سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.imamreza.ac.ir

سامانه درسا دانشگاه امام رضا وابسته به دانشگاه بین المللی امام رضا است. هدف این سامانه، تشکیل کلاس های آنلاین، برگزاری آزمون های آنلاین، مشاهده لیست دروس ارائه شده، ارائه تکالیف دانشجویی و بارگذاری فایل آموزشی و درسی است.

سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.imamreza.ac.ir

جهت مشاوره در زمینه سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.imamreza.ac.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سامانه درسا دانشگاه امام رضا (ع) به آدرس darsa.imamreza.ac.ir برای مشاهده دروس ارائه شده در ترم جاری همچنین برگزاری کلاس های آنلاین و آزمون های آنلاین راه اندازی شده است تا دانشجویان بتوانند نیازهای آموزشی خود را از طریق این سامانه برطرف کنند. همچنین ارائه تکلیف و ایجاد پرسش و پاسخ بین اساتید و دانشجویان از دیگر اهداف این سامانه می باشد. در این قسمت از مقاله مشاورگروپ قصد داریم تا در مورد این سامانه بیشتر صحبت کنیم تا بتوانید به راحتی از امکانات این سامانه استفاده کنید.

سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.iamareza.ac.ir

پس از غیر حضوری شدن اکثر آموزش ها، دانشگاه امام رضا هم سامانه درسا دانشگاه امام رضا را راه اندازی کرد تا دانشجویان و اساتید این دانشگاه بتوانند به صورت غیر حضوری به فعالیت خود ادامه دهند. خدمات مختلفی برای دانشجویان و اساتید در این سامانه ارائه می شود. آدرس سامانه درسا darsa.imamreza.ac.ir است که با مراجعه به آن و ورود به سایت درسا می توانید از امکانات این سایت استفاده کنید.

امکاناتی که در این سامانه ارائه می شود عبارتند از برگزاری کلاس های آنلاین و برگزاری آزمون های آنلاین و مجازی، ارائه تکالیف و همچنین مشاهده دروسی که در طول ترم ارائه شده اند. اساتید این دانشگاه نیز می توانند دروس خود را از طرق این سامانه به صورت فایل ورد یا پی دی اف ارائه کنند.


نحوه ورود به سامانه درسا دانشگاه امام رضا dara.ememareza.ac.ir

برای ورود به سامانه درسا دانشگاه امام رضا باید نام کاربری و رمز عبورتان را از دانشگاه دریافت کنید و از طریق آن وارد این سامانه شوید. در واقع، منظور از نام کاربری همان شماره دانشجویی و منظور از رمز عبور همان کد ملی است.

پس از اینکه آدرس سایت درسا را در مرورگر وارد کردید و وارد صفحه اصلی شدید، گزینه «ورود به سایت» را بزنید.

ورود به سامانه درسا دانشگاه امام رضا

وقتی به صفحه ای هدایت می شوید که باید در این قسمت نام کاربری و رمز عبورتان را وارد کنید. شماره دانشجویی تان را به عنوان نام کاربری و کد ملی تان را به عنوان رمز عبور وارد کنید و در نهایت تیک «به خاطر سپردن نام کاربری» را بزنید. با کلیک بر روی گزینه «ورود به سایت» وارد سامانه درسا دانشگاه امام رضا خواهید شد.

نحوه ورود به سامانه درسا


شرایط ثبت نام در سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.imamreza.ac.ir

اگر دانشجوی دانشگاه امام رضا باشید، می توانید از طریق پرتال دانشجویی و با ورود به این سامانه از تمامی امکانات آن استفاده کنید. اما اگر دانشجوی مهمان باشید برای اینکه بتوانید به صورت غیر حضوری ثبت نام کنید باید طبق مراحل زیر پیش بروید.

  1. ابتدا باید از دانشگاه مبدا معرفی نامه بگیرید، سپس این معرفی نامه توسط اداره آموزش مربوطه به تایید برسد. سیستم دبیرخانه وزارت علوم باید این معرفی نامه را به صورت الکترونیکی erp به دانشگاه امام رضا ارسال کند.
  2. پس از اینکه معرفی نامه تان به دانشگاه امام رضا ارسال شد، برای اینکه از نتیجه اولیه و شماره دانشجویی تان باخبر شوید، باید با شماره تلفن مخصوص این بخش تماس بگیرید. شماره تلفن مربوط به دریافت نتیجه برای خانم ها و آقایان متفاوت است و باید با بخش مربوطه تماس بگیرید.
  3. پس از اینکه شماره دانشجویی تان را از دانشگاه امام رضا دریافت کردید، می توانید با وارد کردن شماره دانشجویی به عنوان نام کاربری و همچنین وارد کردن کد ملی به عنوان رمز عبور وارد سامانه درسا دانشگاه امام رضا شوید. با وارد شدن به این سامانه می توانید تصویر کارت ملی، اسکن شناسنامه تان، عکس دانشجویی و دیگر مدارک را در سایت بارگذاری کند و اطلاعات فرم مربوطه را وارد کنید.
  4. در هنگام ثبت نام شماره تلفن خود را نیز باید وارد کنید تا هر گونه رویداد آموزشی به شما پیام داده شود.
  5. پس از اینکه اطلاعات خود را وارد کردید با شماره تلفن های دانشگاه تماس بگیرید و انتخاب واحدتان را پیگیری کنید.
  6. بعد از انتخاب واحد نوبت به واریز شهریه می رسد. برای واریز شهریه باید وارد پرتال دانشجویی تان شوید و گزینه کلیک مالی را انتخاب کنید. از طریق پرداخت الکترونیکی شهریه می توانید شهریه دانشگاه را پرداخت نمایید.
  7. پس از پرداخت شهریه می توانید آن را از سامانه درسا دانشگاه امام رضا imamreza.ac.ir پیگیری کنید. همچنین از طریق این سامانه می توانید همانند دانشجویان این دانشگاه در جلسات آنلاین شرکت کنید.

امکانات سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.emamreza.ac.ir

برخی از امکاناتی که سامانه درسا دانشگاه امام رضا برای دانشجویان و اساتید این دانشگاه فراهم کرده است عبارتند از:

ارائه کلاس های مجازی

اساتید این دانشگاه می توانند با مراجعه به این سامانه به آدرس darsa.ememreza.ac.ir کلاس های خود را به صورت آنلاین و مجازی برگزار کنند.

شرکت در کلاس های مجازی

دانشجویان دانشگاه امام رضا نیز می توانند در کلاس های مجازی که اساتید برگزار می کنند شرکت کنند. برای شرکت در این کلاس ها باید وارد سامانه درسا دانشگاه امام رضا شوند تا از آموزش های غیر حضوری بهره مند شوند.

آزمون های آنلاین

در بسیاری از مواقع ممکن است امکان برگزاری آزمون حضوری در دانشگاه وجود نداشته باشد که در این صورت دانشجویان این دانشگاه می توانند با ورود به سامانه درسا دانشگاه امام رضا در آزمون های آنلاین دانشگاه امام رضا شرکت کنند.

مشاهده دروس ارائه شده

دانشجویان این دانشگاه می توانند با مراجعه به آدرس darsa.ememreza.ac.ir لیتس دروس ارائه شده در ترم جدید تحصیلی را مشاهده کنند و از جزئیات آن باخبر شوند.

ارائه تکلیف

در این سامانه اساتید می توانید تکالیف دانشجویی را به صورت آنلاین ارائه کنند. دانشجویان نیز می توانند این تکالیف را به صورت آنلاین و به صورت قالب ورد یا پی دی اف برای اساتید خود ارسال کنند.

نحوه ورود اساتید به سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.ememreza.ac.ir

نحوه ورود اساتید به این سامانه با نحوه ورود دانشجویان کمی متفاوت است که در ادامه آن را به طور کامل توضیح می دهیم.

  • اساتید باید در انتهای آدرس سایت کلمه dorsapax را اضافه کنند تا بتوانند وارد سایت شوند.

ورود اساتید به پورتال دانشگاه امام رضا

  • پس از آن به صفحه ای هدایت می شوید که باید نام کابری و رمز عبورتان را وارد کنید و فیلدهای مربوطه را پر کنید. همچنین قسمت کد امنیتی را هم وارد کنید و دکمه ورود را بزنید. پس از انجام این مراحل به صفحه مدیریت محتوای خودتان هدایت خواهید شد که در سمت راست هر ماژولی را که خواستید می توانید انتخاب کنید.

برخی از این ماژول ها عبارتند از: مقالات پژوهشی اساتید، کتب و جزوات اساتید، جوایز و افتخارات اساتید، دانلودهای اساتید، دانشجویان اساتید و غیره.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا با معرفی سامانه درسا دانشگاه امام رضا شما را با این سامانه آشنا کنیم و نحوه ورود دانشجویان و اساتید را به طور کامل توضیح دادیم. با مراجعه به این سامانه می توانید از امکانات این سامانه از جمله مشاهده دروس ارائه شده برخوردار شوید. همچنین می توانید در کلاس های آنلاینی که توسط برخی از اساتید برگزار می شوند شرکت کنید. پرسش  و پاسخ برای دانشجویان و اساتید نیز در این سامانه امکان پذیر اس. در صورتی که سوال دیگری در رابطه با این سامانه داشته باشید می توانید با تیم مشاورگروپ تماس بگیرید تا همکاران ما بتوانند شما را راهنمایی کنند.


5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه درسا دانشگاه امام رضا darsa.imamreza.ac.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی