شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان

شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان-مشاور گروپ

جهت مشاوره در زمینه شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان، به دغدغه‌ای اساسی برای معلمانی که قصد دارند درخواست انتقالی بدهند، تبدیل گشته است. بنابراین آموزش‌وپرورش در سال 1402، به جنب و جوش افتاد تا به نیاز معلمان در این خصوص، پاسخی درست دهد. اگر به دنبال اخبار بخشنامه اصلاحی نقل و انتقال معلمان و حذف شرط تعهد منطقه‌ ای انتقال فرهنگیان هستید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان

یکی از اصلاحیه‌های مهم در بخشنامه و موردی که باعث تنش در چند سال اخیر آموزش و پرورش شده بود، شرط تعهد منطقه‌ ای انتقال فرهنگیان است. اگر زمانی به عنوان دانشجو در دانشگاه فرهنگیان درس خوانده‌اید، احتمالا با شرط تعهد منطقه‌ ای و یا با واژه تعهد خدمت آشنایی دارید. براساس ماده 1 قانون متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش، فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان موظف است دوبرابر زمانی که به تحصیل مشغول بوده، یعنی به مدت ۸ سال برای وزارت آموزش و پرورش در هر منطقه‌ ای که برای خدمت اعلام می‌کند، تدریس کند.
اما چنانچه فردی به هر دلیلی نتواند در محل تعیین شده از سوی آموزش و پرورش خدمت کند یا باید از وزارتخانه انصراف دهد و یا جریمه تعهد خدمت خود را پرداخت کند.
هر سال تعداد زیادی از معلمان به دلایل مختلفی نظیر جابه‌جایی محل سکونت، ابتلا به بیماری خاص، ازدواج و یا مشکلاتی دیگر، تقاضای انتقال خدمت از شهری به شهر دیگر را می‌دهند. بنابراین آموزش‌ و پروش با توجه به شرایط ناپایدار معلمان و برای رفاه بیشتر و رفع دغدغه فعالیت فرهنگیان، از بخشنامه‌ای جدید در صداوسیما رونمایی کرده است.
طی این بخشنامه، کارکنان وزارت آموزش ‌و پروش می‌توانند برای انتقال موقت یا دائم در سامانه my.medu.ir، درخواست خود را ثبت نمایند. همچنین جهت سهولت و نظم بیشتر در انجام امور اداری انتقال معلمان و نیز تمامی مراحل درخواست آن، به صورت الکترونیکی بررسی می‌گردد.
نقل و انتقال فرهنگیان به دو دسته‌ی درون استانی و برون استانی تقسیم می‌شود که اکنون می‌خواهیم مروری کوتاه بر دو مورد گفته شده، داشته باشیم:

نقل و انتقال درون شهری

معلمان برای ثبت درخواست انتقال خود به صورت موقت/دائم درون شهری، می‌بایست از تاریخ 17 اردیبهشت تا لغایت 16 خرداد ماه، درخواست خود را به ثبت برسانند. شرط لازم برای انتقال درون شهری، عدم نیاز مبدا و نیاز مقصد به معلم است.

نقل و انتقال برون شهری

در حقیقت این نوع انتقال، همانند انتقال درون شهری است با این تفاوت که زمان ثبت‌نام‌ آن فرق می‌کند. فرهنگیان می‌توانند برای درخواست انتقالی خود به سایت my.medu.ir، در تاریخ 10 خرداد ماه تا لغایت 6 تیر ماه اقدام به ثبت‌نام نمایند. با این وجود بهتر است پیش از ارسال درخواست نهایی، به سایت فرهنگیان مراجعه کنید.

شرایط انصراف از شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در سال 1402 می‌توانند برای لغو شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان، اقدام کنند. اما تا پیش از این برای انصراف از شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان شرایطی وجود داشت که می‌خواهیم در این مقاله از مشاور گروپ به شرح آن بپردازیم:

  • در قدم اول باید نامه انصراف از تعهد خدمت را به آموزش و پروش شهر خود ارسال کنید.
  • بعد از بررسی نامه تعهد خدمت نتیجه ابلاغ می‌شود. چنانچه با خرید یا انصراف تعهد خدمت شما موافقت شود باید فرم 11 و 502 را تکمیل کنید.
  • فرم مربوطه پس از تکمیل و بررسی، باید از آموزش و پرورش به دانشگاه ارسال شود.
  • هزینه تحصیل دانشجویان فرهنگیان را دانشگاه متقبل می‌شود بنابراین در آخرین مرحله برای انصراف از دانشگاه، دانشجو موظف است هزینه خدمت تعهد خود را پرداخت کند.
  • در نهایت باید نامه ایفای تعهد آموزش رایگان را از دانشگاه دریافت کنید.

حذف شرط تعهد منطقه‌ای انتقال فرهنگیان

به‌طور کلی برای آشنایی بیشتر با نحوه نقل و انتقال و چگونگی روند آن، این موضوع را به اختصار شرح دادیم. اکنون برای شرط تعهد منطقه‌ ای انتقال فرهنگیان و حذف آن، ادامه این مطلب را تا انتها مطالعه کنید:مدتی پیش، وزارت آموزش‌وپرورش شرطی را برای درخواست انتقالی معلمان، به تصویب می‌رساند. پس از آن فرهنگیان طی نامه‌ای برای نهاد آموزش‌وپرورش، اعتراض خود را نسبت به شرط تعهد منطقه‌ای ابراز کردند:

باتوجه به اصلاحیه جدید آموزش‌و‌پرورش درباره قوانین نقل و انتقال فرهنگیان و بنابر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تکریم جایگاه معلمان، ما نومعلمان و فرهنگیان، متعهد به خدمت و نیروهای جوان و همچنین همه افرادی که نقشی در آموزش‌و‌پرورش این کشور دارند، خواستار تغییر مجدد قوانین انتقالی جدید و حذف شرط عدم تعهد خدمت برای درخواست انتقالی معلمان و نومعلمان و فرهنگیان و همچنین حذف سنوات لازم برای درخواست انتقالی دائم و موقت و در نتیجه برابری قوانین انتقالی، میان فرهنگیان و کارکنان دستگاه‌های دیگر و رفع این تبعیض میان معلمان و کارکنان دستگاه‌های غیر آموزش‌و‌پرورش هستیم.
در ادامه فرهنگیان خواستار حق قانونی معلمان برای درخواست انتقالی برون شهری و درون شهری شدند. بدون توجه به سنوات و تعهد خدمت، با بررسی معیار عدم نیاز مبدا و نیز نیاز مقصد.

بعد از تاریخ 10 خرداد 1402، مهران اسدی مدیر منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اظهار کرد که طی جلسه و نتیجه‌گیری اخیر، شرط تعهد منطقه‌ ای انتقال فرهنگیان حذف شده است. اما همچنان شرایطی مثل سابقه کار به مدت 1 سال، در ثبت و به تایید رسیدن درخواست انتقالی، لحاظ می‌گردد.


✅شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان حذف شده است؟

بله در تاریخ 10 خرداد به گفته مهران اسدی مدیر منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان لغو شده است.

✅قانون شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان تا چه سالی برقرار بود؟

تا اوایل سال 1402.

4/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرط تعهد منطقه ای انتقال فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی