سوالات احتمالی کنکور سراسری ۱۴۰۱ ؛ آیا کنکور 1401 سخت تر از کنکور سال قبل خواهد بود ؟

سوالات احتمالی کنکور سراسری 1400 ؛ آیا کنکور سخت از کنکور سال قبل خواهد بود ؟

جهت مشاوره در زمینه سوالات احتمالی کنکور سراسری ۱۴۰۱ ؛ آیا کنکور 1401 سخت تر از کنکور سال قبل خواهد بود ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سوالات احتمالی کنکور سراسری ۱۴۰۱ ؛ آیا کنکور ۱۴۰۱ سخت از کنکور سال قبل خواهد بود ؟ هر سال میبینیم که برخی مشاوران کنکور براساس حالا سوابق قبلیشون یک سری پیش بینی میکنن از وضعیتی که در واقع قراره سوالات کنکور داشته باشه ...

سوالات احتمالی کنکور سراسری


پیش بینی سطح سختی سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۱


سلام  دوستان علیزاده هستم کارشناس انتخاب رشته مرکز مشاورگروپ ... توی این مطلب میخوایم به یکی از دغدغه های مهم دانش اموزان تو سال کنکور بپردازیم و اونم پیش بینی سطح سختی سوالات کنکور است .

سوالات احتمالی کنکور سراسری ۱۴۰۱ ؛ آیا کنکور ۱۴۰۱ سخت از کنکور سال قبل خواهد بود ؟  هر سال میبینیم که برخی مشاوران کنکور براساس حالا سوابق قبلیشون یک سری پیش بینی میکنن از وضعیتی که در واقع قراره سوالات کنکور داشته باشه ... توی این سال یه عده میگن قراره کنکور اسون تر بشه یه عده میگن قراره سختر بشه !!! و هر کدوم هم یه سری دلایلی واسه خودشون میارن !!!


کلیک 2 3کلیک 2 3کلیک 2 3جهت ثبت و به اشتراک گذاری نظرات با دیگر داوطلبان

این مطلب می توانید به پایین همین صفحه مراجعه فرمایید ...

54545اتفاقی که در سالیان اخیر در عرصه ی کنکور سراسری رخ داده، ایجاد موسسه هایی است که با ارائه ی سوالات آسان کنکور های سال های قبل و حل آنها با تکنیک های کلیشه ای و فاقد ارزش ادعا می کنند که شما در کنکور امسال نیز به همین سبک سوالات مواجه خواهید شد و با غیراستاندارد خواندن سوالات و آزمون های حاوی سوالات چالشی، دانش آموزان را گمراه می کنند.

ولی زهی خیال باطل، با کمی بررسی عالمانه روی سوالات کنکور تجربی در سال های اخیر مشخص می شود که طراحان و مسئولان برگزاری کنکور به عنصر غافلگیری داوطلبان در سر جلسه کنکور بسیار اعتقاد دارند. مثلا:

از کنکوری های سال 94 درمورد سطح زیست و شیمی شان بپرسید.
از کنکوری های سال 96 درمورد سطح زبان و فیزیک شان بپرسید.
از کنکوری های سال 97 در مورد سطح دینی و شیمی شان بپرسید.

سوالات احتمالی کنکور سراسری ۱۴۰۱ ؛ آیا کنکور ۱۴۰۱ سخت از کنکور سال قبل خواهد بود ؟  در هریک از این سال ها در دروس ذکر شده، تحول زیادی ایجاد شد و داوطلبانی که با توجه به سطح سوالات این دروس در سال های قبل خود را برای کنکورشان آماده کرده بودند را با چالشی جدی مواجه کرد...

دلیل هم مشخص است. با تجمع گسترده داوطلبان در رشته ی تجربی و افزایش سال به سال سطح علمی داوطلبان، غربال کردن داوطلبان با سوالات روتین سالیان دور، ممکن نیست و از طرفی افزایش سطح علمی همه ی دروس نیز با توجه به ثابت بودن زمان کلی آزمون ممکن نیست. در نتیجه سازمان سنجش به صورت رندم هر سال در برخی دروس دانش آموزان را با سوالاتی جدید و ایده دار به چالش می کشد.


میتونیم بگیم متاسفانه یا خوشبختانه هیچ کدوم از این پیش بینی ها اصولا درست از آب درنمیان یا دقیق نیستن !

برای مثال میگم کنکور سال ۹۴ چون جلو افتاده بود و قرار بود  ۲۲ خرداد برگزار بشه پیش بینی تقریبا همه این بود که امسال کنکور اسون تری داریم ! چون بچه ها زمان کمتری واسه مطالعه دارن !

اما وقتی که کنکور برگزار شد اکثرا بچه ها دیدن که بسیار کنکور سختی هست و سخترین ازمونی بود که به زندگیشون دیدن بچه ها و تقریبا همه غافلگیرشدن با توجه به پیش بینی حالا شانسی و حدسی که خودشون داشتن به همین صورت سال های بعد هم دیدیم که در واقع کنکور خیلی از اون منطقی که مشاوران در واقع پیش بینیش میکنن ؛ پیروی نمیکنه و سطح سوالات میتونن خیلی متغاییر و متفاوت باشه !

قرض از این صبحت این که امسال که کنکور خیلی رفته عقب و در این حال یه درصدی از مبحاث حذف شدن از مبحاث کنکور نظام جدید ، اکثر افراد حدسشون اینه که احتمالا ما با یه کنکور خیلی سخت و در واقع پیچیده رو به رو باشیم تا مثلا این زمان طولانی این حجم کمتررو جبران بکنیم اما باید گفت به این حرفها به چند دلیل نباید اصلا اعتنا کرد

اولین دلیل اینه که حالا سطح کنکور با پیش بینی ما به هر شکلی باشه تو وضع مطالعه دانش اموز ما نباید هیچ تغییری ایجاد بشه .  ما باید تمام توانیمونو رو مطالعه بزاریم و این که فکر کنیم که کنکور سختر یا اسونتره ! قرار نیست تغییری تو وضع مطالعه ما ایجاد بکنه ...

وظیفه اصلی اینکه کل تایممون و کل توانمون رو واسه مطالعه بزاریم و دونستن و تحلیل این قضیه هیچ تاثیری رو وضع مطالعه ما نمیزاره ...

دومین چیز اینکه کنکور یک ازمون رقابتیه یک ازمون نمره ای و حد نصابی نیست که اسون یا سخت بودنش روی نتیجه وخروجی دانش اموز بخاد تاثیر بزاره .

اگه کنکور سخت باشه طبیعتا برای همه باید سخت باشه و اگه کنکور اسون باشه طبیعتا برای همه قراره اسون باشه...

و این که قبل کنکور خیلی ها در واقع استرس میگیرن در موردش وای نکنه سخت باشه کنکور باید بهشون گفت که حالا فکر کنین که کنکور سخته !

اگه سخت باشه برا همه سخته و درصد همه به صورت میانگین میاد پایین که بازم برای مثال میشه گفت کنکور سال ۹۴ میانگین درصدهای مثلا   ۱۰۰نفراول کشور بسیار پایین تر از میانگین درصد همین افراد در سال های گذشته یا سال های بعدش بوده

اما این درصد پایین باعث نشده که رتبه کسی در واقع تغییر کنه ! دانش اموزی که وضع درسیش خیلی خوب بوده توی کنکور سخت هم تونسته در واقع در مقایسه با بقیه عملکرد خیلی خوبه و قابل قبولی داشته باشه و رتبه قابل قبولی هم کسب کنه ...

بعضی از بچه ها سوالشون اینه که ما حالا نمیدونیم که مباحث در سطح پایین تر بخونیم یا مباحث در سطح خیلی بالا مطالعه بکنیم ؟!


احتمالات سطح دروس کنکور سراسری ۱۴۰۱

توصیه کلی ما اینه که شما کنکور رو یک ازمون سطح متوسط در نظر بگیرین همیشه ...

پس باید هم واسه سوالات اسون امادگی داشته باشین هم سوالات سطح متوسط تا دشوار ... سوالاتی که مثلا میگم که فقط از یه فرمول توش ازش استفاده میشه فقط معنی یه کلمه رو میخاد که خب این سوالات تسلط روشون خیلی کار ساده ایه یه چیز اساسی و بیسیکه !!!

و برای سوالات در سطح بالاتر براساس سطح خود دانش اموز وضعیت تحصیلیش ، ترازها و ازمونهاش و اهداف قبولیش میتونه توان و تلاش بیشتری رو بزاره روی مطالعه مباحث سختر و حالا اگه وقت داره و اگر تو مباحث سطح پایین تر تسلط کافی بدست اورده دانش اموز ما چرا که نه ؟! میتونه بره به سوالات سطح بالاتر از سطح کنکورها رو بررسی کنه و جواب بده و روش تسلط پیدا کنه ...

و یک مبحث مهمی دیگه که وجود داره این که دانش اموزان باید همیشه خلاقیت طراحان کنکور رو هم در نظر بگیرین چون که شما هر چقدر که رو همه منابع تسلط داشته باشین همه ی مباحثو خونده باشین  ،

طراحان کنکور هر سال یک درصدی از سوالات رو به طور کامل جدید طراحی میکنن الان هم با توجه به تغییر کتاب های درسی و نظام اموزشی دستشون واسه این کار بازتره .

چون هنوز همه تیپها تمام سبکهای سوالات مطرح نشده !!! بنابراین توی مطالعاتون سعی کنید مباحث رو به صورت پایه ای و اساسی بخونید

یعنی مثلا براساس صرفا یک تیپ تست یه فرمول خاص رو حذف کنید یا فقط یه مدل سوال یه فرمول حفظ نکنید چون طراحها خیلی وقتها سوالات مربوط به خلاقیتی که میدن یعنی سوالات جدیدی که میدن باید با اطلاعات پایه ای شما مثلا همون فرمول اساسی همون مبحث حل بشه.

و توصیه اصلی ما اینه که شما همیشه باید نگاهتون به اصل مباحث باشه  .  همین سوالات میتونن عامل ایجاد تفاوتها ببین دانش اموزها باشن.

راه کار:
✅ در طول سال از زور آزمایی با سوالات چالشیِ مثبت نهراسید.

✅ در دروس اختصاصی حداقل دو منبع تهیه کنید: یک کتاب جامع آموزشی و یک کتاب ترجیحاً آزمون که سطح بالاتری از سوالات را شامل شود. حتماً هنگام استفاده از کتاب دوم، خودتان را در مضیقه ی وقت قرار دهید تا سرعت عملتان نیز بهبود یابد.

✅ در ابتدای کار از ناتوانی در حل سوالات چالشی ناامید نشوید. رمز موفقیت تلاش و پشتکار است.

✅ از طرفی به سوالات غیر استاندارد که صرفاً بیش از حد وقتگیر هستند اعتنایی نکنید. (برای تعیین مرز سوال چالشیِ مثبت و منفی، دبیر و مشاور با دانش می تواند به شما کمک کند)

✅ دست از حفظ کردن فرمول ها و تیپ سوالات کلیشه ای و کم کاربرد بردارید.

✅ کیفیت تست زنی را فدای کمیت نکنید (اگرچه هر دوی آن ها برای موفقیت در کنکور واجب هستند)

✅ یادتان باشد که قرار نیست طراح کنکور به خاطر اینکه شما در مبحثی خاص ایراد دارید، از آن مبحث سوال ندهد. شما باید برای هر تیپ سوالی آماده باشید.

✅ دقت کنید که هدف شما از تست زنی در طول سال این نباشد که "ان شاء الله این سوال عیناً در کنکور بیاید" بلکه شما با زورآزمایی با سوالات جدید و ایده دار خلاقیت ذهن تان در ارائه سریع تر راه حل این دسته از سوالات در سر جلسه کنکور را افزایش خواهید داد. سوالاتی که قطعاً شما نیز امسال در کنکور با آن ها مواجه می شوید.


در پایان بازم تاکید میکنم که هیچ نگرانی از بابت سطح سوالات که چه شکلی باشن ؛ نداشته باشین.

پیروز باشید...


2.7/5 - (12 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سوالات احتمالی کنکور سراسری ۱۴۰۱ ؛ آیا کنکور 1401 سخت تر از کنکور سال قبل خواهد بود ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مهرداد

  سلام دوستان با توجه به مشکلاتی که در کنکور98 به وجوداومد به نظرتون کنکور سال 99 چگونه میشه
  خود سازمان سنجش گفته که سطح کنکورو بالا میبره تا این اتفاقات پیش نیاد
  به نظرتون چه درسایی سطحشون بالا میره
  لطفا نظرتون رو بگید

  پاسخ
 2. سید مجتبی

  پیش بینی من در مورد کنکور سراسری 98 ـ رشته تجربی ـ نظام قدیم ؛

  دروس عمومی ؛
  ــ زبان و ادبیات فارسی ؛
  تست های ادبیات متوسط ، روتین و همراه با تست های بعضا اذیت کننده در مباحث آرایه و قرابت احتمال طرح خواهد شد
  لغت و املا : ساده و متوسط / تاریخ ادبیات : ساده / آرایه های ادبی : متوسط و بعضا اذیت کننده / زبان فارسی : متوسط
  / قرابت معنایی : متوسط و بعضا اذیت کننده

  ــ زبان عربی ؛ تست های عربی متوسط ، روتین خواهد بود همراه با تست های اذیت کننده در مبحث درک مطلب
  ترجمه و تعریب و مفهوم : متوسط و روتین
  / درک مطلب و تشکیل و تحلیل صرفی : متوسط رو به دشوار
  / قواعد : متوسط و روتین و بعضا ساده و راحت
  ــ فرهنگ و معارف اسلامی ؛ تست های دین و زندگی با سطح متوسط ، مفهومی و تقریبا رو به سخت خواهد بود
  بودجه بندی سوالات تقریبا میشه گفت مثل سال های قبل خواهد بود با چینش مخلوط و متفاوت سوالات مثل درس زیست و ایضا سوالات تا حدودی مشترک با نظام جدید
  ــ زبان خارجی ؛ تست های زبان به نظرم مثل سال های قبل روتین خواهد بود البته با اندکی سختی
  گرامر و واژگان : متوسط و بعضا اذیت کننده / کلوز تست : متوسط
  / درک مطلب : متوسط به بالا

  دروس اختصاصی ؛
  ــ ریاضیات ؛ بودجه بندی ریاضی نظام قدیم تقریبا مثل سال قبل خواهد بود
  درجه سختی سوالات متوسط رو به سخت خواهد بود، سوالات غیر مشترک ساده و سوالات مشترک احتمالا درجه سختی بیشتری خواهند داشت
  ــ زیست شناسی ؛ زیست در سطح کنکور 97 طراحی خواهد شد، تقریبا با همان کیفیت و کمیت و درجه سختی و البته با چاشنی تست های مشترک با نظام جدید، در مبحث ژنتیک به نظرم باید منتظر سوالات آبکی و ساده باشیم خصوصا اگر محاسباتی بدن!
  ــ فیزیک ؛ فیزیک به نظرم چندان بودجه بندیش تغییری نمیکنه ولی به خاطر طرح سوالات مشترک با نظام جدید به شدت مفهومی محور خواهد شد، منظورم اینه که از اون شدت جنبه محاسباتی و ریاضیاتی کلمه تا حدود نسبتا زیادی کاسته خواهد شد و سوالات بیشتر از بابت مفهوم پیچیده و سخت خواهد بود تا محاسبات ریاضی، البته این به این معنی نیست که سوالات محاسباتی مطرح نشود یا کم شود
  ــ شیمی ؛ شیمی هم به همین صورت، بودجه بندی و ساختار سوالات تقریبا روتین و مثل سال های قبل خواهد بود ولی طراح بخاطر طرح تست های مشترک با نظام جدید به نظرم بیشتر رو حفظیات و مفاهیم مانور خواهد داد تا مسائل با محاسبات پیچیده و سخت

  نکته فوق اخلاقی 1 : نکته مهمی که نظام قدیمی ها باید بهش توجه ویژه ای داشته باشند اینه که به دلیل طرح سوالات مشترک، و ایضا به دلیل اینکه مولفان کتاب های نظام جدید در دروس زیست، فیزیک و شیمی از درجه محاسباتی ـ ریاضیاتی مباحث به شدت کاستن و بیشتر به مفاهیم و حفظیات رو آوردن و از بار محاسباتی دروس کاستند، باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند

  نکته فوق اخلاقی 2 : کنکور 98 در کل (از بابت سوالات، انتخاب رشته و ظرفیت ها و …) به نظرم یه کنکور متفاوتی خواهد بود به طوری که نظیرش رو نداشتیم تا الان، نه از این بابت که بخوان سوالات رو به شدت نجومی بدن بیشت بخاطر اینه که خود سازمان سنجش هم نمیدونه میخواد چکار کنه! و با خودش چند چنده! ، همین الان بدونین و سر جلسه و بعدش غافل گیر نشید

  نکته فوق اخلاقی 3 : موفق باشید!

  اصولاپیش گویی کردن با
  پیش بینی کردن دو مقوله جداست
  ـــ در پیش گویی، شما واسطه روش های شدیدا علمی گوی شیشه ای، رمل و اسطرلاب و احضار اجنه و فال قهوه و … اقدام به از پیش گفتن یا همون پیش گویی میکنید که بنابراین گفته شما حکم قطعیت داره
  ـــ اما در پیش بینی، شما به واسطه بررسی فکت های موجودی (اطلاعات، اسناد، تجربیات و …) که در اختیار داری پیش بینی یا احتمال بروز یک پدیده رو مورد بررسی و تجریه تحلیل قرار میدی و یک فرضیه رو ارائه میکنی که حکم نسبیت و ضمنیت داره، یعنی ممکنه اینطوری بشه ممکنه هم اینطوری نشه

  و من الله شدیدا توفیق!

  پاسخ
  1. مهرداد

   تجربه ثابت کرده سنجش کلا یچیزه دیگس و اصلا نمیشه پیشبینیش کرد
   همین امسال همه میگفتن بخاطر تعطیلی مدارس و کرونا خرداد ماه رو آسون میدن همه زودتر برن بیماری کمتر شه ولی اونطور که میگن سخت ترین بود! الان اصلا معلوم نیس ولی چیزی که مشخصه اینه کلیتش یا خیلی سخت خواهد بود یا خیلی آسون با آزمون متوسط روبرو نخواهیم بود

   پاسخ
 3. مریم

  نظر خودم اینه که سطح ریاضی وادبیات متوسط میشه
  عربی ودینی میره بالاتر سطحشون
  زبان همین طور باقی می مونه با تکیه زیاد برلغات خارج کتاب درریدینگ ها
  زیست سخت تر میشه
  شیمی هم سوالات حفظیش مفهومی تر میشه.

  پاسخ
 4. ضیا

  هرچی سخت تر باشه خیلی به نفعمونه مخصوصا بچه های نظام قدیم

  پاسخ
 5. آرمان

  گمانه زنی ها که بسیار است و باید بریم جلوتر ببینیم چه میشه . نمیشه چیز قطعی ای گفت و فعلا هرچیزی که بگیم بیهوده ست، اما چیزی که واضحه اینه که وجود سوال متمایز کننده کنکور رو سخت میکنه، و همه ی اختصاصی ها توی خودشون این پتانسیل رو دارن . از هندسه و کاربرد مشتق گرفته تا سوال حرکت، ژنتیک و یا مسائل ایده دارِ شیمی و ترسیم ایزومر .
  چندتا تست قرابت تجربی امسال آزاردهنده و میتونم بگم ناجوانمردانه بود . امیدوارم اگه میخواد ادبیات سخت بشه بره سمت آرایه و زبان فارسی، حداقل اینطوری عادلانه تره تا اینکه با سوالات قرابتی مواجه بشیم که سلیقه ای هستن . عربی بخش زیادی از قواعد حذف شده و فکر میکنم نهایت سخت شدنش در این باشه که نقش سرعت گیر رو اجرا کنه، با ترجمه های زیاد و ریز .
  ان شاءالله که سطح سوالات میره بالاتر .
  به هر حال ریش و قیچی دست سنجشه، و حالا شاید درست نباشه اینو بگما ولی خب، هرکی ناراحته میتونه از ایران بره :)))

  پاسخ
 6. مهدی

  دینی قطعا سخته زیست هم احتمالش هست چون همین زیست خیلی به استاندارد کنکور پارسال ضربه زد

  پاسخ
 7. سعید

  بنظر من شیمی و ریاضی وفیزیک در حدی که بودن میمونن
  زیست سختتر میشه احتمال خییلییی زیاد

  دینی مدلش تغییر کرده بود و همین روند رو ادامه میده احتمالا
  ادبیات هم واقعا سخت بود ! خداکنه راحتترش کنن ! و امیدوارم دوباره تو تاریخ ادبیات نیان اشتباه سوال بدن از اثار نویسنده ای ک اصلا تو کتاب چاپ ما نبود!!!!!
  راجبه زبان و عربی تظری ندارم

  پاسخ
 8. فاطمه

  ​تعداد صد ادبیات و عربی وزبان به شدت کم شده میشه چیزی از تعداد صدزن ها فهمید!

  پاسخ
 9. مجید

  من‌ نمیتونم پیش بینی کنم فقط امیدوارم بودجه بندی مثل پارسال باشه،یعنی تعداد سوالای مشترک دو نظام مثل پارسال باشه که ما یه ذهنیتی داشته باشیم نه اینکه بریم سر جلسه ببینیم دوباره بودجه بندی به کل عوض شده

  پاسخ
 10. عماد

  خب برسیم سراغ پیش بینی (و نه پیش گویی!) کنکور شدیدا سراسری 99 تجربی ـ داخل کشور ـ ویژه نظام جدید :

  دروس عمومی :
  ــ زبان و ادبیات فارسی : سطح سوالات متوسط رو به بالا (درصد سختی 65 از 100) / تیپ سوالات روتین و تکراری و بعضا ابتکاری و جدید
  ــ زبان عربی : سطح سوالات متوسط (درصد سختی 55 از 100) / تیپ سوالات روتین و تکراری و احتمالا درک مطلب زمانبر
  ــ فرهنگ و معارف اسلامی : سطح سوالات نسبتا سخت (درصد سختی 75 از 100) / تیپ سوالات بعضا روتین و چالشی
  ــ زبان انگلیسی : سطح سوالات متوسط رو به بالا ( درصد سختی 60 از 100) / تیپ سوالات روتین و تکرای

  دروس اختصاصی :
  ــ زمین شناسی : سطح سوالات گلابی! (درصد سختی 45 از 100) / تیپ سوالات روتین و تکراری و بدون ایده
  ــ ریاضیات : سطح سوالات قدری سبک تر از کنکور 98 (درصد سختی 70 از 100) / تیپ سوالات روتین و تکراری بعضا همراه با سوالات گلابی و ساده
  ــ زیست شناسی : سطح سوالات قدری سنگین تر از کنکور 98 (درصد سختی 90 از 100) / تیپ سوالات بعضا روتین و تکرای همراه با سوالات ابتکاری و جدید
  ــ فیزیک : سطح سوالات قدری سبک تر از کنکور 98 (درصد سختی 70 از 100) / تیپ سوالات بعضا روتین و تکرای و بعضا جدید همراه با ایده های نو و تعداد سوالات حفظی ـ مفهومی بیشتر در حد 5 6 تست
  ــ شیمی : سطح سوالات قدری سنگین تر از کنکور 98 (درصد سختی 85 از 100) / تیپ سوالات بعضا روتین و تکرای و بعضا تست های مفهومی سنگین و ایده دار خصوصا در بخش مسائل

  نکته بهجت اثر 1 : به این نکته خیلی ظریف توجه داشته باشید که سال 99 آخرین سالی است که کنکور نظام قدیم برگزار میشه، داوطلبان نظام قدیم از سطح علمی نسبتا پایین تری به نسبت داوطبای تازه نفس نظام جدید برخوردار هستند، سازمان سنجش هم باید عدالت رو در زمینه طراحی سوالات و ایضا سطح ضریب سختی سوالات با توجه به مشکلات پیش اومده در کنکور 98 شدید شدیدا رعایت کنه تا شاهد هجمه و اتفاقات کنکور 98 نباشه، به نظر میرسه احتمالا امسال طراحان سازمان سنجش کنکور خیلی سختی با سوالات عجیب و غریبی طراحی نکنند و در نهایت شاهد یه کنکوری بین کنکور 97 و 98 باشیم تا پَر جماعت نظام قدیمی برای همیشه باز بشه دیگه

  نکته بهجت اثر 2 : به نظر من به احتمال بسیار زیاد 100 درصد سوالات دو درس ریاضی و فیزیک و همچنین حداقل 50 درصد سوالات دو درس زیست و شیمی کنکور تجربی امسال برای نظام قدیم و نظام جدید یکسان خواهد بود و سوالات صرفا از کتب نظام جدید نخواهد بود! (به دلیل آنچه در کنکور 98 اتفاق افتاد!)

  نکته بهجت اثر 3 : شدید درس بخوانید تا موفق شوید!

  نکنه بهجت اثر 4 : ضمنا هر کسی هم فکر میکنه پیش بینی من اشتباهه یا بهش اعتقاد نداره زودتر جمع کنه از ایران بره، ضمنا زمینی هم بره، هوایی قبول نیست

  پاسخ
  1. سید مجتبی

   افرین آقا عماد بد نبود پیش بینی ات

   پاسخ
 11. دوازدهم انسانی

  معلومه که سخته چون نهایی رو سخت گرفتن تو شرایط کرونا از این عقده ها هم بعید نیس کنکورو سخت بگیرن

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی