سختی سوالات زیست کنکور 1400 | آیا کنکور سخت است؟

سختی سوالات زیست کنکور 1400 | آیا کنکور سخت است؟

جهت مشاوره در زمینه سختی سوالات زیست کنکور 1400 | آیا کنکور سخت است؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سختی سوالات زیست کنکور 1400 | آیا کنکور 99 سخت بود ؟ اتفاقی که در سالیان اخیر در عرصه ی کنکور سراسری رخ داده، ایجاد موسسه هایی است که با ارائه ی سوالات آسان کنکور های سال های قبل و حل آنها با تکنیک های کلیشه ای و فاقد ارزش ادعا می کنند که ...

سختی سوالات زیست کنکور 98

تحلیل تخصصی کنکور 1400 توسط تیم مشاوره و انتخاب رشته مشاور گروپ


سختی سوالات زیست کنکور 1400  ، اتفاقی که در سالیان اخیر در عرصه ی کنکور سراسری رخ داده، ایجاد موسسه هایی است که با ارائه ی سوالات آسان کنکور های سال های قبل و حل آنها با تکنیک های کلیشه ای و فاقد ارزش ادعا می کنند که شما در کنکور امسال نیز به همین سبک سوالات مواجه خواهید شد و با غیراستاندارد خواندن سوالات و آزمون های حاوی سوالات چالشی، دانش آموزان را گمراه می کنند.


تحلیل و بررسی سوالات کنکور تجربی سال 1399

تحلیل آماری کنکور تجربی 99 نظام جدید

سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۹۹ برای ۵۹۴ هزار و ۲۵۹ نفر کارت ورود به جلسه کنکور تجربی صادر کرده بود. از این تعداد ۵۲۷ هزار و ۲۷۵ نفر کارت ورود به جلسه را دریافت کرده و به احتمال زیاد در آزمون شرکت کرده اند. این آمار به این معناست که، حداقل ۶۶ هزار و ۹۸۴ نفر در کنکور 99 شرکت نکرده اند. این در حالی است که تعداد شرکت کنندگان کنکور 98 تقریبا ۶۳۷ هزار نفر بود. از این رو در کنکور 99 با کاهش تعداد شرکت کنندگان در رشته تجربی مواجه بودیم. این به معنای کاهش رقابت وحشتناک در این رشته است. و می توان به امید کنکورهای متعادل تر در رشته تجربی در سال های آینده باشیم.

در ادامه به تحلیل سوالات کنکور تجربی 99 به صورت درس به درس و جزئی می پردازیم.


تحلیل کنکور تجربی 99 دروس عمومی

در ابتدا نگاهی کلی به تمامی دروس عمومی و به طور کل آزمون عمومی می اندازیم. آزمون عمومی کنکور تجربی دارای ۱۰۰ تست می باشد. و هر درس ۲۵ تست دارد. برای حل این ۱۰۰ تست ۷۵ دقیقه وقت دارید. پس با توجه به تعداد سوالات و زمان آزمون مهمترین ملاک برای کسب درصدهای خوب در دروس عمومی سرعت بالاست. با توجه به نظر داوطلبان کنکور و مدرسان و اساتید کنکوری، سوالات دروس عمومی کنکور تجربی 99 نسبت به سال های گذشته سخت تر بوده و نکات و ایده های جدید بسیاری در آن دیده می شد.

ادبیات

درباره درس تجربی باید گفت که طراحان سوال در همان شروع کنکور ” گربه را دم حجله کشتند. :)” ادبیات رو می توان به عنوان سخت ترین و پر چالش ترین درس در بین دروس عمومی نام برد. با توجه به نظرسنجی های انجام شده ( با زدن روی کلمه نظر سنجی به صفحه ای که کانون آموزشی قلمچی نظر سنجی انجام داده می روید) بیش از ۷۰ درصد از داوطلبان کنکور سوالات ادبیات را سخت دانسته اند. ۲۰ درصد از داوطلبین سوالات ادبیات را کمی سخت و فقط ۶ درصد از داوطلبان سوالات را در حد انتظار دیده اند.

با نگاه کلی به سوالات می بینیم که ۵ سوال از ۲۵ سوال ادبیات سوالات شمارشی هستند. و این خود به معنای وقت گیر بودن سوالات ادبیات است. همان طور که می دانید؛ سوالات درس ادبیات در یک چهار چوب کلی طراحی می شوند. این سوالات شامل سوالات لغت، املا، تاریخ ادبیات، آرایه، دستور زبان و قرابت هستند. در جدول زیر تعداد سوالات هر یک از مباحث گفته شده را می بینید.

مبحث سوالات  تعداد سوال سطح سوالات
لغت و واژه ۳ متوسط
املا ۳ متوسط
تاریخ ادبیات ۱ سخت
آرایه ادبی ۴ سخت
دستور زبان ۵ متوسط
قرابت معنایی ۹ متوسط

در ادامه به بررسی سطح کیفی سوالات می پردازیم. با نگاه به دفترچه کنکور می بینیم که سه سوال اول سوالات لغت و معنی واژه هستند. این سه سوال، سوالاتی متناسب به روال سال های اخیر کنکور بودند و تحلیل این سوالات نشان می دهد که برای حل سوالات لغت تنها مطالعه واژه ها کافی نیست و داوطلبان باید بر روی روش های حل تست و دام های کنکوری نیز تسلط داشته باشند. برای حل سوالات املای کنکور باید به معنی جمله و کلمات و املای درست آن ها توجه کنید.

شاید پر سر و صدا ترین سوال ادبیات کنکور تجربی 99 سوال تاریخ ادبیات آن بود. این شکل سوال تا به حال طراحی نشده بود. و بر خلاف سال های گذشته به جای پرسیدن نام اثار نویسنده ها به بررسی نویسنده دو تک بیت پرداخته بود. در بین ۴ سوال آرایه ۲ سوال سخت، یک سوال مناسب و یک سوال که با رد گزینه زده می شد دیده شد. سوالات دستور زبان سوالات خوب و قابل حلی بودند. در این سوالات ترکیبی از سوالات آرایه و دستور زبان دیده می شد. البته از کلمات و نکاتی که از کلمات نظام قدیم استفاده شد نمی توان گذشت. سوالات قرابت نیز سوالات خوبی بودند.

عربی

برای تحلیل درس عربی هم ابتدا نگاهی کلی به آنچه در این سوالات این آزمون گذشت؛ می اندازیم. طبق نظر سجنی های انجام شده در سایت قلمچی تقریبا ۶۰ درصد از داوطلبان کنکور سطح سوالات را در حد انتظار و مشابه سوالات کنکور های سال های پیش دیده اند.

در بین سوالات عربی کنکور تجربی 99 ۱۰ سوال ترجمه، ۷ سوال درک مطلب و تحلیل صرفی و ۸ سوال قواعد دیده می شود. با توجه به سوالات ترجمه می فهمیم دیگر با دانستن ترجمه یک کلمه و یا فعل نمی توان به جواب رسید. و در سوالات گزینه های شبیه به هم دیده می شد. حل سوالات ترجمه با این طراحی وقت گیر است. متن درک مطلب عربی کنکور تجربی 99 طولانی بود. این در حالی است که۴ سوال متصل به متن هم سوالات ساده ای نبودند. سوالات تحیلی صرفی ساده و قابل حل بودند. اما طولانی و وقت گیر بودند.

سوالات قواعد، سوالات خوب و متعادلی بودند. ولی دو سوال آخر سوالات سختی بوده و به دقت بیشتری برای حل نیاز داشتند. طبق پیشبینی افرادرمتخصص ؛) ۶۰ زدن در کنکور عربی کنکور تجربی 99 ارزشی معادل درصد ۸۰ در کنکور 98  را دارد. و این به دلیل وجود سوالات وقت گیرتر و با نکات ریزتر است. خلاصهرمطالب گفته شده را در جدول زیر می بینید.

مبحث سوالات تعداد سوال سطح سوالات
ترجمه ۱۰ سخت
درک مطلب ۴ سخت
اعراب و تحلیل صرفی ۴ آسان
قواعد ۷ متوسط

دینی

طبق روال اول به بررسی نظر داوطلبان درباره سوالات معارف می پردازیم. مانند سوالات عربی بیشتر از نصف داوطلبان سوالات عربی را در حد انتظار و پطابق سوالات کنکورهای گذشته دانسته اند. البته سطح سوالات را می توان هم تراز سوالات کنکور ۹۷ و ۹۳ دانست. به گفته متخصصان درصد بالای ۸۰ می تواند تراز بسیار خوبی در این آزمون کسب کنند.

با نگاه به سوالات می فهمیم بیشتر سوالات کنکور به ترتیب دروس کتاب درسی است. سوالات بسیار سخت و چالش بر انگیز در این آزمون دیده نمی شود. و بر عکس  سال های اخیر سوالی با موضوع احکام طراحی نشده بود. با یک مطالعه خوب و اصولی می شد به راحتی ۲۳ سوال از بین ۲۵ سوال را جواب داد. البته در بین سوالات، سوال هایی که حفظ بودن آیات قرآنی کتاب درسی برای حل کردن آن ها لازم است؛ دیده می شد.

با توجه به سوالات کنکور تجربی 99 خواندن دقیق کتاب درسی و تمرکز بر روی سوالات کنکور سال های اخیر برای کسب درصد خوب در درس دینی کافی است.


زبان

سوالات زبان در کنکور تجربی 99 از سوالات معقول و متوسط کنکور محسوب می شوند. البته نظر سنجی های انجام شده از داوطلبان کنکور 99 نشان می دهد، نظر های متفاوتی درباره این درس داشته اند. این اختلاف نظر به دلیل تفاوت در سطح داوطلبان در این درس است. همان طور که می دانید تعداد داوطلبان قوی در این درس با وجود داشتن مدرک زبان، کم نیست. به طور کلی می توان کمی دشوار را نظر نهایی و جمعی داوطلبان کنکور دانست. البته سوالات کنکور تجربی نسبت به کنکور ریاضی و انسانی معتدل تر بود.

در بین سوالات کنکور زبان شامل سوالات گرامر، واژگان، کلوز تست و درک مطلب است. ۴ سوال ابتدایی زبان طبق معمول سوالات گرامر هستند. سطح سوالات گرامر متوسط بودند. در بین این سوالات گرامر به عبارت های وصفی و این نکته که آن ها جزو اجزا اصلی جمله نیستند؛ توجه شده بود. ۸ سوال واژگان در ادامه سوالات گرامر دیده می شود. در قسمت واژگان چالش خاصی وجود نداشت. شاید بتوان تنها مشکل سوالات زبان کنکور تجربی را طرح سوال از واژگان قسمت های حذفی دانست. به این نکته توجه کنید که بیشتر سوالات واژگان از بین واژه های سال دوازدهم طرح شده بود.

۵ سوال کلوز تست در ادامه سوالات زبان وجود دارد. متن انتخاب برای کنکور تجربی، متن نکته داری بود. دو متن هم در ادامه وجود دارد. می توان گفت متن های کنکور تجربی نسبت به کنکور ریاضی و انسانی ساده تر بودند. و موضوع متن ها کاملا قابل فهم است. نکته جالب در بین متن ها این است که؛ سوال مرجع ضمیر در متن دوم را می توان از سوالات دشوار این آزمون دانست. این در حالی است که این سوال معمولا سوال آسانی در نظر گرفته می شد. در جدول زیر خلاصه از این توضیحات را می بینید.

مبحث سوالات تعداد سوالات سطح سوالات
گرامر ۴ متوسط
واژگان ۸ سخت
کلوز تست ۵ متوسط
Reading ۸ متوسط

تحلیل کنکور تجربی 99 دروس اختصاصی

در ادامه بررسی سوالات دروس عمومی به تحلیل سوالات کنکور تجربی 99 در دروس اختصاصی می پردازیم. در ابتدا باید گفت که در دفترچه اختصاصی ۱۵۰ سوال وجود دارد. شما برای حل این ۱۵۰ سوال ۱۷۵ دقیقه وقت دارید. در این مقاله دردس اختصاصی را به ترتیب دفترچه کنکور تجربی 99 بررسی می کنیم.

زمین شناسی

از آن جایی که ضریب درس زمین شناسی در زیر گروه اول که رشته های پزشکی و پیراپزشکی در آن قرار دارد؛ صفر است؛ بسیاری از کنکوری ها تایم این درس را به دروس دیگر اختصاص می دهند. تعداد زیادی از شرکت کنندگان کنکور تجربی سوالات زمین را اصلا حل نمی کنند. با این وجود طبق نظر سنجی سایت کانون بیشتر دواطلبان سطح سوالات زمین شناسی آزمون را در حد انتظار دانسته اند.

با نگاهی کلی با سوالات زمین شناسی می فهمیم؛ بیشتر سوالات بر پایه متن کتاب درسی بودند. به همین دلیل سطح سوالات این درس را می توان آسان در نظر گرفت. در این آزمون سوال از شکل کتاب و یا سوالات تحلیلی و وقت گیر کمتر دیده می شود. به همین دلیل کسب درصد بالا برای کسانی که مطالعه دقیقی داشتند کار سختی نبوده است. داشتن درصد بالا در درس زمین شناسی، برای علاقه مندان رشته داروسازی مهم است.


ریاضی

طبق روال دروس عمومی برای تحلیل کنکور تجربی 99 در درس ریاضی اول به بررسی نظر داوطلبان کنکور تجربی 99 می پردازیم. بیشتر شرکت کنندگان کنکور تجربی سوالات این درس را دشوار و دشوار تر از حد تصور خود دانسته اند. حال سوال این است آیا سوالات ریاضی کنکور تجربی 99 واقعا این چنین بوده اند؟ در ادامه مقاله به بررسی سطح سختی درس ریاضی می پردازیم.

با نگاه به سوالات می فهمیم که طراحان اين كنكور، توجه ويژه اي به محاسبات داشتند. این نکته که نبايد به دانسته هاي كتاب درسي اكتفا کرد در کنکورهای سال های اخیر دیده می شد. کنکور تجربی 99 هم از این قضیه مستثنا نیست. تعداد زیادی از سوالات آزمون امسال مشابهی در کنکورهای نظام قدیم داشتند. پس حل سوالات کنکور چند سال اخیر و کنکورهای نظام قدیم برای کسب درصد خوب در سوالات ریاضی لازم است. با نگاه به سوالات کنکور ریاضی در می یابیم که اشکالات نگارشی و ویرایش جزئی از کنکور هستند.

همان طور که گفته شد؛ یاد گرفتن تمرین های کتاب درسی برای موفقیت در کنکور در درس ریاضی کافی نیست. اما تسلط کامل بر مطالب کتاب برای حل تعداد زیادی از سوالات نیاز است. مانند سوالات ۱۳۲ و ۱۳۳. مهارت طراح در طرح سوالات از کتاب درسی در این دو سوال دیده می شود.

در سوالات کنکور امسال آشتفگی در بارم بندی دیده می شود. مثلا دو سوال تابع وارون پشت سر هم در بین سوالات وجود دارد. در حالیکه از مبحث پیوستگی سوالی دیده نمی شود. یا دو سوال متوالی از نمودار مثلثاتی و هر دو از مبحث سینوس در بین سوالات دیده می شود. این موضوع اهمیت مطالعه کامل مطالب را نشان می دهد.

زیست شناسی

بالاخره به درسی که بیشترتان منتظرش بودید می رسیم. بله زیست شناسی. برای تحلیل کنکور تجربی 99 در درس زیست در یک کلام با ید گفت که وقت گیر بود. وجود ۱۰ سوال چند گزینه ای را می توان از دلایل وقت گیر بودن درس زیست دانست. برای حل این گونه سوالات تسلط کامل بر مطالب درسی لازم است. پس همین موضوع شاید باعث سختتر دیده شدن سوالات زیست شناسی شود. بر اساس نظرسنجی سایت کانون بیشتر دواطلبان سوالات را کمی دشوارتر از حد تصور خود دیده اند. در ادامه به بررسی دقیق تری می پردازیم.

مهم ترین نکته در تحلیل کنکور تجربی 99 در درس زیست کتاب محور بودن آن است. کنکور تجربی 99 نشان داد تسلط بر متن کتاب درسی به همراه شکل های موجود در آن مهم ترین راه برای کسب درصد خوب در این درس است. وجود تعداد زیادی از سوالات شکل دار و سوالات شمارشی باعث سختی و وقت گیر بودن کنکور تجربی 99 شده است. در بین سوالات دو سوال با اصطلاحاتی از کتاب نظام قدیم ( اپرال لک و شبکه سارکوپلاسمی) دیده می شود. که این موضوع عدم‌تسلط کافی طراحان را نشان می دهد. البته این دو سوال با صرف نظر از این دو کلمه، سوالات ساده ای بودند.

در ادامه تحلیل کنکور تجربی 99 در درس زیست شناسی به بررسی جزیی‌تر سوالات این درس می پردازیم. از بین ۵۰ سوال زیست شناسی کنکور تجربی 99 ۳۶ تست از مباحث کتاب های زیست پایه دهم و یازدهم طراحی شده است. که در این بین ۱۷ سوال از سال دهم و ۱۹ سوال از سال یازدهم طراحی شده است. از ۱۴ تست باقی مانده، ۱۲ تست مربوط به نیم سال اول دوازدهم است. و از ترم دوم دوازدهم فقط ۲ سوال طراحی شده است. البته این موضوع به شیوع بیماری کرونا و کاهش سطح کیفیت آموزش در نیم سال دوم بی ربط نیست.

تفاوت دیگر سوالات زیست شناسی کنکور تجربی 99 و سال های قبل، کاهش تعداد سوالات بخش گیاهی است. تعداد تست های گیاهی در کنکور 99 فقط 5 تست بوده است. و این تعداد تقریبا نصف تعداد معمول تست های این مبحث است. در دو سوال ۱۷۴ و ۱۹۹ با وجود استفاده از واژه منفی، زیر آن خط کشیده نشده است. این موضوع شاید یک غلط نگارشی باشد. ولی اهمیت توجه بیشتر به فعل و مفهوم جمله و تکیه نکردن به قواعد طراحی سوال را نشان می دهد.

۳۳ سوال از ۵۰ سوال زیست شناسی کنکور تجربی مشابه سوالات کنکورهای سال های قبل بود.

۲۹ سوال مستقل از یک فصل، ۸ سوال ترکیبی فصل های یک کتاب و ۱۳ سوال ترکیبی از کتاب های دهم، یازدهم و دوازدهم بودند.


فیزیک

طبق روال اول به بررسی داوطلبان می پردازیم. از نظر داوطلبان در نظرسنجی قلمچی، سوالات فیزیک کنکور تجربی 99 سخت و دشوارتر از حد تصور بوده است. اما آیا واقعا سوالات فیزیک خیلی سخت بوده اند؟! در ادامه مقاله به بررسی سوال به سوال می پردازیم.

با نگاهی به سوالات می فهمیم که تعداد زیادی از سوالات ساده و مشابه تمرین کتاب درسی و یا کنکور  های سال های گذشته بودند. اما سوالات چالشی، طولانی و وقت گیر هم در بین سوالات دیده می شود. اگرچه سطح آزمون نسبت به سه سال گذشته،اما تمامی سوالات منطبق بر کتاب نظام جدید بودند. و این از نکات مثبت سوالات فیزیک است. ترتیب قرار گیری سوالات تقریبا از سال دوازدهم به سمت سال دهم است. سوالات ترکیبی بین مباحث مختلف در این کنکور دیده میشد. توجه به متن و تمرین های کتاب درسی برای کسب درصد بالا لازم بوده است.

داشتن محاسبات قوی از ملزومات موفقیت در کنکور 99 بود. به جز ۴ سوال بقیه محاسباتی بودند. در برخی از سوال ها اعداد غیر رند دیده می شد. با این وجود حل سوالات وقت گیر بود. سوالات فیزیک کنکور تجربی 99 مفهومی بودند. و حل سوالات تنها با دانستن چند فرمول و نکته ممکن نبود. با وجود این چالش ها، بیش از نیمی از سوالات مشابه کنکورهای گذشته بود.

تعداد سوالات متفاوت بین کنکور تجربی نظام قدیم و نظام جدید ۵ سوال بوده است. ۴ سوال از این ۵ سوال از مباحث ویژه نظام جدید، یعنی دقت و خطا، تخمین مرتبه بزرگی،اصل ارشمیدس و  مکان یابی پژواکی اختصاص داده شده است. این نکته اهمیت این مباحث برای طراحان کنکور را نشان می دهد. سوالات زیادی با ایده جدید هم در بین سوالات دیده می شد. در جدول زیر مباحث فیزیک کنکور و تعداد سوالات هر مبحث را می بینید.

نام مبحث تعداد سوالات سطح کیفیت
حرکت بر خط راست ۴ سخت
دینامیک ۲ سخت
نوسان و موج ۶ سخت
فیزیک اتمی ۲ آسان
الکتریسیته ساکن ۳ متوسط
جریان الکتریکی ۳ متوسط
مغناطیس و القا ۳ متوسط
فیزیک و اندازه گیری ۱ متوسط
کار و انرژی و توان ۲ آسان
ویژگی های فیزیکی مواد ۲ سخت
دما و گرما ۳ آسان

شیمی

خوب می رسیم به قول مرحله اخر! از نظر غریب به یقین داوطلبان سوالات شیمی بیش از حد انتظار سخت بوده است. :(( . اما از نظر معلمان و متخصصان در بین ۳۵ سوال درس شیمی ۱۰ تست آسان، ۱۴ سوال متوسط و ۱۱ سوال سخت دیده می شود. نکته تاریک سوالات شیمی کنکور تجربی 99 وجود ۱۰ تست چند موردی است. همچنین وجود ۱۸ مسئله اغلبا دو قسمتی ( ۸ مسيله دو قسمتی بودند.) باعث وقت چیز بودن سوالات شیمی می شود. ( دقیقه جوانان مملکت را چی حساب کردن ⁦⁩) با وجود درصد ۵۰ به بالا برای قبولی در رشته های خوب کافی است. پس امیدوارتر باشید.

در این کنکور ۱۱ تست از کتاب شیمی دهم، ۱۳ تست از یازدهم و ۱۱ تست هم  از دوازدهم طراحی شده بود. ترتیب سوالات تقریبا از سخت به آسان چیده شده بود. پس کنترل احساسات و مدیریت بر خود در موفقیت امری ضروری است. در این سوالات تمرینات دوره آخر هر فصل بسیار مورد توجه قرار گرفته بودند. سوالات و ایده های جدید از سوالات شیمی به وفور دیده می شد.

توجه به موازنه واکنش ها در ۷ سوال مد نظر بود.


جمع بندی

در آخر تحلیل سوالات کنکور تجربی 99 باید گفت که مهمترین ویژگی کنکور تجربی 99 وقت گیر بودن آن است. اگر که داوطلب کنکور تجربی 99 بودید نگران نباشید. چون کنکور برای همه سخت بوده است. و خود را برای مرحله بعدی یعنی انتخاب رشته آماده کنید. اما اگر خود را برای کنکور سال ها آینده آماده می کنید؛ تلاش و همت خود را دو برابر کنید. برای موفقیت در کنکوری این چنین وقت گیر باید تسلط بیشتری بر روی مطالب درسی داشته باشید. همچنین مدیریت آزمون و مهارت آزمون دادن را در خود تقویت کنید.

ممنون که در طول این مقاله طولانی همراه ما بودید.


سختی سوالات زیست کنکور 98


انتخاب رشته رایگان تلفنی مشاور گروپ برای شما چه کار می کند؟


1-  به شما می گوییم کجا قبول می شوید
این کار را با بررسی قبولی و عدم قبولی بیش از 80،000 کارنامه نهایی سراسری در سال گذشته و بر مبنای دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش انجام می دهیم.


2-  به شما می گوییم چطور انتخابها را بچینید
این کار را با تحلیل اولویت بندی بیش از 80،000 داوطلب در سال گذشته انجام می دهیم و در نهایت اولویت بندی اختصاصی شما را می دهیم .


3-  اولویت بندی بر مبنای شرایط شما
تمام انتخاب های شما، در اوج سهولت و سادگی اولویت بندی می شود. این کار بر مبنای 5 معیار بسیار مهم انجام می شود. این معیارها عبارتند از: کیفیت و سطح علمی دانشگاه، بازار کار و محبوبیت رشته مودر نظرتان، هزینه تحصیل، دوری و نزدیکی دانشگاه به محل زندگی شما و تأثیر آموزش محورها در اولویت بندی شما.


9099071613

بدون کدگیری و فقط از تلفن ثابت شماره گیری نمایید

3.7/5 - (6 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سختی سوالات زیست کنکور 1400 | آیا کنکور سخت است؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. لی

  سلام
  بنظرتون من با درصدای ادبیات ۵۴ عربی ۶۶ دینی ۸۰ زبان ۷۸ زمین ۱۲ ریاضی ۶۶ زیست ۹۲ فیزیک ۶۶ شیمی ۶۰ دو رقمی سهمیه پنج درصدیا میشم؟

  پاسخ
 2. الهام

  سلام وقت بخیر
  من دانش اموز تجربی منطقه 2 هستم لطفا بگید با این درصدام چقدر شانس قبولی پرستاری دولتی رو دارم؟
  ادبیات:32
  عربی:53
  دینی:76
  زبان:32
  ریاضی:17
  فیزیک:5
  زیست شناسی:47
  شیمی:59

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   واسه روزانه احتمال نمیدم ولی پردیس و آزاد شانس دارید .

   پاسخ
 3. شیدا

  سلام با این درصدا کجا قبول میشم؟منطقه۳ هستم.ایا شانس قبولی پزشکی دارم؟

  ادبیات ۷۰
  عربی۵۵
  دینی ۷۰
  زبان ۷۵
  ریاضی۶۷
  زیست ۶۲
  زمین ۶۲
  شیمی ۷۵
  فیزیک۷۰

  پاسخ
 4. smaa@

  سلام تخمین رتبه منطقع ۱ با این درصدا چیه ؟
  ادبیات ۵۵ دینی ۹۰ عربی ۸۰ زبان ۸۴
  ریاضی ۵۵ زیست ۸۴ فیزیک ۷۶ شیمی ۸۷

  پاسخ
 5. فرشته

  سلام با توجه به اسانی سطح کنکور 98به نظرتون رتبه ام در منطقه دو یا سهمیه5درصد چن میشه واینکه میتونم دارو دولتی مشهد بیارم
  ادب80عرب74دین76زبان38زمین4ریاضی52 زیست74یا64 دقیق نمی دونم فیزیک74شیمی52
  نظام قدیم

  پاسخ
 6. زهرا

  سلام به نظرتان با این درصدها پرستاری ارومیه یا اردبیل میدارم ؟؟
  ادبیات 50
  عربی 76
  دینی 82
  زبان 39
  ریاضی 50
  زیست 43
  فیزیک42
  شیمی 55
  منطقه 3.

  پاسخ
 7. n

  سلام خسته نباشین با درصد های زیر منطقه 3 میتونم استان خودم پزشکی قبول شم؟(گلستان)
  ادبیات 35
  عربی60
  معارف80
  زبان 45
  زمین4
  ریاضی 50
  زیست 83
  فیزیک60
  شیمی67

  پاسخ
 8. آیدا

  سلام مهندس با زیر گروه یک 4300 منطقه دو میتونم فیزیو همدان بیارم خودم بومی همدانم بینایی جاهای دیگه چی

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   احتمال نمیدم

   پاسخ
 9. روژین

  سلام. رتبه منطقه 2 در زیرگروه 1: 860 و رتبه کشوری زیرگروه 1: 1700 و استان بومی هم : قزوین… پزشکی قزوین و البرز چقدر شانس دارم ؟ ممنون از پاسخ گوییتون

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   کرج متوسط
   قزوین خوب

   پاسخ
 10. کریمی

  سلام و خسته نباشید. لطفا بفرمایید با رتبه 272 زیر گروه 1 منطقه 2 امکان قولی دندان شهید بهشتی هست؟

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   اگر بومی هستید برای نیمسال دوم بله
   اگر بومی نیستید برای نیمسال دوم متوسط و لب مرز

   پاسخ
 11. پارسا

  اره کارت درسته

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی