شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400 | شرایط ثبت نام مجدد برای دانشجویان روزانه چگونه است ؟

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400 | شرایط ثبت نام مجدد برای دانشجویان روزانه چگونه است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400 : دفترچه ثبت نام کنکور 1400 همزمان با شروع ثبت نام کنکور سراسری بر روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت ، که لازم است کلیه داوطلبان قبل از اقدام به ثبت نام خود با مطالعه دقیق دفترچه از شرایط ثبت نام کنکور بطور کامل آگاه شوند .

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »  شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1400 در دو بخش عمومی و اختصاصی می باشد که اطلاع از آن ها برای شرکت در آزمون الزامی است . در این مقاله به بررسی شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 1400 و نیز شرایط ثبت نام مجدد دانشجویان روزانه می پردازیم .

شرایط عمومی ثبت نام کنکور سراسری 1400

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »  متقاضیان شرکت در کنکور سراسری می بایست دارای شرایط ثبت نام کنکور 1400 همانند وضعیت دینی ، سلامت جسمانی و عدم سوء سابقه باشند که در ادامه به آن ها اشاره نموده ایم :
1. عدم اعتیاد داوطلب به هر گونه مواد مخدر و داشتن سلامت جسمانی کامل متناسب با رشته درخواستی .
2. داوطلب تا کنون اعمال خلاف شئونات اسلامی ، شغلی و تحصیلی انجام نداده باشد .
3. داوطلب هیچ دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته باشد .
4. داوطلب باید معتقد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی باشد .
5. هر داوطلب بنا بر دین انتخابی خود باید واجبات را انجام داده و از محرمات بپرهیزد .

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 1400

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »    شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1400 در دو بخش عمومی و اختصاصی ارائه می شود ، که در بخش شرایط اختصاصی نکته ای که مورد پرسش برای بسیاری از متقاضیان است مدارک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در کنکور سراسری می باشد . در ادامه به شرح کامل شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری که شامل مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری 1400 ، شرایط تحصیل مجدد ، مسائل مربوط به نظام وظیفه آقایان ، تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسری و تحصیل رایگان در رشته های پزشکی می باشند می پردازیم :

1. داوطلبان شرکت در کنکور 1400 باید دارای مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا مدرک کاردانی ( فق دیپلم ) باشند . البته داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را تا پایان شهریور سال ثبت نام کنکور سراسری 1400 اخذ کنند نیز می توانند در این کنکور شرکت کنند .
2. داوطلبی که دانشجوی دوره روزانه در یکی از مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری باشد ، حق ثبت نام در کنکور 1400 را نخواهد داشت مگر این که با مراجعه به محل دانشگاه تحصیلش تا 30 ام بهمن ماه 99 از دانشگاه انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه دهد .
3. کلیه افرادی که از سال 64 به بعد تا کنون 2 بار با شرکت در کنکور سراسری در سال های مختلف در یک رشته محل دوره روزانه پذیرفته شده اند ، امکان شرکت در کنکور سراسری 1400 را نخواهند داشت .
4. اگر دانش آموزی با شرکت در کنکور سراسری 1400 و پذیرفته شدن در یکی از دوره های روزانه در دانشگاهی مشغول به تحصیل باشد ، می تواند تا 30 ام بهمن ماه 99 از تحصیل در دوره روزانه انصراف دهد و در کنکور سراسری 1400 با شرط انتخاب دانشگاه های غیر روزانه ( شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، مجازی ، پردیس خودگردان و آزاد ) ثبت نام کنند .
5. اگر دانش آموزی با شرکت در کنکور سراسری 1400 و پذیرفته شدن در یکی از دوره های غیر روزانه ( شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، مجازی ، پردیس خودگردان و آزاد ) در دانشگاهی مشغول به تحصیل باشد ، می تواند بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل در کنکور سراسری 1400 ثبت نام کند و پس از قبول شدن در کنکور 1400 از دانشگاه قبلی خود انصراف دهد .
6. دانشجویانی که در یکی از رشته در مقطع کارشناسی در دوره روزانه به صورت رایگان تحصیل کردند ، طبق رای دیوان عدالت اداری حق ثبت نام در دوره های روزانه دکتری پزشکی را دارا هستند . شرایط کامل تحصیل مجدد در رشته های پزشکی در مقاله آن توضیح داده شده است .
نکته : متقاضیان کنکور تجربی توجه کنند که براساس تصمیم اخذ شده در کمیسیون موضوع ماده 2 و3 آئین نام اجرایی قانون خدمت پزشکان وپیراپزشکان درتاریخ 28 / 10 / 95 ، فارغ التحصیلان رشته های با طرح اجباری وزارت بهداشت در مقاطع کاردانی و کارشناسی ( مانند پرستاری ، علوم آزمایشگاهی و ... ) که قصد دارند در کنکور سراسری شرکت کنند ، درصورت قبولی در رشته های دکتری حرفه ای پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی ، می توانند طرح خود را بعد از اتمام تحصیل در رشته های مذکور به پایان برسانند .


مشاور گروپ


نکات قابل توجه برای شرکت در کنکور سراسری 1400

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »    در ادامه به بررسی نکات مهمی که برای شرکت در کنکور سراسری 1400 باید بدانید می پردازیم
نکته1 : آن دسته از افرادی که مدرک کاردانی در رشته های علوم پزشکی را دارند و قصد ثبت نام در کنکور سراسری 1400 را دارند باید حتما تا تاریخ 31 شهریور 99 ( برای ورودی مهر ) و 30 بهمن 99 ( برای ورودی بهمن ) طرح نیروی انسانی خود را به اتمام برسانند .
نکته2 : همه دانشجویانی که قصد ثبت نام در کنکور 1400 را دارند و قصد انصراف از تحصیل در دانشگاه فعلیشان را دارند باید فرم شماره 3 انصراف را تکمیل کنند . پر کردن این فرم به منزله تسویه تحصیل رایگان و وام های صندوق رفاه محسوب می شود . لازم نیست این فرم حتما تا قبل از اسفند ماه 99 تکمیل شوند ، آن چیزی که مهم به شمار می آید این است که تاریخ انصراف قطعی دانشجو قبل از یکم اسفند ماه 99 باشد . پس می توان تسویه حساب برای تحصیل رایگان را به بعد از اطمینان یافتن از قبولی در کنکور 1400 موکول کرد . دانشجویانی که در دوره روزانه مشغول به تحصیل هستند و انصراف می دهند و مجددا در یک دوره روزانه از طریق کنکور سراسری 1400 پذیرفته می شوند از پرداخت هزینه انصراف ( هزینه تحصیل رایگان ) معافند . دانشجویانی که قصد انصراف دارند می توانند با مطالعه مقاله شرایط انصراف از دانشگاه روزانه از تمامی شرایط لازم برای انصراف آگاهی یابند .
نکته3 : آقایانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 1400 را دارند باید از شرایط معافیت تحصیلی با خبر باشند سپس نسبت به ثبت نام در کنکور 1400 اقدام کنند .
نکته4 : اگر دانشجوی آقایی قصد انصراف از دانشگاه در حال تحصیل خود را داشته باشد و قبلا سابقه انصراف از دانشگاه نداشته باشد ( برای بار اول باشد که قصد انصراف دارد ) ، می تواند تا یک سال از معافیت تحصیلی انصراف استفاده کند . البته لازم است که آقایان از معافیت تحصیلی انصراف از دانشگاه آگاهی های لازم را کسب کنند .
نکته5 : هر سال با دانشجویانی مواجه می شویم که در رشته های غیر پزشکی در مقاطع مختلف فارغ التحصیل شده اند و قصد شرکت در کنکور سراسری 1400 را دارند . شرایط ثبت نام برای این داوطلبان تفاوت اندکی با سایر داوطلبان کنکور 1400 دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن مقاله شرایط تحصیل مجدد در رشته های پزشکی به این دسته از داوطلبان توصیه می شود .

آن دسته از داوطلبانی که پس از مطالعه این مقاله دچار ابهام شده اند می توانند کلیه سوالات خود را در خصوص جزئیات شرایط ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 1400 را از مشاوران مرکز مشاور گروپ بپرسند . برای برقراری ارتباط با مشاوران مرکز  کافیست از سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده نمایید .
مشاور گروپ


آیا فارغ التحصیلان دوره کارشناسی رشته های علوم پزشکی می توانند دوباره در کنکور سراسری 1400 شرکت نمایندو آیا شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400 را دارند؟
آیا فارغ التحصیلان رشته ای غیر پزشکی می توانند دوباره از مزایای تحصیل رایگان بهره ببرند؟
آیا در رابطه با تحصیل مجدد فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد ودکترا محدودیتی وجود دارد؟
در صورتی که داوطلبی یک بار از دوره روزانه فارغ التحصیل شده باشد دوباره می تواند در دوره روزانه همان مقطع پذیرفت شود؟(شرایط انصراف از دانشگاه روزانه چگونه است؟)

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »    به دلیل شرایط خاص جامعه امروز و نبود آینده شغلی در بسیاری از رشته ها, تعداد زیادی از فارغ التحصیلان پس از دریافت مدرک کارشناسی و یا حتی با دریافت مدرک کارشناسی ارشد و دکترا به دلیل نیافتن شغل یا عدم علاقه به شغل و رشته تحصیلی خود درصدد شرکت مجدد در کنکور سراسری 1400 بر می آیند. و سوالات در باره شرایط و ضوابط تحصیل مجدد و شرکت مجدد در کنکور سراسری 1400 برای فارغ التحصیلان از متداول ترین سوالات می باشد. در ادامه این مطلب  قصد داریم به بیان قوانین و ضوابط موجود در رابطه با تحصیل مجدد فارغ التحصیلان و شرایط دوبار ثبت نام کنکور سراسری 1400 را بنویسیم.

مشاور گروپ

شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه رشته های غیر پزشکی

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »    بر طبق آخرین تغیرات قوانین آموزشی و رای دیوان عدالت اداری فارغ التحصیلان کارشناسی رشته های غیرپزشکی در صورتی که به ارگان خاصی تعهد خدمت نداشته باشند بدون محدودیت می توانند درثبت نام کنکور 1400 شرکت نمایند و شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400 را خواهند داشت..

ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400 رشته های غیر پزشکی شامل چه کسانی می شود؟

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »    در صورتی که این افراد در مقطع کارشناسی قبلی خود در دانشگاه های روزانه و با شرایط تحصیل رایگان این مقطع تحصیلی را گذرانده باشند، در صورتی که در رشته های پزشکی, دارو سازی, دندان پزشکی و رشته های پیراپزشکی در دوره روزانه پذیرفته شوند باز هم نیازی به پرداخت شهریه نمی باشد ومی توانند به صورت مجدد از شرایط تحصیل رایگان ثبت نام مجدد کنکور سراسری و شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400 بهره مند شوند.

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه رشته های پزشکی

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »    براساس آخرین تصمیم آیین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های پیراپزشکی با شرایط طرح اجباری می توانند تا قبل از اتمام طرح خود یک بار در کنکور سراسری شرکت نمایند و در صورتیکه در یکی از رشته های پزشکی, دندان پزشکی, داروسازی پذیرفته شوند می توانند ادامه طرحشان را پس از فارغ التحصیلی در رشته جدید انجام دهند.

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »     اما اگر پذیرفته نشوند میبایست صبر کنند تا طرح اجباری شان به انجام برسد و پس از آن می توانند شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400 و دوباره درشرایط کنکور سراسری 1400 شرکت نمایند.

ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400 رشته های پزشکی شامل چه کسانی نمی شود؟

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »    شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400 رشته های پزشکی در صورتی که در یکی از دوره های پزشکی, دندان پزشکی ودارو سازی در دوره روزانه پذیرفته شوند حتی اگر مدرک قبلی خود را در دوره روزانه وبه صورت رایگان گرفته باشند باز هم می توانند در دوره روزانه پذیرفته شوند و ازمزایای تحصیل رایگان استفاده نمایند، البته داوطلبان آقا می بایست توجه داشته باشند که در رابطه با خدمت وظیفه سربازی و معافیت تحصیلی در دوره تحصیل مجدد مشکلی نداشته باشند.شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400 / 

شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400 مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »    شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400 داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در طول سال های گذشته تغیرات فراوانی داشته است و تقزیبا می توان گفت که از سال 95 تا 99 هرساله این قوانین تغیر داشته اند، اما با توجه به مصوبه 28 فروردین 99 که آخرین رای دیوان عدالت اداری در این مورد است هر داوطلب در هر مقطعی مجاز است که دوبار ازشرایط تحصیل رایگان استفاده نماید و بر اساس این مصوبه انتظار می رود این قانون در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 1400 در این باره تغیر نماید.

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »    که بر اساس آن داوطلبان بدون در نظر گرفتن مقطع و شرایط تحصیل آن ها در دوره قبلی تحصیل بتوانند از مزایای تحصیل رایگان بهره ببرند. باید دید که در دفترچه امسال این قوانین چگونه بیانخواهد شد. اما داوطلبان می توانند با استفاده از این رای دیوان عدالت اداری درصورتی که مشکلی برایشان در این مورد پیش آمد در ارسال درخواست سایت سنجش درخواست خود را اینترنتی ثبت نمایند.

شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400  »    داوطلبان گرامی توجه داشته باشند که این قوانین مربوط به دوره روزانه می باشد و داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 1400 و شرکت در دانشگاه آزاد را دارند شامل این قوانین نمی باشند و تفاوتی ندارد که شما چندین بار از دانشگاه آزاد مدرک بگیرید و در شهریه ها تفاوتی نخواهد داشت، دانشگاه های پردیس و بین الملل نیزهمینگونه است.


مشاور گروپ

مشاوره تحصیلی کنکوری مشاور گروپ

قوانین و ضوابط موجود در رابطه با شرایط ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1400, شرایط تحصیل مجدد کارکنان رسمی و یا پیمانی ادارات و یا سازمان ها شرایط معافیت تحصیلی , شرایط انصراف از دانشگاه و از تحصیل، تفاوت ثبت نام کنکور سراسری 1400 نظام جدید با نظام قدیم چیست؟، رفع محرومیت کنکور 1400، بسیاری دیگر از این قبیل بسیار پیچیده است. در صورتی که در رابطه با هر یک از قوانین و ضوابط موجود در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 سوالی دارید می توانید با شماره 9099071614  با تلفن ثابت و بدون کدگیری با مشاوران مشاور گروپ  بهترین مشاوره تحصیلی در تهران در تماس باشید و پاسخ سوالات خود را از ما بخواهید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مجدد کنکور 1400 | شرایط ثبت نام مجدد برای دانشجویان روزانه چگونه است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. حبیبی

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی علوم کامپیوتر دوره روزانه هستم. میتونم در رشته کارشناسی فرش دوره روزانه تحصیل کنم؟؟؟

  پاسخ
 2. علی

  سلام بنده لیسانس روزانه دارم اگه پزشکی قبول بشم ایابایس مدارک دبیرستانوتحویل دانسگاه جدیدبدم ممنون ازراهنماییتون

  پاسخ
 3. باران

  سلام.من در حال تحصیل در کارشناسی روزانه علوم کامپیوتر هستم.و الان ترم۳ام.میخوام دوباره کنکور بدم
  آیا میتونم دانشگاهم رو تموم کنم و با داشتن مدرک لیسانس اقدام ب کنکور کنم
  یا باید انصراف بدم .و اینکه اگر ترم۴بشم و انصراف بدم.مدرک فوق دیپلم ب من داده میشه یا نه

  پاسخ
 4. افشین

  سلام.من مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رو بصورت روزانه خوندم.آیا امکان تحصیل دوره روزانه رشته پزشکی برای من بصورت رایگان وجود داره؟

  پاسخ
 5. قادر

  سوالم من اینه
  من الان دانشجو دکتر مهندسی مواد هستم، می‌خوام کنکور تجربی بدم ، من اگر تا اسفند ماه بتونم دفاع کنم میتونم کنکور بدم یا باید حتما انصراف بدم؟
  سوال بعدی اینکه در دفترچه آزمون گفته افراد برای شرکت کردن در کنکور باید تا اسفندماه فارغ‌التحصیل یا انصراف بدن! حالا فرض کنید اینطوری باشه یعنی تا اون موقع من از دکتری دفاع کرده باشم، در صورت قبول شدن من میتونم بصورت رایگان تحصیل کنم چون من هر سه مقطع دانشگاه دولتی و رایگان خوندم آیا باز میتونم رایگان بخونم؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰