سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir | نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی

سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی

جهت مشاوره در زمینه سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir | نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

به تازگی دولت برای کاهش فشارهای اقتصادی سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir | نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی را راه اندازی کرده است. مجموعه مشاور گروپ قصد دارد در این مقاله به موضوع سامانه حمایت معیشتی و نحوه ورود بپردازد. پس با ما همراه باشید.

سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir

سامانه حمایت به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی راه اندازی شده است. به تازگی دولت برای کاهش فشارهای اقتصادی به خصوص بر قشر ضعیف جامعه، این سامانه را تاسیس کرده تا افرادی که از ثبت نام یارانه جا مانده بودند، مجدد برای ثبت نام اقدام کنند.

البته طرح واریز یارانه از چندین سال پیش اجرایی شده است. بنابراین طرح جدید حمایت معیشتی؛ تعدادی از خانوارهایی را مد نظر گرفته که با قطع یارانه، اشکالات سیستم‌های الکترونیکی در اخذ مبلغ یارانه، نقص مدارک و سایر علت‌ها مواجه بودند.

بنابراین دولت سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir را به منظور رفع مشکلات افراد در دریافت یارانه نقدی در سال ۱۴۰۱ راه اندازی کرده تا حق و حقوق افراد مستضعف پایمال نشود. بنابراین افرادی که به اشتباه یارانه آن‌ها قطع شده بود، می‌توانند وارد سامانه حمایت معیشتی شوند و ابتدا اعتراض خود را با مدارکی که در ادامه به آن‌ها خواهبم پرداخت، ثبت نمایند.

سپس با تکمیل فرم مربوطه و بارگذاری آن در سایت، کلیه مراحل ضروری برای اخذ یارانه معیشتی انجام می‌شود و توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نحوه ورود به سامانه حمایت معیشتی

همانطور که در بخش قبل گفتیم، برخی افراد به اشتباه از قرار گرفتن در لیست یارانه نقدی ماهانه(افراد ثروتمند و دهک‌های بالا)حذف گشته‌اند. بنابراین این دسته از افراد که در وضعیت نابه‌سامان بد اقتصادی زیر فشار تورم قرار گرفته‌اند، می‌توانند برای ثبت اعتراض به سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir که توسط دولت تاسیس شده، مراجعه کنند. طرح سامانه حمایت معیشتی برای جا ماندگان از ثبت نام هدفمندی یارانه‌ها و شناسایی آن دسته افرادی است که واجد شرایط اخذ یارانه بودند اما به اشتباه اسم آنان از لیست یارانه حمایت معیشتی خط خورده است. در این قسمت قصد داریم به موضوع نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی بپردازیم:

 • ابتدا آدرس سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir را در مرورگر گوگل وارد کنید.
 • با مشاهده آدرس hemayat.mcls.gov.ir که تحت نظر وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است، بر روی نشانی و لینک موجود ضربه بزنید.
 • به صفحه اصلی ورود کردید و از این طریق می‌توانید در طرح ثبت نام جا ماندگان شرکت نمایید و یا اعتراض خود را برای پیگیری و بررسی، در سامانه حمایت معیشتی ثبت کنید.
اگر سوالی درباره جزییات موضوع سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir | نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی دارید، می‌توانید با مشاوره از پشتیبانان مجرب مشاور گروپ به شماره 9099071613 ارتباط برقرار کنید. هر روز هفته حتی در ایام تعطیل از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون نیاز به پیش شماره از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام یارانه حمایت معیشتی با کد ملی

ثبت نام یارانه حمایت معیشتی با کد ملی یکی از موضوعات مهمی است که این روزها با پیگیری از طریق سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir رفع می‌شود. افراد و یا سرپرست خانوارهایی که در طرح هدفمندسازی یارانه‌ها شرکت نکرده بودند و یا به اشتباه در سال 1398 از طرح حمایت معیشتی حذف شده و پیگیری در این‌باره نداشتند، اکنون پس از ایجاد سامانه حمایت به منظور ثبت نام جاماندگان در یارانه و مشاهده و پیگیری اعتراض‌ها، وارد سایت حمایت hemayat.mcls.gov.ir شوند.

افراد جا مانده از ثبت نام و خانوارهایی که جز طبقه به نسبت ضعیف جامعه قرار دارند، در بخش قبل به خوبی با نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی آشنا شدند. بنابراین در ادامه می‌خواهیم برای بهره‌مندی صحیح از امکانات و خدمات سایت، به موضوع ثبت نام یارانه حمایت معیشتی با کد ملی بپردازیم:

ثبت نام یارانه حمایت معیشتی با کد ملی
در وهله اول لازم است که آدرس سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir را در مرورگر گوگل سرچ کنید تا به صفحه اصلی سایت منتقل شوید.
پس از آن شرایط و اطلاعیه‌های مبنی بر آگاهی کاربران در صفحه اصلی قرار گرفته که پس از مطالعه آن، می‌توانید در انتهای مطلب گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.

پس از ورود به سایت حمایت معیشتی، لازم است اطلاعاتی من جمله کد ملی سرپرست، کد ملی اعضای خانواده و شماره حساب بانکی یارانه که در سال‌های پیش یارانه به آن کارت بانکی واریز می‌شد را در جایگاه‌های مشخص شده، وارد کنید.

سپس اگر سرپرست خانواده خودتان هستید یا به عبارتی به صورت تک نفره زندگی می‌کنید، بایستی گزینه “خانوار یک نفره” را انتخاب نمایید. در غیر این صورت با زدن تیک خانوار چند نفره و ثبت کد تصویری امنیتی، به مرحله بعدی هدایت می‌شوید.

بعد از عبور از مراحل قبل باید فرم رضایت نامه به جهت دسترسی به حساب بانکی و اطلاعات دارایی پر کنید تا ثبت نام با موفقیت انجام شود. درصورت بروز مشکل و هرگونه سوال درباره نحوه و پیگیری ثبت نام حمایت معیشتی با کد ملی، با مشاوران و کارشناسان ما به شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

hemayat.mcls.gov.ir-ثبت نام یارانه جاماندگان

پیش از این درباره نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی و ثبت نام با کد ملی به صورت مفصل توضیح دادیم. اکنون بایستی مبحث مهم و داغ ثبت اعتراض در سامانه حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir را شرح دهیم:


 • پس از درج آدرس سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir در مرورگر گوگل و سپس ورود به صفحه اصلی، به قسمت اعضای خانوار بروید و در صورت مغایرت اطلاعات ثبت شده، بر روی گزینه “درخواست بررسی” کلیک کنید.
 • بعد از نمایش شرایط و قوانین ذکر شده، گزینه “موارد فوق را مطالعه نموده و قبول دارم” انتخاب نمایید.
 • پس از مشاهده اطلاعات اعضای خانوار بر روی گزینه تایید کلیک کنید و به مرحله بعد بروید. در صورتی که اطلاعات اشتباه باشد، باید گزینه “صحیح نمی‌باشد” را انتخاب کنید و اطلاعات ثبت شده در سامانه حمایت معیشتی را اصلاح نمایید.
 • بعد از آن وارد مرحله خودرو می‌شوید. از بین سه گزینه “صحیح است درخواست بررسی ندارم”،  ” خودرو واگذار شده اما فرایند فک پلاک هنوز طی نشده است”،  “اساسا این خودرو در مالکیت فرد نبوده است” یکی را انتخاب کنید. سپس بر روی ثبت و ادامه کلیک نمایید.
 • در مرحله بعد، مجموع برداشت و واریز کارت‌های بانکی خانوار را مشاهده می‌کنید. در صورت نداشتن اعتراض مثل مرحله قبل بر روی ثبت و ادامه کلیک نمایید. اما در صورت مغایرت اطلاعات، باید بر روی گزینه “اعتراض دارم” ضربه بزنید.
 • در این بخش اطلاعات مالی که پایگاه داده آن غیر قابل تغییر و غیر قابل اعتراض است، نمایش داده می‌شود. بنابراین بر روی ثبت و ادامه کلیک نمایید.
 • در مرحله آخر ضروری است تعهد نامه را مطالعه کرده و گزینه “تایید” را فشار دهید تا ثبت اعتراض در سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

در سامانه hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند

افرادی که یارانه معیشتی دریافت نمی کنند می توانند در سامانه hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند. برای این کار کافیست وارد سامانه شوند و از قسمت مربوطه اطلاعات ثبت شده خود را بررسی کرده و اعتراض خود را ثبت نمایند.

در این مقاله به موضوع سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir | نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی پرداخته‌ایم تا به سوالات شما پاسخی درست و جامع داده باشیم. چنانچه پاسخ سوالات خود را از این مطلب دریافت نکرده‌اید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ با شماره تماس 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir | نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی:

✔️سایت ورود به سامانه حمایت معیشتی کدام است؟

افراد برای ورود و ثبت نام در جا ماندگان یارانه معیشتی، بایستی به سامانه حمایت به آدرس hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.

✔️امکان اعتراض در سامانه حمایت معیشتی وجود دارد؟

بله. خانوارهایی که به اشتباه از لیست هدفمندسازی یارانه و یا حمایت معیشتی حذف شده بودند، می‌توانند اعتراض خود را ثبت نمایند.

✔️ثبت نام یارانه معیشتی در سایت حمایت به صورت است؟

افراد برای ثبت نام در طرح سامانه حمایت معیشتی، باید کد ملی و دیگر اطلاعات مهم را در سایت وارد کنند.

✔️پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی hemayat.mcls.gov.ir به چه صورت انجام می‌شود؟

در حال حاضر پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی امکان پذیر نمی‌باشد. زیرا در انتهای ثبت نام کد پیگیری اختصاصی، سامانه برای کاربر ارسال می‌کند.

جزئیات بیشتر پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی در سامانه اعتراض hemayat.mcls.gov.ir یعنی چه؟

برای مشاهده جزئیات یارانه معیشتی می توانید به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنید.

 
 

 

 

3.6/5 - (5 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir | نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. صفورا

  سلام
  خیلی برای خودم و هم وطنان خود متاسفم که در کشوری هستیم یک سری افراد بی سواد مملکت اداره میکنند.
  من یک زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی، چند تا وام گرفتم و به حساب ایران خودرو واریز و یک ماشین گرفتم، محاسبه گران دانشمند، وامهای دریافتی که به حساب ایران خودرو واریز نمودم، جز تراکنش های خرید زندگی من قرار داده و من که نه خونه دارم و نه بیمه هستم وهیچ زمینی ندارم، تنها یک ماشین قسطی دارم، جز دهک 5 قرار دادند، ان شاالله آنقدر ثروتمند میشوم، که به سیصد تومن شما احتیاج نداشته باشم.

  پاسخ
 2. محمودباقری

  اینجاب درمورد قرار گرفتم درچه دهکی خواستم بدانم وچه مقدار به یارانه ام اضافه خواهد شد.متاسفانه برای امرار معاش زنگیم درمانده ام.

  پاسخ
 3. حسن

  به نام خدا در مورد یارانه حمایتی و دهک ها دولت باید با توجه به نیاز مند بودن یک خانواده ازآنها حمایت کند مثلا کسی که ۳ویا۴ فرزند دارد وهنوزهیچ کدام کار درست وحسابی ندارند یا دانشجو هستند باید حمایت شود نه کسی که یک بچه به دنیا می آورد بچه تازه به دنیا آمده یک پنجم یک دانشجوی یا یک دانش آموز هزینه ندارد

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی