شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 1401

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری

جهت مشاوره در زمینه شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 در این مقاله به شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 1401 خواهیم پرداخت. شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام طبق دفترچه ی منتشر شده ی سازمان سنجش به شرح زیر می باشد. داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 1401 را دارند، با آگاهی از شرایط ثبت نام می توانند از تاریخ 12 بهمن ماه لغایت 18 بهمن ماه 1400 با تهیه اطلاعات و مدارک لازم، فرآیند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

آیا از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام آزمون سراسری 1401 آگاهید؟

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبانی که می خواهند در کنکور سراسری 1401 ثبت نام نمایند باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی باشند. شرایط عمومی و اختصاصی برای ثبت نام در آزمون سراسری 1401 در ادامه مقاله ارائه داده شده است. داوطلبان در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در زمان مقرر مراحل ثبت نام خود را از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org انجام دهند.

شرایط عمومی ثبت نام 

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی
 • عدم احراز عناد (نه اعتراض) به جمهوری اسلامی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی ثبت نام

داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری باید یکی از مدارک زیر را داشته باشند:

مدارک تحصیلی باید تا 31 شهریور 1401 دریافت شوند.

 • دیپلم نظام آموزشی جدید در یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای یا کاردانش
 • دیپلم چهار ساله نظام قدیم
 • گواهینامه دوره پیش دانشگاهی
 • یکی از مدارک کاردانی (فوق دیپلم)
 • پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال گذشته، در صورت ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری 1401، فقط مجاز به انتخاب رشته در دروه های غیر روزانه می باشند.

سایر شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 1401

 • دانشجویان دوره های نوبت دوم، ظرفیت مازاد، پردیس خودگردان، مجازی، پیام نو، دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه، می توانند بدون انصراف از تحصیل، می توانند در آزمون سراسری 1401 ثبت نام نمایند.
 • دانش آموختگان مقطع کارشناسی در صورت شرکت مجدد در آزمون سراسری و قبولی، در صورت دارا نبودن هر گونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه های اجرایی، تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم، می توانند ادامه تحصیل دهند.
 • دانش آموختگان مقطع کارشناسی در صورت شرکت مجدد در آزمون سراسری و قبولی، در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه، می توانند ادامه تحصیل دهند.
 • دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته رشته های دکتری عمومی پزشکی، دکتری حرفه ای دامپزشکی، دندانپزشکی و داروسازی متقاضی تحصیل مجدد، در صورت دارا بودن شرایط زیر می توانند در مقاطع دکتری عمومی رشته های پزشکی و داروسازی ادامه تحصیل دهند:
  1. نداشتن هرگونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه های اجرایی و نداشتن تعهدات سهمیه بومی یا سهمیه مناطق محروم
  2. نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
  3. انجام خدمان موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان برای مشمولین این قانون الزامی می باشد.

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری

 داوطلبین کنکور سراسری 1401 بخوانند

داوطلبانی که با مدرک کاردانی قصد ثبت نام در کنکور سراسری 1401 را دارند، باید تعهدات قانونی خود را گذرانده باشند.

نکته 1: دارندگان مدرک کاردانی (فوق‌دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنـی و حرفه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش و همچنین آن دسته از داوطلبان مذکور کـه حـداکثر تـا 1401/06/31 در مقطـع کـاردانی (فوق‌دیپلم) فارغ‌التحصیل می‌شوند، حق ثبت‌نام در آزمون سراسری را خواهند داشت.

نکته 2: فارغ‌التحصیلان دوره کاردانی رشته‌های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی به شرطی می‌توانند در آزمون سراسـری سـال 1401 شـرکت نمایند که خدمات قانونی مقرر را تا تاریخ 1401/6/31 و یا 1401/11/30 به پایان برسانند.

نکته 3: فارغ‌التحصیلان دوره کاردانی رشته‌های تحصیلی گروه‌های آموزشی غیرپزشکی حـداکثر تـا 1401/6/31 بـه شـرطی می‌توانند در آزمون سراسری سال 1401 شرکت نمایند که تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند.

مصوبات مربوط به شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1401

در مقاله بالا شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 1401 بیان شده است. بر اساس مصوبه جلسه مورخ 1362/12/06 شورای عالی انقلاب فرهنگی (سـتاد انقـلاب فرهنگـی وقـت)، متقاضـیانی كـه از سـال تحصـیلی 64-1363 به بعد، دو نوبت در آزمون‌های ورودی (دوره‌های روزانه) رشته‌های تحصیلی متمركز و یا نیمه‌متمرکز پذیرفته‌شده باشـند، حـق ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1401 را نخواهند داشت.

نکات مهم برای دانشجویان شبانه و نیمه حضوری و مجازی و پردیس ها

 دانشجویان دوره‌های نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و پـردیس خـودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسـات آمـوزش عـالی. دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی  غیرانتفاعی و ... (به‌شرط نداشـتن مشـكل نظام‌وظیفه بـرای داوطلبان آقا ) می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری سال 1401 ثبت‌نام و شركت نمایند.

بدیهی است ایـن دسـته از داوطلبـان در صـورت موفقیت و قبل از ثبت‌نام در رشته قبولی جدید، لازم است از رشته قبولی قبلی خود انصراف قطعی حاصل نموده و گواهی مربوط (فرم انصـراف قطعی از تحصیل) را به موسسه ذی‌ربط ارائه نمایند. لازم به توضیح است كه این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته محل قبولی قبلی خود را ندارند.

 دانشجویان دوره ‌های فوق كه از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، به‌منظور ثبت ‌نام و شركت مجدد در آزمـون سراسـری لازم اسـت بـه ضوابط مربوط به مقررات وظیفه عمومی توجه و بر اساس آن ضوابط اقدام نمایند.

همچنین در خصوص رشته‌های پزشكی، رعایت موارد ذیل الزامی می‌باشد:

 لزوم گذراندن طرح نیروی انسانی برای دانش‌آموختگان مقاطع كاردانی و بالاتر كه مشمول گذراندن طرح نیروی انسانی می‌باشند.

 • نداشتن هرگونه تعهد خدمت به ارگانها و یا دستگاه‌های اجرایی و نداشتن تعهد خدمت استفاده از سهمیه مناطق محروم.
 • انجام تعهد آموزش رایگان و یا پرداخت هزینه‌ های استفاده از آموزش رایگان در مقطع تحصیلات دانشگاهی قبلی.

سوالات متداول داوطلبان

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری چیست؟

داوطلبانی که می خواهند در کنکور سراسری 1401 ثبت نام نمایند باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی باشند. شرایط عمومی و اختصاصی برای ثبت نام در کنکور سراسری 1401 در ادامه مقاله ارائه داده شده است. داوطلبان در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در زمان مقرر مراحل ثبت نام خود را از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org انجام دهند.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 1401 کدام است؟

دیپلم نظام آموزشی جدید در یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای یا کاردانش دیپلم چهار ساله نظام قدیم گواهینامه دوره پیش دانشگاهی یکی از مدارک کاردانی (فوق دیپلم)

تاریخ ثبت نام کنکور سراسری چه زمانی است؟

ثبت نام کنکور سراسری 1401 از 12 بهمن ماه شروع شده و تا 18 بهمن ادامه دارد.

مطالب تکمیلی

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.