام در پایه اول ابتدایی تا متولدین۱ مهر ۹۴ است.

زمان انجام طرح سنجش سلامت نوآموزان

زمان انجام طرح سنجش سلامت نوآموزان از کی آغاز می شود؟ ثبت نام اولیه پایه اول ابتدایی از ، شنبه (اول خرداد ماه 1401) به صورت حضوری انجام می شود و براساس آنچه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است بعد از مراجعه دانش آموزان به "پایگاه های سنجش بدو ورود به دبستان"، ثبت نام قطعی خواهد شد.

مراحل طرح سنجش سلامت نوآموزان

مراحل طرح سنجش سلامت نوآموزان در ادامه بیان شده است. برای انجام طرح سنجش سلامت لازم است والدین نوآموزان پیش دبستانی و دبستان به مدرسه محل تحصیل نوآموز مراجعه نمانید و نوبت حضور در پایگاه سنجش محل سکونت را دریافت نمایند. پس از دریافت نوبت لازم است نوآموز به همراه والدین خود به پایگاه های سنجش سلامت مراجعه نماید. در ضمن به همراه داشتن اصل شناسنامه والدین و نوآموز، کارت واکسیناسیون نوآموز و یک قطعه عکس 4*3 الزامی است.

پس از انجام مراحل غربالگری، در صورتیکه نیاز به بررسی تخصصی نباشد، نتایج ارزیابی توسط مسئل پایگاه ثبت خواهد شد. پس از ثبت اطلاعات در سامانه سنجش سلامت، والدین به همراه نوآموز باید به پایگاه های سلامت یا خانه های بهداشت مراجعه نمایند تا نتایج غربالگری بررسی و کارت واکسیناسیون نوآموز تکمیل گردد. پس از انجام مراحل فوق نوآموز می تواند به مدرسه موردنظر برای ثبت نام مراجعه نماید.

در صورت نیاز به بررسی تخصصی، نتایج غربالگری به مراکز تخصصی سنجش بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی و هوش ارجاع داده می شود و در صورت نیاز به تحصیل نوآموز در مدارس ویژه، نوآموز به مدارس استثنایی و با شرایط خاص معرفی می گردد.

نحوه انجام سنجش سلامت نوآموزان سال 1401 - 1402

نحوه انجام سنجش سلامت نوآموزان سال 1401 - 1402 در ادامه بیان شده است. همزمان با آغاز ثبت نام کلاس اولی ها از ابتدای خرداد ماه، سنجش سلامت نیز انجام خواهد شد.

مرحله مقدماتی در پایگاه های اولیه سنجش: ضمن رعایت تمام پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا در ارتباط با بیماری کرونا شامل ارزیابی های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی حرکتی، اندازه گیری توده بدنی، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری های پوست و مو و بیماری نیازمند مراقبت های ویژه است. همچنین بررسی وضعیت واکسیناسیون توسط مراقب سلامت صورت می پذیرد.

نحوه انجام طرح سنجش سلامت نوآموزان:

 • مراجعه نوآموز به دبستان محل ثبت نام و دریافت نوبت پایگاه سنجش
 • مراجعه به پایگاه سنجش در زمان مقرر و انجام ارزیابی های غربالگری اولیه، تکمیل بخش مربوط به غربالگری
 • ثبت نتایج ارزیابی ها در سامانه توسط مسئول پایگاه
 • مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت جهت انجام غربالگری اولیه و تکمیل کارت واکسیناسیون و انجام معاینات پزشکی
 • مراجعه به دبستان محل ثبت نام به همراه کارت واکسیناسیون و فرم طرح سنجش سلامت نوآموزان

** طبق نوبت گیری انجام شده و به منظور جلوگیری از ازدحام، بهتر است فقط یکی از والدین همراه با فرزند خود در روز و ساعت تعیین شده به پایگاه های سنجش، مراجعه نمایند.

مواری که در طرح سنجش سلامت نوآموزان بررسی می شود:

 1. ویژگی های جسمانی نوآموز (بررسی سلامت چشم، گوش، قد، وزن، پوست و مو ، دندان، سابقه بیماری، فشار خون و ..)
 2. اطلاعات و مشخصات فردی نوآموز
 3. وضعیت راست دست یا چپ دست بودن

و ...

مدارک لازم برای سنجش سلامت نوآموزان

مدارک لازم برای سنجش سلامت نوآموزان جهت ارائه در پایگاه ها به صورت زیر است. لازم است والدین مدارک ارائه شده را تهیه و هنگام ورود به پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان به همراه داشته باشند.

 1. اصل شناسنامه دانش آموز  و والدین
 2. کارت واکسیناسیون تکمیل شده
 3. یک قطعه عکس 4*3
 4. پرداخت هزینه ثبت نام سنجش سلامت نوآموزان صرفا از طریق دستگاه پوز یا درگاه پرداخت الکترونیکی

هزینه طرح سنجش سلامت نوآموزان سال 1401

هزینه طرح سنجش سلامت نوآموزان سال 1401 چه میزان است؟

هزینه سنجش برای نوآموزان در بدو ورود به دبستان در سال 1401، مبلغ 50 هزار تومان می باشد. حق‌الزحمه عوامل اجرایی پایگاه‌ های سنجش در سال جاری ۳۰ درصد افزایش خواهد داشت و تمامی دستگاه‌ های موردنیاز پایگاه‌های سنجش خصوصا ۲۰۰ دستگاه ادیومتر تهیه شده است و ۴۰ دستگاه دیگر نیز به‌ زودی خریداری و در اختیار پایگاه‌های سنجش قرار خواهد گرفت.

تعرفه سنجش برای نوآموزان در سال جاری ۵۰ هزار تومان و تست مجدد ۳۰ هزار تومان است و هزینه تست جهش تحصیلی ۱۵۰ هزار تومان می باشد. حدود ۵ درصد دانش‌آموزان رایگان، ۱۰ درصد نیم‌بها و تمامی دانش‌آموزان عشایر هم به شکل رایگان سنجش خواهند شد.

در صورت هرگونه ابهام برای انجام مراحل طرح سنجش سلامت نوآموزان می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول سنجش سلامت نوآموزان

طرح سنجش سلامت نوآموزان از چه زمانی آغاز می شود؟

سنجش سلامت نوآموزان از روز شنبه اول خردادماه 1400 آغاز می شود.

مبلغ سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان چه میزان است؟

هزینه طرح سنجش سلامت نواموزان در سال 1400 مبلغ 50 هزار تومان می باشد.

نحوه انجام سنجش سلامت نوآموزان چگونه است؟

مراحل انجام سنجش سلامت نوآموزان در این مقاله ارائه داده شده است.

3.7/5 - (6 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه طرح سنجش سلامت نوآموزان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مژگان

  درود تا اینجا که من از دوستانم پیگیر بودم هزینه سنجش هشتاد هزارتومان وهزینه به موقع نبودن در زمینه ساعت معین شده هفتاد هزارتومان هم جریمه در نظر گرفته شده

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.