سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی scimet.iau.ir

سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد scimet.iau.ir

جهت مشاوره در زمینه سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی scimet.iau.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد به عنوان یک ابزار موثر در ارتقاء اعتبار و شفافیت فعالیت‌های علمی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی کشور مطرح است. این سامانه به نشانی اینترنتی scimet.iau.ir، امکان مشاهده و ارزیابی رزومه‌های علمی، تحقیقات انجام شده و مقالات منتشر شده اعضای هیئت علمی را به صورت آنلاین فراهم کرده است. با ارائه این اطلاعات به دانشجویان و سایر علاقه‌مندان، این سامانه افراد را قادر می‌سازد تا به صورت شفاف و دقیق، رتبه بندی علمی اعضای هیئت علمی و میزان تاثیرگذاری تحقیقات و پژوهش‌های آنان را بررسی کنند. این وبسایت در مسیر افزایش کیفیت تحقیقات و ارتقاء جایگاه علمی اعضای هیئت علمی، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. راهنمای ورود به سامانه علم سنجی و نحوه علم سنجی اعضای هیئت علمی به صورت تصویری در این مقاله بیان شده است.

سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد scimet.iau.ir

سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد scimet.iau.ir، یک وبسایت مهم و جامع برای انجام رتبه‌بندی اعضای هیات علمی و انتشار رزومه علمی و پژوهشی آن‌هاست که در اختیار عموم دانشجویان و جامعه قرار دارد. این سامانه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا با توجه به تعداد بسیار زیاد دانشجویان و واحدهای آموزشی در دانشگاه آزاد، این اطلاعات به عنوان یک منبع مهم در فرآیند انتخاب اساتید وجود دارد.

این سامانه به وسیله داشبورد اطلاعات دانشی یا علم سنجی، به دانشجویان این امکان را می‌دهد که به سادگی رتبه‌بندی و رزومه‌های علمی و پژوهشی اساتید را مشاهده کنند. از این رو دانشجویان در انتخاب و ارتقاء دروس و پروژه‌های پژوهشی، با اطلاعات دقیقتری روبرو می‌شوند.

علاوه بر این، سایت علم سنجی دانشگاه آزاد برای اساتید نیز این امکان را فراهم می‌کند که سوابق علمی و پژوهشی خود را به صورت جامع و سازماندهی شده در اختیار دیگران قرار دهند. این امر می‌تواند به ارتقاء جایگاه علمی دانشگاه و افزایش شهرت اساتید کمک کند.

هدف اصلی این سامانه، رتبه‌بندی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد و ارائه اطلاعات مرتبط با تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده توسط آنان است.

در سامانه علم‌سنجی دانشگاه آزاد، رویکرد علم‌سنجی با تمرکز بر شاخص h-Index اجرا می‌شود. شاخص h-Index که توسط دکتر جرج هیرش معرفی شده، توانمندی‌ای در نمایش همزمان کمیت و کیفیت برونداد علمی پژوهشگران را فراهم می‌کند. این شاخص نشان‌دهنده تعداد مقالات یک پژوهشگر است که حداقل h بار به آن‌ها استناد شده‌ باشد. سامانه از آخرین داده‌های استخراج شده از بانک اطلاعاتی Scopus به عنوان مبنای محاسبه شاخص‌های علم‌سنجی استفاده می‌کند.

در سامانه ISID، اطلاعات اعضای هیئت علمی با قابلیت فیلتر کردن بر اساس عنوان دانشگاه، مرکز تحقیقات، رشته و مقطع تحصیلی قابل دسترس است.

همچنین، این سامانه امکان جستجو بر اساس نام و نام خانوادگی اعضا را نیز فراهم کرده است. این امکانات به کاربران سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد اجازه می‌دهد با دقت بیشتر به اطلاعات مرتبط با اعضای هیئت علمی دسترسی یابند و به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را استخراج کنند.

ورود به سایت علم سنجی دانشگاه آزاد

اطلاعات مورد نیاز برای ورود به سایت علم سنجی دانشگاه آزاد شامل نام کاربری و رمز عبور است. در صورت عدم دسترسی به اطلاعات حساب کاربری و بروز مشکل هنگام ورود به سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد، می‌توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳ تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان مشاورگروپ دریافت کنید.

ورود به سایت علم سنجی دانشگاه آزاد

در صورت فراموشی رمز عبور برای ورود به سایت علم سنجی، روی گزینه «فراموشی کلمه عبور؟» کلیک کرده و با درج اطلاعات خواسته شده (نام کاربری یا شماره تلفن همراهی که در سامانه ثبت شده است)، نسبت به بازیابی گذرواژه خود اقدام کنید.

برای ورود به سایت علم سنجی دانشگاه آزاد «اینجا» کلیک کنید.

لازم به ذکر است، امکان استفاده از سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد برای دانشجویان و سایر افراد، بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری و ثبت‌نام فراهم شده است. به این ترتیب، افراد با ورود به سامانه می‌توانند به اطلاعات مرتبط با اعضای هیئت علمی دانشگاه دسترسی یابند.

اما، برای کارشناسان و افرادی که نیاز به استفاده از خدمات مختلف سامانه دارند، لازم است که حساب کاربری داشته باشند. این افراد با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، می توانند وارد حساب کاربری خود در سایت علم سنجی دانشگاه آزاد شوند.

این امکانات به دانشجویان و عموم افراد این امکان را می‌دهد که به سرعت و بدون نیاز به فرآیند ثبت‌نام، اطلاعات مورد نظر خود را در سامانه مشاهده کنند.

نحوه علم سنجی در سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد

نحوه علم سنجی اعضای هیئت علمی در سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد بسیار ساده بوده و به راحتی می‌توانید به اطلاعات موردنظرتان در این سامانه دسترسی پیدا کنید. سایت علم سنجی دانشگاه آزاد به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از فیلترهای مختلف، به آسانی به جستجو و مشاهده اطلاعات اعضای هیئت علمی دانشگاه بپردازند. این سامانه از گزینه‌های فیلترگذاری بر اساس نام دانشگاه، مرکز تحقیقات، رشته و مقطع تحصیلی بهره می‌برد تا کاربران بتوانند به سرعت و با دقت به اطلاعات مورد نظر دسترسی یابند.

همچنین، این سامانه امکان جستجو بر اساس نام و نام خانوادگی اعضا را نیز فراهم کرده است. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد که به سادگی اطلاعات مربوط به یک فرد خاص از هیئت علمی را دریافت کرده و رتبه علمی و تحقیقات انجام شده توسط این فرد را مشاهده کنند.

برای علم سنجی اعضای هیئت علمی در سایت علم سنجی، به صورت زیر عمل کنید:

  • ورود به سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد: ابتدا به نشانی اینترنتی scimet.iau.ir مراجعه کنید.
  • مشاهده اطلاعات: پس از مراجعه به سامانه، می‌توانید نام اعضای هیئت علمی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد را به همراه اطلاعات علمی، تعداد مقالات، رتبه علمی و سایر اطلاعات مرتبط مشاهده کنید.

علم سنجی اعضای هیئت علمی در سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد ۱

  • فیلتر و جستجو: با استفاده از گزینه‌های مشخص شده در تصویر، می‌توانید موارد جستجوی خود را فیلتر کنید. این شامل انتخاب واحد، مرکز تحقیقاتی، مقطع تحصیلی، رتبه علمی و سایر موارد می‌شود.
  • جستجو: پس از انتخاب فیلترهای مد نظر، روی گزینه “جستجو” کلیک کنید.
  • مشاهده نتایج: نتایج جستجو بر اساس فیلترها نمایش داده می‌شود. روی هر مورد کلیک کرده تا اطلاعات بیشتری در مورد هر عضو هیئت علمی دریافت کنید.

علم سنجی اعضای هیئت علمی در سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد ۲

  • مشاهده رزومه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد: با کلیک روی گزینه مربوط به هر فرد، می‌توانید رزومه علمی، خلاصه عملکرد مقالات، پایان‌نامه‌ها و سایر شاخص‌ها را مشاهده کنید.

علم سنجی اعضای هیئت علمی در سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد ۳

به این ترتیب، کاربران می‌توانند با سادگی به اطلاعات مورد نظر خود در سامانه دسترسی پیدا کنند.

هدف از راه اندازی سایت علم سنجی دانشگاه آزاد

راه اندازی سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد با اهداف متعددی انجام شده است. در زیر، هدف از راه اندازی سایت علم سنجی دانشگاه آزاد قابل مشاهده است:

  • ارتقاء شفافیت و اطلاع‌رسانی: ایجاد یک منبع قابل اعتماد و شفاف برای دسترسی دانشجویان، اعضای هیئت علمی و سایر افراد به اطلاعات علمی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد.
  • سهولت در جستجو و انتخاب اطلاعات: فراهم کردن امکاناتی برای دانشجویان و عموم افراد به منظور جستجو و انتخاب اعضای هیئت علمی بر اساس معیارهای مختلف مانند تخصص، مقطع تحصیلی و رتبه علمی.
  • ارتقاء ارتباط با جامعه علمی: تسهیل برقراری ارتباط بین اعضای هیئت علمی و جامعه علمی به منظور تبادل اطلاعات و همکاری در زمینه‌های مختلف پژوهشی و علمی.

جمع بندی

سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد به نشانی scimet.iau.ir به دانشجویان، اعضای هیئت علمی و دیگر افراد جامعه علمی این امکان را می‌دهد تا به راحتی اطلاعات علمی، تحقیقات، مقالات و سایر سوابق پژوهشی اعضای هیئت علمی را مشاهده کنند. از جمله اهداف این سامانه می‌توان به افزایش شفافیت، ترویج فعالیت‌های پژوهشی، دسترسی آسان به اطلاعات مورد نیاز، ارتقاء کیفیت تحقیقات و ارتباط موثر با جامعه علمی اشاره کرد. با دسترسی به این سامانه، کاربران می‌توانند به راحتی از اطلاعات جامع و کاربردی اعضای هیئت علمی بهره‌مند شوند. کار با سامانه علم سنجی بسیار ساده بوده و دانشجویان پس از ورود به سایت می‌توانند به اطلاعات موردنظر خود دسترسی داشته باشند. نیازی به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری نیست، در ضمن می‌توانید با اعمال فیلترهای مختلف، به اطلاعات مربوطه دسترسی پیدا کنید.

اگر سوالی در رابطه با سایت علم سنجی دانشگاه آزاد دارید و پاسخ آن را در مقاله نیافتید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ از طریق شماره تماس 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

با استفاده از قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را درباره سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریعتر!

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نبود نگران نباشید، از منوی بالای سایت یا ستون سمت چپ مشاور گروپ روی خرید بسته‌های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.


سوالات متداول سایت علم سنجی دانشگاه آزاد

سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد scimet.iau.ir چیست؟

سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد scimet.iau.ir، یک وبسایت مهم و جامع برای انجام رتبه‌بندی اعضای هیات علمی و انتشار رزومه علمی و پژوهشی آن‌هاست که در اختیار عموم دانشجویان و جامعه قرار دارد.

نشانی سایت علم سنجی دانشگاه آزاد چیست؟

کاربران برای ورود به سایت علم سنجی باید به نشانی scimet.iau.ir مراجعه کنند.

اطلاعات مورد نیاز برای ورود کارشناسان به سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد چیست؟

اطلاعات مورد نیاز برای ورود به سایت علم سنجی دانشگاه آزاد شامل نام کاربری و رمز عبور است.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی scimet.iau.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی