شرایط ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد 98 – 99

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد 98 – 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد 98 – 99 پیرو اطلاعیه منتشر شده در مورخ 98/09/10 اعلام شد. بدین وسیله به اطلاع كلیه متقاضیان ثبت نام و شركت در آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و پنجمین المپیاد علمی- دانشجویی كشور می‌رساند با توجه به نكات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شركت در آزمون، می‌توانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمایند. در صورت نیاز به دریافت توضیحات تکمیلی از طریق سیستم مشاوره و پاسخگویی مجموعه بزرگ مشاور گروپ اقدام به دریافت پاسخ تمامی سوالات خود نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد‌:

ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 1399 از ساعت 16:00 (4 بعدازظهر) روز شنبه مورخ 98/09/16 آغاز و در روز دوشنبه مورخ 98/09/25 پایان می‌پذیرد. لازم به تاكید است كه ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

علاقه‌مندان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شركت در آزمون كه در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد)، در صورتی كه دارای شرایط مذكور باشند، می‌توانند حداكثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام) متقاضی ثبت نام در این آزمون شوند.

دفترچه راهنمای ثبت نام، همزمان با شروع ثبت نام، در همین مقاله قابل دسترس خواهد بود.

مراحل ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد 98 – 99:

 1. مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای خرید كارت اعتباری ثبت نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره 1).
 2. تهیه فایل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.
 3. آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام.
 4. با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌های عضو شبكه بانكی شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ 450.000( چهارصد و پنجاه هزار) ریال به عنوان وجه ثبت نام شركت در آزمون یك كدرشته امتحانی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
 5.   داوطلبانی كه علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شركت در رشته‌ امتحانی‌ دوم هستند، ضرورت‌ دارد كه‌ كدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند. این دسته از داوطلبان می‌بایست برای رشته امتحانی‌ دوم یك‌ كارت اعتباری دیگر ، به مبلغ 450.000 ( چهارصدو پنجاه هزار) ریال علاوه بر كارت اعتباری اول خریداری نمایند.

تبصره: با توجه به اینكه مقرر گردیده است كه در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی كه تمایل به استفاده از خدمات پیام كوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 6000 (شش هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام كوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

تذكر: داوطلبان متقاضی ثبت نام و شركت در آزمون كدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) كه علاقه‌مند به شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ 138.000 (یكصدو سی و هشت هزار) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه‌مندی به دوره‌های مذكور، اقدام نمایند.

نحوه تكمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد:

به داوطلبان توصیه می‌شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكمیل نموده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه ‌نرم‌افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك داوطلب در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

زمان دریافت كارت ورود به جلسه آزمون سراسری کارشناسی ارشد:

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 28 و 99/01/29 برگزار خواهد شد و داوطلبان لازم است از روز دوشنبه مورخ 99/01/25 لغایت روز چهارشنبه مورخ 99/01/27 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت كارت شركت در آزمون و برگ راهنمای شركت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 36 تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

زمان برگزاری‌ المپیاد علمی‌ دانشجویی‌ كشور:

داوطلبان علاقه‌مند می‌توانند همزمان ‌با برگزاری‌ امتحانات‌ آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399، در اولین ‌مرحله دوره بیست و پنجمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی‌ كشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون شركت نمایند.

‌نحوه انتخاب رشته و پذیرش آزمون سراسری کارشناسی ارشد 98 – 99: 

الف- كارنامه اعلام نتایج اولیه تمامی داوطلبان این آزمون، از سوی سازمان سنجش براساس برنامه زمانی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش كشور منتشر خواهد شد؛ لذا تمامی داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته باشند، می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، كه در زمان مقتضی منتشر خواهد شد، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

ب- سایر موارد:

سایر موارد در خصوص سنجش و پذیرش دانشجو در آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، مطابق قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تكمیلی مصوب 94/12/18 مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تكمیلی خواهد بود.

توصیه‌های‌ مهم‌:

 1.  داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای شماره 1 ‌مراجعه نمایند.
 2.  به داوطلبان توصیه می‌شود كه در انتخاب كدرشته‌های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود، دقت لازم را مبذول فرمایند؛ لذا پس از دریافت كد پیگیری 16 رقمی، در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 3.  توصیه‌ می‌شود كه حتماَ داوطلبان، پس از تكمیل تقاضانامه و دریافت كد پی گیری، یك نسخه پرینت از تقاضانامه شان تهیه، ومندرجات آن را كنترل و نزد خود نگهداری نمایند.
 4.  هر ساله تعدادی قابل توجهی از داوطلبان در درج معدل خود در زمان ثبت نام دقت لازم را بعمل نیاورده و پس از قبولی در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل قبولی آنها لغو شده و باعث سردرگمی آنها می‌گردد. لذا به داوطلبان عزیز اكیداً توصیه می‌شود در درج معدل خود دقت لازم را بعمل آورند و حتی اگر ثبت نام آنها توسط خودشان انجام نمی‌پذیرد با مشاهده پرینت تقاضانامه نسبت به كنترل دقیق موارد درج شده در آن اقدام نموده و در مراحل بعدی كه امكان ویرایش اطلاعات برای آنها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نمایند.
 5. با توجه به مشكلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان، كه این موضوع اكثراً برای داوطلبانی كه ثبت نام آنان از سوی دیگران انجام می شود رخ داده است، تاكید می‌گردد كه علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالی خود دقت نمایید تا اشتباهاً عكس داوطلب دیگری به جای عكس شما ارسال نگردد. بدیهی است كه در صورت ارسال عكس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
 6. هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد.

در صورت‌ لزوم‌، داوطلبان می‌توانند با شماره تلفن‌ های موجود در سایت سنجش با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ كرده یا از طریق سیستم مشاوره و پاسخگویی مجموعه بزرگ مشاور گروپ اقدام به دریافت پاسخ تمامی سوالات خود نمایید.


زمان ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد‌ چه تاریخی است؟

ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 1399 از ساعت 16:00 (4 بعدازظهر) روز شنبه مورخ 98/09/16 آغاز و در روز دوشنبه مورخ 98/09/25 پایان می‌پذیرد.

شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام را از کجا بدست بیاورم؟

تمامی اطلاعات مورد نیاز ثبت نام به همراه اطلاعات تکمیلی در همین مقاله موجود است

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد چقدر است؟

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد مبلغ 450.000( چهارصد و پنجاه هزار) ریال می باشد.

اگر کسی علاقه‌مند به‌ شركت در رشته‌ امتحانی‌ دوم باشد چه کار باید انجام دهد؟

داوطلبانی كه علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شركت در رشته‌ امتحانی‌ دوم هستند، ضرورت‌ دارد كه‌ كدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند. توضیحات تکمیلی در مقاله آمده است

2.7/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد 98 – 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی