سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جهت مشاوره در زمینه سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش به دو صورت است: ایثارگران و معلولین. وزارت آموزش و پرورش هر سال به منظور جذب نیروی انسانی در سازمان، آزمون مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش را برقرار کرده است. در این مقاله می‌خواهیم به سهمیه و امتیازات آن و تاثیر بر آزمون استخدامی آموزش و پرورش بپردازیم. پس با مشاور گروپ همراه باشید.

سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش

هر سال آموزش و پرورش برای جذب نیروی انسانی، آزمون استخدامی آموزش و پرورش را برگزار می‌کند. به این ترتیب افرادی که نتوانستند در آزمون دانشگاه فرهنگیان و دبیری رجایی شرکت کنند اما علاقمند به شغل شریف معلمی هستند، می‌توانند در این آزمون سراسری شرکت نمایند.
سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش، به بعضی از افراد نظیر خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران تعلق می‌گیرد. اما سهمیه‌ ای که آموزش و پرورش در نظر گرفته به همین جا ختم نمی‌شود. در فرم ثبت نام سه مورد سهمیه ذکر شده است:

  1. سهمیه آزاد استخدامی آموزش و پرورش
  2. سهمیه معلولین استخدامی آموزش و پرورش
  3. سهمیه ایثارگران استخدامی آموزش و پرورش

اگر سوالی درباره جزییات مطلب سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش دارید، می‌توانید با مشاوره از پشتیبانان مجرب مشاور گروپ به شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

9099071613

سهمیه آزاد آزمون استخدامی آموزش و پرورش

به صورت کلی افراد متقاضی که در دسته ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، معلولین و…نیستند برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، می‌بایست در هنگام ثبت نام بخش سهمیه آزاد آزمون استخدامی آموزش و پرورش را علامت بزنند. البته لازم به ذکر است که تمامی این موارد در شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفته شده است.
همانطور که پیش‌تر گفتیم، سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش به سه دسته تقسیم می‌شود. افرادی که در قسمت سهمیه آزاد قرار می‌گیرند از هیچ امتیازی برخوردار نمی‌شوند. قبولی آن‌ها در آزمون و مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش، به عملکرد داوطلب بستگی دارد. بنابراین استخدام آن‌ها با توجه به پشتکار و کوشش در مرحله اول و دوم آزمون آموزش و پرورش است.

سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش-مشاور گروپ

سهمیه رزمندگان و ایثارگران آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آموزش و پرورش سهمیه ای برای خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، آزادگان و رزمندگان در نظر گرفته است. اما با این حال قانونی برای استفاده از آن تعیین کرده که مطابق با آن قانون، می‌بایست نمره داوطلب بالاتر از ۸۰ باشد. در غیر این صورت از سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش نمی‌تواند بهرمند شود. در این بین سازمان آموزش و پرورش سهمیه ایثارگران را به دو دسته تقسیم کرده است. طبق اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش، سهمیه ایثارگران 25 درصد و 5 درصد است.

ایثارگران با سهمیه 25 درصد ایثارگران با سهمیه 5 درصد
آزادگان رزمندگانی که بالای ۶ ماه در جبهه به صورت داوطلبانه حضور داشتند
جانبازان خانواده آزادگان کمتر از ۱ سال اسارت
خانواده شهدا خانواده جانبازان زیر 25 درصد
همسر و فرزند جانبازی که بالای بیست و پنج درصد است خانواده رزمندگان با سابقه ۶ ماه حضور در جبهه
همسر و فرزند آزادگانی که بالای ۱ سال اسیر بودند همسر و فرزند آزاداگان کمتر از 1 سال اسارت

سهمیه معلولین آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سهمیه معلولین آزمون استخدامی آموزش و پرورش تنها 3 درصد است. افراد معلول با ارائه مدارک بهزیستی و گواهی پزشکی، می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش با معلولین دیگر رقابت کنند. سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش با هم متفاوت است. به این ترتیب، سهمیه معلولین مزیت جداگانه‌ای در آزمون استخدامی آموزش و پرورش دارد.
مهم‌ترین شرط برای شرکت در آزمون آموزش و پرورش این است که معلولیت متقاضی طوری نباشد که روی مدیریت کلاس، پرورش مهارت و توانایی دانش آموزان تاثیر بگذارد.

نکات طلایی سهمیه ایثارگران در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  • داوطلبانی که جزو خانواده ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و شهدا هستند برای استفاده از سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش، می‌بایست حداقل ۸۰ درصد از نمره قبولی را به دست آورند.
  • جانبازان، ایثارگران که بالای 25 درصد هستند و نیز خانواده شهدا، آزادگانی که بالای ۱ سال در خاک دشمن اسیر بودند، از قوانین مربوط به شرایط سنی در آزمون آموزش و پرورش معاف هستند.
  • واگذاری سهمیه ایثارگران به افراد دیگر به جز خواهر، برادر، پدر و مادر، فرزند و همسر شهید یا جانباز؛ امکان پذیر نمی‌باشد.
  • داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش را دارند، لازم است در سامانه سجایا ثبت نام نمایند.
  • داوطلبانی که بالای 25 درصد از سهمیه ایثارگران آزمون استخدامی آموزش و پرورش برخوردار هستند به ترتیب در پذیرش استخدام آموزش و پرورش قرار می‌گیرند:جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بالای 25 درصد و فرزندان آزادگانی که به مدت ۱ سال اسیر بوده‌اند.
  • داوطلبانی که بالای 25 درصد از سهمیه برخوردار هستند، دفترچه ثبت نام آنان از دیگر افراد در آزمون استخدامی آموزش و پرورش جدا است.

امتیازات موثر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

حافظان قرآن:
آموزش و پرورش به غیر از ایثارگران و معلولین، امتیازاتی برای حافظان قرآن در نظر گرفته است. البته حافظان قرآن نیز ۳ درجه دارند که طبق آن به این دسته از افراد داوطلب، سهمیه تعلق می‌گیرد. سهمیه حافظان قرآن در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 10 درصد تعیین شده است. به همین خاطر داوطلبانی که دارای این امتیاز ویژه هستند در هنگام ثبت نام لازم است مدارک خود را در سایت سازمان سنجش بارگذاری کنند.

متاهلین:
متاهلین نیز شامل امتیازی که آموزش و پرورش در نظر گرفته می‌شوند. متاهلین به ازای هر فرزند 2 درصد سهمیه دریافت می‌کنند که در مجموع تا 10 درصد می‌توانند سهمیه از آزمون کتبی آموزش و پرورش کسب کنند. برای مطالعه بیشتر در مورد سهمیه متاهلین در آزمون استخدامی آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک نمایید.

بومی شهرستانی:
طبق مصوبه جدید از آموزش و پرورش متقاضیانی که از شهرستان‌های بومی یعنی به غیر از تهران و مراکز استان‌ها در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند، نسبت به دیگر شرکت‌کنندگان در اولویت قرار می‌گیرند و سهمیه دریافت می‌کنند.

پس با توجه به این رقابت تنگاتنگ و سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش، داوطلبان باید با تلاش و اراده‌ای قوی در آزمون شرکت کنند. در این بین بهتر است منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش را بشناسند و با مطالعه و یادگیری، تاثیر امتیازات و سهمیه‌ها را دو چندان کنند.


ما در این مقاله به موضوع سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش پرداخته‌ایم تا به سوالات شما پاسخی درست و جامع داده باشیم. چنانچه پاسخ سوالات خود را از این مطلب دریافت نکرده‌اید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ با شماره تماس 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش:

✅سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش چیست؟

دو نوع سهمیه اصلی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش وجود دارد. ایثارگران، جانبازان، رزمندگان، خانواده شهدا، آزادگان و معلولین.

✅متاهلین از چند درصد سهمیه برخوردار می‌شوند؟

متاهلین به ازای هر یک فرزند 2 درصد سهمیه به آنان تعلق می‌گیرد.

✅منظور سهمیه ایثارگران در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چیست؟

ایثارگران دو سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی دارند که در متن مقاله به صورت مفصل توضیح داده شده است.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه سهمیه های آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی