سامانه جامع روابط کار | prkar.mcls.gov.ir

سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir

جهت مشاوره در زمینه سامانه جامع روابط کار | prkar.mcls.gov.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سامانه جامع روابط کار،سامانه ای است که با هدف ارائه خدمات به صورت غیر حضوری توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه شده است. سامانه جامع روابط کار به آدرس اینترنتی prkar.mcls.gov.ir ارائه کننده خدمات مختلفی می باشد، از جمله مهترین خدمات ارائه شده در سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir  می توان به ثبت شکایت کارگر از کارفرما و ثبت درخواست دادرسی، درخواست دریافت بیمه بیکاری اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی و نحوه ورود به سامانه جامع روابط کار و چگونگی احراز هویت در این سامانه بپردازیم.

در صورتی که قصد ورود به سامانه جامع روابط کار جهت دریافت خدمات ارائه شده در این سامانه را دارید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

prkar.mcls.gov.ir

با شیوع ویروس کورونا و پیشرفت تکنولوژی تمایلات مردم به انجام امورات مختلف به صورت غیر حضوری و آنلاین بیشتر شد ، از اینرو ادارات و سازمان های مختلف جهت ارائه خدمات خود به راه اندازی سامانه های مختلف اقدام نمودند. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نبود و جهت رفاه حال متقاضیان سامانه های مختلفی را برای ارائه خدمات ایجاد کرده است. یکی از این سامانه ها، سامانه جامع روابط کار به آدرس اینترنتی prkar.mcls.gov.ir می باشد.

با ورود به سامانه جامع روابط کار به آدرس اینترنتی prkar.mcls.gov.ir می توان به زیر سامانه های این سامانه وارد شد، از جمله زیر سامانه های سامانه جامع روابط کار سامانه کاردان، سامانه خدمات نیابتی، سامانه اخذ تایید صلاحیت ایمنی اشاره کرد، در تصویر زیر، لیست سایر زیر سامانه را می توانید مشاهده کنید.

زیر سامانه هاسامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir

ورود به سامانه جامع روابط کار

حال در این قسمت قصد داریم نحوه ورود به سامانه جامع روابط کار را بیان کنیم. همان طور که می دانید سامانه جامع روابط کار خدمات مختلفی را  ارائه می دهد جهت بهره مندی از این خدمات باید ابتدا اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایید و پس از ایجاد حساب کاربری می توانید جهت ورود به سامانه جامع روابط کار اقدام نمایید.

برای ورود به سامانه جامع روابط کار کافی است ابتدا آدرس اینترنتی prkar.mcls.gov.ir را در مرورگر خود جست و جو نمایید و پس از آن به صورت مستقیم وارد سامانه جامع روابط کار می شوید.

در صورتی که قبلا اقدام به ایجاد حساب کاربری یا احراز هویت در سامانه کرده اید. حال با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور  خود  کلیک روی کلید “ورود” می توانید وارد پل کاربری خود در سامانه جامع روابط کار شوید.

ورود به سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir


توجه نمایید طبق بیانیه سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir نام کاربری و رمز عبور دریافتی از طریق ایجاد حساب کاربری در سامانه جامع روابط کار ر ا نمی توانید برای ثبت در خواست شکایت و انجام امور دادرسی استفاده نمایید و برای انجام این امور باید مراحل احراز هویت خود را به صورت حضوری و با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت یا شعب مختلف بانک رفاه کارگران طی کنید. اما در صورت دریافت سایر خدمات از جمله ثبت درخواست بیمه بیکاری می توانید با دریافت نام کاربری و رمز عبور در قسمت ایجاد حساب کاربری این سامانه جهت ثبت درخواست اقدام نمایید.

ثبت نام سامانه جامع روابط کار

جهت ثبت نام سامانه جامع روابط کار و ایجاد حساب کاربری در این سامانه پس از ورود به سامانه prkar.mcls.gov.ir کافی است مطابق راهنمایی تصویر زیر روی کلید “ایجاد حساب کاربری” کلیک نمایید.پس از کلیک بر روی کلید ایجاد حساب کاربری سامانه جامع روابط کار وارد سامانه احراز هویت  می شوید.

ایجاد حساب کاربری سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir

همانگونه که بیان کردیم سامانه جامع روابط کار اراده کننده خدمات متعددی است. جهت دریافت و بهره مندی از این خدمات باید به ثبت نام سامانه جامع روابط کار اقدام نمایید.البته شایان ذکر است که  نحوه ثبت نام سامانه جامع روابط کار به توجه به خدمات مورد نیاز شما به دو دسته زیر تقسیم می شود.

  • احراز هویت به صورت حضوری: جهت انجام امورات دادرسی و ثبت شکایت کارگران از کارفرمایان خود باید به صورت حضوری با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت یا شعب مختلف بانک رفاه کارگران جهت احراز هویت و دریافت نام کاربری و رمز عبور سامانه جامع روابط کار اقدام نمایند.
  • احراز هویت در سامانه ekyc.done.ir: در صورتیکه قصد دریافت سایر خدمات ارائه شده در سامانه جامع روابط  از جمله درحواست بیمه بیکاری کافی است جهت احراز هویت در سامانه ekyc.done.ir اقدام نمایید.

احراز هویت سامانه جامع روابط کار

توجه نمایید جهت ورود به سامانه احراز هویت می توانید بدون ورود به سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir و فقط با جست و جو آدرس اینترنتی ekyc.done.ir وارد سامانه احراز هویت شوید.

پس از ورود به سامانه احراز هویت جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور باید مراحل زیر را بپیمایید.

سامانه احراز هویت سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir

احراز هویت الکترونیکی :با ورود به بخش “احراز هویت الکترونیکی” پیمودن مراحل نام برده در جدول زیر جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام نمایید.


 ردیف

مراحل احراز هویت الکترونیکی سامانه جامع روابط کار

1

ورود اطلاعات اولیه

2

ورود اطلاعات تکمیلی

3

مشاهده نتیجه


احراز هویت الکترونیکی سطح یک: برای ثبت درخواست شکایت و انجام امورات مربوط به احراز هویت کارگران و کارفرمایان باید به این بخش مراجعه نمایید. البته نوجه نمایید این قسمت در حال حاضر غیر فعال است و همانطور که قبلا بیان کردیم جهت احراز هویت برای انجام امورات ثبت شکایت ازکارفرما و کارگران باید با مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان خدمات دولت یا شعب مختلف بانک رفاه کارگران اقدام نمایید.

با این وجود ما راهنمایی های لازم را برای احراز هویت در این بخش قرار می دهید. که در صورت فعال شدن این سامانه متقاضیان بتوانند از آن استفاده نمایند.

فراموشی رمز عبور سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir

همانگونه که بیان کردیم برای ورود به سامانه جامع روابط کار ابتدا باید در سامانه ekyc.done.ir اقدام به احراز هویت نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان یا شعب بانک رفاه کارگران نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت نمایید،در صورتی که قبلا اقدام به دریافت نام کاربری و رمز عبور کرده باشیم و در حال حاضر رمز عبور خود را به یاد نمی آورید جهت ورود به سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir چگونه عمل کنیم؟

در این قسمت قصد داریم نحوه بازیابی نام کاربری و رمز عبور را بیان کنیم.

ابتدا پس از ورود به سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir مطابق راهنمای تصویری زیر روی گزینه “فراموشی رمز عبور” کلیک نمایید.

فراموشی رمز عبور سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir

پس از کلیک بر روی کلید فراموشی رمز عبور سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir با باز شدن صفحه جدید ابتدا باید نام کاربری و شماره تلفن همراه خود  را وارد نمایید و پس از کلیک بر روی کلید ارسال در صفحه جدید اطلاعات تکمیلی خود را وارد  کرده و درنهایت پس از گذر از این مرحله رمز عبور شما بازیابی می شود. در جدول زیر مراحل بازیابی رمز عبور را به صورت کامل شرح دادیم.

ردیف مراحل بازیابی رمز عبور سامانه جامع روابط کار

شرح مراحل فراموشی رمز عبور سامانه جامع روابط کارprkar.mcls.gov.ir

1 نام کاربری در این مرحله باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید
2 ورود اطلاعات تکمیلی فرم مرتبط به اطلاعات تکمیلی را کامل کنید.
3 مشاهده نتیجه رمز عبور جدید جهت ورود به سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir  را دریافت نمایید.

در این مقاله به معرفی prkar.mcls.gov.ir  پرداختیم همچنین نحوه ورود به سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir  و چگونگی دریافت نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به سامانه prkar.mcls.gov.ir برایتان توضیح  دادیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد درصورتیکه سوالی دارید که پاسخ خود را در مقاله نیافته اید، یا شرایط ویژه ای دارید جهت دریافت راهنمایی می توانید از طریق تلفن ثابت با مشاوران و کارشناسان مجموعه مشاور گروپ تماس بگیرید.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

سوالات متداول سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir

برای ورود به سامانه به چه اطلاعاتی نیاز است؟

برای ورود به سامانه جامع روابط کار به نام کاربری و رمز عبور احتیاج است.

آدرس اینترنتی سامانه جامع روابط کار چیست؟

آدرس اینترنتی سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir می باشد که لینک ورود به این سامانه را در مقاله قرار داده ام.

نحوه دریافت نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir را شرح دهید.

روش های دریافت نام کاربری به دوصورت زیر است:

  • مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان خدمات دولت یا شعب مختلف بانک رفاه کارگران
  • دریافت نام کاربری از طریق سامانه

با مراجعه به متن مقاله می توانید از اعتبار نام کاربری و رمز عبور دریافت شده برای ثبت درخواست مد نظرتان بیشتر آشنا شوید.


5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه جامع روابط کار | prkar.mcls.gov.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی