مسکن فرهنگیان

سامانه ثبت نام مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir

جهت مشاوره در زمینه مسکن فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت آموزش‌ و پرورش منعقد شد، سایت مسکن فرهنگیان ( maskan.medu.ir ) تأمین 170 هزار واحد مسکونی در شهرها و مناطق روستایی برای فرهنگیان فاقد مسکن بر اساس اعلام نیاز آموزش‌ و پرورش و با استفاده از کلیه ظرفیت‌ها و منابع مالی و امکانات موجود وزارتخانه‌های آموزش‌ و پرورش و راه و شهرسازی در 32 استان کشور، هدف‌گذاری شده است.

این تفاهم‌نامه در 7 ماده تهیه، تدوین و تنظیم شد و به امضای دو وزیر رسیده است و مدت اجرای این تفاهم‌نامه 3 سال یعنی تا آبان 1401 است.

سامانه مسکن فرهنگیان

ثبت نام در سامانه مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir از ساعت ٨ صبح روز پنجشنبه، چهاردهم آذر ماه برای ثبت‌نام فرهنگیان فاقد مسکن آغاز به کار خواهد کرد.
این سامانه برای فرهنگیان فاقد مسکن اعم از افرادی که نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند و افراد جامانده‌ای که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، فعال و در دسترس قرار خواهد گرفت.

 • فرهنگیان در اسرع وقت با ورود به سامانه ثبت نام مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir نسبت به تکمیل اطلاعات موردنیاز اقدام کنند.

سامانه ثبت نام مسکن فرهنگیان

وزیر راه و شهرسازی در خصوص چگونگی تأمین منابع مالی ساخت 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن، اظهار کرد: یکی از محل‌هایی که برای اجرای تفاهمنامه بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش به ما کمک می‌کند، منابع مالی صندوق ذخیره فرهنگیان است.

وی ادامه داد:‌ علاوه بر این بر اساس بخشنامه‌ هفته جاری بانک مرکزی 20 هزار میلیارد تومان (12 هزار میلیارد تومان برای بانک مسکن و 8000 میلیارد تومان برای سایر بانک‌ها) را برای اجرای همه پروژه‌های مسکن کشور استفاده خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: سال آینده نیز سهمیه جدید را به ما اعلام خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت نام در سامانه  مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir با کارشناسان مجرب مجموعه بزرگ مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب فقط از طریق تلفن های ثابت

تماس از سراسر کشور 9099071613


maskan.medu.ir

به گزارش مشاور گروپ maskan.medu.ir، وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر نیز درباره طرح خانه‌دار کردن فرهنگیان گفته بود:‌ بخشی از منابع مالی مسکن بخشی از فرهنگیان در قالب تسهیلات بافت فرسوده تأمین خواهد شد.

اسلامی در آیین امضای تفاهم‌نامه ساخت 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان با ابراز اینکه “همواره توجه به فرهنگیان عزیز در برنامه‌ها و سیاستهای ما وجود داشته است”، اظهار کرد: این مرحله متفاوت از قبل است و می‌خواهیم به‌صورت یکجا یک اقدام بزرگ و گسترده را برای خانه‌دار کردن فرهنگیان انجام دهیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها برای این کار باید به وزارتخانه‌های راه و آموزش و پرورش کمک کنند، افزود: آن دسته از فرهنگیانی که در سامانه طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند طبق تفاهم‌نامه امروز برای خانه‌دار شدن در اولویت قرار می‌گیرند.

tem.mrud.ir ثبت نام مسکن ملی

مشاهده و پیگیری مسکن ملی

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ثبت نام طی دو هفته از طریق سامانه ثبت نام مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir از متقاضیان واجد شرایط انجام خواهد گرفت، تأکید کرد: چنانچه این سهمیه‌ها کفایت کند در قالب این تفاهم‌نامه فرهنگیان را خانه‌دار خواهیم کرد، احیاناً اگر کمی و کاستی وجود داشته باشد در قالب تأمین زمین‌های جدید پروژه‌ها جانمایی خواهد شد.

اسلامی با اعلام اینکه “از ظرفیت تعاونی‌های مسکن فرهنگیان که دچار نقصان نباشند در ساخت این 170 هزار واحد استفاده خواهیم کرد”، گفت: این 170 هزار واحد بخشی از 400 هزار واحد طرح ملی مسکن است.

وی همچنین با بیان اینکه در ثبت‌نام طرح ملی مسکن در 10 شهر ثبت‌نام‌ها خیلی سریع به اتمام رسید، گفت: به‌دنبال تأمین زمین جدید برای آغاز ثبت‌نام در این شهرها هستیم.

اسامی فرهنگیان واجد شرایط اولیه تامین مسکن

اسامی فرهنگیان واجد شرایط اولیه تامین مسکن در سامانه‌ maskan.medu.ir اعلام شد.

به گزارش مشاور گروپ و به گفته ی گودرز کریمی‌فر: تعداد متقاضیان شاغل و بازنشسته دریافت مسکن در سراسر کشور، ۳۰۹ هزار نفر است که از این تعداد، ۷۵ هزار و ۹۸۴ نفر، واجد شرایط شناخته ‌شده‌اند.

۱۴۵ هزار و ۵۱۶ نفر از متقاضیان مسکن فرهنگیان، فاقد شرایط اولیه دریافت مسکن برابر استعلام‌های صورت گرفته شناخته ‌شده‌اند و۸۷ هزار و۷۴۶ نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته، در خود اظهاری اطلاعات اولیه که در سایت maskan.medu.ir بوده است، دچار خطای ثبت اطلاعات شده‌اند و قابلیت استعلام نداشته‌اند که این افراد می‌توانند، مجدداً و با دقت بیشتر، اطلاعات اولیه را یک‌بار دیگر در سامانه مذکور که تا پایان هفته، فعال خواهد شد مبادرت به ثبت اعتراض کنند.

فرایند استعلام واجدین شرایط، جهت تشخیص صلاحیت به شرح ذیل صورت گرفته است.

 1. وزارت راه و شهرسازی، برای کنترل فرم (ج)
 2. استعلام از سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور، بابت دارا بودن سند مالکیت فردی
 3. استعلام از سازمان ثبت‌احوال کشور، مبنی بر احراز هویت فردی
 4. استعلام از بانک مسکن، جهت دریافت تسهیلات یارانه‌ای اعلام و مبنای پالایش، پیرایش و ویرایش متقاضیان مسکن

متقاضی باید متأهل یا سرپرست خانوار باشد و زنان خودسرپرست مشروط به داشتن ۳۵ سال سن می‌توانند در زمره متقاضیان قرار بگیرند. همچنین فرد متقاضی باید حداقل دارای پنج سال سکونت متوالی در شهر مورد تقاضا باشد.


سایت مسکن فرهنگیان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش :

?متقاضیانی که مشمول مسکن فرهنگیان شده‌اند جهت رتبه‌بندی و تکمیل پرونده از تاریخ ۱۳ لغایت ۱۷ اسفند به سامانه www.maskan.medu.ir مراجعه کنند.

?آغاز مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی از روز شنبه ۱۷ اسفند

?معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از آغاز مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی از روز شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: به احتمال زیاد مرحله دون ثبت نام مسکن ملی از روز شنبه آغاز می‌شود

مجموعه نکاتی که در این گفتار ارائه شد، میتواند راهنمای خوبی برای علاقمندان به ثبت نام در سامانه ثبت نام مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir باشد. مشاوران مجرب و فرهنگیان کاربلد در مجموعه بزرگ مشاور گروپ از ساعت 8 صبح تا 12 شب آماده ارائه هرگونه مشاوره و راهنمایی در زمینه های مربوطه و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

ثبت نام در سامانه مسکن فرهنگیان از چه زمانی آغاز شد؟

از ساعت ٨ صبح روز پنجشنبه، چهاردهم آذر ماه برای ثبت‌نام فرهنگیان فاقد مسکن سامانه مسکن فرهنگیان آغاز به کار کرد.

ثبت نام در سامانه مسکن فرهنگیان برای چه کسانی امکانپذیر است؟

برای فرهنگیان فاقد مسکن اعم از افرادی که نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند و افراد جامانده‌ای که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، فعال و در دسترس قرار خواهد گرفت.

چه تعداد مسکن در این طرح ثبت نام می شود؟

صد و هفتاد هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن در این طرح ثبت نام خواهد شد

اسامی فرهنگیان واجد شرایط اولیه تأمین مسکن چه زمانی اعلام می گردد؟

اسامی فرهنگیان واجد شرایط اولیه تأمین مسکن روز دوشنبه 1398/12/05در سامانه‌ maskan.medu.ir اعلام شد. توضیحات تکمیلی را در همین مقاله ملاحظه بفرمایید.

2.9/5 - (15 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه مسکن فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. علی

  معلمین گرامی
  سایت اعلام غیر فعال هست هنوز این بخشنامه به صورت رسمی اعلام نشده و در دست بررسی می باشد .

  پاسخ
 2. عباس

  بنام خداوند .در خبرها هر گاه خواندم هر گونه وام تا تسهیلاتی که برای معلمین در نظر گرفته شده هم عضو صندوق ذخیره هستم .و هم بیست سال سابقه دارم و هنوز فاقد مسکن میباشم .متاسفانه تعاون ناحیه شازند آنچنان رد و تکذیب کرد خبرهای منتشر شده را که یک فرهنگی هیچ تسهیلاتی ندارد .جناب نظری مسئول تعاون شازند .من یک فرهنگیم و بر اساس خبرها تماس میگیرم .متاسفم جز تکذیب از شازند هیچ نشنیدم .

  پاسخ
 3. محمود ولی

  با سلام خدمت دوست عزیز
  تا آنجایی که در طول این سی ساله آموزش و پرورش رو شناختم متاسفانه افرادی بر مسند مدیریت نشسته اند که تواناییهای لازم برای آن پست را دارا نمی باشند نمونه بارز آن دزدی از صندوق ذخیره فرهنگیان ؛نمونه دیگر آن افول آموزش و پرورش بطور اعم واخص در طول این چهل سال ؛ اشکال از سیستمی است که در آن اقربا و دوستان بر قوانین برتری دارند؛این ملک و مملکت به افرادی نیاز دارد که دلسوز باشند ؛آنانی که دل در گرو پست و مقامی دارند جز خیانت چیزی خلق نمیکنند
  برادرم شما تنها نیستید امثال شما و من و دیگرانی هستند که در این سیستم مورد ظلم واقع شده ایم
  این سیستم را طرحی نو باید و انسانهایی با فکر نو
  وگرنه در همین گرداب که هستیم ؛خواهیم ماند و دود این روز مرگی چشم همه را گور خواهد کرد
  زمانی که آموزش و پرورش ملتی نابود شد آن ملت هیچ هویتی نخواهد داشت

  پاسخ
 4. منوچهر تلارمی

  با سلام. دوم دیماه در سامانه ثبت نام کردم با کمال تاسف رد صلاحیت شدم .اعلام کردند کسانی که رد صلاحیت شده اند می توانند اعتراض کنند از روز اعلام نتیجه تا کنون دنبال سامانه ای هستم تا دلیل را صلاحیتم را بدانم که موفق نشدم
  پرسش من این است چرا من که به دلایل زیر در اولویت قرار دارم رد صلاحیت شده ام .
  دبیر باز نشسته ای هستم که هفتادوهشتمین سال عمرم را سپری می کنم. در حدود پانزده سال پیش تمام ثروتم را از دست دادم . چون به علت بدهی قادر به پرداخت اجاره خانه نبودم در منزل قدیمی ۰(با قدمت 200 ساله ) ومخروبه یکی از بستگان زندگی می کنم صاحب خانه چند سالی است که فوت نمودند ورثه بابت اجاره معوقه و تخلیه منزل شکایت کردند که حکم نهایی در مورخه 98/12/11 صادر شد . تا کنون دیناری هم از بانک وام نگرفته ام .به نطر شما ایا مستاصل تر ازمن واصلحتر ازمن جهت پذیرفته شدن وجود دارد
  لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه می توانم علت رد صلاحیتم را بیابم
  شماره پیگیری ……..13449181759134

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی