کد ایثارگری www.aja.ir

سایت www.aja.ir دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور 1402

جهت مشاوره در زمینه کد ایثارگری www.aja.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سایت www.aja.ir دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری 1402 :راهنمای دریافت کد ایثارگری کنکور سراسری ۱۴۰۲ | کد ایثارگری ارتش و سپاه : متاسفانه هر ساله داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور سراسری بدلیل عدم اگاهی و اطلاع رسانی مراجع مربوطه در قسمت اعمال و ثبت سهمیه و کد ایثارگری ارتش و سپاه و ناجا دچار سردرگمی و مشکل میشوند.


سایت www.aja.ir دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور 1402

سایت ارتش

سایت www.aja.ir دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور 1402 : متاسفانه هر ساله داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور سراسری بدلیل عدم اگاهی و اطلاع رسانی مراجع مربوطه در قسمت اعمال و ثبت سهمیه و کد ایثارگری ارتش و سپاه و ناجا دچار سردرگمی و مشکل میشوند. نتیجه تمامی این موارد برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگری گران تمام میشود و دلیل آن نیز مطلع نبودن از تاثیر سهمیه ایثارگران و رزمندگان و همچنین اشتباه در تکمیل قسمت سهمیه کنکور سراسری است.

عمده مشکل داوطلبان در قسمت سهمیه نداشتن کد ایثارگری و همچنین عدم اطلاع از آگاهی وجود سهمیه است. در  ادامه این مقاله تلاش می‌کنیم تمامی سهمیه های موجود در کنکور سراسری و نحوه ی دریافت و اعمال سهمیه ایثارگران و رزمندگان ارتش، سپاه، ناجا و جهاد کشاورزی را شرح دهیم.


www.aja.ir

سایت www.aja.ir دریافت کد 12 رقمی ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور 1402 : کنکور سراسری 1402 همانند سال های گذشته دارای کنکور سراسری شامل سهمیه مناطق ، سهمیه ایثارگران ، سهمیه رزمندگان ، سهمیه خانواده شهدا ، سهمیه بهیاران است . داوطلبین ایثارگر با هر درصد جانبازی ، همسر و فرزند جانباز ، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و همچنین همسر و فرزند شهید نیز مشمول سهمیه 25 درصد ایثارگران می شوند . فرزندان و همسران جانبازان زیر 25 درصد ، رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه داوطلبانه در جبهه شامل سهیمه 5 درصدی ایثارگران می شوند .

برای اطلاع از میزان تاثیر سهمیه ایثارگران 25 درصد روی سهمیه ایثارگران 25 درصد کلیک کنید و برای اطلاع از نحوه تاثیر سهمیه ایثارگران 5 درصد روی تاثیر سهمیه ایثارگران 5 درصد  با شماره های سایت تماس بگیرید  .


مشاور گروپ


متقاضیان استفاده از سهمیه ایثارگری بایستی بند مربوطه را هنگام ثبت نام تکمیل نمایند و نیاز به مراجعه اینترنتی ندارند و در صورت تایید آمار و اطلاعات داوطلب در کارنامه این دسته از داوطلبین ، سهمیه ایثارگران درج خواهد شد . داوطلبین متقاضی سهمیه 5 درصد ایثارگری لازم است نسبت به دریافت کد 12 رقمی از نهاد مربوطه اقدام نمایند این دسته از داوطلبان می بایست برای دریافت کد 12 رقمی ارتش کنکور سراسری 1402 باید به سامانه اینترنتی www.aja.ir و برای دریافت کد 12 رقمی سپاه به سایت www.isaar.ir مراجعه کنید .

دریافت کد ایثارگری ارتش

سایت www.aja.ir دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور 1402 آن دسته از داوطلبینی می توانند نسبت به دریافت کد ایثارگری اقدام نمایند که دارای کارت ایثار هستند . کد رهگیری 12 رقمی برای هر آزمون در هر سال متفاوت است . داوطلبینی که از سهمیه خود در دوره های روزانه یکبار استفاده کرده اند دیگر حق استفاده از سهمیه خود را در کنکور سراسری ندارند . در صورت وجود پرسش در زمینه سهمیه ها و میزان تاثیر آنها و یا نحوه دریافت کد ایثارگری خود می توانید از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخ پرسش های خود را از کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی مشاورگروپ بگیرید .

در سال ۹۶ سهمیه جدیدی تحت عنوان سهمیه ایثارگران ۵ درصد در تمامی مقاطع اضافه گردید که تا به الآن که چند سالی از تصویب آن سهمیه گذشته است همچنان بخش زیادی از داوطلبان از وجود این سهمیه ۵ درصد آگاه نیستند. نمونه بالا محرزترین نوع مثال چند سال اخیر است بااینکه بدلیل اتفاقات موجود در سال های اخیر کشورمان سهمیه هایی ازجمله سهمیه زلزله زده ها و سیل زدگان و مناطق محروم اضافه گردید که این سهمیه ها نیز به عاقبت سهمیه ۵ درصد ایثارگری دچار شدند.

سایت آجا ایثارگران

سایت آجا ایثارگران به منظور سهولت و تسهیل در خدمت رسانی به شما عزیزان، سامانه مکانیزه ایثار براساس دستورالعمل ابلاغی دبیرخانه شورای رزمندگان ستاد کل ن.م توسط معاونت نیروی انسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران طراحی و عملیاتی گردیده و اقدامات مربوط به صدور کارت ایثار ملی شما عزیزان از طریق سامانه مذکور انجام می پذیرد.

لذا ایثارگران گرامی که در طول دفاع مقدس در بازه زمانی 1359/6/31 تا 1367/5/29 در ارتش جمهوری اسلامی ایران بیش از 45 روز در مناطق عملیاتی خدمت نموده اند می توانند به نزدیک ترین یگان محل سکونت (لیست دفاتر پاسخگویی کارت ایثار ملی در سطح کشور) خود مراجعه نمایند تا اقدامات لازم جهت صدور کارت ایثار ملی آنان انجام گردد.

قابل ذکر است تکمیل فرم های زیر و مراجعه به نزدیکترین یگان محل سکونت و تحویل مدارک اعلام شده ، جهت کلیه متقاضیان کارت ایثارملی ، حتی ایثارگرانی که قبلا بصورت اینترنتی درخواست نموده اند و یا دارای کارت ایثار قدیمی ارتش می باشند، جهت صدور کارت ایثار ملی الزامی است.

با عنایت به اینکه اطلاعات موجود شما ایثارگران عزیز، با توجه به گذشت زمان ازتاریخ رهایی و ترخیص کافی و کامل نمی باشد، لذا از شما ایثارگر محترم درخواست می گردد جهت صدور کارت ایثار ملی مدارک زیر را تکمیل و به نزدیک ترین یگان محل سکونت خود تحویل نمائید.

سهمیه رزمندگان
سهمیه خانواده شهدا
سهمیه ایثارگران ۵ درصد
سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد
سهمیه بهیاری
سهمیه مناطق محروم
سهمیه مناطق

سایت ایثارگران ارتش

داوطلبانی که فرزند یا همسر رزمنده ارتش هستند، در صورتی که مدت حضور در جبهه بیشتر از ۶ ماه به صورت داوطلبانه باشد. می‌توانند از این سهمیه استفاده نمایند. این داوطلبان در هنگام ثبت‌نام باید گزینه همسر رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح یا فرزند رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح را انتخاب نمایند. همچنین این داوطلبان در صورت داشتن کارت ایثار باید کد ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش خود را در قسمت مربوطه ثبت‌نام وارد نمایند.

افرادی که زمان جنگ در مناطق عملیاتی سرباز وظیفه بودند، سه چهارم از حضورشان به صورت داوطلبانه محاسبه می‌شود.

www.aja.ir ثبت نام

داوطلبانی که کارت ایثار دارند برای دریافت کد سهمیه ایثارگری ارتش وارد سایت آجا (aja) می‌شوند با وارد کردن کد ملی رزمنده استعلام کد ایثارگری را انجام داده و کد ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش را دریافت می‌کنند.

منظور از کد رهگیری ایثارگری در سایت ارتش همان کد ایثارگری است.

www.aja.ir ایثارگری

این داوطلبان به دو دسته تقسیم می‌شوند.

اولا رزمندگانی که به صورت داوطلب بسیجی در جنگ حضور داشته‌اند. داوطلبان باید گزینه‌های فرزند رزمنده داوطلب بسیجی (اعزامی از سپاه) یا همسر رزمنده داوطلب بسیجی (اعزامی از سپاه) را انتخاب نمایند. مدت زمان حضور این دسته از رزمندگان باید بالای شش ماه باشد.

دوما رزمندگانی که از در زمان جنگ از سمت سپاه پاسدارن اعزام به سربازی شده‌اند. داوطلبان باید گزینه‌های همسر رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح یا فرزند رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح را انتخاب نمایند. سه چهارم مدت زمان حضور این دسته از رزمندگان باید بالای شش ماه باشد.

دریافت کد ایثارگری سپاه

این داوطلبان با مراجعه حضوری به یگان محل اعزام درخواست دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری سپاه را می‌کنند. بیشترین مشکلات داوطلبان دارای سهمیه در اعمال کد سهمیه ایثارگری سپاه می‌باشد.

سوالات متداول

1- برای دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری به چه سایتی باید مراجعه کنیم ؟

به سایت isaar.ir مراجعه نمایند .

2- برای دریافت کد ایثارگری سپاه از سایت به چه اطلاعاتی نیاز داریم ؟

کد ملی .

3- برای دریافت کد ایثارگری ارتش به چه سایتی باید مراجعه کنیم ؟

به سایت www.aja.ir مراجعه نمایید .

سهمیه ایثارگران
کد ایثارگری سپاه
کد ایثارگری ارتش
کد ایثارگری ارتش
تاثیر سهمیه در کنکور 1402
دریافت کد ایثارگری ارتش
دریافت کد ایثارگری سپاه


آیا همسر و فرزندان جانبازان می توانند از سهمیه ی ایثارگران استفاده نمایند؟
رزمندگان برای دریافت سهمیه کنکور چه کاری باید انجام دهند؟
برای دریافت سهمیه ی ایثارگران چه کاری باید انجام دهیم؟

همانطور که می دانید سهمیه ها علی الخصوص سهیمه ایثارگران می تواند تا حد زیادی بر روی رتبه داوطلب تاثیر گذار باشد. شما می توانید برای دریافت کد 12 رقمی ایثارگری به سامانه خدمات الکترونیک ایثار مراجعه کنید همچنین جهت دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری می بایست به سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir مراجعه نمایید.

54545

برای اطلاع از تاثیر سهمیه 5 درصد ایثارگران ، تاثیر سهمیه مناطق، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و رزمندگان در کنکور سراسری 1402 با مرکز مشاورگروپ از طریق شماره های زیر تماس بگیرید .

✔️مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام کارت ایثار ملی؟

✔️همرزم گرامی مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت ایثار ملی و ليست يگان هايي كه اقدامات مربوط به كارت ايثار ملي در آن انجام مي شود در سايت آجا به آدرس www.aja.ir صفحه مربوط به كارت ايثار ملي اعلام گرديده است.

✔️قبلا در سایت آجا ثبت نام نمودم آیا بایستی دوباره اقدام نمایم؟

✔️با توجه به اينكه اطلاعات بارگذاري شده در سايت آجا داراي نقص و مشكل بود لذا كليه ايثارگران آجا اعم از ايثارگراني كه در سايت ثبت نام نمودند يا ثبت نام ننمودند بايستي بر اساس اطلاعيه درج شده در سايت آجا به آدرس www.aja.ir گزينه كارت ايثار ملي مراجعه نماييد و مدارك و فرم هاي را تكميل نموده و به نزديكترين يگان ارتش كه آدرس آن در سايت فوق موجود مي باشد مراجعه نموده و مدارك را تحويل نماييد تا اقدامات جهت صدور كارت ايثار ملي جنابعالي صورت پذيرد.

✔️آیا برای تحویل مدارک فرزندم برود اشکالی ندارد؟

✔️همرزم گرامي هیچ اجباری جهت حضور خود رزمنده نمی باشد و هر یک از بستگان جنابعالی می تواند مدارک را به نزدیکترین یگان آجا که ليست يگان ها در سايت آجا صفحه مربوط به كارت ايثار ملي اعلام گرديده مراجعه و تحویل نماید.

✔️ آیا دارندگان کارت ایثار قدیمی نیز باید برای دریافت کارت ایثار ملی اقدام نمایند؟

✔️ با توجه به اینکه اطلاعات كامل تري از شما عزيزان جهت ارايه به دبيرخانه شوراي رزمندگان به منظور صدور كارت ايثار ملي نیاز است تکمیل و تحويل مدارك اعلامي جهت ایثارگرانی که کارت ايثار قديمي نیز دارند الزامي است و ضمنا مدارك مورد نياز جهت صدور كارت ايثار ملي و ليست يگان هايي كه اقدامات مربوط به كارت ايثار ملي در آن انجام مي شود در سايت آجا صفحه مربوط به كارت ايثار ملي اعلام گرديده است

3.1/5 - (26 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه کد ایثارگری www.aja.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. شکیب

  من مدتی هست که برای کارت ایثارگری ثبتنام کردم ولی هنوز هیچ اطلاعی ندارم

  پاسخ
 2. محمدرضا

  سلام. بنده دوسال خدمت در جبهه خط مقدم دارم و کارت ایثارگری قدیمی ، از اینجایی که مشکلات عزیزان ایثارگر را مشاهده نمودم بنظر میرسد بهتر است سرعت بیشتری در صدور کارت ملی ایثارگری داده شود . کسانی که کارت قدیمی ایثارگری دارند تمامی مدارکشان قبلا دریافت و بر اساس مدارک قبلی کارت صادر شده و دلیلی برای یکسال عقب ماندگی از دریافت کارت ایثارگری ملی نمیباشد . امید است با انجام اقدامات به حق و تسریع در صدور کارت ایثارگری ملی ، همه عزیزان ایثارگر بتوانند در کمترین زمان ممکن نسبت به دریافت کارت ملی ایثارگری اقدام نمایند .
  زنده و سلامت باشید .

  پاسخ
 3. اکبربهرامی علی آبادی

  سلام.چندین سال است که کارت قدیمی ایثارم راجهت تعویض به کارت ایثار ملی به نیروزمینی ارتش هرمزگان تحویل داده ام و تابحال خبری نشده لطفاپیگیری بفرمائیدومرامطلع بفرمائید.متشکرم

  پاسخ
 4. علی

  باسلام اینجانب 21ماه درخط مقدم جبهه خدمت کرده ام و دی ماه 1400جهت دریافت کارت ایثارهوشمندوظیفه اقدام ومدارک را ارسال کرده ام بیش از یک سال گذشته متاسفانه خبری نیست درضمن چهار فرزند دارم و از هیچ گونه مزایایی نتوانسته ام مخصوصا” در مورد بچه هایم استفاده کنم وهمه بیکارند و یا درشرکتهای خصوصی کارگرند، در حالیکه 2نفر از فرزندانم با هم از آزمون استخدامی یک شرکت در شهرمان قبول شده بودند،ولی در مصاحبه قبول نشده اند چرا ؟چون من نمی دانستم باید یک سفارشی خاص بیدا می کردم امتحان کتبی بهانه می باشد بعد از امتحان حداقل 50نفر سفارشی آمده ومشغولند.توضیح اینکه هروقت ذره ای یا گوشه ای از مشکلاتم را به کسی بازگو می کنم ویا می نویسم کمی احساس آرامش می کنم شاید یک کسی یک روزی حرف مرا بشنود .هنوز امیدوارم.

  پاسخ
 5. بدیل

  با سلام اینجانت دوسال درجبهه حضور داشتم و الان ۸ساله که زمین گیر و فلج از دست و پاه شده ام و هیچ گونه منبع درآمدی ندارم کارت ایثار دارم ولی برای من هیچ واریزی یا مزایای تا الان صورت نگرفته خواهشمندم پیگیری کنید

  پاسخ
 6. محمد

  سلام من پدر سال ۶۳ الا۶۵ خدمت مقدس سربازی در پایگاه هوای چهارم شکاری دزفول بوده الان فوت کرده دنبال کارت ایثارگری هستم نمی‌دانم چکار کنم.خواهشا کمک کنید

  پاسخ
 7. فریدون زارعی 1463661843

  سلام علیکم بنده مورخه 1400/10/20برای اصلاح مدت ایثارگری اقدام کرده ام ومدارک هم تحویل داده ام ولی هنوز بروزرسانی نشده است خوهش میکنم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی