شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مدارس نمونه دولتی به دلیل امکانات بیشتر، کادر آموزشی بسیار مجرب و شهریه پایین تر نسبت به مدارس غیردولتی، برای والدین و دانش آموزان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از آنجا که مدارس نمونه دولتی جزء مدارس خاص محسوب می شوند ورود به این مدارس شرایط و ضوابط خاصی دارد و پس از گزینش دانش آموز توسط آزمونی که بصورت سراسری برگزار می‌شود دانش آموز مجاز است در مدارس نمونه دولتی ثبت نام کند.


برای اطلاع بیشتر در مورد آزمون نمونه دولتی مطالب زیر را مطالعه بفرمایید:

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

ملاک ثبت نام برای دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در آزمون ورودی دبیرستانهای نمونه دولتی دوره اول متوسطه:

کسب مقیاس “خیلی خوب” در تمام دروس و یا مقیاس “خوب” در یک درس و “خیلی خوب” در سایر دروس در نوبت اول در سال تحصیلی است، بنابراین کلیه نمرات نوبت اول پایه ششم ابتدایی دانش آموز باید خیلی خوب باشد . البته اگر حداکثر یکی از نمرات خوب و بقیه نمرات خیلی خوب باشد هم مشکلی برای ثبت نام  وجود ندارد اما برای کسانی که این شرایط را نداشته باشند حتی درصورتی که ثبت نام اینترنتی انجام دهند، کارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد.

البته این شرط فقط برای ثبت نام است و برای شرکت در آزمون، نمرات نوبت دوم پایه ششم دانش آموز هم مورد ملاک قرار می گیرد بطور کلی تنها کسانی مجاز به ثبت نام خواهند بود که نمرات نوبت دومشان هم مطابق مقررات ذکر شده باشد. 

 ملاک ثبت نام برای دانش آموزان پایه نهم در آزمون ورودی دبیرستانهای نمونه دولتی دوره دوم و هنرستان های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی:

برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی نهم به دهم باید معدل دانش آموز در امتحانات نوبت اول پایه نهم حداقل 17 شده باشد. با توجه به این موضوع که زمان ثبت نام و توزیع کارت ورود به جلسه قبل از امتحانات نوبت دوم است، اگر معدل نوبت اول شما بیشتر از 17 باشد شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم را دارید. اما بنا بر شرایط نهایی آزمون، نمرات نیمسال دوم دانش آموز هم ملاک قرار می گیرد که تنها کسانی مجاز به شرکت در آزمون هستند که معدل کل آن‌ها بالای 17 شده باشد .

شرایط ثبت نام د رمدارس نمونه دولتی

تابعیت ایرانی:

داشتن تابعیت ایرانی یکی دیگر از شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس نمونه دولتی است. چنانچه دانش آموز خارج از ایران باشد با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و سایر مدارک مورد نیاز، توسط وکیل دانش آموزان ثبت نام  انجام می شود.

سهمیه منطقه:

رقابت علمی برای ورود در رشته های هنرستان و فنی حرفه ای نمونه دولتی سهمیه منطقه ای ندارد. بنابراین دانش آموزان شهر و شهرستان، به یک اندازه دارای سهمیه منطقه برای قبولی در آزمون هستند.

کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی:

یکی از دغدغه های والدین و دانش آموزان دریافت کارت ورود به جلسه است. سه روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه آماده تحویل است. از آنجا که این کارت‌ها توسط آموزش و پرورش صادر می شود، در اختیار مدارس ابتدایی و متوسطه دوره اول و دوم محل تحصیل هر دانش آموز قرار می گیرد و از طریق مدارس مربوطه به دست دانش آموز می‌رسد.


4.6/5 - (61 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. انصاری

  باعرض سلام وآرزوی سلامتی
  به نظر من که شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی شفاف نیست وظلم میشه به دانش آموزان درسخون چراکه پسر من با کارنامه خیلی خوب وکلا توصیفی عالی وجزءدانش آموزان مستعد وفعال اسمش برای کلاس هفت مدرسه نمونه دولتی در نیومد ودقیقا اسم همکلاسی درس نخون ولی مامانشون معاون مدرسه بودن هست ؟؟ان عدالت هست ؟

  پاسخ
 2. ستم دیده

  سلام دوست عزیز
  کجای ایران عدالته که باز اینجا بخوان عدالت رو رعایت کنن.
  این بیگانه ها اومدن که کشور رو با مفت خوری و پارتی بازی و رانت خوری تو هوا دود کنن.
  خدا ازشون نگذره.

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401