سامانه تراز ورود

سامانه تراز taraz.org

جهت مشاوره در زمینه سامانه تراز ورود

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سامانه تراز به نشانی اینترنتی taraz.org یک پلتفرم آموزشی جامع و کامل است که به منظور برگزاری کلاس‌ها به صورت آنلاین طراحی شده است. سامانه مدیریت آموزش تراز دارای امکانات و قابلیت‌های متعددی است و فقط به برگزاری کلاس آنلاین محدود نمی‌شود. در این سامانه می‌توانید آزمون آنلاین برگزار کنید، کارنامه صادر کنید و فعالیت‌های دانش‌آموزان را به راحتی مدیریت کنید.

سامانه تراز

با غیرحضوری شدن مدارس در زمان کرونا، پلتفرم‌های مختلفی برای برگزاری کلاس‌های مجازی و مدیریت دانش‌آموزان به صورت آنلاین طراحی شد که هر کدام دارای مزایا و معایبی بودند. یکی از پلتفرم‌هایی که برای برگزاری کلاس‌ها و آزمون‌های آنلاین طراحی شده سایت تراز است که امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

از امکانات بسیار خوبی که این سامانه دارد، این است که هر یک از کاربران یک دسترسی اختصاصی دارند. در سایت تراز ۷ دسترسی تعیین شده است که عبارت است از: مدیر مدرسه، معلم، معاون اجرایی، معاون آموزشی، مسئول پایه، والدین و دانش‌آموزان. از این رو هر یک از کاربران باتوجه به سطح دسترسی و نقشی که دارند، می‌توانند به قسمت‌های مختلفی از سایت دسترسی داشته باشند.

ثبت نام در سایت تراز taraz.org

برای ثبت نام سامانه تراز و ورود به سایت تراز، می‌بایست به نشانی taraz.org مراجعه کنید. ثبت نام اولیه به صورت رایگان بوده و شما تا ۱۴ روز فرصت دارید از امکانات این سامانه استفاده کنید. پس از پایان ۱۴ روز می‌توانید با پرداخت هزینه، نام نویسی خود را تکمیل کنید.

پس از مراجعه به سایت تراز از منوی سمت چپ، روی گزینه «ثبت نام کنید» کلیک کنید.

ثبت نام در سایت تراز taraz.org

در این بخش به فراخور نقش خود یکی از سه گزینه، دانش‌آموز، مدارس یا معلم‌ها را انتخاب کنید.

ثبت نام در سایت تراز

در صورتی که دانش‌آموز باشید وارد بخش هم درس سامانه تراز  خواهید شد. هم درس شامل مجموعه‌ای از سوالات و آزمون‌هاست که دانش‌آموزان پایه‌های مختلف می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. برای نام نویسی کافیست روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

(برای ثبت نام در هم درس کافیست شماره تلفن همراه یا ایمیل و نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.)

بخش هم درس سایت تراز - ورود دانش آموزان

در صورتی که مدیر مدرسه، مشاور یا معلم هستید، یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید.

ثبت نام در سامانه تراز - معلم و مدیر مدرسه

ورود به سایت تراز taraz.org

برای ورود به سایت تراز taraz.org یا مراجعه به هم درس (برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف)، پس از مراجعه به سامانه تراز روی گزینه ورود کلیک کنید. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می‌توانید به راحتی وارد سامانه شوید. (پس از ثبت نام در سایت taraz نام کاربری و کلمه عبور در اختیارتان قرار خواهد گرفت.)

ورود به سایت تراز taraz.org

برای مراجعه به سایت تراز، اینجا کلیک کنید.

امکانات سامانه تراز

سامانه تراز دارای بخش های گوناگونی است و امکانات متعددی را در اختیار مدیران مدارس، دانش‌آموزان و معلمان قرار داده است از جمله:

برگزاری کلاس آنلاین در سامانه تراز

با استفاده از سرویس برگزاری کلاس آنلاین، معلمان می‌توانند در سه محیط ادوبی کانکت، بیگ بلوباتن یا اسکای روم کلاس‌های آنلاین خود را برگزار کنند. از مزایای برگزاری کلاس مجازی در تراز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان استفاده از تخته مجازی برای انتقال بهتر مطالب درسی وجود دارد.
 • امکان نظارت بر حضور و غیاب دانش‌آموزان (به صورت اتوماتیک) وجود دارد همچنین می‌توانید از حضور غیاب دانش‌آموزان خروجی بگیرید و در قالب کارنامه در اختیار دانش‌آموز و والدین او قرار دهید.
 • از طریق وب کم می‌توانید دانش‌آموزان را ببینید و هنگام تدریس با آنها تعامل داشته باشید.
 • امکان ضبط و آرشیو کلاس‌های درسی وجود دارد و دانش‌آموزان می‌توانند در آینده به محتوای کلاس‌ها دسترسی داشته باشند.
 • میزان تاخیر دانش‌آموزان هنگام ورود به کلاس به صورت اتوماتیک ثبت شده و امکان مشاهده زمان خروج آنها از کلاس نیز وجود دارد.
 • می‌توانید فایل‌های آموزشی یا قسمت‌های مختلف کتاب را بارگذاری کنید تا دانش‌آموزان بتوانند محتوای مطالب درسی را مشاهده کنند.
 • در سامانه تراز می‌توانید برنامه کلاس‌های مجازی را یک بار ثبت کنید تا کلاس‌ها در زمان تعیین شده به صورت خودکار تشکیل شوند.

برگزاری آزمون در تراز

یکی دیگر از امکانات فوق‌العاده سایت تراز این است که می‌توانید با استفاده از این سامانه انواع آزمون‌های تستی و تشریحی را برگزار کنید. بخش آزمون‌های آنلاین به بانک سوالات گسترده تستی و تشریحی تراز متصل است و می‌توانید به راحتی برای دانش‌آموزان آزمون برگزار کنید. برخی از مزایای برگزاری آزمون در سایت تراز عبارت است از:

 • امکان چینش تصادفی سوالات برای جلوگیری از تقلب وجود دارد.
 • می‌توانید روند پاسخ‌دهی دانش‌آموزان به سوالات و حتی تغییر گزینه‌ها را مشاهده کنید.
 • آزمون‌های تستی به صورت خودکار در سامانه تصحیح شده و نتیجه در قالب کارنامه در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 • امکان بارگذاری سوالات به دو صورت تصویری یا فایل پی دی اف وجود دارد.
 • می‌توانید زمان شروع و پایان آزمون را تعیین کنید. همچنین امکان اضافه کردن زمان اضافی حین برگزاری آزمون وجود دارد.
 • امکان صدور کارنامه برای هر دانش‌آموز وجود دارد.

تصحیح آزمون در سامانه تراز taraz

سامانه‌ی تصحیح آزمون در اختیار مسئولین آموزشی مدارس قرار می‌گیرد و این امکان را فراهم می‌سازد تا آزمون‌های دانش‌آموزان را به صورت آنلاین در یک پلتفرم مجازی تصحیح کنند. این فرآیند ارتباط آسانتری بین معلمان و دانش‌آموزان ایجاد می‌کند. همچنین، این سیستم موجب افزایش سرعت و دقت در تصحیح آزمون‌ها شده و مدیران مدرسه می‌توانند وقت بیشتری را به تحلیل نتایج آزمون و رفع نیازهای دانش‌آموزان اختصاص دهند. از طریق این پلتفرم، مسئولین مدرسه می‌توانند نتایج را به صورت آنلاین یا با چاپ کارنامه به دانش‌آموزان اعلام کنند.

برخی از مزایای بخش تصحیح آزمون سایت تراز:

 • تصحیح خودکار آزمون‌های تستی
 • بارم بندی سوالات تشریحی
 • دریافت گزارش‌های تحلیلی از نتایج آزمون
 • دریافت نمرات دانش‌آموزان در فایل اکسل
 • استفاده از علامت خوان نوری برای اسکن پاسخبرگ‌های تستی
 • ارسال سریع نتایج آزمون برای دانش‌آموزان و والدین

سایر امکانات سایت تراز:

 1. ثبت تکالیف برای دانش‌آموزان به صورت آنلاین در سایت تراز
 2. دفتر کلاسی آنلاین معلم (این سامانه به دبیران اجازه می‌دهد که به طور منسجم به کلیه‌ اطلاعات آموزشی دانش‌آموزان دسترسی داشته باشند. این امکان وجود دارد که دبیران برای هر دانش‌آموز یا تمام کلاس‌ها، ساعات و الگوهای مطالعه را تعیین کنند. این روش می‌تواند به بهبود روند و عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان کمک کند.)
 3. مشاوره تحصیلی آنلاین
 4. حضور و غیاب دانش‌آموزان در سامانه تراز
 5. ساخت کارنامه برای دانش‌آموزان
 6. برگزاری نظرسنجی آنلاین
 7. مدیریت شهریه مدارس
 8. مدیریت سرویس رفت و آمد دانش‌آموزان
 9. رزرو غذای دانش‌آموزان
 10. اطلاع رسانی و ارسال پیامک
بیشتر بخوانید: سایت منتا

امکانات سایت تراز برای دانش آموزان

امکانات سایت تراز برای دانش آموزان

دانش‌آموزان علاوه بر اینکه می‌توانند از طریق سایت تراز به راحتی در کلاس‌ها و آزمون‌های آنلاین شرکت کنند، از طریق اپلیکیشن هم درس، می توانند با توجه به مقطع تحصیلی خود، به بسیاری از سوالات طبقه‌بندی شده نیز دسترسی داشته باشند.

هم‌درس یک پلتفرم گسترده است که برای بهبود یادگیری فردی دانش‌آموزان طراحی شده است. این سرویس دارای امکانات زیر است:

 • هزاران سوال به همراه پاسخنامه‌ تشریحی
 • دفتر برنامه‌ریزی جهت برنامه‌ریزی درست برای مطالعه و تمرین.
 • امکان ساخت و مرور فلش‌کارت‌ها برای تثبیت مطالب.
 • بهره‌گیری از هوش مصنوعی برای شناسایی نقاط ضعف هر دانش‌آموز و ارائه‌ تمرینات و موارد مرتبط جهت پیشرفت بدون تکرار اشتباهات گذشته.
 • بانک سوال و جزوه
 • امکان دریافت برنامه ریزی درسی

این برنامه نه تنها به شناخت بهتر نقاط ضعف، بلکه به یادگیری موثرتره مطالب درسی کمک می‌کند.

جمع بندی

سایت تراز به عنوان یک سامانه جامع و یکپارچه در زمینه آموزش و مدیریت مدارس، امکانات گسترده‌ای را فراهم می‌کند. از جمله امکانات سامانه تراز می‌توان به برگزاری کلاس‌ها و آزمون‌های آنلاین، ارزشیابی دانش‌آموزان، مدیریت امور مالی و ارتباط سه‌جانبه مدرسه، معلمان و اولیا اشاره کرد. با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و امکانات اتوماسیون، تراز به مدارس این امکان را می‌دهد تا بهبود یابند و برنامه‌ریزی دقیق‌تری در فرآیندهای آموزشی خود داشته باشند. این سامانه باعث بهبود بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها و وقت مورد نیاز برای مدیریت امور در مدارس می‌شود.

اگر سوالی در رابطه با سامانه تراز دارید و پاسخ آن را در مقاله نیافتید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ از طریق شماره تماس 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

با استفاده از قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را درباره سامانه مدیریت آموزش تراز به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریعتر!

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نبود نگران نباشید، از منوی بالای سایت یا ستون سمت چپ مشاور گروپ روی خرید بسته‌های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.

سوالات متداول سامانه مدیریت آموزش تراز

نشانی سایت تراز چیست؟

برای ثبت نام و ورود به سایت تراز، می‌بایست به نشانی taraz.org مراجعه کنید.

سامانه تصحیح آزمون سایت تراز چگونه است؟

سامانه‌ی تصحیح آزمون در اختیار مسئولین آموزشی مدارس قرار می‌گیرد و این امکان را فراهم می‌سازد تا آزمون‌های دانش‌آموزان را به صورت آنلاین در یک پلتفرم مجازی تصحیح کنند.

نحوه ثبت نام در سامانه تراز چگونه است؟

برای ثبت نام و ورود به سایت تراز، می‌بایست به نشانی taraz.org مراجعه کنید. ثبت نام اولیه به صورت رایگان بوده و شما تا ۱۴ روز فرصت دارید از امکانات این سامانه استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه تراز ورود

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی