ثبت نام آزمون کانگورو ۱۴۰۱+ راهنمای قبولی در آزمون ریاضیات کانگورو

ثبت نام آزمون کانگورو 1401

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون کانگورو ۱۴۰۱+ راهنمای قبولی در آزمون ریاضیات کانگورو

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

زمان و نحوه ثبت نام در جشنواره ریاضیات کانگورو 1401 را با هم در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید. دبیرخانە ریاضیات كانگورو در اطلاعیه جدید از دانش آموزان مستعد، مدارس، مراكز آموزشی و افراد علاقه مند برای شرکت در این رویداد علمی بین المللی دعوت به عمل آورده است. البته به دلیل وجود ویروس کرونا، و با توجه به اولویت سلامتی دانش آموزان طبق هماهنگی با دبیرخانه بین المللی ریاضیات کانگورو این دوره نیز به صورت آنلاین و مجازی برگزار خواهد شد.

در ادامه با هم مراحل ثبت نام آزمون کانگورو، سایت آزمون کانگورو، سامانه جشنواره ریاضیات کانگورو و تاریخ برگزاری آزمون کانگورو رو میخونیم. با مشاور گروپ همراه باشید.

ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو

ثبت نام در جشنواره ریاضیات کانگورو شامل این گروه ها میشود:

ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو از شش گروه زیر انجام میشود:
گروه اول - جشنواره ریاضیات کانگورو پایه اول و دوم pre ecoliers
گروه دوم - جشنواره ریاضیات کانگورو پایه سوم و چهارم ecoliers
گروه سوم - جشنواره ریاضیات کانگورو پایه پنجم و ششم Benjamins
گروه چهارم - جشنواره ریاضیات کانگورو پایه هفتم و هشتم Cadets
گروه پنجم - جشنواره ریاضیات کانگورو پایه نهم و دهم Juniors
گروه ششم - جشنواره ریاضیات کانگورو پایه یازدهم و دوازدهم Seniors

هرکدام از این گروه ها به طور انفرادی و یا از طرف مدرسه و مراکز آموزشی میتوانند ثبت نام در جشنواره کانگورو را انجام بدهند و در آزمون کانگورو شرکت کنند.

زمان ثبت نام آزمون کانگورو

با توجه به اعلام رسمی نماینده رسمی ریاضیات کانگورو در ایران زمان ثبت نام در جشنواره ریاضیات کانگورو از 8 آبان شروع میشود. در این بازه ی زمانی کلیه علاقمندان، دانش آموزان، مدارس و مراکز آموزشی می توانند برای شرکت در آزمون اعلام آمادگی کنند. با توجه به اینکه این آزمون به طور همزمان و در کل دنیا برگزار میشود مهم است که داوطلبان در تاریخ مقرر در سایت اقدام به ثبت نام کنند و به زمان ثبت نام آزمون کانگورو و لیگ مینی کانگورو توجه نمایند.

ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو و لیگ مینی کانگورو به صورت آنلاین انجام میشود که در ادامه به معرفی سایت ثبت نام می پردازیم.

ثبت نام آزمون کانگورو

مهلت ثبت نام آزمون ریاضیات کانگورو

با توجه به برگزاری سراسری این آزمون در کل دنیا یک بازه زمانی نسبتا طولانی جهت ثبت نام برای این آزمون در نظر گرفته شده است که با توجه به این تاریخ کلیه داوطلبان از تاریخ 8 آبان الی 30 بهمن ماه میتوانند در سامانه ی آزمون کانگورو شرکت کنند. بعید به نظر میرسد که مهلت ثبت نام آزمون ریاضیات کانگورو تمدید شود به همین دلیل بهتر است کلیه دانش آموزان و موسسات آموزشی تا قبل از 30 بهمن نسبت به ثبت نام در سامانه آزمون ریاضیات کانگورو اقدام نمایند.

❓ اگر در هرکدام از مراحل ثبت نام آزمون کانگورو و لیگ مینی کانگورو با مشکلی مواجه شدید کارشناسان آموزشی مشاور گروپ در همه مراحل همراه شما خواهند بود. کافیست از یک تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید. از 8 شب الی 12 شب همه روزه حتی در ایام تعطیل

سایت جشنواره ریاضیات کانگورو mathkangaroo.ir

داوطلبان علاقمند به شرکت در جشنواره ریاضیات کانگورو می توانند با مراجعه به سایت mathkangaroo.ir با روال کلی برگزاری جشنواره کانگورو آشنا بشنود. در این سایت کلیه خبرهای مهم در ارتباط با جشنواره ریاضیات کانگورو، فراخوان ها و اطلاعیه های مرتبط با ریاضیات منتشر میشود. و همچنین دانش آموزان در این سایت میتوانند لیست کاملی از مدارسی را که میزبان برگزاری آزمون کارنگورو هستند را ببینند.

mabna.fatemi.ir

سامانه ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو به آدرس mabna.fatemi.ir سامانه اصلی ثبت نام آزمون کانگورو است. بیست و چهارمین دوره ی این جشنواره ی بین المللی از آبان تا بهمن ماه زمان ثبت نام را به داوطلبین اعلام کرده است و پس از آن در یک بازه دو ماهه جهت برگزاری جشنواره آماده میشوند. برای ثبت نام در آزمون ریاضی کانگورو باید به سایت مبنا مراجعه کنید. و مراحله زیر را طی کنید:

 • مرحله اول : عضویت در سایت mabna.fatemi.ir است.
 • مرحله دوم: خرید هزینه ثبت نام از طریق سامانه مبنا
 • مرحله سوم: ثبت نهایی جهت شرکت در جشنواره ریاضیات کانگورو

تاریخ برگزاری آزمون کانگورو 1401

زمان برگزاری جشنواره ریاضیات کانگورو به صورت هماهنگ در تمام استان های کشور در طول یک هفته و به تفکیک برای هر گروه برگزار میشود. تاریخ فعلی برگزاری آزمون 20 فروردین الی 25 فروردین 1401 اعلام شده است. در صورت تغییر هرکدام از تاریخ ها از طریق همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

در صورتی که نمی دانید شرایط شرکت در آزمون کانگورو شامل شما میشود یا خیر میتوانید از مشاور گروپ راهنمایی بخواهید. کارشناسان آموزشی ما همه روزه از 8 صبح الی 12 شب آماده پاسخگویی سوالات شما عزیزان هستند 9099071613 تماس از طریق تلفن ثابت

جشنواره ریاضیات کانگورونمونه سوالات آزمون کانگورو

جشنواره مسابقات ریاضیات کانگورو در شش سطح کلی و به صورت زوج گروه برگزار می شود، دو پایه با هم و در یک سطح به سوالات هماهنگی پاسخ می دهند. آزمون ریاضی کانگورو تست های 5 گزینه ای است که با خلاقیت فردی و یک ذهن راضی فعال می تواند به آنها جواب بدهد. برای سه گروه اول 24 سوال و برای سه گروه دوم ( متوسطه اول و متوسطه دوم ) 30 سوال طراحی شده است که هر کدام در سه سطح ساده و متوسط و دشوار هستند.

نحوه امتیاز دهی آزمون کانگورو به این صورت است که هر کدام از سوالات ساده 3 امتیاز، سوال متوسط 4 امتیاز و سوال دشوار دارای 5 امتیاز است. دانش آموزان باید در 90 دقیقه به این سوالات پاسخ بدهند و بابت هر سوال درست به اندازه های گفته شده امتیاز کسب کنند. لازم به ذکر است که جشنواره ریاضیات کانگورو نمره منفی ندارد.

دفترچه ثبت نام جشنواره ریاضیات کانگورو 1401

منابع جشنواره ریاضیات کانگورو

 • برای منابع آزمون کانگرو مجموعه " زنگ حل مسئله " را پیشنهاد میکنیم.  جشنواره ریاضیات کانگورو در واقع یک مناسبت برای لذت بردن دانش آموز از ریاضی است. به همین دلیل می توانید از کلیه منابعی که باعث افزایش خلاقیت ذهنی دانش آموز میشود برای آمادگی در آزمون کانگورو کمک بگیرید. تقویت حس خلاقیت در مسائل ریاضی در نوع خود مهم ترین فاکتور برای جشنواره ریاضیات کانگورو است.
 • همینطور برای آشنایی با سبک و روش آزمون کانگورو دانش آموزان با مراجعه به سایت مبنا می توانند هر 3 هفته یک بار در مینی کانگورو شرکت کنند و در واقع در شبه آزمون های کانگورو خود را محک بزنن. مینی کانگورو به صورت آنلاین و از طریق سایت مبنا برگزار میشود. مجموعه شش جلدی ریاضیات کانگورو هم شامل مسئله های اخیر مسابقات ریاضی کانگورو اسن که با پاسخ تشریحی در دسترس دانش آموزان است.
 • جشنواره ریاضیات کانگورو 1402 و آزمون کانگورو 1402 ممکن است پس از پایان پیک کرونا در نوع منابع آزمون ها و سبک برگزاری جشنواره تغییرات ویژه ای اعمال کند.

ورود به سامانه ثبت نام آزمون کانگورو ۱۴۰۱

جوایز جشنواره ریاضیات کنکور

 • به همه شرکت کنندگان در این آزمون دیپلم افتخار مسابقات ریاضی کانگورو اهدا میشود.
 • در صورتی که گروه های یک و دو یعنی پایه اول تا چهارم موفق به کسب 40% از نمره آزمون بشوند و همچنین پایه پنجم تا دوازدهم با کسب 50% از نمره قبولی دیپلم افتخار بین المللی را از طرف انجمن جهانی کانگورو بدون مرز دریافت میکنند.
 • همچنین به تمامی شرکت کنندگان در این آزمون گواهینامه حضور در جشنواره ریاضیات کانگورو اهدا میشود.
 • mathkangaroo.ir سامانه اطلاعات و اخبار جشنواره ریاضیات کانگورو نحوه اعلام نتایج و اهدا جوایز را پس از آزمون اعلام میکند.
 • در صورت طراحی سوالات جذاب برای آزمون سوالات برتر هم انتخاب شده و از طرف انجمن ریاضیات کانگورو از آنها تقدیر میشود.

کلیه دانش آموزان و مدارس متقاضی ثبت نام انفرادی و یا گروهی در مسابقات ریاضی کانگورو به منظور کسب اطلاعات بیشتر و دریافت جزئیات آزمون کانگورو می توانند با مشاوران مرکز مشاور گروپ در ارتباط باشند.

9099071613

تماس از طریق تلفن ثابت - همه روزه حتی در ایام تعطیل - 8 صبح الی 12 شب

 

آزمون کانگورو چیست؟

در واقع یک امتحان سرگرم کننده است که در قالب جشنواره ریاضیات کانگورو برای سنجش خلاقیت در حل مسائل ریاضی برگزار میشود.

مدرک المپیاد کانگورو معتبر است؟

کانگورو یک المپیاد نیست. با مطالعه مطالب این مقاله می بینم که کانگورو یک جشن برای دوست داران ریاضی است. ثبت نام آزمون کانگورو در واقع یک اعلام علاقمندی به رشته و مباحث ریاضی است. با شرکت در این آزمون به همه شرکت کننده ها یک دیپلم افتخار حضور اهدا میشود.

ریاضی کانگورو چیست؟

در واقع یک دیدگار خلاقانه و سرگرم کننده به ریاضی و مهارت حل مسئله است. دانش آموز با شرکت در آزمون کانگورو و دریافت یک دیپلم افتخار به یکی از اعضا جامعه ریاضیات کانگورو می پیوندد.

3.8/5 - (15 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون کانگورو ۱۴۰۱+ راهنمای قبولی در آزمون ریاضیات کانگورو

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. f.m

  سلام
  تاریخ دقیق برگرازی کجاست؟ ودر چه سایتی باید امتحان دهیم؟‌

  پاسخ
 2. farnaz

  چگونه باید ثبت نام کنیم

  پاسخ
 3. ناشناس

  سلام در سایتی نباید امتحان بدید باید کتابش رو تهیه کنید.

  پاسخ
 4. م

  شما گفتین برای سه گروه اول ببست و چهار سوال خواهد بود که زمان هم ۱۲۰ دقیقه بود ولی آزمون کلاس پنجم سی سوال بود با زمان کمتر نود دقیقه!!!!!! برای دانش‌آموز ابتدایی کلاس پنجم سی سوال نود دقیقه ای منطقی نیست.

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.