سامانه بهستان دانشگاه تهران

ems2.ut.ac.ir سامانه بهستان دانشگاه تهران

جهت مشاوره در زمینه سامانه بهستان دانشگاه تهران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه تهران یکی از دانشگاه های بزرگ و معتبر کشورمان است که دارای دانشجوهای بسیاری در حوزه های مختلف درمانی، مهندسی، فقه و حقوق دارد،بدیهی است رسیدگی به امورات این تعداد از دانشجویان به صورت حضوری کار آسانی نیست، ازینرو سامانه بهستان دانشگاه تهران ems2.ut.ac.ir جهت ایجاد رفاه وآسان سازی امورات دانشجویی راه اندازی شد.

حال در این مقاله قصد داریم به معرفی سامانه بهستان دانشگاه تهران ems2.ut.ac.ir ، نحوه ورود به آن وسایر امکانات و خدمات موجود در این سامانه می پردازیم.

سایت بهستان دانشگاه تهران

همانطور که گفتیم یکی از چالش های کارمندان و دانشجویان، انجام امورات دانشجویی به صورت حضوری است. به ویژه برای دانشجویانی که در شهر دیگری تحصیل می کنند پیومدن مسافت کار آسانی نیست، موجب اتلاف وقت و پرداخت هزینه های قابل توجه می شود.

دانشجویان دانشگاه هم ازین قاعده مستثنی نیستند، از اینرو سایت بهستان دانشگاه تهران ems2.ut.ac.ir جهت رفاه حال دانشجویان و کارمندان راه اندازی شد. دانشجویان دانشگاه تهران می توانند از طریق سامانه ems.ut.ac.ir از خدمات ارائه   بهرهمند شوند .

خدمات ارائه شده در سامانه بهستان دانشگاه تهران چیست؟ نحوه ورود و بهره مندی از این خدمات به چه صورت است؟ آیا سامانه بهستان فقط مختص دانشجویان این دانشگاه است؟ جهت پاسخگویی به این پرسش ها با ما همراه باشید.

سامانه بهستان دانشگاه تهران ems.ut.ac.ir

سامانه بهستان دانشگاه تهران به آدرس اینترنتی ems.ut.ac.ir برای خدمت رسانی به دانشجویان، اساتید، اعضای هیت علمی راه اندازی شده است، برای  آشنایی با سایت بهستان دانشگاه تهران وخدماتی که در این سامانه ارائه میشود با همراه باشید.

برای ورود به سامانه بهستان دانشگاه تهران  گذر واژه و نام کاربری منحصر به فردی به دانشجویان داده میشود و پس از اولین ورود به سامانه تغییر رمز عبور اجباری و تغییر نام کاربری اختیاری است.

دسترسی عمومی سایت بهستان دانشگاه تهران

 1. بازیابی کلمه عبور داوطلبان آزمون: در صورتی که داوطلبان آزمون کلمه عبور خود جهت ورود به سامانه را فراموش کرده اند می توانند با ورود در این قسمت و وارد کرد کد امنیتی اقدام به بازیابی رمز عبور کنند.
 2. متقاضی شركت در آزمون بسندگی زبان عربی: کلیه داوطبانی که قصد ثبت نام در آزمون بسندگی عربی را دارند جهت ورود باید بر روی این قسمت کلیک کرده و با وارد  کردن کد امنیتی وارد صفحه ثبت نام شوند.
 3. ثبت نام پذیرفته شدگان بین المللی دانشگاه تهران: در صورتی که جز پذیرفته شدگان غیرایرانی هستید، جهت ثبت نام کافی است به این قسمت مراجعه کرده و با وارد کردن کد امنیتی وارد صفحه ثبت نام شوید با وارد کردن مشخصات اولیه و شناسه کاربری و رمز عبور خود اقدام به ثبت نمایید. (توجه فرمایید اگر نتیجه قبولی شما در سایت سنجش اعلام شده یا با درخواست شما مبنی بر پذیرش در دانشگاه تهران موافقت نشده است و مجوزی برای ثبت نام ندارید، احتیاجی به ثبت اطلاعاتتون در این فرم  نیس واز صفحه خارج شوید)
 4. متقاضی پذیرش های موردی-غیر سنجشی و مهمان در دانشگاه تهران: در صورتی که جز متقاضیان  مهمان و غیر سنجشی هستید با مراجعه به این قسمت مراجعه کرد با وارد کردن کد امنیتی در صفحه جدید باید اطلاعات خواسته شده را ثبت نمایید.(توجه کنید با تكمیل این فرم فقط مشخصات اولیه و شناسه كاربری و گذرواژه و شماره پرونده شما ثبت شده و برای ادامه عملیات لازم است از سیستم خارج شده و مجدد با اكانت ایجاد شده در (ems2.ut.ac.ir) وارد سامانه شوید.)

 دسترسی عمومی در سامانه بهستان دانشگاه تهران

مطابق تصویر فوق دو بخش معرفی و اطلاعیه در این سامانه وجود دارد که در این قسمت در حال حاضر چیزی منتشر نشده است .

امکانات سامانه بهستان دانشگاه تهران

دانشجویان جهت لاگن کردن سامانه بهستان دانشگاه تهران باید به نکته زیر توجه نمایند:

نام کاربری شامل :

 1. برای کسانی که اکانت ایمیل دارند نام کاربری اکانت ایمیل دانشگاه تهران است.
 2. برای افرادی که اکانت ایمیل دانشگاه ندارند نام کاربری کد ملی آن ها می باشد.
 3. همچنین اتباع خارجی باید شناسه یکتای ۸ رقمی را به عنوان نام کاربری وارد نمایند.

در صورت مشاهده خطا (نام کاربری یا رمز عبور اشتباه است) به سامانه utid.ut.ac.ir جهت فراموشی رمز مراجعه کرده . در قسمت تغییر گذر واژه ،رمز عبور خود را تغییر دهید.

حال به سراغ راهنما تصویری سامانه بهستان دانشگاه تهران می رویم.

صفحه اصلی سامانه بهستان مطابق تصویر زیر است.

صفحه اصلی سامانه بهستان دانشگاه تهران

جهت دسترسی به امکانات سیستم بهستان از هر یک از دو روش زیر می توان اقدام کرد:

 1. دسترسی مستقیم: ورود به منوی سامانه بهستان دانشگاه تهران و سپس قسمت مد نظرتان را انتخاب کنید.
 2. انتخاب سریع: در نوار جست و جو سامانه  بخش مورد نظر خود را جست و جو کرد.

صفحه اصلی سامانه بهستان دانشگاه تهران آیکن های اصلی

نوار بالای قسمت صفحه اصلی سامانه بهستان دانشگاه تهران مطابق تصویر فوق دارای 5 آیکن است.

 1. هدایت کننده به صفحه اصلی سامانه بهستان دانشگاه تهران.
 2. جهت تغییر و تکمیل اطلاعات شخصی، تغییر گذرواژه، تنظیمات کلمه باید به این قسمت از سامانه بهستان مراجعه کنید.
 3. این آیکون جهت نمایش پیام‌ها در سامانه بهستان دانشگاه تهران استفاده می‌شود.
 4. این آیکون جهت نمایش کارپوشه در سامانه بهستان دانشگاه تهران استفاده می‌شود.
 5. جهت خروج از سایت بهستان میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

میز کار سایت بهستان دانشگاه تهران

مطابق تصویر فوق در قسمت میز کار 4 قسمت به شرح زیر وجود دارد :

 1. روزنامه: این بخش از میزکار سامانه بهستان دانشگاه تهران شامل مجموعه درخواست‌هایی است که در حال حاضر می‌توانید به دانشگاه ارائه دهید.
 2. کارهای آیتی: این بخش از میزکار سامانه بهستان دانشگاه تهران شامل مجموعه درخواست‌هایی است که می‌توانید در آینده به دانشگاه ارائه دهید.
 3. تقویم: در این بخش از میزکار سامانه بهستان دانشگاه تهران کارهای مهم شما از جمله جلسه دفاع، جلسات امتحان و جلسات کلاس یادآوری می‌شود.
 4. حسابدار:در این بخش از میزکار سامانه بهستان دانشگاه تهران به امور مالی مانند وضعیت نهایی شهریه یا وضعیت بدهی خوابگاه پرداخته می شود.

روش  ایجاد درخواست از دانشگاه: از منوی درخواست سامانه بهستان دانشگاه تهران، می‌توانید درخواست مورد نظر خود را جستجو کنید، مثلا در صورتی که قصد اخذ گواهی اشتغال به تحصیل را دارد کافی است بر روی گزینه “درخواست صدور گواهی و معرفی نامه‌های دانشجویی” کلیک کنید و درخواستتون را ثبت کنید.

درخواست ها در سامانه بهستان دانشگاه تهراندر این مقاله با سامانه بهستان دانشگاه تهران ems2.ut.ac.ir آشنا شدیم  ومی دانیم که سامانه بهستان چه امکاناتی دارد و چه خدماتی را به دانشجویان ارائه می دهد. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. چنانچه هنوز دچار ابهام هستید و پاسخ سوالات خود را در متن مقاله نیافتید، می توانید با  کارشناسان مجموعه مشاور گروپ ما تماس بگیرید.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

90990716135/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه بهستان دانشگاه تهران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی