سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان در سایت my.medu.ir

سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان سایت my.medu.ir

جهت مشاوره در زمینه سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان در سایت my.medu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

یکی از موضوعات مهم در ثبت نام مقاطع تحصیلی، سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان | سایت my.medu.ir است. مجموعه مشاور گروپ قصد دارد در این مقاله به موضوع احراز محل سکونت در مای مدیو دانش آموزان پیش از ثبت نام در سایت my.medu.ir بپردازد. پس با ما همراه باشید.

احراز محل سکونت در my medu ir

سامانه احراز محل سکونت دانش آموز در my.medu.ir متعلق به سازمان آموزش و پرورش به منظور تسهیل امور ثبت نام و جلوگیری از تجمع والدین در مدارس و کاهش حجم فشار کاری مدیر و معاون، تکمیل ثبت نام دانش آموزان را در سامانه my.medu.ir قرار داده است. اما نکته‌ مهمی که در این بین وجود دارد، احراز محل سکونت در my medu ir دانش آموزان در سامانه ملی خدمات دولت هوشمند و یا سامانه ملی املاک محل سکونت است.

با در نظر گرفتن شرایط جدید ثبت نام، مدرسه موظف به دریافت کپی سند خانه یا رهن و اجاره، قبض آب یا برق نمی‌باشد. از این پس والدین می‌بایست پیش از ثبت نام در سایت my.medu.ir، اقدامات لازم را در راستای سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان انجام دهند.

با توجه به الکترونیکی شدن تمامی مراحل ثبت نام برای پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم، مدرسه موظف به دریافت کپی سند یا رهن و اجاره خانه، قبض آب و برق و شرایطی این چنینی نمی‌باشد. والدین باید پیش از مراحل تکمیلی ثبت نام برای احراز محل سکونت فرزند خود در سایت my.medu.ir و یا سامانه املاک محل سکونت به نشانی اینترنتی amlak.mrud.ir رجوع کنند و از شرایط احراز محل سکونت در مای مدیو، مطلع شوند.

لازم به ذکر است که پیش از این کلیه مراحل ثبت نام مقاطع تحصیلی، ابتدایی و متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت حضوری انجام می‌شده است. اما اکنون با فراگیر شدن اینترنت و ظهور تکنولوژی به خصوص در نسل جوان، وزارت آموزش و پرورش ثبت نام برخی پایه‌های تحصیلی را به صورت الکترونیکی درآورده است.

سامانه مای مدیو my.medu.ir به عنوان سایتی قوی و با امکاناتی متنوع در دسترس دانش آموزان قرار گرفته تا برخی کارهای اداری به صورت غیر حضوری انجام شود. والدین برای ثبت نام، می‌بایست در سامانه ملی خدمات دولت هوشمند یا همان سایت my.medu.ir برای احراز محل سکونت فرزند خود آدرس و مدارک لازم را بارگذاری کنند. پس از بررسی‌های لازم توسط مدیر مدرسه، نتیجه ثبت نام به والدین و دانش آموز اطلاع رسانی می‌شود.

مراحل احراز محل سکونت در سامانه مای مدیو

با تاسیس سایت my.medu.ir شرایط ثبت نام دانش آموزان در مقاطع تحصیلی اول ابتدایی، هفتم و دهم متفاوت شده است. پیش از راه اندازی سامانه مای مدیو، ثبت نام و دریافت کارنامه، احراز محل سکونت دانش آموزان و دریافت گواهی اشتغال به تحصیل و غیره به صورت حضوری و توسط مدیر یا معاون مدرسه انجام می‌شده است. اما اکنون ثبت اطلاعات و مشخصات دانش آموز، بارگذاری مدارک خواسته شده در سایت و همچنین ثبت اسناد خواسته شده در سامانه احراز محل سکونت در my medu ir ، الکترونیکی شده است. در ادامه قصد داریم به مراحل احراز محل سکونت دانش آموزان برای مدرسه و در سامانه my.medu.ir بپردازیم:

 • برای احراز محل سکونت در my medu ir نشانی اینترنتی سایت my.medu.ir را در مرورگر گوگل یا هر مرورگری که در دسترس دارید، سرچ کنید و یا در آدرس بار مرورگرتان وارد کنید.جستجو سامانه مای مدیو
 • وارد پنجره ملی خدمات دولت هوشمند شوید. والدین دانش آموز باید شماره تماس و کد امنیتی را در جایگاه مربوطه درج کنند.صفحه اصلی سامانه مای مدیو
 • پس از ارسال کد موقت، بایستی بلافاصله رمز پیامک شده را در سامانه وارد نمایند.وارد کردن رمز یکبار مصرف ارسال شده
 • در این قسمت والدینی که در سامانه ثبت نام کرده بودند، وارد پنل کاربری می‌شوند اما والدینی که برای اولین‌بار در حال ثبت نام و ورود به سایت my.medu.ir می‌باشند، ضروری است کد ملی، تاریخ تولد و کد پستی محل سکونت خود را درج نمایند.وارد کردن کد ملی تاریخ تولد و کد پستی
 • پس از ورود به سامانه، پیامی در کادر به منزله تایید آدرس پستی نمایش داده می‌شود در صورت صحیح بودن آدرس گزینه تایید را انتخاب کنید و اگر آدرس محل سکونت تغییر کرده بود، عدم تایید را انتخاب کنید. در صورت عدم تایید آدرس، می‌بایست آدرس جدید را درج نمایید.تایید آدرس در سامانه ملی خدمات دولت هوشمند
 • بعد از ورود به سامانه احراز محل سکونت در my medu ir و انجام مراحل گفته شده، والدین گرامی می‌توانند برای پیش ثبت نام فرزند خود اقدام کنند.

مراحل احراز محل سکونت در سامانه amlak.mrud.ir

والدین گرامی که برای ثبت نام می‌بایست به سایت my.medu.ir مراجعه کنند و همچنین برای ورود به سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان، آدرس و کد پستی محل سکونت فعلی خود را تایید نمایند.

لذا اگر آدرس محل سکونت اشتباه و یا تغییر یافته باشد، بایستی سامانه ملی املاک محل سکونت را در مرورگر سرچ کنند. در ادامه به نحوه مراحل احراز محل سکونت در سامانه amlak.mrud.ir می‌پردازیم:

 • آدرس سامانه ملی املاک محل سکونت را به نشانی amlak.mrud.ir در مرورگر گوگل سرچ کنید.جستجو سامانه ملی املاک محل سکونت
 • بر روی کادر ورود افراد حقیقی از طریق دولت من، کلیک نمایید.
  صفحه اصلی سامانه ملی املاک محل سکونت
 • در این مرحله همانند سایت my.medu.ir والدین دانش آموز بایستی شماره تلفن همراه و کد امنیتی را در جایگاه مربوطه درج کنند.احراز محل سکونت در مای مدیو
 • آدرس محل سکونت برای شما نمایش داده می‌شود. در صورت تغییر می‌توانید بر روی گزینه عدم تایید ضربه بزنید و آدرس محل سکونت فعلی را وارد نمایید.
اگر سوالی درباره جزییات سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان | سایت my.medu.ir دارید، می‌توانید با مشاوره از پشتیبانان مجرب مشاور گروپ به شماره 9099071613 ارتباط برقرار کنید. هر روز هفته حتی در ایام تعطیل از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون نیاز به پیش شماره از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

آموزش احراز محل سکونت در مای مدیو

همانطور که پیش از این گفتیم با توجه به پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت و همچنین تسریع کلیه کارهای اداری، تجاری، فروشگاهی و خدماتی؛ سازمان آموزش و پرورش نیز روند مراحل ثبت نام را الکترونیکی کرده است. به این صورت که مقاطع تحصیلی پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم، بدون نیاز به حضور در مدرسه از طریق سایت my.medu.ir و یا ورود به مای مدیو از درگاه دولت، ثبت نام می‌کنند. اما پیش از ثبت نام احراز محل سکونت برای مدرسه لازم است. به این ترتیب قصد داریم در ادامه به آموزش احراز محل سکونت در مای مدیو بپردازیم:

آموزش احراز محل سکونت در مای مدیو
وارد سایت مای مدیو my.medu.ir شوید.
والدین دانش آموز(مادر یا پدر)می‌بایست شماره تماس و کد امنیتی را در جایگاه مربوطه درج کنند.
پس از آن باید رمز عبور موقت را وارد کنند تا به مرحله بعد منتقل شوند.
در صورتی که از قبل ثبت نام کرده باشند به پنل کاربری دسترسی پیدا می‌کنند در غیر این صورت، ضروری است کد ملی و تاریخ تولد و کد پستی را وارد کنند.

در مرحله آخر سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان، والدین بایستی آدرس فعلی محل سکونت را تایید یا عدم تایید کنند.

این مقاله به موضوع سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان | سایت my.medu.ir پرداخته‌ایم تا به سوالات شما پاسخی درست و جامع داده باشیم. چنانچه پاسخ سوالات خود را از این مطلب دریافت نکرده‌اید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ با شماره تماس 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

9099071613

سوالات متداول سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان | سایت my.medu.ir

✔️احراز محل سکونت در سامانه سیدا انجام می‌شود؟

خیر. سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان یا در سامانه ملی خدمات دولت هوشمند و یا سامانه ملی املاک محل سکونت انجام می‌شود.

✔️احراز محل سکونت دانش آموزان برای مدرسه چه زمانی شروع می‌گردد؟

با آغاز ثبت نام مقاطع تحصیلی، والدین باید به سامانه احراز محل سکونت رجوع کنند.

✔️آدرس سایت احراز محل سکونت دانش آموزان کدام است؟

سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان در سایت my.medu.ir و سایت amlak.mrud.ir است.

4.3/5 - (9 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه احراز محل سکونت دانش آموزان در سایت my.medu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی