سامانه نوبت دهی میخک mikhak.mfa.gov.ir | ورود و ثبت نام سایت میخک

سامانه نوبت دهی میخک به آدرس mikhak.mfa.gov.ir توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده است تا متقاضیان خارج از کشور نیز بتوانند امور کسنولی خود را به صورت غیر حضوری انجام دهند.

سامانه نوبت دهی میخک mikhak.mfa.gov.ir | ورود و ثبت نام سایت میخک

جهت مشاوره در زمینه سامانه نوبت دهی میخک mikhak.mfa.gov.ir | ورود و ثبت نام سایت میخک

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سامانه نوبت دهی میخک توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جهت ارائه خدمات کنسولگری در خارج از کشور از جمله امور مربوط به گذرنامه، امور حمایت های کنسولی و قضایی و … راه اندازی شده است. همچنین برای نوبت گیری برای اموری مانند استعلام گواهینامه رانندگی، دریافت خدمات ازدواج، طلاق، ثبت فوت و بسیاری از موارددیگر باید به این سامانه مراجعه کنید. در این مقاله از مشاورگروپ قصد داریم تا نحوه ورود و ثبت نام در این سامانه و همه مواردی که در هنگام مراجعه به این سایت ممکن است با آن مواجه شوید را به شما توضیح خواهیم داد.

سامانه نوبت دهی میخک mikhak.mfa.gov.ir

تایید کلیه اسناد کنسولی در سامانه نوبت دهی میخک به آدرس mikhak.mfa.gov.ir انجام می گیرد. بهتر است قبل از ورود و ثبت نام در این سامانه با همه مراحل آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی وارد این سامانه شوید.

سامانه میخک چیست؟

سامانه نوبت دهی میخک برای رفع مشکلاتی مانند کندی روند کار در دفاتر کسنولی خارج از کشور راه اندازی شده است تا هم هزینه متقاضیان کاهش یابد و هم وقت آنها گرفته نشود. متقاضیان خارج از کشور می توانند برای دریافت خدمات کنسولی به این سامانه مراجعه کنند. خدمات این سامانه فقط محدود به تایید اسناد کنسولی نیست و خدمات کنسولی دیگری هم در این سامانه انجام می شود. این سامانه در ابتدا سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی نامیده می شد که هم اکنون با نام میخک به آدرس mikhak.mfa.gov.ir شناخته می شود.


نحوه ورود و ثبت نام در سامانه نوبت دهی میخک

برای ورود به سامانه نوبت دهی میخک ابتدا وارد مرورگر سیستم خود شوید و آدرس این سامانه mikhak.mfa.gov.ir را وارد کنید تا وارد صفحه اصلی این سامانه شوید. پس از اینکه وارد صفحه اصلی سامانه میخک شدید، گزینه «ورود به سامانه» را انتخاب کنید.

ورود به سامانه میخک

در مرحله بعدی باید اطلاعاتی که از شما خواسته شده است را وارد کنید. این اطلاعات عبارتند از پست الکترونیکی و کد ملی که پس از وارد کردن این اطلاعات باید کد امنیتی را وارد کنید.

رمز یکبار مصرف سامانه میخک

اگر می خواهید با رمز عبور یکبار مصرف وارد شوید، گزینه «دریافت رمز عبور یکبار مصرف سامانه میخک » را وارد کنید تا سامانه میخک رمز عبور یکبار مصرف را به ایمیل تان ارسال کنید. سپس این رمز عبور را بلافاصله در کادر مربوطه وارد کنید.

دریافت رمز عبور یکبار مصرف سامانه میخک

وقتی گزینه «ورود به سامانه با رمز یکبار مصرف» را کلیک کردید وارد صفحه بعدی خواهید شد که در این مرحله باید در سامانه نوبت دهی میخک ثبت نام کنید.

ثبت نام سامانه میخک

اطلاعات هویتی خواسته شده، اطلاعات مربوط به محل سکونت و اطلاعات ارتباطی را پر کنید. سپس در انتها گزینه «ثبت اطلاعات» را بزنید تا وارد صفحه بعدی شوید.

39

پس از اینکه اطلاعات تان را به درستی وارد کردید می توانیدجهت ووودی های بعدی رمز عبور ثابت تان را ثبت کنید تا بتوانید از خدمات این سامانه استفاده کنید.

 نحوه گرفتن کد رهگیری از سامانه میخک

پس از ثبت نام در سامانه نوبت دهی میخک برای پیگیری درخواست ها نیاز به کد رهگیری خواهید داشت که در ادامه قصد داریم نحوه گرفتن کد رهگیری از سایت میخک را به شما توضیح دهیم.

ابتدا طبق مراحلی که در این مقاله در مورد نحوه ورود و ثبت نام در سامانه نوبت دهی میخک توضیح دادیم وارد این سایت شوید و درخواست مورد نظرتان را در سایت ثبت کنید. برای گرفتن کد رهگیری از این سامانه، ثبت درخواست برای تشکیل پرونده ضروری است. نحوه ثبت درخواست برای همه پرونده ها یکسان است، برای همین در این قسمت فقط به یکی از درخواست ها می پردازیم تا با نحوه گرفتن کد رهگیری از سامانه نوبت دهی میخک آشنا شوید.


سامانه میخک وکالتنامه

وقتی وارد سامانه نوبت دهی میخک شدید می توانید خدماتی از قبیل وکالتنامه، انجام امور گذرنامه، امور سجلات، امور تحصیلی، امور حمایت های کنسولی و غیره را مشاهده کنید که در این بخش در مورد نحوه درخواست وکالتنامه توضیح خواهیم داد.

برای تنظیم وکالتنامه ابتدا باید وارد سامانه نوبت دهی میخک به آدرس mikhak.mfa.gov.ir شوید و در سایت میخک ثبت نام کنید. پس از اینکه وارد پروفایل خودتان شدید، گزینه «وکالتنامه» را انتخاب کنید تا بتوانید ثبت وکالت را در این سامانه شروع کنید.

در این مرحله باید نوع وکالت تان را انتخاب کنید، سپس نزدیک ترین نمایندگی یا سفارت ایران را انتخاب کنید.

وکالتنامه در سامانه میخک


سپس باید اطلاعات موکل را وارد کنید که باید آدرس محل سکونت خودتان را به عنوان موکل به زبان انگلیسی در کارد مربوطه وارد کنید. سپس در کادر بعدی شماره تلفن تان را وارد کنید.

بعد از این مرحله باید اطلاعات وکیل را از جمله شماره شناسنامه، کد ملی، تاریخ تولد، محل صدور، آدرس محل سکونت و غیره را در کادرهای مربوطه وارد کنید. آدرس محل سکونت وکیل باید به صورت دقیق و به زبان فارسی باشد.

در مرحله بعد متن وکالت و حدود اختیارات را باید وارد کنید. با توجه به نوع وکالت که در مراحل قبلی انتخاب کرده اید، «متن وکالت نامه» به صورت پیش فرض نشان داده می شود. روی گزینه ذره بین کلیک کنید تا بتوانید اطلاعات مورد نظر خودتان را در جاهای خالی پر کنید. متن حدود اختیارات وکیل را هم به همین صورت پر کنید.

در نهایت پرسشی برای شما نمایش داده می شود و از شما پرسیده می شود که آیا تمایل دارید وکالت نامه پس از تایید و تصدیق وکیل در اداره تایید اسناد وزارت امور خارجه در تهران و یا دفاتر استانی تحویل داده شود، گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید و کد امنیتی را وارد کنید. در نهایت، گزینه «ثبت» را کلیک کنید تا کد رهگیری را دریافت کنید.


انواع وکالتنامه در سامانه نوبت دهی میخک

انواع وکالتنامه در سامانه نوبت دهی میخک به صورت زیر است:

 • وکالت نامه خاص
 • وکالت نامه ازدواج
 • وکالت نامه امور اداری
 • وکالت نامه فروش ملک
 • وکالت نامه جامع کاری
 • وکالت نامه طلاق
 • وکالت نامه برای فسخ وکالت نامه
 • وکالت نامه خرید و فروش سهام
 • وکالت نامه خرید و فروش خودرو
 • وکالت نامه حصر وراثت امور بانکی
 • وکالت نامه پیگیری در امور نظام وظیفه
 • وکالت نامه بازنشستگان برای دریافت حقوق.

سامانه میخک برای ترجمه مدارک

اگر در خارج از ایران باشید و بخواهید مدارک تان را ترجمه رسمی کنید باید وارد سامانه میخک شود و به نکات مهم در مورد ترجمه مدارک در سامانه میخک دقت کنید.

مدارک رسمی باید توسط سفارت ایران در کشوری که آن مدارک صادر شده اند مهر خورده باشد. سپس باید وزارت امور خارجه این مدارک را تایید کرده باشد. برای تایید مدارک برای ترجمه رسمی می توانید مدارک تان را به سامانه میخک ارسال کنید  و کد آن را برای ترجمه رسمی به یکی از دارالترجمه های رسمی ارسال کنید.

ویرایش اطلاعات در سامانه میخک

ویرایش اطلاعات هویتی پس از ثبت نام در سامانه نوبت دهی میخک امکان پذیر نیست و باید در وارد کردن اطلاعات دقت کنید. اگر به هر دلیلی یکی از اطلاعات شخصی تان مانند اطلاعات مربوط به نام و نام خانوادگی تان، تاریخ تولد، نام پدر و محل صدور شناسنامه تان را به اشتباه وارد کرده باشید، باید وارد سامانه پرسش به آدرس porsesh.mfa.ir شوید. در این سامانه باید کد ملی، تصویر صفحه اول شناسنامه و نام نمایندگی تان را در این سامانه ثبت کنید.

لیست دامنه های میخک در کشورهای مختلف

نام کشور آدرس دامنه
آلمان https://germany.mfa.gov.ir
هلند https://netherlands.mfa.gov.ir

 

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه سامانه نوبت دهی میخک mikhak.mfa.gov.ir | ورود و ثبت نام سایت میخک

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی