ثبت نام دانش آموزان اتباع ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

ثبت نام دانش آموزان اتباع

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانش آموزان اتباع ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

براساس شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع ۱۴۰۱ ، تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس دولتی و غیر دولتی، استعداد های درخشان و مدارس استثنایی براساس دستور العمل های ابلاغی همانند دانش آموزان ایرانی می باشد. کلیه دانش آموزان اتباع خارجی دارای مدارک اقامتی معتبر اعم از گذرنامه دفترچه اقامت، کارت آمایش، کارت هویت، برگه تردد آموزش و معرفی نامه حمایت تحصیلی می توانند در مدارس ثبت نام نمایند. راهنمای کامل ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس سال ۱۴۰۱ در این مقاله ارائه داده شده است. با ما همراه باشید.

ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی

شرایط و مدارک ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در این مقاله ارائه داده شده است. دانش آموزان اتباع با ارائه مدارک اعتباری معتبر و معرفی نامه حمایت تحصیلی می توانند در مدارس دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی و مدارس استعدادهای درخشان ثبت نام نمایند. دانش آموزان لازم التعلیم اتباع خارجی شامل دانش آموزان بین سنین 6 تا 20 سال تمام پسر و 6 تا 22 سال تمام دختر می باشند. شرایط و مدارک ثبت نام دانش آموزان اتباع در ادامه ارائه داده شده است.

مدارک ثبت نام دانش آموزان اتباع

مدارک ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی به منظور نام نویسی در مدارس در جدول زیر ارائه داده شده است. دانش آموزانی که دارای مدارک اقامتی معتبر زیر می باشند، در صورت دارا بودن سایر شرایط لازم، می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. دانش آموزان اتباع برای ثبت نام باید مستقیما به مدرسه مراجعه نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس
گذرنامه دارای رویداد معتبر
گذرنامه خانواری
دفترچه پناهندگی
دفترچه اقامت
کارت های آمایش 15 یا 16
کارت های هویت 14 یا 15
برگه تردد دارای اعتبار
دفترچه اقامت ویژه

شرایط ثبت نام دانش آموزان اتباع

شرایط ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس به صورت زیر است:

1588677335 64دانش آموزان اتباع خارجی دارای مدارک مجاز گذرنامه و روادید معتبر، جزو دانش آموزان مشمول ثبت نام و تحصیل در مدارس کشور محسوب می شوند.

1588677335 64ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در هنرستان های شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش با رعایت سهمیه پذیرش ۲۰ درصدی از ظرفیت در ناحیه، شهرستان و منطقه در رشته های شاخه فنی و حرفه ای و رشته های بیان شده در ادامه مقاله بلامانع می باشد.

1588677335 64ثبت نام اتباع خارجی در مدارس مناطق ممنوعه تردد و امکان اتباع خارجی در جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست.

1588677335 64ثبت نام دانش آموزانی که والدین آنها در مناطق ممنوعه دارای اقامت قانونی می باشند، بلامانع است.

کارت حمایت تحصیلی اتباع برای ثبت نام مدارس

راهنمای دریافت کارت حمایت تحصیلی اتباع برای ثبت نام مدارس به صورت زیر است. بر اساس شيوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی افرادی كه مدارک هويتی ندارند از طريق كارت حمايت تحصيلی كه اداره كل امور اتباع خارجی صادر می كند می توانند در مدارس ثبت نام كنند.

دریافت کارت حمایت تحصیلی اتباع خارجی:

 • مراجعه دانش آموز و ولی دانش آموز به دفاتر خدماتی که قبلا در آن سرشماری شده اند.
 • عکسبرداری از دانش آموز
 • ثبت تغییرات نشانی ، تلفن ولی یا قیم در سامانه و به روزرسانی اطلاعات خانوار
 • چاپ معرفی نامه سنجش سلامت و تحویل به تبعه به همراه یک عدد پاکت و دو نسخه فرم مربوط به سنجش سلامت
 • دلالت متقاضی برای مراجعه به مرکز بهداشت تعیین شده
 • دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی پس از دریافت پاسخ آزمایش ها نسبت به ثبت نتایج در سامانه اقدام خواهد نمود.
 • صدور برگه حمایت تحصیلی ۱۴۰۱

شرایط ثبت نام اتباع خارجی در هنرستان ها

شرایط ثبت نام اتباع خارجی در هنرستان ها چیست؟ شرایط ثبت نام دانش آموزان اتباع برای پذیرش در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش به صورت زیر است.

ثبت نام دانش آموزان اتباع در هنرستان های شاخه های فنی حرفه ای و کاردانش با رعایت سهمیه در رشته های زیر بلامانع است:

 • پذیرش 20 درصدی از ظرفیت هر ناحیه، شهرستان و منطقه صرفا در شاخه های زیر:

فنی و حرفه ای : رشته های پویانمایی / سینما / نمایش / نقاشی / موسیقی (نوازندگی سازهای ایرانی) / موسیقی (نوازندگی سازهای جهانی)

کار و دانش : هتل داری / نقاشی ایرانی / صحافی و جلد سازی / نوازندگی سازهای ایرانی و خارجی / آواز ایرانی / آواز جهانی

 • پذیرش 10 درصدی از ظرفیت هر ناحیه، شهرستان و منطقه ادارات کل آموزش و پرورش در سایر رشته های شاخه فنی حرفه ای و کاردانش متناسب با سیاست های توسعه متوازن استان خواهد بود.

راهنمای ثبت نام دانش آموزان اتباع

راهنمای ثبت نام دانش آموزان اتباع و نکات لازم برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس در ادامه بیان شده است:

1588677335 64جداسازی دانش آموزان اتباع خارجی از دانش آموزان ایرانی ممنوع می باشد.

1588677335 64دریافت کمک های مردمی از دانش آموزان اتباع، همانند دانش آموزان ایرانی می باشد.

1588677335 64مدارک صادره از مدارس خودگردان معتبر نمی باشد و ثبت نام دانش آموزان در پایه های بعدی، منوط به تعیین سطح تحصیلی است.

1588677335 64تمامی استعلامات مربوط به ثبت نام دانش آموزان اتباع از طریق سامانه سیام انجام می پذیرد.

1588677335 64در صورتیکه متقاضی ادامه تحصیل پس از تعیین پایه تحصیلی دارای سن بالا باشد و امکان ادامه تحصیل وی در مدارس رسمی روزانه امکانپذیر نباشد، می توانند به مدارس بزرگسال یا نهضت سوادآموزی مراجعه نماید.

1588677335 64متقاضیان ثبت نام در دوره متوسطه اول و دوم در صورتیکه فاقد مدرک تحصیلی می باشند، لازم است به منظور تعیین سطح تحصیلی ، به اداره آموزش و پرورش منطقه محل سکونت خود مراجعه نمایند.

1588677335 64متقاضیان ثبت نام در پایه های دوره ابتدایی، در صورتیکه فاقد مدرک تحصیلی می باشند، برای تعیین سطح تحصیلی لازم است به نزدیک ترین دبستان محل سکونت خود مراجعه نمایند.

دانلود شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع در مدارس

شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع ۱۴۰۲-۱۴۰۱

نحوه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی فاقد مدرک

بر اساس ابلاغیه اداره کل محترم امور اتباع و مهاجرین خارجی دانش آموزان اتباع خارجی غیر قانونی به ترتیب ذیل تعیین وضعیت شده است:

 1. دانش آموزان سال اولی شرکت کننده در طرح “بازشماری” و دارندگان برگه حمایت تحصیلی سال قبل که مقطع تحصیلی یا واحد آموزشی آنان تغییر یافته است با مراجعه به نشانی اینترنتی kanoonnobat.ir برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال جدید 1402-1401 نوبت دریافت نمایند. دارندگان برگه حمایت تحصیلی سال قبل که واحد آموزشی آنان تغییر نیافته است متعاقباً و از اوائل آبان ماه برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال 1402-1401 به نشانی اینترنتی فوق فراخوانده خواهند شد.
 2. دانش آموزان ثبت نام شده در طرح “سرشماری” دارای رسید به اعتبار1401/07/30 صادره توسط دفاتر خدمات:
  1. دانش آموزان(بین 6 تا 18 سال) این گروه که پس از دریافت نمونه فرم سنجش سلامت از سایت‏های ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و مراجعه به مراکز جامع خدمات بهداشتی محل سکونت، به همراه پاسخ معاینات پزشکی با همان رسید سرشماری (برگه 1401/07/30 ) برای ثبت نام به واحد آموزشی محل سکونت برای ثبت نام موقت مراجعه نماید. این گروه پس از ثبت نام موقت در مدارس، متعاقباً و از اوائل آذر ماه برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال1402-1401 به نشانی اینترنتی فوق فراخوانده خواهند شد.


 3. دانش آموزان ثبت نام شده در طرح “سرشماری” دارای رسید به اعتبار1401/07/30 صادره توسط دفاتر پیشخوان:
  دانش آموزان (بین 6 تا 18 سال) این گروه که دارای رسید سفید رنگ می باشند با مراجعه به نشانی اینترنتی kanoonnobat.ir نوبت مراجعه به دفاتر حدمات دریافت نمایند. ( به ثبت نام شدگان دارای رسید سفید در هر استان صرفاً به دفاتر همان استان نوبت داده خواهد شد. ضمناً نوبت دهی در استانهای ممنوعه اجرا نخواهد شد) در روز نویت درمراجعه به دفاتر خدمات پس از انجام فرایند اداری برای سرپرست و دانش آموز برگه 1401/07/30 صادر و به همراه فرم خام سنجش سلامت تحویل خواهد شد. این گروه با مراجعه به مراکز جامع خدمات بهداشتی محل سکونت، به همراه پاسخ معاینات پزشکی با برگه جدید معتبر تا 1401/07/30 صادره برای ثبت نام به واحد آموزشی محل سکونت برای ثبت نام موقت مراجعه نمایند. این گروه پس از ثبت نام موقت در مدارس، متعاقباً و از اوائل آذر ماه برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال 1402-1401 به نشانی اینترنتی فوق فراخوانده خواهند شد.

راهنمای کامل ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس در این مقاله ارائه داده شد. در صورت هرگونه ابهام در رابطه با شرایط ثبت نام ، نحوه دریافت کارت حمایت تحصیلی و شیوه ثبت نام دانش آموزان اتباع ، می توانید با مشاوران مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول

شرایط ثبت نام دانش آموزان اتباع در مدارس چیست؟

کلیه دانش آموزان اتباع خارجی دارای مدارک اقامتی معتبر اعم از گذرنامه دفترچه اقامت، کارت آمایش، کارت هویت، برگه تردد آموزش و معرفی نامه حمایت تحصیلی می توانند در مدارس ثبت نام نمایند. 

مراحل ثبت نام اتباع خارجی در مدارس چگونه است؟

دانش آموزان اتباع برای ثبت نام باید مستقیما به مدرسه مراجعه نمایند.

دانش آموزان اتباع برای ثبت نام مدارس باید دارای چه شرایطی باشند؟

شرایط ثبت نام دانش آموزان اتباع در این مقاله بیان شده است.

3.9/5 - (8 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانش آموزان اتباع ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. محمداعظم طارق

  سلام. من در ثبت نام بچه هایم در سامانه به مشکل برخوردم. جهت حل مشکل به اداره آموزش و پرورش مراجعه کردم مشکل حل نشد. مشکل این است که به جای یک مدرسه اسم مدرسه دیگر آمده است. مثلاً میخواستم در مدرسه ازربانی ثبت نام کنم، به جای این مدرسه ازربهنیا ثبت نام شده است. اگرچه اون مدرسه ثبت نام من رد کرده، اما بازهم زمانی میخواهم مجددا ثبت نام کنم، سامانه جواب میده که شما یکبار ثبت نام کردید. نیاز به ثبت نام مجدد نمی باشد. لطفا در زمینه حل این مشکل رهنمایی فرمایید.
  محمداعظم طارق از رشت.

  پاسخ
 2. روحینا مجیدی

  سلام من پسرم و رو خواستم کلاس هفتم ثبت نام کنم.یعنی از ابتدایی وارد راهنمایی میشه بعد اون مدرسه به من گفت باید بخش نامه برای اتباع بیاد بعد ثبت نام میکنیم در صورتی که من مدرک اقامت دارم.آموزش و‌پرورش هم رفتم همین و گفتن.درصورتیکه همه جا توی اخبار اعلام شده که باید همه ی دانش آموزان اتباع با هر مدرکی و حتی بدون مدرک مدرسه ثبت نام بشن.من اگه منتظر بخش نامه هم بمونم که ظاهرا چاره ی دیگه ندارم بعدش برم برای ثبت نام بهم میگن جاها پر شده و الان ثبت نام نمیکنیم.اینطوری تکلیف بچه های اتباع چی میشه

  پاسخ
 3. مسعود

  چهاردانگه شهرک مطهری

  پاسخ
 4. قربان علی راسخ

  سلام خسته نباشد من دارای سه بچه مدرسه ای میباشم خودم برگه سرشماری دارم ولی بچه هایم ندارد من می‌توانم بچه های خود ثبت نام مدرسه کنم لطفا رهنمایی نماید.

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی