شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ و مدارک مورد نیاز ثبت نام اینترنتی

جهت مشاوره در زمینه شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ به صورت کامل در این مقاله بیان شده است. داوطلبانی که قصد ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 1400 را دارند، باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی باشند. ثبت نام داوطلبان به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری

سر فصل ها

لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ به محض انتشار در همین مقاله بارگزاری می شود

 دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 99

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

داوطلبان برای ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 1400 باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی باشند. شرایط لازم برای ثبت نام در آزمون سراسری 1400 در ادامه مقاله ارائه شده است. داوطلبانی که شرایط لازم برای نام نویسی در کنکور سراسری را داشته باشند می توانند در زمان اعلام شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

شرایط عمومی داوطلبان

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون جمهوری اسلامی
 • عدم احراز عناد (نه اعتراض) به جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سابقه عضویت در سازمان ها و گروه های غیرقانونی و فراماسونری
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی داوطلبان

 • دارا بودن گواهی پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید یا دیپلم چهار ساله دوره نظام قدیم یا دیپلم کاردانی (فوق دیپلم)
 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه سراسری سال گذشته، در صورت ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری 1400 فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه می باشند.
 • نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه
 • دانشجوی دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نباشد.
 • نداشتن تعهد خدمت به ارگان و دستگاه های اجرایی، تعهدات سهمیه بومی و سهمیه مناطق محروم

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

الف ) شما برای اینکه در کنکور شرکت کنید باید یکی از مدارک دیپلم چهارساله نظام قدیم یا مدرک پایان تحصیل دوازدهم (دیپلم نظام قدیم) و یا مدرک پیش دانشگاهی که حداکثر 31/06/1399 کسب شده باشد و یا مدرک فوق دیپلم باشد .

ب ) اگر شما تا اسفند ماه 99 انصراف از تحصیل دانشگاه روزانه خود را به طور قطعی اعلام کرده باشید می توانید در کنکور سراسری ۱۴۰۰ ثبت نام کنید در غیر این صورت در در هیچ کدام از مقطع ها حق ثبت نام ندارید . در این مورد می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر قوانین انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد را مطالعه فرمایید.

ج )اگر شما از سال 65 تا کنون در کنکور سراسری شرکت کردید و 2 بار در دوره های روزانه قبول شده اید حق ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۰ را ندارید .

د )متقاضیانی که در هر یک از رشته های مقطع کارشناسی در دوره روزانه تحصیل کرده اند ، بر اساس رای "دیوان عدالت اداری" در صورت پذیرش در رشته های دکتری پزشکی از جمله پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در دوره روزانه امکان ثبت نام خواهند داشت .شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ /

نکات مهمی که برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ باید رعایت کنید:

1 – داوطلبانی که مدرک کاردانی دارند و در شاخه های علوم پزشکی هستند ، برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ باید طرح نیروی انسانی خود را برای ورودی مهر و بهمن تا تاریخ 31 شهریور ماه ۱۴۰۰ و یا 30 بهمن ماه ۱۴۰۰ به پایان برسانند .

2 – آقایان برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ باید قبل از ثبت نام شرایط معافیت خود از سربازی را نیز بدانند .

3 – طبق مقاله شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه اگر شما در دوره ی روزانه مشغول به تحصیل بودید و از ادامه ی تحصیل انصراف بدهید و در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنید و قبول بشوید دیگر نیاز به پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه نیست .

4 – آقایانی که قصد انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارند باید توجه داشته باشند که در صورتی که برای اولین باراست که قصد انصراف دارند ، فقط تا یک سال میتوانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند .

مدارک لازم برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۰

همانگونه که می دانید کنکور ۱۴۰۰ اولین کنکور پس از تغییر نظام تحصیلی می باشد و بزرگترین چالش آن رقابت داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم در یک آزمون واحد با دو سری سوال مجزا می باشد . از طرفی سال هاست که ثبت نام کنکور سراسری تنها به صورت اینترنتی برگزار می شود و یکی از بزرگترین سوالاتی که همواره توسط داوطلبان کنکور سراسری مطرح می شود این است که برای ثبت نام در کنکور به چه مدارکی نیاز است ؟ نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ برای داوطلبان نظام قدیم و جدید به صورت یکسان خواهد بود و شامل مراحل زیر می باشد :

1- آماده سازی مدارک لازم برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۰ که در این مقاله مفصل بررسی می شود.

2- شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ : برای ثبت نام در کنکور ابتدا باید یک کارت اعتباری تهیه نمایید. به این منظور می توانید میزان هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ را مطالعه فرمایید. توجه داشته باشید که ثبت نام دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ نیز از طریق همین سایت سنجش صورت می گیرد و تنها کار اضافی که باید انجام دهید این است که کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه آزاد را نیز تهیه فرمایید .

همچنین اگر می خواهید در دو رشته مانند هنر و ریاضی کنکور دهید و یا قصد شرکت در دانشگاه های پیام نور ، غیرانتفاعی و علمی کاربردی را دارید نیز باید کارت اعتباری مربوطه را تهیه نمایید.

3- ثبت نام نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۰ : به این منظور با در اختیار داشتن مدارک لازم و همچنین کارت های اعتباری مربوطه به قسمت سامانه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ در سایت سنجش مراجعه نمایید و پس از تکمیل ثبت نام کد ارائه شده را که منزله تایید ثبت نام نهایی شماست نزد خود نگاه دارید . همچنین شماره پرونده و کد کارت های اعتباری را تا اعلام نتایج نهایی حفظ کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۰

1.سریال کارت های اعتباری ثبت نام : همانمگونه که در ابتدا اشاره شد داوطلبان برای ثبت نام باید کارت اعتباری مورد نظر را تهیه نمایند . کارت های اعتباری دارای یک سریال 12 رقمی هستند که در مراحل ثبت نام از آنها استفاده می شود و در هنگام اعلام نتایج نیز ممکن است کاربرد داشته باشند . شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

2.مدارک شناسایی داوطلب : این اطلاعات باید به صورت کاملاً دقیق توسط داوطلب وارد شوند ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، سریال شناسنامه ، سری شناسنامه و کد ملی از جمله اطلاعاتی هستند که باید در وارد کردن آنها اطلاعات کافی داشته باشید. برای سریال و سری شناسنامه می توانید از تصویر زیر استفاده کنید :

مشاور گروپ

3.کد سوابق تحصیلی : برای اعمال سوابق تحصیلی داولبان توسط سازمان سنجش ، سازمان سنجش نیاز به دسترسی به اطلاعات کارنامه های شما دارد ، به این منظور شما باید کد سوابق تحصیلی خود را در اختیار این سازمان قرار دهید . اما چگونه ؟ دانش آموزان سال دوازدهم به دلیل اینکه تنها امتحانات نهایی شان سال دوازدهم می باشد بعد از اعلام نتایج امتحانی خود با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir به دریافت کد سوابق تحصیلی خود اقدام می کنند.

4.فایل عکس اسکن شده-عکس تمام رخ 4*3 یا 4*6 که در سال جاری گرفته شده باشد.-عکس اسکن شده باید به فرمت JPG و حداکثر 400*300 پیکسل و حداقل300*200 باشد.-اسکن عکس از روی کارت های شناسایی کارت ملی،شناسنامه و مدارک مشابه قابل قبول نیست.-عکس داوطلبان زن باید با حجاب و صورت آنان به طور کامل مشخص باشد.

5.کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت

شرایط عمومی ثبت نام کنکور سراسری 98 »

6.کد پیگیری مربوط به سهمیه رزمندگان : رزمندگانی که از تاریخ 31/06/59 لغایت 31/06/67 حداقل شش ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند،باید به ارگان ذیر ربط مراجعه و برای دریافت کد پیگیری 12رقمی اقدام کنند.

7.کد نظام وظیفه در صورتی که داوطلب مرد است.آقایان باید وضیعت نظام وظیفه خود را با استفاده از دفترچه راهنمایی ثبت نام در کنکور سراسری 99 مشخص کنند و در فرم ثبت نام ان را درج نمایند.

8. تشکیل پرونده داوطلبان معلول: این دسته از داوطلبان باید در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند، زیرا وضیعت این دسته از داوطلبان از این سازمان استعلام خواهد شد.در صورت نداشتن پرونده در بهزیستی توصیه می شود سریعا به تشکیل آن اقدام نمایند.

9.کد 13رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی که باید با توجه به شرایط دفترچه با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش به نشانی sanjesh.org بخش سامتنه اتباع غیر ایرانی کد پیگیری خود را دریافت کنند./شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ چه تاریخی است؟

کنکور سراسری ۱۴۰۰ در سراسر کشور در تیرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و سوالات برای ورودی های متفاوت اما زمان ثبت نام و زمان برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۰ یکی می باشد و هیچ تغییری نخواهد داشت(شرایط کنکور سراسری ۱۴۰۰) و همه همزمان باهم آزمون سراسری ۱۴۰۰ را تجربه خواهند کرد.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

با افزایش داوطلبین کنکور سراسری ۱۴۰۰ و همچنین تمرکز انتخاب رشته بر روی رشته های پرطرفدار و پردرآمد گروه های آزمایشی مثل رشته های پزشکی کنکور سراسری ۱۴۰۰ و رشته های مهندسی و رشته های برتر علوم انسانی کنکور ۱۴۰۰، تفاوت سوال های نظام قدیم با نظام جدید در برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ می تواند امر مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ را بیشتر با اهمیت سازد، برای مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ خود بر اساس رتبه قبولی در زیر گروه، قطبی یا بومی بودن رشته ها، ظرفیت رشته ها و دانشگاه ها، و فاکتورهای مهم قبولی در کنکور ۱۴۰۰ می توانید با شماره 9099071614  بدون گرفتن پیش شماره و تلفن ثابت تماس حاصل نمایید. /شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۱۴۰۰

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور درباره صحبت‌هایی که در زمینه تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۱۴۰۰ بیان شده نیز به مهر گفت: صحبت‌های متعددی در این زمینه شده، اما ما بر اساس آنچه که قانون می‌گوید، عمل کرده‌ایم.

وی گفت: در حال حاضر با همین میزان سوابق تحصیلی ناقصی که وجود دارد، ۱۷ درصد رشته‌های روزانه و حدود ۴۰ درصد رشته‌های دوره‌های شبانه یا نوبت دوم، بدون آزمون پذیرش دارند؛ این در حالی است که دانشگاه آزاد و پیام‌نور نیز بیش از ۹۵ درصد ظرفیتشان بدون کنکور است.

وی یادآور شد : برداشت غیرمستقیم موضوع افزایش تأثیر سوابق تحصیلی این است که این ۲۵ درصد تأثیر طی چهار، پنج سال به ۱۰۰ درصد می‌رسد، اما این‌گونه نبود. البته در قانون نیز صراحتاً گفته نشده است که به ۱۰۰ درصد تأثیر برسد.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور ادامه داد: بنابراین ما منع قانونی در زمینه افزایش تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور نداریم.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در مصاحبه خود با مهرنیوز تأکید کرد: شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تأثیر سوابق تحصیلی(شرایط کنکور سراسری ۱۴۰۰) را برای سال  96 و 97 و 99 به صورت مثبت حفظ کرد و برای سال ۱۴۰۰، آن را به صورت قطعی مصوب کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سایت سازمان سنجش کشور، میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1400 همانند سال گذشته حداکثر 30 درصد با تاثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس موثر سوابق تحصیلی آزمون سال 1400 همانند سال 1399 می‌باشد.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبان برای ثبت نام در کنکور سراسری 1400، نیاز به کد دیپلم و کد پیش‌ دانشگاهی دارند. منظور از کد دیپلم و پیش‌دانشگاهی همان معدل کتبی دیپلم و معدل پیش ‌دانشگاهی داوطلب می‌باشد. دانش آموزان جهت ثبت نام در آزمون سراسری می بایست کد اخذ شده از این سامانه را در تقاضانامه ثبت نام درج نمایند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سایت سازمان سنجش کشور، میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1400 همانند سال گذشته حداکثر 30 درصد با تاثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس موثر سوابق تحصیلی آزمون سال 1400 همانند سال 1399 می‌باشد.

دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1400

داوطلبان برای دریافت کد سوابق تحصیلی لازم است مراحل زیر را انجام دهند:

 1. ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش به نشانی dipcode.medu.ir
 2. درج کد دانش آموزی و کد منطقه
 3. با درج اطلاعات خواسته شده، سوابق تحصیلی دانش آموزان نمایش داده می شود.

نکته 1 : اگر داوطلب دیپلم خود را بعد از سال 1384 کسب کرده باشد نیازمند کد دیپلم بوده و اگر مدرک پیش‌دانشگاهی فرد بعد از سال 1391 به‌دست‌آمده باشد نیازمند کد پیش‌دانشگاهی.

نکته 2 : برای داوطلبان نظام جدید، امتحانات پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شود و معدل امتحانات دهم و یازدهم آنها تاثیری در کنکور 1400 ندارد

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته مشاور گروپ

مشاوران مجرب مشاور گروپ ؛ در راهنمایی و برنامه ریزی درسی کنکور سراسری ۱۴۰۰، معرفی بهترین منابع نظام جدید کنکور سراسری ۱۴۰۰، بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰ و هدایت تحصیلی از مقطع پایه دبستان تا مقطع تحصیلات تکمیلی دکتری در کنار شما خواهند بود برای دریافت راهنمایی های بیشتر می توانید با شماره 9099071614  بدون نیاز به گرفتن کد با تلفن ثابت تماس حاصل بفرمایند.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰، چهارشنبه 16 بهمن بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می شود. کلیه داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام در صورت واجد شرایط بودن برای ثبت نام اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰، شامل رشته های با آزمون برای ورود به دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه های غیر دولتی و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه ها، رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

پذیرش در هر یک از رشته ها بر اساس نمره کنکور و سوابق تحصیلی همانند کنکور سال گذشته انجام می گیرد.

پس از انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰، لینک دانلود آن در همین صفحه فعال می شود

چه کسانی شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1400 را ندارند ؟

 • مشمولانی كه در مقطع كاردانی فارغ التحصیل شده اند، مجاز به شركت در آزمون سراسری نمی باشند. اين افراد فقط می توانند در مقطع كارشناسی ناپيوسته (كاردانی به كارشناسی ناپيوسته) تحصيل خود را ادامه دهند.
 • مشمولان غايب مجاز به ادامه تحصيل نمی باشند و در صورت شركت در آزمون سراسری و قبولی در آن، معافيت تحصيلی برای آنان صادر نگرديده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.
 • دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پايان خدمت دوره ضرورت يا دريافت معافيت دائم، مجاز به ادامه تحصيل نمی باشند.

اما آنچه مشخص است، هر دو گروه داوطلبان نظام جدید و فارغ‌التحصیل‌های نظام قدیم و حتی دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم نیز، نیازمند موارد ذکر شده برای موفقیت در آزمون سراسری هستند.

سال ۱۴۰۰ اولین سالی است که کنکور برای داوطلبان نظام جدید برگزار خواهد شد. از طرفی فارغ‌التحصیل‌های نظام قدیم نیز این نگرانی را دارند که آیا شانس کنکور مجدد در سال ۱۴۰۰ برای آنها فراهم است؟ آیا سال‌های بعد هم این امکان را دارند؟

آنچه تاکنون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده، برگزاری آزمون سراسری در سال ۱۴۰۰ به دو صورت خواهد بود. یعنی طراحی سؤالات به 2 گروه تقسیم شده و برای داوطلبان نظام جدید و فارغ‌التحصیل‌ های نظام قدیم 2 نوع سؤال با سطح سختی و آسانی یکسان طراحی شده و نتایج آنها صرفه نظر از نظام آموزشی به صورت نمرة تراز درآمده و در نهایت یک رتبه قبولی اعلام خواهد شد.

اما طبق آخرین بیانیه‌های سازمان سنجش، امکان برگزاری کنکور برای فارغ‌التحصیل‌های نظام قدیم فقط در سال 99 میسر بوده و در سال‌های بعد در صورت تمایل به شرکت در آزمون سراسری باید از منابع داوطلبان نظام جدید بهره ببرند و قطعاً این مسئله کار آن‌ ها را بسیار دشوار خواهد کرد. از این رو کنکور 99 را می‌ توان آخرین فرصت برای فارغ‌التحصیل‌های نظام قدیم تلقی کرد.

تاثیر معدل درکنکور سراسری ۱۴۰۰ شامل چه داوطلبانی می شود؟

داوطلبان دارای دیپلم ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را سال ۱۴۰۰ و در نظام آموزشی جدید (3-۳-6) گرفته اند و امتحانات پایه دوازدهم آن ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است.
داوطلبان رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1385 الی 1399 گرفته اند و امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی سراسری و کشوری برگزار شده است.
داوطلبان دارای مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 1392-1391 اخذ کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند.

پذیرش 85 درصد از ظرفیت پذیرش آزمون سراسری ۱۴۰۰ بر اساس سوابق تحصیلی

براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، روزهای ۸ و ۱۲ دی‌ ماه ۱۳۹۷، باید پذیرش حداقل ۸۵ درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور در تمامی زیر نظام های آموزش عالی صرفاً براساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور انجام ‌شود.

لیست رشته های بدون کنکور سراسری ۱۴۰۰ در 281 عنوان رشته محل با 550 هزار ظرفیت، اعلام شده است. ثبت نام برای پذیرش بدون کنکور نیز از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام می شود. داوطلبان در این مرحله نیازی به پرداخت هزینه ندارند و می توانند تا 100 کد رشته را انتخاب نمایند. 

مشاوران ما با توجه به زمان باقی مانده تا کنکور و شرایط هر داوطلب، منابع مناسب را معرفی و برنامه مختص هر داوطلب را تنظیم می نمایند.

توزیع ساعت مطالعه در برنامه ریزی، بر اساس نقاط قوت و ضعف داوطلب و اهمیت و سختی هر درس می باشد. مهمترین ویژگی برنامه ریزی سیستم هوشمند مشاور گروپ ، انطباق کامل با وضعیت داوطلب و انعطاف پذیری بالای آن است.

جهت کسب اطلاعاتی نظیر شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی، سهمیه های کنکور سراسری ۱۴۰۰، نحوه مطالعه دروس عمومی و اختصاصی، نحوه انتخاب رشته پس از اعلام نتایج اولیه، از طریق شماره تماس زیر در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ما ثبت نام نمایید و از یک جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی رایگان بهره مند شوید.

برای اینکه بتوانید در فرصتی که برای مطالعه دارید به بهترین نتیجه برسید نیاز به یک برنامه ساختاریافته و منظم دارید. فراموش نکنید که تک تک روز های باقیمانده تا کنکور، می توانند تغییر بزرگی در نتیجه شما داشته باشند.

مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور سراسری ۱۴۰۰ در بهمن و اسفند، یکی از مطالب تهیه شده توسط مشاوران کنکور سراسری ۱۴۰۰ موسسه مشاور گروپ  می باشد. توصیه می کنیم برای اطلاع از استراتژی مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور سراسری ۱۴۰۰ در دو ماه باقی مانده تا عید و نحوه مقابله با فشار روحی و افت انرژی، این مطلب را از دست ندهید.

سوالات متداول شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

نحوه پذیرش بدون کنکور سراسری ۱۴۰۰ به چه صورتی است؟

نحوه پذیرش بدون کنکور سراسری ۱۴۰۰ بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دیپلم و تمامی ضوابط و سهمیه های قانونی می باشد و با داوطلب تماس گرفته می شود و در نهایت داوطلب بین پذیرش با آزمون و بدون آزمون حق انتخاب دارد و در این زمان هزینه ثبت نام را در دانشگاه مورد نظر پرداخت می کند.

داوطلبان نظام جدید به چه داوطلبانی اطلاق می شود؟

ه آن دسته از دانش‌آموزانی اطلاق می‌شود که از سال تحصیلی 92-91 از پایه پنجم ابتدايي به جاي ورود به مقطع راهنمايي، به دوره ششم ابتدايي وارد شده و در سال تحصیلی جدید (97-99) در پایه دوازدهم مشغول تحصیل خواهند شد. داوطلبان نظام جدید در مقطع دوازدهم موفق به اخذ مدرک دیپلم شده و در آزمون سراسری 99 از پایه‌ های دهم، یازدهم و دوازدهم برای آن‌ها سؤال طرح خواهد شد.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ چه زمانی آغاز می شود؟

ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ تمامی رشته ها در تاریخ 12 بهمن ماه 99 آغاز خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. فاطمه

  سلام من در حال حاضر توی دبیرستان بهیاری تحصیل میکنم میخواستم بدونم واسه کنکور تجربی باید چیکار کنم دیپلم تجربی میخواد ؟ بدون دیپلم تجربی میشه کنکور تجربی داد؟

  پاسخ
 2. توکلی

  سلام من دیپلم موقت رشته علوم انسانی ۱۹ سال پیش هستم وبه دلیل حذف پیش دانشگاهی چند درس سال دوازدهم رو باید پاس کنم تا دیپلم بگیرم دو تا درس مونده که خرداد ۱۴۰۰ قرار است امتحان بدم .میخواستم بدونم بعد گرفتن دیپلم میتونم بدون کنکور دانشگاه ثبت نام کنم کدام دانشگاهها وچه رشته هایی و اگر بخوام کنکور شرکت کنم میتونم برای کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کنم ممنون میشم راهنمایم کنید.

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی