زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 1401

زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد

جهت مشاوره در زمینه زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 1401 - 1402، روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخ 28 ، 29 و 1401/02/30 اعلام شده است. داوطلبان لازم است پیش از ورود به جلسه آزمون برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1401 به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نمایند. مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) رشته ‌های دوره روزانه سال 1400 چه در دانشگاه محل قبولی ثبت‌نام كرده و چه ثبت نام نكرده باشند اجازه ثبت‌ نام و شركت در آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 را نخواهند داشت.

زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 1401 - 1402

بر اساس دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401، آزمون ورودی دوره های كارشناسی ارشد ناپيوسته سال 1401 روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخ 28 ، 29 و 1401/02/30 برگزار خواهد شد. وضعیت برگزاری و یا عدم برگزاری آزمون عملی در برخی از رشته‌های دارای آزمون عملی، با توجه به ظرفیت پـذیرش و نـوع مؤسسـات پذیرنـده دانشجو در این رشته‌ها در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) مشخص و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

 • سطح سؤالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی در هر رشته، مطابق فهرست برنامه ‌های مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی است.
 • برای آن دسته از کد رشته ‌های امتحانی که دارای آزمون تشریحی و یا دارای آزمون عملی نیز در برخی از دروس می‌باشند، آزمـون در دو مرحلـه برگـزار می‌شود. در این‌گونه از رشته‌ها منحصراً داوطلبانی که در آزمون تستی رشته مربوط شرکت و با توجه به حدنصاب نمره علمی مربوط مجاز بـه انتخـاب رشـته می‌باشند، حق شرکت در جلسه آزمون مرحله دوم دروس مربوط به رشته امتحانی را خواهند داشت.

***زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 1401، تاریخ  28 - 29 و 30 اردیبهشت ماه 1401 بیان شده است.

محل برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

محل آزمون متقاضیان براساس استان و شهرستان مندرج در بند 37 تقاضانامه تعيين می گردد. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت نام ازمون کارشناسی ارشد و درج كد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمايند.

زمان برگزاری و نحوه گزينش نهایی ازمون کارشناسی ارشد 1401 - 1402

زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 1401 - 1402، روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخ 28 ، 29 و 1401/02/30 اعلام شده است. گزينش نهایی در هر يک از مجموعه های امتحانی از بين داوطلبانی كه حد نصاب نمره علمی لازم را بر اساس مواد آزمون کسب كرده باشند، با توجه به ضوابط مربوط انجام خواهد شد:

 1. گزينش نهایی، بر اساس نمره كل حاصل از 80% نمره آزمون و 20% معدل دوره كارشناسی (ليسانس) انجام خواهد گرفت.
 2. در کنکور كارشناسی ارشد سال 1401، حدنصاب نمره علمی، در هر رشته گرايش و در تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غير دولتی و همچنين دانشگاه آزاد اسلامی بزرگتر يا مساوی 5 می باشد.
 3. سهمیه های رزمندگان و ايثارگران مطابق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام اعمال می شود.
 4. در صورت ناپيوسته بودن دوره كارشناسی، ميانگين معدل دوره كاردانی و كارشناسی ناپيوسته اعمال و تراز خواهد شد.

زمان توزيع كارت اينترنتی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

براساس برنامه زمانی پيش بينی شده آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته سال 1400 در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخ 28 ، 29 و 1401/02/30 برگزار خواهد شد و متقاضیان لازم است از روز دوشنبه مورخ 1401/02/26 لغايت روز سه‌شنبه مورخ 1401/02/27 با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی اين سازمان نسبت به تهيه پرينت كارت شركت در آزمون کارشناسی ارشد و برگ راهنمای شركت در آزمون اقدام نمايند.

هر متقاضی علاوه بر رشته امتحانی اصلی، در صورت داشتن شرايط (طبق مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام) ميی تواند در يكی از رشته ‌های امتحانی شناور كه (در جدول رشته ‌های امتحانی با علامت * مشخص شده)، به عنوان رشته امتحاني دوم ثبت ‌نام و شرکت نمايد.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه ازمون کارشناسی ارشد 

داوطلبان با آگاهی از زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد و زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون می توانند با استفاده از روش های زیر کارت خود را دریافت نمایند:

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی: sanjesh.org 
 • کلیک بر روی گزینه "کارشناسی ارشد"  از منوی سمت راست
 • کلیک بر روی گزینه "دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 1401 - 1402"
 • دریافت کارت ورود به جلسه آزمون با استفاده از یکی از روش های زیر:
  1. جست و جو براساس شماره سریال ثبت نامی
  2. جست و جو براساس شماره پرونده و کد پیگیری
  3. جست و جو براساس مشخصات فردی
  4. جست و جو براساس شماره پرونده و شماره داوطلبی

لیست رشته ها و مواد امتحانی آزمون ورودی مقطع كارشناسی ارشد ناپيوسته سال 1401

مجموعه های امتحانی آزمون ورودی كارشناسی ارشد ناپيوسته سال 1401 به همراه ضرایب هر یک از دروس در جدول زیر قرار داده شده است. با دانلود فایل مجموعه های امتحانی ازمون کارشناسی ارشد 1400 می توانید لیست رشته ها و مجموعه های امتحانی را به صورت کامل مشاهده نمایید:

لینک دانلود مجموعه های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد 1401 - 1402
مجموعه های امتحانی ازمون کارشناسی ارشد 1400

برگزاری کنکور ارشد

زمان برگزاری و انتخاب رشته ازمون کارشناسی ارشد 

ازمون کارشناسی ارشد در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخ 28 ، 29 و 1401/02/30 برگزار می گردد. بر اساس دفترچه ثبت نام ازمون کارشناسی ارشد 1401، نتایج اولیه ازمون کارشناسی ارشد در قالب کارنامه در دهه اول تیر ماه 1401 اعلام می گردد. تمامی داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته باشند می توانند: برای پذيرش در رشته محل های كليه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، نسبت به انتخاب رشته در زمان مقرر اقدام نمايند.

زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد و زمان توزیع کارت ورود به جلسه در این مقاله ارائه داده شد. بر اساس دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد، نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه در  دهه اول تير ماه 1401 اعلام می گردد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند فرآیند انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد در دهه اول شهريور ماه 1401 اعلام می گردد.

در صورت بروز هر گونه مشکل برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1401 می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول داوطلبان

زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 1400 چه زمانی اعلام شده است؟

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 1400 – 1401، 6 و 7 خرداد ماه 1400 اعلام شده است.

کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1400 چه زمانی قابل دریافت است؟

متقاضیان لازم است از روز دوشنبه مورخ 1400/3/3 لغايت روز چهارشنبه مورخ 1400/3/5 با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه ازمون کارشناسی ارشد  چگونه است؟

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد در این مقاله بیلن شده است.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه زمان برگزاری ازمون کارشناسی ارشد 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. نگین

  با سلام
  امروز خبری منتشر شده است مبنی بر ممنوعیت ثبت نام رشته های غیر مرتبط کارشناسی ارشد 1401.مثلا کسی که زبان خونده نمیتونه زیست شناسی شرکت کنه. بنظرم باید این موضوع را خیلی زودتر اعلام می‌کردند. من و افرادی مثل من منابع را تهیه کردیم و برنامه‌ریزی برای ارشد سال آینده انجام دادیم. بنظرم بی‌انصافیه این کار. لااقل ۳ ماه زودتر اعلام می‌کردند. احتمال داره این موضوع منتفی بشه. لطفا راهنمایی کنید. الان من استرس گرفتم که با این همه برنامه‌ریزی و اهدافی ک برای آینده‌م تعیین کردم چه کنم؟

  پاسخ
  1. user2

   در پی مصوبه جدید وزارت علوم در خصوص لغو پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد از رشته‌های غیرمرتبط، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه این مصوبه باید در شورای سنجش و پذیرش بررسی شود، گفت: فعلا تا زمانی که این مصوبه در شورا بررسی و تصویب نشود، قابل اجرا نیست.

   پاسخ
 2. مهشید

  اگر تصویب بشه این مصویبه جدید ینی حتی میکروبیولوزی ک میتونه زنتیک انسانی شرکت که دیگ نمیتونه شرکت کنه؟؟؟؟؟

  پاسخ
  1. مشاور گروپ

   فاطمه زرین‌آمیزی در خصوص مصوبه جدید وزارت علوم مبنی بر لغو پذیرش دانشجوی ارشد از رشته های غیر مرتبط، اظهار کرد: مصوبه این بوده است که معاونت آموزشی وزارت علوم برای سنوات آینده رشته‌های امتحانی مرتبط با هر مجموعه امتحانی را در قالب گروه‌های آموزشی بررسی و ارتباط رشته را برای هر رشته امتحانی(نه رشته گرایش) تعیین کرده و برای بررسی و طرح در جلسات آتی شورا ارائه کند.

   وی در ادامه تصریح کرد: قرار بود موضوع ممنوعیت ثبت نام رشته های غیر مرتبط کارشناسی ارشد از سال 1401 پس از تصویب شورای سنجش و پذیرش، به دانشجو اطلاع رسانی شده و یک سال پس از زمان تصویب اجرا خواهد شد. بنابراین فعلا تا زمانی که این مصوبه در شورا بررسی و تصویب نشود قابل اجرا نیست.

   پاسخ
 3. مهدی

  با سلام و احترام
  در مورد ازمون کارشناسی ارشد 1401-1402 اطلاعاتی دارید بدهید ممنون میشم

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.