شرایط استخدام اطلاعات سپاه ۱۴۰۳

سپاه پاسداران  شامل 5 قوه  اعم از نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان بسیج مستضعفین و همچنین ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مسئولیت هماهنگی  این 5 قوه را بر عهده دارد.

 

شرایط استخدام اطلاعات سپاه

جهت مشاوره در زمینه شرایط استخدام اطلاعات سپاه ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

هر ساله عده قابل توجهی از مردم تمایل به استخدامی در ارگان های دولتی دارند؛ اطلاعات سپاه نیز ازین قاعده مستثنی نیست. افراد علاقمند به کار در این حوزه و این ارگان در صورتی که دارای شرایط استخدام اطلاعات سپاه هستند در زمان فراخوان استخدام اطلاعات سپاه باید با مراجعه به پایگاه های سپاه اقدام به ثبت نام نمایند.

شرایط استخدام اطلاعات سپاه

حال می خواهیم شرایط استخدام اطلاعات سپاه را مورد بررسی قرار دهیم برای این هدف ابتدا باید به معرفی موقعیت های شغلی مختلف بپردازیم.

مشاغل اطلاعات سپاه به صورت کلی از نظر ماهیت به دسته تقسیم می شوند:

 • شغل کارمندی
 • شغل نظامی
 • مشاغل مشترک

در حالت کلی نحوه استخدام در اطلاعات سپاه از دو طریق معرفی افراد و فراخوان های سپاه پاسداران انجام می شود و افرادی که واجد شرایط استخدام اطلاعات سپاه هستند می توانند با مراجعه به پایگاه های سپاه محل زندگی خود ثبت نام لازم جهت استخدام را انجام دهند. حال پرسشی که برایمان پیش می آید این شرایط استخدام اطلاعات سپاه چیست؟

در جواب این پرسش باید بگوییم که در حالت کلی شرایط استخدام اطلاعات سپاه به دو دسته شرایط عمومی  و شرایط اختصاصی تقسیم بندی می شود و داوطلبان استخدام اطلاعات سپاه جهت مراجعه به پایگاه های سپاه باید حداقل واجد شرایط عمومی باشند.

در ادامه مقاله به بررسی این شرایط عمومی اختصاصی استخدام اطلاعات سپاه می پردازیم.

شرایط عمومی استخدام اطلاعات سپاه

در این قسمت از مقاله قصد داریم شرایط استخدام اطلاعات سپاه پاسداران که در حالت عمومی همه داوطلبان جهت استخدام در اطلاعات سپاه باید واجد این شرایط باشند را بیان کنیم. شایان ذکر است که استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. همچنین جهت استخدام در موقعیت شغلی کارمندی در سپاه پاسداران، ایثارگران انقلاب اسلامی وخانواده درجه یک آن ها در اولویت هستند.در صورت واجد شرایط عمومی بودن در طول دوره آموزش های اولیه شرایط شما توسط هیئت مرکزی گزینش سپاه مورد بررسی و تصمیم گیری نهایی قرار می گیرد.

 • اعتقاد به اصل ولایت فقیه
 • نداشتن وابستگی و اعتیاد به مواد مخدر
 • جنسیت مذکر
 •  سلامت از نظر جسمی و روانی
 • تبعیت ایرانی
 • عدم عضویت و نداشتن سابقه عضویت در گروهک های غیر قانونی،سازمان های غیر اسلامی
 • شرایط سنی متناسب با آن موقعیت شغلی.
 • داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز.
 • داشتن قد حداقل ۱۶۵ و حداکثر ۱۹۰ سانتی متر
 • اعتقاد راسخ به اسلام وجمهوری اسلامی

شرایط اختصاصی استخدام اطلاعات سپاه

شرایط اختصاصی استخدام اطلاعات سپاه به شرح ذیل است.
 • عدم تعهد به سایر ارگان های دولتی از شرایط استخدام اطلاعات سپاه محسوب می شود.
 • نداشتن همسر غیر ایرانی یا همسری که تابیعت ایرانی او اکتسابی باشد،از شرایط استخدام اطلاعات سپاه محسوب می شود
 • واجد شرایط تحصیلی مورد تایید از شرایط استخدام اطلاعات سپاه محسوب می شود.
 • واجد شرایط سنی استخدام در اطلاعات سپاه باشد.

سوالات متداول مرتبط با شرایط استخدام اطلاعات سپاه از نظر تحصیلی

پرسش پاسخ
حداقل مدرک تحصیلی لازم جهت استخدام در اطلاعات سپاه چیست؟ حداقل مدرک لازم جهت استخدام در اطلاعات سپاه مدرک دیپلم (+ مدرک پیش دانشگاهی)یا کارشناسی است.
حداقل معدل لازم دیپلم جهت استخدام در اطلاعات سپاه پاسداران چقدر است؟ حداقل معدل لازم برای رشته ی انسانی 16 و برای رشته های ریاضی و تجربی جهت استخدام در اطلاعات سپاه 15 است.

شرایط استخدام بانوان در اطلاعات سپاه

شرایط استخدام بانوان در اطلاعات سپاه چیست؟در این قسمت قصد داریم به بررسی شرایط استخدامی بانوان در سپاه پاسداران بپردازیم. همانگونه که می دانید مجموعه از مشاغل مستلزم حضور و به کارگیری بانوان است، سپاه جهت استخدامی در این مشاغیل از میان بانوان داوطلب که واجد شرایط لازم هستند استخدام می نماید. در حالت کلی شرایط عمومی استخدام در اطلاعات سپاه برای بانوان نیز همانند مردان است.

 • توجه نمایید محل خدمت بانوان تابع محل خدمت هسرانشان است.

در صورتی که سپاه در این موقعیت های شغلی نیرو جذب نکند بانوان داوطلب میتوانن در دانشگاه افسری کوثر استخدام شوند.

همکاری با اطلاعات سپاه

اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اطلاعات که به اختصار به واجا معروف است، دو نهاد امنیتی بسیار مهم در کشور هستند که برای آسایش و امنیت کشور فعالیت گسترده ای دارند. این دو نهاد امنیتی به فراخور وظیفه بسیار مهمی که به دوش دارند به همه امور اشراف اطلاعاتی کامل دارند.

این سازمان همچنین مسئولیت کسب و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی، حفاظت اطلاعات، ضد جاسوسی، ضد تروریسم و به دست آوردن آگاهی‌های لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران و در جهت پیشگیری و مقابله با توطئه‌های آنان علیه این کشور تشکیل شده‌ است.

همکاری با اطلاعات سپاه و ارتباط با ستاد خبری اطلاعات از 3 طریق تماس تلفنی، مکاتبه و مراجعه مردمی امکان‌پذیر است.

سوالات متداول 

نحوه وشرایط استخدام در سپاه چگونه است؟

استخدام اطلاعات سپاه بر دو اساس امکان پذیر است، استخدام برا اساس سوابق تحصیلی دانشگاهی مانند کارشناسی ، کارشناسی ارشد، دکتری یا بر اساس مهارت ها و توانمندی ها وبر اساس مدرک تحصیلی دبیرستان

در صورت آن که واجد شرایط عمومی مذکور در متن مقاله  هستید می توانید با مدارک هویتی و تحصیلی لازم به پایگاه سپاه نزدیک محل زندگی خود جهت ثبت نام مراجعه کنید.

محدوده سنی جهت استخدام اطلاعات سپاه چقدر است؟

در حالت کلی محدوده سنی حضور در سپاه 16_40 سال است اما برای داوطلبان تحصیلی کرده در همان مرکز حداکثر 20 سال است البته در صورت پشت سر گذاشتن خدمت سربازی حداکثر به 22 سال  تغییر می کند.

آیا بانوان نیز می توانند در اطلاعات سپاه استخدام شوند؟

بله، بعضی از مشاغل مستلزم حضور وبه کارگیری بانوان است وسپاه نیز جهت انجام امور در این حوزه ها از میان بانوان داوطلب که حائز شرایط استخدام اطلاعات سپاه هستند اقدام به جذب نیرو  می کند.

در این مقاله ما به بررسی شرایط استخدام اطلاعات سپاه پرداختیم همچنین نحوه اقدامات لازم جهت ثبت نام  برای استخدام در اطلاعات سپاه را بیان  کردیم. دوست عزیزی که تا اینجای مقاله همراه ما بودی در صورتی که همچنان دچار ابهامی هستی یا سوال و شرایط ویژه ای دارید که در مقاله بالا پاسخ خود را نیافته اید فقط کافیه با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ تماس بگیرید .مشاوران و کارشناسان مجموعه مشاور گروپ آماده پاسخگویی به شما هستند.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613


4/5 - (5 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط استخدام اطلاعات سپاه ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مسعود

  سلام وقت بخیر
  علاقه مند به همکاری در حوزه اطلاعات یا حوزه مرزبانی در جنوب شرق وطن
  با افتخار جان فدای رهبر‌ی هستم و برادر شهید
  سرباز آماده به رزم

  پاسخ
 2. محمود رضا

  سلام بر دلاور مردان کشورم
  من تا ۶۴ کمیته بودم و بعد رفتم وزارتخارجه و به چند کشور هم ماموریتی مسافرت داشتم و سپس در مصلی تهران سالن نماز دستم بود حالا ۶۵ساله و آماده خدمت و همکاری هستم تائیدمرا از جناب حجت الاسلام مصطفی فومنی حائری نماینده حضرت آقا جویا شوید ،

  پاسخ
 3. داود

  سلام و خسته نباشید،من خیلی تمایل دارم به عضویت،کسی رو ندارم برا معرفی.
  تشکر

  پاسخ
 4. هبت الله

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما برادرا و خواهرای عزیز و گرامی ان شالله طاعات و عبادات همه مورد قبول درگاه حق قرارگرفته باشه خواستم بدونم شرایط کلی استخدامی به چه شکلی هست خیلی خیلی علاقه دارم همون اوایل قبل از اینکه برم دبیرستان هنوز سیکل بودم پدرم گفت الان برو استخدام شو گفتم بذار اول درس بخونم با مدرک بالایی برم استخدام بشم به کشور و رهبرعزیزم خیری داشته باشم بتونم کمکی به کشورم بکنم ولی الان یخورده سنم رفته بالاتر گیر کردم هرکسی میتونه یک کمکی مشاوره ای به بنده بده جبران میکنم ان شالله تاجون دارم همیشه سرنماز دعاش میکنم شمارو به این ماه مبارک و عزیز اگه کسی خبری داره از استخدامی بهم مشورتی برسونه خداوکیلی

  پاسخ
 5. علیرضا

  سلام من قدم 193 هستش و خیلی سخت میگیرید و خیلی سخت میشه بدونیم ازکجا وارد اطلاعات سپاه بشیم من علاقه دارم ولی کسی نیست کمک کنه لطفاً پاسخگوباشید

  پاسخ
 6. پویا

  سلام ساعت کاری اطلاعات سپاه چطور

  پاسخ
 7. پویا

  سلام من میخوام وارد سازمان اطلاعات سپاه بشم آیا دیپلم بگیرم رشته انسانی و در کنکور سراسری شرکت کنم وارد دانشگاه وزارت اطلاعات بشم رشته ضدتروریسم بگیرم لیسانس بگیرم وارد سازمان اطلاعات سپاه میشه رفت ممنون میشم جواب سوال بدین؟

  پاسخ
 8. پویا

  سلام برای استخدام سازمان اعطلاعات سپاه چه رشته ای باید خوند چه معدلی نیاز است سال دیگه باید رشته انتخاب کنم آیا رشته انسانی سازمان قبول میکنن همه ای شرایط دارم آیا معدل رشته انسانی چند باشد قبول کنن ممنون میشم بگین؟

  پاسخ
 9. امیرمحمد

  سلام پایان دوره دبیرستان به تمام کرده ام ولی دیپلم نگرفتم میتوانم استخدام شم در اطلاعات سپاه

  پاسخ
 10. محمد

  ما چیزی به نام «وزارت اطلاعات سپاه» نداریم!

  یک «وزارت اطلاعات» داریم که از وزارتخانه های دولتی هست و یک «سازمان اطلاعات سپاه» داریم که زیر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هست.

  پاسخ
  1. مشاور گروپ

   ممنون از کامنتتون، محتوا مجدد مورد بازبینی قرار گرفت.

   پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی