سامانه برپا barpatime.com

معرفی سامانه برپا Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه سامانه برپا barpatime.com

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به معرفی سامانه برپا و هدف از تاسیس آن می پردازیم. برای آشنایی با سامانه برپا وزارت آموزش و پرورش و نحوه عملکرد آن تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

سامانه برپا چیست؟

سامانه برپا چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این سامانه با هدف جبران افت کیفیت تحصیلی در پی تعطیلی های مداوم مدارس طراحی و تاسیس شده است. سامانه برپا به علت عدم دسترسی بسیاری از دانش آموزان به عنوان برنامه پشتیبان آموزشی و بر اساس دانش روز طراحی شده و آخرین فناوری‌ های حوزه فنی و مدل کسب‌ و کار در آن به کار رفته است.

روزنامه فرهیختگان تعداد روزهایی که مدارس در ۴ ماه اخیر تعطیل نبوده‌ اند را ۳۸ روز برآورد کرده بود؛ یعنی مدارس کشور در ۴ ماه اخیر حدود یک ماه باز  بوده اند و این مساله آسیب بسیاری زیادی به وضعیت تحصیلی دانش آموزان در سراسر کشور وارد نموده است. به همین منظور وزارت آموزش و پرورش تمهیداتی اندیشیده که به طراحی سامانه برپا ختم گردیده است.

سامانه برپا چیست Moshavergroup.com

به این ترتیب، پس از شبکه اجتماعی دانش‌آموزان یا همان سامانه «شاد» این دومین پلتفرم آنلاینی است که آموزش و پرورش در حوزه آموزش و تحصیل فراهم آورده است. با توجه به موضوع بازماندگی از تحصیل و همچنین ترک تحصیل در ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم که به یکی از مسائل جدی این روزهای کشور تبدیل شده و با کاهش کیفیت تحصیلی دانش‌آموزان در سال‌ های اخیر، سامانه برپا طراحی شده تا بتواند جبران کمبودها در این حوزه باشد.

بر همین اساس روز یکشنبه ۹ بهمن ماه، آیین افتتاحیه سامانه «برپا» در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد. طبق گزارش ایرنا، در این مراسم یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش، اعلام کرده است که این سامانه به عنوان برنامه پشتیبان آموزشی خواهد بود.

ورود به سامانه برپا

راه ورود به سامانه برپا  barpatime.com به زودی اعلام می گردد. به گزارش ایرنا، یوسف نوری همچنین اعلام کرده است که «سامانه برپا برای جبران افت کیفیت تحصیلی و حل مشکل دانش‌ آموزانی که به هر علتی دسترسی به تحصیل ندارند، راه‌ اندازی شده است» و در ادامه اضافه کرده است: «در سامانه برپا تلاش شده است تا از ظرفیت جوانان، اولیا، دانشگاه‌ها، حوزه‌ها و پژوهشگاه‌ های علوم پایه استفاده مناسب شود و این کار خیر را نشر و افزایش دهند.»

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان این که در آموزش و پرورش از هر دو کلاس درس یک کلاس درس را خیرین می‌سازند، به ظرفیت فراهم‌ شده در سامانه آنلاین برپا برای جبران افت کیفیت تحصیلی و حل مشکل دانش‌ آموزانی که به هر علتی دسترسی به تحصیل ندارند، اشاره نمود. او بر ضرورت مهارت‌ آموزی به دانش‌آموزان نیز تأکید کرد و گفت: «دانش‌آموزان، آموزنده دانش هستند و باید مسیر خود را پیدا کنند و هر دانش‌آموز باید یک مهارت را بیاموزد و این موضوع به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.»

حمیدرضا خان‌محمدی، رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و بازسازی مدارس نیز درباره سامانه برپا گفت: «در این سامانه، ظرفیت‌ها به یکدیگر متصل می‌شود تا دانش‌آموزانی که به هر دلیل مشکلات آموزشی دارند از آن بهره‌مند شوند و امیدواریم که زیرساخت‌های آن هم ایجاد شود.» به گفته او، یکی از اتفاقات برای توسعه گستره کار جهادی، سامانه برپا است که بسیاری از معلمان نیز در آن حضور پیدا خواهند کرد.

رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و بازسازی مدارس در ادامه نیز اظهار امیدواری کرد که سامانه برپا با دقت نظر به سرعت آماده باشد و افزود: «این یک کار مشترک است و همه ظرفیت‌ها مشخص شده است و امیدواریم ایجاد سامانه برپا شروعی برای به حداقل رسیدن افت آموزشی باشد.»

راه اندازی سامانه برپا Moshavergroup.com

تفاوت سامانه برپا و سامانه شاد

با توجه به این که هنوز سامانه برپا مورد استفاده قرار نگرفته است، نمی‌توان درباره اثرگذاری آن قضاوتی داشت، اما تجربه راه‌ اندازی و استفاده از سامانه «شاد» نشان داده است که در حوزه طراحی سامانه آموزشی که بتواند نیازهای تحصیلی و آموزشی همه دانش‌آموزان کشور را پاسخ دهد و خدمات مطلوبی برای برگزاری کلاس‌های آنلاین و سایر ظرفیت‌های آموزشی ارائه کند، ضعف‌ هایی وجود دارد.

در تجربه استفاده از سامانه شاد، در دوران آموزش آنلاین به دلیل شیوع کرونا و همچنین، در تعطیلی‌های چند ماه اخیر به‌ویژه با وجود محدودیت‌های اینترنت شاهد این بوده‌ایم که آموزش آنلاین با مشکل مواجه شده و برگزاری کلاس‌های غیر حضوری را سخت و ناممکن کرده بود. همین دو هفته پیش بود که شاد همزمان با غیر حضوری شدن مدارس و دورکار شدن شاغلان دچار اختلال در زیرساخت‌های فنی شد و دسترسی به آن با مشکلاتی مواجه شد. بنابراین، به نظر می‌رسد سامانه برپا باید با زیرساختی کامل‌تر طراحی و ارائه شود تا واقعا بتواند هدف جبران افت کیفیت تحصیلی دانش‌آموزان را جبران کند.

علی آقامحمدی، معاون وزیر کشور و رئیس ستاد توانمندسازی و تحول اجتماعی محور ۲۰۲۰ محله، دیگر سخنران حاضر در این نشست بود که به ارائه آماری درباره بازماندگان از تحصیل شناسایی‌شده اشاره کرد و گفت: «۸۷۴ هزار نفر بازماندگان از تحصیل شناسایی شدند یعنی افرادی که بین ۶ تا ۱۷ سال هستند و از تحصیل جا مانده‌ اند که با تلاش‌های آموزش و پرورش ۱۵۰ هزار نفر از این آمار کم شده است و اکنون افراد بسیاری در این وزارتخانه برای بازگرداندن به تحصیل دانش آموزان تلاش می‌ کنند.»

او همچنین از تلاش‌ هایی گفت که برای بهبود و تقویت وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان در محلات کم برخوردار انجام شده است. محمدی در این خصوص اعلام کرد: «دو هزار و ۲۰ محله کم‌ برخوردار با ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار جمعیت داریم که مشکلاتی دارند. کارهای بسیاری از سوی کمیته امداد، بسیج و دیگر نهادها تاکنون برای مدارس این مناطق انجام شده بسیار کمک کرده اما راه نجات نیست.»

معاون وزیر کشور از برگزاری کلاس‌ های تقویتی کنکور برای این افراد خبر داد و همچنین گفت برخی دوره‌ های کسب‌وکار نیز برای افراد کم برخوردار در بازه‌ های سنی ۱۳ تا ۱۷ سال و ۱۸ تا ۳۰ سال در نظر گرفته شده که به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

خدمات سامانه برپا Moshavergroup.com


ما در این مقاله مشاور گروپ به معرفی سامانه برپا آموزش و پرورش پرداختیم و امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. با توجه به اینکه این سامانه به تازگی راه اندازی شده ممکن است با ابهامات و سوالات فراوانی در ذهن خود روبرو باشید و برای پیدا کردن جواب سوالات خود در این زمینه باید ساعت ها جستجو کرده تا پاسخ مناسب و جامع خود را دریافت کنید. اما…

حالا تصور کنید فرصتی وجود داشته باشد که به واسطه آن بتوانید پاسخ تمام سوالات خود را به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریعتر!

برای همین ما قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ را فعال کرده ایم تا تمام سوالات شما از طریق مشاوران مجرب و کاربلد پاسخ داده شوند. اگر سوالی دارید که پاسخ آن را در مقاله نیافتید کافیست با ما تماس بگیرید.

همه روزه حتی روزهای تعطیل رسمی هم از ساعت 8 صبح تا 12 آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم. کافیست تلفن ثابت را برداشته و شماره 9099071613 را شماره گیری نمایید. اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نبود نگران نباشید، از منوی سمت چپ سایت مشاور گروپ روی خرید بسته های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

تماس از تلفن ثابت

مشاور گروپ

9099071613

سوالات متداول

✔️ثبت نام سامانه برپا چگونه انجام می شود؟

✔️ثبت نام سامانه برپا با ورود اطلاعات دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف در این سامانه امکان پذیر خواهد بود.

✔️آدرس سامانه برپا چیست؟

✔️این مقاله مشاور گروپ با هدف معرفی جامع سامانه برپا وزارت آموزش و پرورش نوشته شده است. برای دریافت اطلاعات لازم در این زمینه به متن مقاله مراجعه نمایید.

✔️تفاوت سامانه برپا و سامانه شاد چیست؟

✔️سامانه برپا برای جبران افت کیفیت تحصیلی و حل مشکل دانش‌آموزانی که به هر علتی دسترسی به تحصیل ندارند، راه‌اندازی شده است

5/5 - (7 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه برپا barpatime.com

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی