سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی saleauto.ir

سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی saleauto.ir باز شد.

🔹 بالاخره پس از هشت ماه انتظار، سامانه یکپارچه برای متقاضیان خودروهای وارداتی باز شد. این گروه از مشتریان اکنون می‌توانند نسبت به ثبت نام خودروهای وارداتی در قالب سامانه یکپارچه اقدام کنند.

🔹درحال‌حاضر ثبت نام خودروهای وارداتی از بین مدل‌های زیر امکان‌پذیر است:

 • تویوتا کرولا از شرکت معین‌خودرو
 • کیا سلتوس از شرکت کوشا‌خودرو
 • هیوندای النترا از شرکت کرمان‌موتور
 • جتا VS7 از شرکت ماموت خودرو
 • زوتی DL5‌ از شرکت پارس‌خودرو

🔹 همچنین قرار است در روزهای آینده چند خودروی دیگر نیز به این لیست اضافه شوند. هیوندای کنا، هیوندای کرتا، چانگان CS55 پلاس و فیات ۵۰۰ ازجمله این خودروها هستند.

saleauto.ir سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی

جهت مشاوره در زمینه سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی saleauto.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

saleauto.ir

سامانه یکپارچه برای ثبت‌نام خودروهای وارداتی باز شد

🔹 بالاخره پس از هشت ماه انتظار، سامانه یکپارچه برای متقاضیان خودروهای وارداتی باز شد. این گروه از مشتریان اکنون می‌توانند نسبت به ثبت نام خودروهای وارداتی در قالب سامانه یکپارچه اقدام کنند.

🔹درحال‌حاضر ثبت نام خودروهای وارداتی از بین مدل‌های زیر امکان‌پذیر است:

▫️تویوتا کرولا از شرکت معین‌خودرو
▫️کیا سلتوس از شرکت کوشا‌خودرو
▫️هیوندای النترا از شرکت کرمان‌موتور
▫️جتا VS7 از شرکت ماموت خودرو
▫️زوتی DL5‌ از شرکت پارس‌خودرو

🔹 همچنین قرار است در روزهای آینده چند خودروی دیگر نیز به این لیست اضافه شوند. هیوندای کنا، هیوندای کرتا، چانگان CS55 پلاس و فیات ۵۰۰ ازجمله این خودروها هستند.


سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی

*فرآیند عرضه خودروهای وارداتی شامل 3 مرحله است:

 • در مرحله اول ثبت نام خودرو انجام و پس از آن یک فهرست نوبت دهی منتشر می شود
 • در مرحله دوم واردکننده نسبت به عرضه خودرو اقدام و افراد مطابق با نوبت خود می توانند نسبت به خرید اقدام نمایند.
 • در مرحله سوم با ارسال دعوتنامه توسط واردکنندگان ، خودرو تحویل خریداران می‌شود.

1. مرحله اول : نوبت دهی

 1. درمرحله ثبت نام ابتدا باید یک حساب وکالتی به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان توسط متقاضیان افتتاح و مبلغ 5 میلیارد ریال در حساب بانکی خود نزد یکی از شعب بانک های حایز شرایط ، مسدود نمایند
 2. ثبت نام در تاریخ های اعلامی امکان ثبت نام در سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی saleauto.ir را خواهند داشت .
 3. متقاضیان باید برای ثبت نام شرایط زیر را داشته باشند:
  • دارابودن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.
  • متقاضیانی که 48 ماه گذشته خرید خودرو از شرکت‌های خودروسازی یا بورس کالا داشته‌اند، امکان ثبت‌نام وخرید خودرو وارداتی ندارند
  • متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند امکان ثبت‌نام و خرید خودرو ندارد. شایان ذکر است تا زمان تحویل خودروهای وارداتی، شرط نداشتن پلاک انتظامی فعال، بررسی می شود. همچنین افرادی که بصورت همزمان در بورس کالا یا سامانه های خرید شرکت های خودروساز ثبت نام نموده اند در صورت دریافت خودروی تولید داخل یا مونتاژی، تا قبل از عرضه خودروهای وارداتی باید از این طرح انصراف دهند. در صورت عدم انصراف، متقاضی با جریمه مندرج در قرارداد مواجه خواهد شد
  • انتقال امتیاز وحقوق ناشی از خرید خودرو ، به اشخاص (حتی به صورت وکالتی) ونیز فروش حواله خودرو به صورت وکالتی ممنوع است
  • امکان صلح خودروهای وارداتی وجود ندارد.
  • امکان انتقال سند خودرو به مدت یکسال از زمان خرید وجود ندارد.
 4. پس از پایان ثبت نام، نوبت تخصیص افراد دارای شرایط مذکور طبق قرعه کشی مشخص می شود.
 5. با تعیین “نوبت”، متقاضیان می تواند در عرضه های آتی خودروی وارداتی، نسبت به انتخاب نوع خودرو در سامانه اقدام نماید. زمان که وارد کننده گان خودرو را عرضه می کنند متقاضیان طبق نوبت خود امکان خرید دارند.
 6. وجه دریافتی که در زمان افتتاح حساب وکالتی جهت ثبت نام اولیه واریز می گردد تا زمان ثبت نام قطعی خودرو باید در حساب مسدود باشد و در صورت برداشت، ثبت نام فرد ابطال می گردد.
 7. امکان انصراف از معامله تا زمان انعقاد قرار داد نهایی با وارد کننده خودرو از سوی خریدار در سامانه، بدون جریمه، وجود دارد. انصراف از معامله در صورت انعقاد قرار داد نهایی، مشمول پرداخت جریمه ای معادل 5 درصد قیمت پایه به وارد کننده می شود.
 8. متقاضیان دارای “نوبت خرید خودرو”، امکان ثبت نام و خرید سایر خودرو های وارداتی و وارداتی را ندارد.
 9. با افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

2. مرحله دوم: تخصیص

 1. در این مرحله وارد کنندگان تعداد مشخصی خودرو را عرضه کرده و کسانی که نوبت بالاتری دارند امکان انتخاب خواهند داشت
 2. در صورتی که فرد دارای نوبت یکی از خودرو عرضه شده را انتخاب نکند نوبت او حفظ شده و در عرضه های بعدی می تواند از نوبت خود استفاده کند
 3. پس از انعقاد قرارداد با خریدار، قیمت پایه خودرو هیچ‌گونه تغییری نخواهد کرد و برآوردی از هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل، مالیات، عوارض و حقوق گمرکی، شماره گذاری و سایر موارد به خریدار اعلام خواهد شد

3. مرحله سوم : تحویل

وجه خودرو در 3 مرحله پرداخت می‌شود

 • مرحله نخست به صورت علی‌الحساب در زمان افتتاح حساب وکالتی
 • مرحله دوم در زمان عقد قرارداد (در مرحله تخصیص خودرو) شامل قیمت خودرو و هزینه‌ها تا ورود خودرو به گمرک
 • مرحله سوم در زمان تحویل خودرو شامل هزینه‌های مربوط به مالیات، عوارض و حقوقی گمرکی، شماره‌گذاری و سایر موارد

پس از ورود خودرو به گمرک، واردکننده نسبت به ارسال دعوتنامه اقدام نموده و موظف است در صورت تکمیل وجه خریداران ظرف مدت حداکثر 30 روز کاری خودرو را تحویل دهد. در این مرحله بخش دوم پرداخت وجه جهت واریز به حساب وکالتی تکمیل می شود.


احراز هویت سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی

احراز هویت سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی

جهت احراز هویت سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی مطابق تصویر بالا می بایست کد ملی خود را وارد نموده و تا زمان لود شدن تصویر شکیبا باشید تا بررسی های لازم انجام شود.

پشتیبانی سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی

پشتیبانی سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی از طریق شماره تماس مرکز پاسخگویی وزارت صنعت ، معدن و تجارت : 124 است.

دومین مرحله فروش خودرو وارداتی مهر 1402

مرحله دوم عرضه خودروهای وارداتی، در مهرماه 1402 برگزار گردید. البته در این عرضه، امکان «ثبت نام از متقاضیان جدید» وجود نداشت و فقط آن افرادی که در مرحله اول فروش خودروهای وارداتی، ثبت نام کرده بودند و در لیست انتظار قرار گرفتند، امکان انتخاب و خریداری خودروهای جدید وارداتی را داشتند. در ادامه این متن، جزییات و شرایط ثبت نام دومین مرحله خرید خودروهای وارداتی را مطالعه می‌کنید:

اسامی خودروهای وارداتی اعلام شد

مهر 1402: اسامی و مشخصات 6 محصول وارداتی، که قرار است در مهرماه 1402 از طریق سامانه جامع فروش خودروهای وارداتی عرضه گردند، در تاریخ 17 مهرماه و مطابق جدول زیر، اعلام شده است:

فهرست خودروهای وارداتی در دومین عرضه
شرکت مدل موتور گیربکس
معین موتور تویوتا کرولا 1.2 لیتر تنفس طبیعی CVT
کوشا خودرو کیا سلتوس 1.6 لیتر تنفس طبیعی AT6
ماموت خودرو جتا VS7 1.4 لیتر توربوشارژ AT6
کرمان موتور هیوندای النترا 1.6 لیتر تنفس طبیعی AT6
سایپا چانگان CS55 پلاس 1.5 لیتر توربوشارژ DCT
پارس خودرو زوتی DL5 1.5 لیتر توربوشارژ CVT

*اطلاعات فوق از سایت یکپارچه گردآوری شده است.

عرضه خودروهای وارداتی در مهر 1402

مهر 1402: مهدی ضیغمی، مجری طرح واردات خودرو، به ادامه‌ روند واردات خودروها به کشور اشاره کرد و گفت خودروهای وارداتی که قیمت آن‌ها مشخص شده، طی هفته جاری و هفته آینده عرضه می‌شوند.

وی توضیح داد واردات خودروها به صورت انبوه و خرد در حال انجام است. تا پایان مرداد ماه از میان 35 شرکتی که مجوز واردات اخذ کرده‌اند، 18 شرکت موفق به ثبت سفارش قطعی شده و توانسته‌اند بخشی از ارز واردات را دریافت کنند. از میان این 18 شرکت، تاکنون تقریبا 10 شرکت خودروهای خود را وارد کرده و الباقی در حال طی کردن مسیر واردات هستند. شرکت‌ها به سبب اینکه منتظر بودند تا در وهله اول مجوزهای استاندارد، محیط‌ زیست و… را اخذ کنند، سپس ثبت نهایی درخواست‌ها را در شرکت‌های بزرگ انجام دهند، این روند طولانی شد. البته که تولید و حمل این خودروها، به‌ویژه اینکه قرار باشند از شرق آسیا وارد شوند، مستلزم یک زمان است. در مرحله اول، با توجه به اینکه همه مجوزها برای خودروهای وارد شده اخذ شده،  فاز اول تحویل خودروها را آغاز خواهیم کرد؛ در حقیقت طی هفته جاری و هفته آینده، تحویل خودروهای وارداتی شرکت‌هایی که قیمت خودروها را گرفته‌اند (تاکنون چهار شرکت واردکننده لیست قمیت خودروهای خود را اخذ کرده‌اند) انجام خواهد شد. از هفته بعد نیز برای شرکت‌های معتبری که خودروهایشان از کشور مبدا تولیدکننده بارگیری شده و اسناد حمل داشته باشند، عرضه صورت خواهد گرفت. شرکت‌ها بسته به توان خود ماهانه امکان واردات 300 هزار تا یک میلیون دستگاه را داشته و وارد می‌کنند.

آقای ضیغمی گفت از زمان ثبت‌نام برای خودروهای وارداتی در اسفند ماه سال گذشته، از میان 34 هزار نفری که در قرعه کشی شرکت داده شده بودند، حدوداً 30 هزار نفر در نوبت دریافت هستند و الباقی انصراف داده‌اند. در فاز اول خودروی این 30 هزار نفر تحویل داده می‌شود.  در حال حاضر برخی شرکت‌ها قراداد تولید ماهانه 6000 دستگاه دارند؛ این بدان معناست که برای 5000 تا 6000 دستگاه قرارداد می‌بندند، اما چنانچه کشور مبداء توان لجستیکی خوبی داشته باشد، این تعداد قرارداد می‌تواند عدد بسیار بالاتری باشد.

رئیس سازمان توسعه تجارت همچنین اشاره کرد ارز خودروهای وارد شده تاکنون تامین شده و تا پایان سال جاری، حداقل یک میلیارد یورو مصوبه وجود دارد که می‌توانیم از ارز صادرات غیر، استفاده کنیم. برای بیش از این نیز، چنانچه محل سرمایه‌گذاری خارجی یا منابع خارجی وجود داشته باشد، می‌توان از آن برای واردات خودرو استفاده کرد. سایت سامانه عرضه خودروهای وارداتی برای آن دست از مشتریانی که در مرحله اول ثبت‌نام کرده و دارای اولویت هستند، در هفته جاری برای انتخاب خودروی مورد نظر فعال و بازگشایی می‌شود. در این مرحله ثبت‌نام جدیدی صورت نخواهد گرفت و تنها خودروهای جدید برای مشتریان دارای نوبت، عرضه خواهد شد.  برنامه فعلی ما تحویل خودروهای فروخته شده است. اینکه در فاز بعدی ثبت‌نام‌های جدید، از مسیر سامانه یکپارچه باشد یا از طریق بورس کالا یا حتی مسیری دیگر، هنوز مشخص و قطعی نیست.

عرضه خودروهای جدید وارداتی تا هفته آینده

مهر 1402: مهدی ضیغمی، مجری طرح واردات خودرو در وزارت صمت، خبر داد از هفته آینده عرضه ۸ مدل خودرو‌ی وارداتی آغاز خواهد شد و تلاش می‌کنیم این خودرو‌ها با همکاری بانک مرکزی تا پایان آذر و نهایت دی ماه تحویل مشتریان شود.

وی اظهار کرد سامانه خودرو‌های وارداتی در یکی دو روز آینده با طراحی جدید بارگذاری خواهد شد. در مرحله اول اطلاعات خودرو‌ها بارگذاری خواهد شد تا مردم بتوانند خودرو‌های عرضه‌شده را ببینند، بعد از این مرحله و با نهایی شدن قیمت‌ها در هفته آینده، خودرو‌ها عرضه می‌شود. 33 هزار نفر در طرح فروش خودرو‌های وارداتی ثبت‌نام کرده بودند که 30 هزار نفر آن‌ها واجد شرایط شناخته شدند. در این طرح بیش از 7 هزار نفر چانگان انتخاب کرده بودند. اکنون آن‌هایی که این خودرو را انتخاب کردند با تأیید انتخاب نهایی خودرو، به شرکت سایپا معرفی خواهند شد و حداکثر تا 3 ماه آینده خودروی خود را تحویل می‌گیرند.

وی افزود زوتی، سی‌اس55 چانگان، کیا، هیوندای، تویوتا، هونگچی، بستیون و سوزوکی خودرو‌هایی هستند که عرضه خواهند شد که این خودرو‌ها کمتر از 20 هزار یورو قیمت دارند. تلاش می‌کنیم این خودرو‌ها با همکاری بانک مرکزی تا پایان آذر و نهایت دی ماه تحویل مشتریان شود. قیمت این خودرو‌ها قطعی یا غیرقطعی خواهد بود تا مسیر قانونی قیمت‌گذاری آن‌ها طی شود.

بارگذاری خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه

مهر 1402: مهدی ضیغمی، معاون وزیر صمت، درباره آخرین وضعیت تحویل خودروهای وارداتی به متقاضیان، توضیح داد تعدادی خودرو توسط واردکنندگان مختلف وارد کشور شده و با توجه به اینکه تعدادی از این خودروها توسط سایپا وارد کشور شده است بنابراین براساس اعلام این شرکت تاکنون 100 دستگاه چانگان براساس نوبت به متقاضیان تحویل شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا عرضه خودروهای وارداتی به کندی انجام می‌شود گفت خودروهای وارداتی باید توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری شود و پس از ابلاغ قیمت نهایی، در سامانه یکپارچه برای عرضه به مشتریان و پرداخت وجه، بارگذاری شود. این کار در هفته جاری انجام خواهد شد. تاکنون فقط قیمت خودروی وارداتی چانگان توسط شورای رقابت تعیین و ابلاغ  شده و قیمت سایر خودروهای وارداتی تعیین و  ابلاغ نشده است.  پیش از این تعدادی خودروی وارداتی چانگان که توسط شرکت سایپا وارد شده بود برای عرضه در سامانه بارگذاری شد. اما در زمان عرضه، قیمت نهایی این خودرو هنوز توسط شورای رقابت ابلاغ نشده بود. بنابراین جهت عرضه این خودرو در سامانه یکپارچه، قیمت به صورت علی الحساب اعلام شد‌، اما پس از نهایی شدن قیمت این خودرو مشکلاتی برای خریداران ایجاد شد و عده‌ای اعلام کردند که پیش بینی نمی‌کرده‌اند که قیمت خودرو چانگان، مبلغ تعیین شده باشد بنابراین این خریداران  برای تکمیل باقیمانده وجه با مشکلاتی مواجه شدند. برای جلوگیری از تکرار این قضیه منتظر هستیم تا شورای رقابت قیمت خودروهای وارداتی را ابلاغ کند و سپس عرضه سایر خودروهای وارداتی در سامانه انجام شود و ثبت نام‌کنندگان براساس نوبت خودروهایشان را تحویل بگیرند.

آقای ضیغمی تاکید کرد اکنون امکان بارگذاری و عرضه حدود 4 تا 5 هزار خودرو وارداتی در سامانه وجود دارد اما از این کار امتناع می‌کنیم تا قیمت نهایی آن ها مشخص شود. بنابراین وزیر صنعت معدن و تجارت به سازمان حمایت مصرف‌کنندکان و تولیدکنندگان و سازمان توسعه تجارت دستور داده تا در راستای تسریع در تحویل خودروهای وارداتی ظرف هفته جاری قیمت گذاری سایر خودروهای وارداتی آماده برای تحویل انجام شود و این خودروها جهت عرضه در سامانه بارگذاری شوند.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه یکپارچه ثبت نام خودروهای وارداتی saleauto.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی