شرایط انصراف از دانشگاه فرهنگیان

با وجود شرایط خوب دانشگاه فرهنگیان گاهی اوقات دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تصمیم به انصراف از دانشگاه فرهنگیان را می گیرند. این دانشجویان انصرافی موظف به پرداخت هزینه ای در جهت جبران خسارت وارد شده هستند. میزان این جریمه بستگی به سال ورود دانشجوی انصرافی دارد.

اگر دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستی و قصد انصراف از دانشگاه را دارید جهت آگاهی از شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه  فرهنگیان تا انتهای مقاله همراه ما باشید

انصراف از دانشگاه فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه شرایط انصراف از دانشگاه فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مراحل انصراف از دانشگاه فرهنگیان

در صورتیکه دانشجوی معلم هستید و تصمیم گرفتید که از دانشگاه فرهنگیان انصراف دهید بهتر است به نحوه انصراف از دانشگاه فرهنگیان آشنا شوید،در این قسمت از مقاله قصد داریم مراحل انصراف از دانشگاه فرهنگیان را بیان کنیم .

در ابتدا باید فرم درخواست انصراف از دانشگاه فرهنگیان را به صورت کامل و دقیق پر کنید شما میتوانید فرم درخواست انصراف را از مسئول مربوطه در دانشکده خود دریافت کنید، توجه نمایید اجباری به مراجعه حضوری جهت دریافت حکم نیست و شما میتوانید این فرم را از سامانه اصلی دانشگاه فرهنگیان دانلود کنید. بعد از پر کردن فرم مذکور باید آن را به واحد آموزش دانشگاه خود تحویل دهید.

پس از تحویل دادن فرم وارد مرحله بایگانی می شویم. به مدت یک ماه فرم درخواست انصراف بایگانی می شود. هدف ازین مرحله فرصت برای تصمیم گیری قطعی دانشجو می باشد، و اگر دانشجو در این زمان پشیمان شود می تواند درخواست انصراف خود را لغو کرده و تحصیل ادامه دهد.پس از گذشتن از این بازه زمانی اگر دانشجو اقدامی در جهت لغو درخواست انصراف کرد وارد مرحله بعدی می شویم.

در این مرحله درخواست دانشجو به صورت رسمی ثبت می شود و دانشجو موظف به پرداخت جریمه مشخص شده است و تا زمانی که این هزینه را پرداخت نکند بقیه اقدامات لازم اداری مرتبط با انصراف از دانشگاه فرهنگیان برای دانشجو صورت نمی گیرد.

مدارک لازم برای انصراف از دانشگاه فرهنگیان

 • مهم تر مدرک جهت  انصراف از دانشگاه فرهنگیان فرم درخواست انصراف است است که می توانید آن را از مسئول مربوط در بخش آموش دانشکده خود دریافت نمایید  همچنین میتوانید فایل پی دی اف آن را از سایت اصلی دانشگاه فرهنگیان دانلود کنید.
لیست مدارک مورد نیاز جهت انصراف از دانشگاه فرهنگیان:
فرم درخواست انصراف(به صورت دقیق کامل شده باشد)
اصل شناسنامه
اصل کارت دانشجویی
اصل کارت دانشجویی
فیش واریزی جریمه نقدی
یک نسخه کپی از تمام مدارک

فایل پی دی اف فرم مخصوص انصراف از دانشگاه فرهنگیان
فرم انصراف از دانشگاه فرهنگیان

پیامد های انصراف از دانشگاه فرهنگیان

در صورتی که قصد انصراف از دانشگاه فرهنگیان را دارید بهتر است به این بخش از مقاله با دقت توجه نمایید.شما با ورود به دانشگاه فرهنگیان علاوه بر اینکه همانند سایر دانشگاه دولتی ظرفیت آن دانشگاه را پر کرده اید، در دوران تحصیل نیز حقوق دریافت میکنید و استخدام رسمی آموزش و پرورش هستید و در صورتی که تصمیم بر انصراف از دانشگاه فرهنگیان را داشته باشید موظف به پرداخت هزینه هستید وکیزان این هزینه بستگی مقطع تحصیلی ورشته تحصیلی متغییر می باشد و تا زمان تسویه حساب صورت نگرفته باشد انصراف شما به صورت رسمی ثبت نمی شود.

هزینه انصراف از دانشگاه فرهنگیان

همانگونه که در مطالب فوق بیان کردیم دانشجوی معلمی که در دانشگاه فرهنگیان تحصیل میکند از همان ابتدا استخدام رسمی آموز و پرورش است و همچنین از اموزش و پرورش حقوق دریافت میکند . در صورتی که این دانشجو  قصد انصراف از دانشگاه فرهنگیان را دارد، در ازای پر کردن ظرفیت آن دانشگاه  و همچنین بهره مندی از سایر خدمات و شرایط مذکور ملزم به پرداخت جریمه است.

در آخرین توضیحات شرایط دانشگاه ها که در سایت سنجش به انتشار گذاشته شد دانشجوی انصرافی یا اخراجی موظف است علاوه بر پرداخت هزینه آموزشی دانشگاه مشارکت کننده، دو برابر حقوق دریافتی از آموزش پرورش و دو برابر هزينه هاي آموزش دانشگاه فرهنگيان را نيز بپردازد.

انصراف از دانشگاه فرهنگیان در شرایط خاص

 • در صورتی که در کنکور شرکت کردین وپس از انتخاب رشته دعوت به مصاحبه شوید ولی به هر دلیلی در مصاحبه شرکت نکنید به منزله انصراف از دانشگاه فرهنگیان به حساب می آید و سازمان سنجش انتخاب های بعدی شما را بررسی خواهد کرد.
 • پس از مصاحبه و درنتیجه نهایی پذیرفته شده باشید ولی برای ثبت نام اقدام نکنید به منزله انصراف از دانشگاه فرهنگیان بوده و با توجه به شرایط موجود در دفترچه انتخاب رشته 1402 انصراف سبب محرومیت از کنکور سال بعد نخواهد داشت و شما میتوانید در کنکور 1403 شرکت نمایید.
 • حال اگر پس از پذیرفته شد در دانشگاه فرهنگیان اقدام به ثبت نام کنید و به عبارتی مراحل استخدام را بگذارنید در این زمان شما  متعهد هستید دو برابر تحصیل به وزارت آموزش و پرورش خدمت کنید و در صورت تصمیم بر انصراف باید جریمه مشخص شده را پرداخت کنید.

سوالات متداول 

هزینه بابت انصراف از دانشگاه فرهنگیان چه مقدار است؟

مقدار این هزینه بستگی به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی شما متغییر است اما نحوه محاسبه آن در متن مقاله بیان شده است.

چه مدارکی برای انصراف از دانشگاه فرهنگیان لازم است؟

شما باید برای انصراف از دانشگاه فرهنگیان فرم درخواست انصراف، اصل شناسنامه، اصل کارت ملی، اصل کارت دانشجویی ، فیش واریزی جریمه و همچنین یک نسخه کپی از تمامی مدارک را ارائه دهید.

آیا انصراف از دانشگاه فرهنگیان موجب محرومیت از شرکت در کنکور سال آینده میشود؟

در صورتی که تمام مراحل انصراف تا تاریخ معین شده ثبت شود، انصراف دانشجو موجب محرومیت وی نمیشود.

در این مقاله ما به بررسی شرایط انصراف از دانشگاه فرهنگیان و مراحل آن پرداختیم و همچنین لیست مدارک مورد نیاز جهت ثبت درخواست انصراف را برایتان بیان کردیم. حال اگر دچار ابهامی هستید یا دارای شرایط خاصی هستید که در متن مقاله به آن پرداخته نشده برای یلفتن پاسخ سوال های خود در کمترین زمان ممکن، با مشاوران مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس بگیرید .

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

4.5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط انصراف از دانشگاه فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. محمدی

  سلام عرض ادب خسته نباشید. بنده ماه آذر پارسال از فرهنگیان انصراف دادم و هزینه ازم نگرفتند. متوجه اشتباهم شدم و قصد بازگشت دارم. رفتم دانشگاه گفتند باید بری سازمان. لطفاً کمک کنید چه کنم کجا برم؟

  پاسخ
 2. عابدی

  سلام خسته نباشید بنده ترم یک دانشگاه فرهنگیان هستم. بعد از یک ماه و نیم تحصیل انصراف دادم. برآورد هزینه هنوز برای بنده نشده گفتند تا کمیسیون باید صبر کنم. آیا هزینه هشت سال تعهد خدمت هم از بنده میگیرند؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی