شهریه مهدکودک در سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

شهریه مهدکودک

جهت مشاوره در زمینه شهریه مهدکودک در سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

طبق آخرین بخش نامه و دستورالعمل اجرایی به مهدکودک های سراسر کشور شهریه خدمات آموزشی، پرورشی، بهداشتی رفاهی مهدکودک ها در سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ بسته به موارد که ذکر میشود نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. با توجه به مراجعه تعداد کم کودکان به مهد کودک ها و جهت تامین مخارج واحد، رتبه مهدکودک ها یک رتبه موقتا ارتقا یافته است. و بر این اساس شهریه مهدکودک در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته با افزایش ده درصدی همراه است.

شهریه مهدکودک در سال ۱۴۰۱ طبق ابلاغیه رسمی به مهدکودک ها ارائه میشود. بازگشایی مهدکودک در شرایط کرونا نیز شرایط خاص خودش را دارد که در ادامه این مورد را توضیح داده ایم. تاثیر فوق برنامه در شهریه کودک ها نیز براساس رعایت مقررات ایرادی نداشته و فقط والدین باید به این امر آگاه باشند که شرکت در فوق برنامه ضروری نیست و برای استفاده از خدمات عمومی تنها پرداخت همان شهریه مهدکودک کافی خواهد بود. در ادامه مطلب به بررسی شهریه پیش دبستانی ها نیز می پردازیم.

افزایش شهریه مهدکودک در سال ۱۴۰۱

شهریه مهدکودک

بر اساس مصوبه کمیه انتقال کشوری کلیه مهدکودک های بین 15 الی 32  درصد افزایش شهریه دارند. در رتبه بندی های ارائه شده اختلاف بین هر رتبه با رتبه ی پیش از خود 10 درصد است. رتبه بندی مهدکودک ها بر اساس میزان فضای در نظر گرفته شده برای هر کودک، فضای بازی عمومی، بازی های اختصاصی، متراژ حیاط و فضای باز، امکانات فضای باز مهدکودک، استخر، سطح مربیان، منطقه ی شهری مهدکودک و سایر عوامل مهم تعیین میشود.

شهریه مهدکودک ها بر اساس کیفیت خدمات محاسبه میشود

شهریه مهدکودک بر اساس رتبه رتبه بندی
مهدکودک شهری چهار ستاره
سه ستاره
دو ستاره
یک ستاره
یک ستاره مشروط
مهدکودک روستایی (روستا مهد) سطح سه
سطح دو
سطح یک

بازگشایی مهدکودک در کرونا

 • تا زمان اعلام رسمی ستاد کرونا: امکان تهیه صبحانه و نهار و سایر موارد خوراکی در مهدکودک ها ممنوع میباشد به همین تربیت هزینه ای از این بابت روی شهریه مهدکودک ها محاسبه نمی شود.

 • تامید موارد بهداشتی اعم از ( مایع دستشویی، مایع ضد عفونی کننده، دستمال کاغذی و ... ) بر عهده ی مهدکودک می باشد و تهیه ماسک مایع ضد عفونی شخصی و دستکش بر عهده خانواده کودک می باشد ( این مورد باعث افزایش شهریه مهدکودک نخواهد شد.

 • رعایت فاصله گذاری اجتماعی بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا در همه مقاطع اجباری بوده و رعایت پروتکل های بهداشتی نباید هزینه ای روی شهریه مهدکودک اضافه کند

فوق برنامه شهریه مهدکودک

 • شهریه مهدکودک برای فوق برنامه 15 درصد از مبلغ شهریه ثابت است. که باید با رضایت کتبی از والدین به جمع شهریه اضافه شود.
 • فوق برنامه فقط یک بار در هفته و در مجموع چهار جلسه در ماه قانونی است بابت برنامه ای مازاد بر این مورد والدین نباید مبلغی را از بابت شهریه مهدکودک پرداخت نمایند.
 • نوع فوق برنامه ای که مهدکودک برای کودکان ارائه میدهد کاملا باید بر اساس تعالی کودک باشد و مبلغ این برنامه نباید بیشتر از 15 درصد از شهریه مهدکودک باشد. ( 15 درصد از شهریه ثابت مهدکودک )
 • فوق برنامه نباید اختلالی در جهت برنامه عمومی مهدکودک ایجاد کند. کودکی که با پرداخت شهریه مهدکودک برای استفاده از خدمات عادی ثبت نام کرده است باید در زمان مقرر از خدمات آموزشی و پرورشی مناسب بهره مند شود.

پرداخت شهریه مهدکودک

 1. پرداخت شهریه مهدکودک می تواند به صورت ماهانه، فصلی و یا سالانه باشد. سبک پرداخت شهریه مهدکودک به توافق ما بین اولیا و مرکز بر میگردد
 2. نکته مهم در هر زمان از انصراف کودک از مهد کودک، مرکز می تواند شهریه مهدکودک در آن ماه را به طور کامل دریافت نماید
 3. تهیه لوازم تحریر مجوزی برای افزایش شهریه مهدکودک نیست مگر در صورت رضایت اولیا ( تهیه لوازم تحریر به صورت پیش فرض بر عهده والدین است.
 4. شهریه مهدکودک باید در معرض دید خانواده باشد. در صورتی که این مورد در دسترس نبود میتوانید جهت رویئ بخشنامه شهریه از مهد کودک نامه شهریه را درخواست کنید.
 5. جهت اطلاع از دریافت کمک هزینه مهدکودک برای فرهنگیان زن  میتوانید این مقاله را مطالعه نمایید.

شهریه پیش دبستانی در مهدکودک

در حال حاضر در این ابلاغیه اشاره ای به شهریه کودکان پیش دبستانی نشده است. اما احتمال میرود در صورت حضوری شدن پیش دبستانی ها و بازگشایی مدارس چیزی بین 10 الی 20% نسبت به رتبه پیش دبستانی شاهد افزایش شهریه پیش دبستانی باشیم.

هزینه پیش دبستانی های دولتی، پیش دبستانی های مدارس نمونه دولتی و همچنین شهریه پیش دبستانی غیر انتفاعی، شهریه مهدکودک تهران، شهریه مهدکودک مشهد، شهریه مهدکودک ایران زمین، در صورت انتشار اطلاع رسانی از طریق مشاور گروپ صورت خواهد گرفت.

جهت اطلاع از شهریه دقیق مهدکودک ها میتوانید از مشاورین ما در مشاورگروپ کمک بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت 90909071613 - تماس همه روزه از 8 صبح الی 12 شب حی در روزهای تعطیل

شهریه مهدکودک ها در سال 1401 چقدر زیاد میشود؟

با توجه به ارتقا رتبه مهدکودک ها در سال جاری با افزایش 10 الی 20 درصدی مواجه هستیم که با جزییات در ادامه مطلبی به بررسی این موضوع پرداخته ایم

افزایش شهریه مهدکودک بخاطر فوق برنامه اجباری است؟

خیر. هیچ اجباری به شرکت در فوق برنامه و پرداخت شهریه اضافه وجود ندارد. مصوبه دقیق آموزش پرورش در این رابطه را میتوانید در مطلب ارائه شده بخوانید

چرا شهریه مهدکودک ها متفاوت است؟

به دلیل رتبه بندی هر واحد بر اساس امکانات و فاکتور های مدنظر آموزش پرورش و بهزیستی میزان شهریه ثابت هر واحد با دیگر متفاوت است

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شهریه مهدکودک در سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی