طرح سنجش سلامت نوآموزان

طرح سنجش سلامت نوآموزان

جهت مشاوره در زمینه طرح سنجش سلامت نوآموزان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با ثبت نام طرح سنجش سلامت نوآموزان پرداخته ایم. مدیران محترم مدارس ابتدایی و پیش دبستانی به منظور دریافت نوبت سنجش سلامت دانش آموزان باید در زمان مقرر به سامانه سنجش سلامت مراجعه نمایند. سپس لازم است اولیای محترم به همراه نوآموز در زمان تعیین شده، به پایگاه سنجش سلامت محل سکونت خود مراجعه نمایند و ثبت نام نوآموزان را قطعی نمایند. انجام طرح سنجش سلامت نوآموزان برای ثبت نام مدارس الزامی است. با ما همراه باشید.

سنجش کلاس اولی ها ۱۴۰۲

انجام طرح سنجش سلامت نوآموزان از روز شنبه اول خردادماه 1402 آغاز می شود. کلیه نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی می باشند. برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان، پیش دبستان و دانش‌آموزان با نیاز های ویژه از خرداد ماه سال جاری با همکاری مشترک وزارتخانه‌ های آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زیر نظر شورای سیاست‌ گذاری و برنامه ریزی سنجش اجرا خواهد شد.

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، حداقل سن ثبت نام در پایه اول ابتدایی شش سال تمام و ملاک محاسبه سن، اول مهرماه است. لذا حداقل سن ثبت نام در پایه اول ابتدایی تا متولدین ۱ مهر ۹۵ است. لازم است که خانواده هایی که فرزندانشان تا این تاریخ متولد شده اند،‌ نسبت به ثبت نام سنجش کلاس اولی ها ۱۴۰۲ اقدام نمایند.

زمان انجام طرح سنجش سلامت نوآموزان

زمان انجام طرح سنجش سلامت نوآموزان از کی آغاز می شود؟ ثبت نام اولیه پایه اول ابتدایی از ، شنبه (اول خرداد ماه 1402) به صورت حضوری انجام می شود و براساس آنچه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است بعد از مراجعه دانش آموزان به "پایگاه های سنجش بدو ورود به دبستان"، ثبت نام قطعی خواهد شد.

کارشناسان ما در مرکز مشاور گروپ،‌ آماده اند تا به تمامی شوالات شما در زمینه سنجش سلامت وآموزان،‌پاسخ دهند کافی است با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

مراحل طرح سنجش سلامت نوآموزان

مراحل طرح سنجش سلامت نوآموزان در ادامه بیان شده است. برای انجام طرح سنجش سلامت لازم است والدین نوآموزان پیش دبستانی و دبستان به مدرسه محل تحصیل نوآموز مراجعه نمانید و نوبت حضور در پایگاه سنجش محل سکونت را دریافت نمایند. پس از دریافت نوبت لازم است نوآموز به همراه والدین خود به پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان مراجعه نماید. در ضمن به همراه داشتن اصل شناسنامه والدین و نوآموز، کارت واکسیناسیون نوآموز و یک قطعه عکس 4*3 الزامی است.

پس از انجام مراحل غربالگری، در صورتیکه نیاز به بررسی تخصصی نباشد، نتایج ارزیابی توسط مسئل پایگاه ثبت خواهد شد. پس از ثبت اطلاعات در سامانه سنجش سلامت، والدین به همراه نوآموز باید به پایگاه های سلامت یا خانه های بهداشت مراجعه نمایند تا نتایج غربالگری بررسی و کارت واکسیناسیون نوآموز تکمیل گردد. پس از انجام مراحل فوق نوآموز می تواند به مدرسه موردنظر برای ثبت نام مراجعه نماید.

در صورت نیاز به بررسی تخصصی، نتایج غربالگری به مراکز تخصصی سنجش بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی و هوش ارجاع داده می شود و در صورت نیاز به تحصیل نوآموز در مدارس ویژه، نوآموز به مدارس استثنایی و با شرایط خاص معرفی می گردد.

 

سنجش سلامت نوآموزان

نحوه انجام سنجش سلامت نوآموزان سال 1403 - 1402

نحوه انجام سنجش سلامت نوآموزان 1403 - 1402 در ادامه بیان شده است. همزمان با آغاز ثبت نام کلاس اولی ها از ابتدای خرداد ماه، سنجش سلامت نیز انجام خواهد شد.

مرحله مقدماتی در پایگاه های اولیه سنجش: ضمن رعایت تمام پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا در ارتباط با بیماری کرونا شامل ارزیابی های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی حرکتی، اندازه گیری توده بدنی، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری های پوست و مو و بیماری نیازمند مراقبت های ویژه است. همچنین بررسی وضعیت واکسیناسیون توسط مراقب سلامت صورت می پذیرد.

نحوه انجام طرح سنجش سلامت نوآموزان :

 • مراجعه نوآموز به دبستان محل ثبت نام و دریافت نوبت پایگاه سنجش
 • مراجعه به پایگاه سنجش در زمان مقرر و انجام ارزیابی های غربالگری اولیه، تکمیل بخش مربوط به غربالگری
 • ثبت نتایج ارزیابی ها در سامانه توسط مسئول پایگاه
 • مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت جهت انجام غربالگری اولیه و تکمیل کارت واکسیناسیون و انجام معاینات پزشکی
 • مراجعه به دبستان محل ثبت نام به همراه کارت واکسیناسیون و فرم طرح سنجش سلامت نوآموزان

** طبق نوبت گیری انجام شده و به منظور جلوگیری از ازدحام، بهتر است فقط یکی از والدین همراه با فرزند خود در روز و ساعت تعیین شده به پایگاه های سنجش، مراجعه نمایند.

مواری که در طرح سنجش سلامت نوآموزان بررسی می شود:

 1. ویژگی های جسمانی نوآموز (بررسی سلامت چشم، گوش، قد، وزن، پوست و مو ، دندان، سابقه بیماری، فشار خون و ..)
 2. اطلاعات و مشخصات فردی نوآموز
 3. وضعیت راست دست یا چپ دست بودن و ...

مدارک لازم برای سنجش سلامت نوآموزان

مدارک لازم برای سنجش سلامت نوآموزان جهت ارائه در پایگاه ها به صورت زیر است. لازم است والدین مدارک ارائه شده را تهیه و هنگام ورود به پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان به همراه داشته باشند.

 1. اصل شناسنامه دانش آموز  و والدین
 2. کارت واکسیناسیون تکمیل شده
 3. یک قطعه عکس 4*3
 4. پرداخت هزینه ثبت نام سنجش سلامت نوآموزان صرفا از طریق دستگاه پوز یا درگاه پرداخت الکترونیکی

هزینه طرح سنجش سلامت نوآموزان سال 1402

هزینه طرح سنجش سلامت نوآموزان سال 1402 چه میزان است؟

تعرفه طرح سنجش سلامت نوآموزان در سال 1402 هنوز اعلام نشده است. معمولا این هزینه در مناطق مختلف،‌ تفاوت دارد. گفته می شود که با هدف حمایت از دانش آموزان کم بضاعت‌، این مبلغ برای عده ایی به صورت نیم بها و حتی کاملا رایگان نیز خواهد بود. هزینه طرح سنجش سلامت دانش آموزان در سال گذشته 60 هزار تومان بوده است.

به محض اعلام نرخ تعرفه جدید برای هزینه طرح سنجش سلامت نوآموزان سال 1402،‌ مقاله به روز رسانی شده و مبلغ  در این جا قید خواهد شد.

آدرس مراکز دولتی سنجش سلامت نوآموزان ۱۴۰۲

در فایل زیر، آدرس مراکز دولتی سنجش سلامت نوآموزان ۱۴۰۲ ،‌ در استان های کشور قید شده است. با مطالعه آن ها قادر خواهید بود نزدیک ترین مرکز سنجش سلامت نوآموزان،‌به  محل زندگی خود را یافته و جهت مراجعه و سنجش فرزند خود، اقدام نمایید.

در صورت بروز هرگونه سوالی،‌ درباره سنجش سلامت نوآموزان، می توانید با ما در مرکز مشاور گروپ در تماس باشید.

تماس با : 9099071613

شما عزیزان هچنین می توانید برای دریافت فایل pdf آدرس مراکز دولتی سنجش سلامت نوآموزان، روی لینک زیر کلیک کنید:

 

 

سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی

در ادامه مطالعه کنید:

سوالات متداول سنجش سلامت نوآموزان

❓طرح سنجش سلامت نوآموزان از چه زمانی آغاز می شود؟

✔️ سنجش سلامت نوآموزان معمولا در تیر ماه یا خرداد ماه آغاز خواهد شد. به محض اعلام دقیق زمان آغاز،‌مقاله به روز رسانی خواهد شد.

❓مبلغ سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان چه میزان است؟

✔️ هزینه طرح سنجش سلامت نوآموزان در سال 1402 هنوز اعلام نشده است. به محض اعلام مقاله به روز رسانی خواهد شد.

❓نحوه انجام سنجش سلامت نوآموزان چگونه است؟

✔️ مراحل انجام سنجش سلامت نوآموزان در این مقاله ارائه داده شده است. در صورت بروز هرگونه سوال،‌ با ما در تماس باشید.

3.7/5 - (6 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه طرح سنجش سلامت نوآموزان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مژگان

  درود تا اینجا که من از دوستانم پیگیر بودم هزینه سنجش هشتاد هزارتومان وهزینه به موقع نبودن در زمینه ساعت معین شده هفتاد هزارتومان هم جریمه در نظر گرفته شده

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی