شرط معدل دانشگاه فرهنگیان 1401 + اخبار حذف شرط معدل

حذف شرط معدل برای انتخاب رشته فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه شرط معدل دانشگاه فرهنگیان 1401 + اخبار حذف شرط معدل

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط جدید ثبت نام دانشگاه فرهنگیان - خبر از حذف شرط معدل دانشگاه فرهنگیان و برداشته شدن حداقل معدل کل 15 در دوره متوسطه داوطلبان دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی می دهد. در این مقاله از جزئیات کامل حذف شرط معدل دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر رجایی مطلع می شوید. برای اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان روی متن آبی کلیک کنید.

شرایط معدل برای دانشگاه فرهنگیان

شغل معلمی یکی از شغل‌هایی است که طرفداران زیادی به خصوص برای داوطلبان کنکور سراسری دارد، به همین جهت هرساله و در آستانه انتخاب رشته داوطلبان به بدنیال پاسخ به سوالات زیادی درباره پذیرش در این دانشگاه هستند. دو دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و فرهنگیان از مراکز آموزشی هستند که اقدام به تربیت دبیر می‌‌‌کنند که شرایط جدید ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در ادامه این مقاله آمده است:

حداقل شرط معدل قبولی دانشگاه فرهنگیان

داوطلبان در صورت احراز صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی و سایر شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه راهنما و اطلاعیه‌های بعدی آزمون، میتوانند پس از انتخاب رشته و موفقیت در مراحل مزبور، در صورت قبولی، ادامه تحصیل نمایند.

تغییر شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

احتمال حذف پذیرش دانشجو از کنکور در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از سال آینده وجود دارد.

✅نامه وزارت علوم به آموزش و پرورش برای جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از لیسانس به جای کنکور❗️

تغییر شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

۱- در شرایط جدید ثبت نام دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بومی پذیری همچنان اعمال می‌‌‌شود. کدرشته محل‌های مخصوص داوطلبان بومی هر استان در جداول مجزا از هم مشخص شد‌ه اند. گزینش نهایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور، در هر یک از کدرشته محل‌ها با توجه به دامنه پذیرش که در ستون (پردیس / مخصوص یا اولویت پذیرش داوطلبان بومی/ محل خدمت) درج شده، و مطابق با شرایط جدید ثبت نام دانشگاه فرهنگیان و پیروی از ضوابط ذیل صورت خواهد پذیرفت.

۲- داوطلبان متقاضی رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش دقت نمایند چنانچه در یک کدرشته محل دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مخصوص داوطلبان بومی استانی درج شده باشد، همه داوطلبان بومی آن استان می‌‌‌توانند در صورت تمایل با رعایت سایر شرایط و ضوابط مربوط، آن را انتخاب نمایند.

۳- بر اساس مصوبه دوازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو تمامی داوطلبان بومی هر استان مجاز به انتخاب کدرشته محل‌های مربوط به استان خود می‌‌‌باشند اما در کدرشته محل‌هایی که اولویت برای شهر یا بخش خاصی درنظر گرفته شده است (این موضوع در مقابل کدرشته محل نوشته شده است) ابتدا داوطلبان بومی آن شهرها یا بخش‌هایی که دارای اولویت هستند.

۴- در شرایط جدید ثبت نام دانشگاه فرهنگیان چنانچه داوطلب مجاز به انتخاب کدرشته محل‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی باشد و اقدام به انتخاب کدرشته محل‌های دانشگاه‌های مزبور بنماید، براساس ضوابط و مقررات در شرایط جدید ثبت نام دانشگاه فرهنگیان از میان واجدین شرایط در آزمون براساس اولویت‌های انتخابی تا حدود دو برابر ظرفیت پذیرش، برای انجام مصاحبه تخصصی و احراز صلاحیت‌های عمومی و تخصصی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به آموزش و پرورش معرفی خواهند شد. معرفی داوطلب جهت انجام مصاحبه تخصصی به منزله قبولی نهایی در دانشگاه‌های مزبور تلقی نمی‌‌گردد.

۵- کسب حداقل نمره کل نهایی ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه مربوط برای مجاز شدن به انتخاب رشته در گروه آزمایشی مربوط همچنان در شرایط جدید ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری ضروری است.

۶- چنانچه صلاحیت‌های عمومی و تخصصی داوطلب معرفی شده، بعد از انجام مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی مورد تأیید آموزش و پرورش قرار گیرد، سازمان سنجش آموزش کشور براساس شرایط جدید ثبت نام دانشگاه فرهنگیان و ضوابط مربوط و پس از لحاظ نمودن اولویت بر مبنای دامنه پذیرش بومی (بخش / شهرستان/ استان توضیحات کدرشته محل مندرج در دفترچه آزمون) و با در نظر گرفتن نمره کل نهایی زیرگروه و گروه آزمایشی مربوطه داوطلب در مقایسه با سایر داوطلبان، گزینش نهایی را انجام خواهد داد. بنابراین موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی به منزله قبولی فرد برای دانشگاه‌های مزبور تلقی نمی‌‌گردد.

 شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

 1. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 2. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده
 3. التزام به قانون اساسی
 4. داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله
 5. نداشتن سابقه محکومیت جزایی یا کیفری مؤثر
 6. عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور
 7. داشتن گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی یا متوسطه دوم

 شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

 1. کسب حداقل نمره علمی کل ۶۵۰۰
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت
 3. داشتن حداقل معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه دوم  (این شرط به تازگی لغو گردیده)
 4. داشتن حداکثر سن 24 سال تمام (1375/07/01 برای کنکور سال 99)
 5. برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی
 6. برخورداری از استعداد، علاقه و انگیزه معلمی
 7. احراز توانایی در مهارت‌های پایه و علوم فناوری اطلاعات
 8. داشتن حداکثر ۲۸ سال در بدو استخدام قطعی بعد از فراغت از تحصیل
 9. برخورداری از حسن شهرت، عامل بودن به اخلاق و رفتار نیکو و متناسب با شان و جایگاه معلمی

 ملاک‌ها و معیارهای سلامت داوطلبان برای شغل معلمی:

 •  توانایی گفتاری: توانایی در رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات و عبارات به طور کامل و نداشتن لکنت زبان به هر میزان).
 •  قدرت بینایی: داشتن دید ۱۰ / ۱۰ در یک چشم و یا پس از اصلاح با عینک و داشتن دید حداقل ۱۶/ ۲۰ در دو چشم و یا پس از اصلاح با عینک.
 •  هر نوع نقص میدان بینایی در یک یا هر دو چشم، دوربینی غیر قابل درمان و نیستاگموس شدید هر دو چشم، ضایعات وسیع، شدید و غیر قابل درمان در هر دو قرنیه کوررنگی برای رشته‌های آموزش ابتدایی و رشته های گروه هنر و رشته‌هایی که شناخت رنگ و طیف نوری در آنها ضروری است، ممنوع بوده و در بقیه رشته‌ها بلامانع است.
 •  قدرت شنوایی: کمی شنوایی داوطلب نباید بیش از ۴۰ دسیبل باشد. داوطلب باید صدای نجوا را از فاصله ۶ متری به خوبی بشود.
 •  قد و وزن: با توجه به مقتضیات هر استان و متناسب با وظایف شغل معلمی به تشخیص اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط، طبق ضوابط و مقررات که در مرحله مصاحبه تخصصی و انجام معاینات پزشکی، مورد سنجش قرار می گیرد. حداقل قد لازم برای داوطلبان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، مطابق ضوابط مربوط به داوطلبان ورود به رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی است.
 •  تغییر شکل مادرزادی یا اکتسایی اندام‌ها و نداشتن کراهت منظر در اثر سوختگی، سوانح با دیگر عوامل در صورت یا قسمت های ظاهری و نمایان بدن.
 • نداشتن نقص عضو مشهود و مؤثر در انجام وظایف حرفهای معلمی براساس تشخیص پزشک معتمد واجد شرایط.
 • عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن و صعب العلاج از قبیل دیابت، سیروز کبدی، آسم، نارسایی کلیه، بیماری‌های قلبی، اسکروز آن پلاک، پارکینسون و بیماری‌های خونی نظیر لوسمی، کم خونی شدید مقاوم به درمان، تالاسمی ماژور و هر نوع بیماری شناخته شده مؤثر در انجام وظایف معلمی به تشخیص پزشک معتمد واجد شرایط.
 •  احراز سلامت روانی براساس نظر روان شناس متخصص و متعمد آموزش و پرورش دارای نظام روانشناسی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران.

ترمیم معدل برای دانشگاه فرهنگیان

حذف شرط معدل دانشگاه فرهنگیان پس از ابطال بند ۳ شیوه نامه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مصوب مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی97 - 98، و همچنین  ابطال شق (۳) از بند ب شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو معلم در رشته های تحصیلی پردیسهای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶) و نیز  ابطال شق (۳) از بند (ج) شرایط و ضوابط پذیرش و تربیت دانشجو معلم در دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی (مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷)  به موجب دادخواست و لایحه تکمیلی ابطال تقلیل شرط معدل از ۱۵ به ۱۴ برای ورود به تربیت معلم برای جانبازان و فرزندان آنها و در جهت تبیین خواسته اعلام شده  است

رأی دیوان عدالت اداری در خصوص حذف شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

نظر به اینکه مطابق بندهای ذیل ماده ۶ قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش تصویب مقررات و اصول لازم برای گزینش تخصصی و تربیت و استخدام معلمان، بررسی و تصویب طرح‌های توسعه در مراحل و رشته‌های مختلف تحصیلی براساس احتیاجات نیروی انسانی با توجه به امکانات کشور، برعهده شورای عالی آموزش و پرورش نهاده شده است. از طرفی در مواد ۴۲ به بعد قانون مدیریت خدمات کشوری شرایط لازم برای استخدام اعلام شده است و حکم مقرر در ماده ۴۳ قانون اخیرالذکر نیز ناظر به تایید شرایطی است که در قوانین قبلی برای استخدام در دستگاه‌های اجرایی پیش بینی شده باشد، در صورتی که دلیلی بر وجود شرط داشتن حداقل معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه در گذشته ارائه نشده است و ضوابط مورد شکایت اولاً: موجب توسعه شرایط استخدام به شرح مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری است و ثانیاً: موجب تحدید امتیازات قانونی اعمال سهمیه استخدامی برای ایثارگران از جمله ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و نیز ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است. ثالثاً: با توجه به قانون تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش مصوب سال ۱۳۶۵ تصویب موارد شکایت خارج از حدود اختیار مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش است، در نتیجه بند ۳ شیوه‌نامه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مصوب مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ و ضوابط مورد شکایت از دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌های سراسری سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به شرح مذکور در گردش کار در افزایش و تعیین معدل ۱۵ در دوره متوسطه به لحاظ مغایرت با قانون و خروج از حدود اختیارات با استناد به بند ۱ ماده ۱۲ و مواد ۸۸ و ۱۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ از تاریخ تصویب ابطال گردید.

برای آگاهی از جدیدترین اخبار دانشگاه فرهنگیان با کارشناسان اختصاصی این دانشگاه در مجموعه مشاور گروپ تماس بگیرید.

4.3/5 - (19 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرط معدل دانشگاه فرهنگیان 1401 + اخبار حذف شرط معدل

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. نوید

  باعرض سلام وعرض ادب
  خواهشا پیگیری کنید وشرط سنی دانشگاه فرهنگیان رابرای کنکور99از22سال به23یا24سال افزایش دهید
  خیلی هاهستن که علاقه به تربیت معلم دارن و با رتبه های عالی فقط به خاطر چند روز یاچند ماه نمیتونن قبول بشن ولی کسانی هستندکه بارتبه عادی دردانشگاه تربیت معلم قبول میشن

  پاسخ
 2. حسین هاشمی

  من سال 96دانشگاه فرهنگیان قبول شده ام با مراجعه به محل مصاحبه گفتند معدلت 14،16است باید 15 باشد من هم مأیوس مصاحبه شرکت نکردم اکنون بقیه امسال برای مصاحبه معرفی شده اند لطفا راهنمای کنید برای شکایت به دیوان عدالت اداری چه چیز ها مدارکی ارائه کنم تا رای این دیوان اداری را بگیرم و ضمنا پدرم دارای 11 ماه جبهه می باشد

  پاسخ
 3. فاطمه

  سلام اینکه نوشته ۲۲ سال تمام یعنی برای کنکور سال ۹۹ منی ک متولد ۱/۱/۷۷ هستم میتونم برم تربیت معلم یا نه؟ میشه بگین اینو

  پاسخ
 4. ساناز

  سلام
  شرط معدل حذف شد؟اخر چیشد

  پاسخ
 5. محمد

  سلام خوب هستین من معدلم ۱۳/۹۹ هستش
  و سال ۹۷ بارتبه ی ۵۰۰۰ نتونستم برم دانشگاه فرهنگیان درصورتی که تنها گزینه ی من در انتخاب رشته بود
  بعد گفتن که حذف شده من ناامید نشدم و خوندم و امسال یعنی ۹۸ رتبه ی ۲۰۰۰ رو کسب کردم و امروز دیدم که حذف نشده و گفتن شده ۱۴ تکلیف من چیه عزیز؟
  من بالای هشتادتا حکم ورزشی دارم در رشته های مخلف همینطور مقام های فرهنگی و هنری و قرانی
  چند مقام اول کشوری رشته های ورزشی
  خداوکیلی حالم اصلا خوش نیست اگه بشه کمکی بهم بکنی ممنونت میشم

  پاسخ
 6. منتظر

  سلام یک سوال در مورد سلامت جسمانی : در بخش پیوست کنکور ۹۸ حداقل دید پنج دهم بدون عینک آورده شده اما سال های قبل اصلاح با عینک مشکلی نداشت، امکان داره بدلیل ضعیف بودن چشم حتی بااصلاح با عینک کسی رو رد کنند ؟لطفا جواب بدید خیلی مهمه چون یک سال خوندم و بقیه شرایطم حله…

  پاسخ
 7. شید

  حق خیلی از بچه های خراسان جنوبی ضایع میشه چون پزشک از نزدیک چک نمیکنه بچه ها لنز دارن یا نه ! عینکی هارو رد میکنن ….اونایی هم ک لنز دارن میشن معلمای آینده ….

  پاسخ
 8. sab

  دقیقا منم بخاطر شماره چشمم رد شدم. حتی وقت عمل چشم داشتم مدارکشو نشونشون دادم اما تاثیر نداشت.. پزشک باید از نزدیک با چراغ قوه چک کنه چشمو که نکرد! لنز شفاف فقط اینجوری تشخیص داده میشه.. خیلی ها لنز داشتن و خواهند داشت! خلاصه تو بیرجند همینجوری حق بچه ها خورده میشه

  پاسخ
 9. علی

  سلام وقت به خیر معدل کتبی هم ملاک هست؟

  پاسخ
  1. امیر خوش مرام

   سلام خیر.فقط معدل کل ملاک هست.

   پاسخ
 10. کوثر

  سلام خسته نباشید
  ترمیم معدل روی معدل کل تاثیر داره؟
  چطور میتونم معدل کلم رو بالا ببرم تا بتونم واجد شرایط دانشگاه فرهنگیان بشم؟

  پاسخ
  1. امیر

   سلام.ترمیم معدل روی معدل کل تاثیری نداره.باید دیپلم جدید بگیرین.

   پاسخ
 11. س

  سلام وقتتون بخیر،برای جذب ازطریق ماده ۲۸هم حداقل معدل ۱۴هست؟

  پاسخ
 12. R

  سلام خواهش میکنم از اساتید محترم که شرط معدل رو حذف کنن یا ۱۳ بکنن شرط معدل رو خواهش میکنم این سال اخرین فرصت هس کنکور میدم شرایطمم واسه درس خوندی بخدا جور نبود مشکل داشتم خواهش میکنم شرط معد رو حذف کنین????????????????خواهشا معدل رو حذف کنین???????

  پاسخ
 13. زهرا

  خواهشششششششششش میکنم شرط معدل حذف بشه من 25صدم کم دارم برا ورود ب دانشگاه فرهنگیان خواهش میکنم از تون شرط معدل رو بردارین پس دکتری با معدل12هم میشه چرا تربیت معلم نشه ازتون خواهش میکنم بردارین

  پاسخ
 14. بدبخت

  با سلام
  این مسولین دیگه دار شورش دار میارن با شرط معدل
  کسیم نیست بگه اخه شاید دانش اموزا اون زمان مشکل داشت
  لطفان شرط معدل بردارید
  خواهشن به فکر پسران این مماکت باشین

  پاسخ
 15. E.r

  خواهشششششششش شرط معدلو بر دارید یا لااقل کمترش کنید

  پاسخ
 16. S,e

  شمارو بخدا شرط معدلو برداری، باید به کی التماس کنیم؟
  شمارا بخدا، باید چیکار کنیم تا حرف مارو گوش کنید

  پاسخ
 17. میعاد

  دوستان این شرط معدل که گفته با تازگی لغو گردیده جریانش چیه؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی