زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ زمان ثبت نام کنکور سراسری

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله آموزشی از مشاور گروپ به بیان توضیحاتی پیرامون زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ و نحوه برگزاری آزمون سراسری خواهیم پرداخت. داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند باید در زمان مقرر شده از سوی سازمان سنجش ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

برای داوطلبانی که به هر دلیل موفق به ثبت نام در این بازه زمانی نشوند امکان تمدید زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ فراهم شده است. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

داوطلبانی که قصد ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۲، در هر یک از گروه های آزمایشی تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان های خارجی را دارند، لازم است با تهیه مدارک و اطلاعات لازم در  زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ نوبت اول از روز یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ تا روز شنبه  ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ خواهد بود به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ نوبت دوم از روز سه شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ تا روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۱  با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور، به نشانی اینترنتی sanjesh.org به صورت اینترنتی فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

افرادی که علاقه مند هستند فقط در رشته هایی تحصیل کنند که پذیرش در آنها بدون آزمون انجام می شود، نیازی به ثبت نام در آزمون سراسری ندارند. زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور به صورت مجزا از سایت سنجش منتشر خواهد شد.

عنوان

تاریخ ثبت نام کنکور سراسری

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ نوبت اول:

8 تا 1401/8/14

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ نوبت دوم:

15 تا 1402/1/21

زمان برگزاری آزمون ۱۴۰۲

زمان برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۲ نوبت اول:

پنجشنبه و جمعه

 29 و 1401/10/30

زمان برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۲ نوبت دوم:

چهارشنبه و پنجشنبه

 14 و 1402/4/15

 

زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱

مطابق اطلاعیه زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ که توسط سازمان سنجش منتشر شده، کنکور سراسری برای اولین بار در دو نوبت برگزار می شود. تاریخ ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ از روز یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ آغاز شده و تا روز شنبه  ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ ادامه خواهد یافت.

متقاضیان‌ ثبت نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال ۱۴۰۱ برای‌ پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌، دانشگاه‌ پیام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی باید در زمان مقرر شده تحت عنوان زمان ثبت نام کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۱ در بازه زمانی هشتم تا چهاردهم آبان ۱۴۰۱ به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: sanjesh.org مراجعه نمایند. 

با دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری که همزمان با شروع ثبت نام از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دسترس خواهد بود، می توانید از سایر اطلاعات ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ مطلع شوید.

اگر درباره زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ سوال دارید می توانید سوالات خود را با بخش پاسخگویی تلفنی ما در مشاور گروپ در میان بگذارید.

تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

مشاور گروپ

۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

تمدید مهلت ثبت نام کنکور دی

تمدید مهلت ثبت نام کنکور دی ، معمولا پس از پایان زمان ثبت نام، انجام می شود. داوطلبان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1402 و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌ نام به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری اقدام نمایند.

به ‌اطلاع‌ متقاضیان ثبت‌ نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ 1402 (نوبت اول) برای‌ پذیرش در رشته‌ های با آزمون در دوره‌ های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌ حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین رشته‌ های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می ‌رساند داوطلبانی که تا تاریخ 1401/08/14 برای ثبت نام اقدام نکرده اند، می توانند تا روز چهار شنبه 1401/08/18 نسبت به ثبت‌ نام خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است داوطلبانی كه قبلا ثبت نام خود را تکمیل و کدرهگیری دریافت کرده‌اند در صورت تمایل می توانند تا تاریخ فوق نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌ نامی خود اقدام نمایند. ضمنا امکان 8 بار ویرایش اطلاعات ثبت نامی از اولین روز ثبت نام تا پایان مهلت مذکور برای متقاضیان فراهم شده است .

زمان ثبت نام کنکور تیر ۱۴۰۲

تیر ماه همیشه برای داوطلبان کنکور سراسری ماه مهمی محسوب شده است. با تغییرات جدیدی که در ساختار کنکور ۱۴۰۲ ایجاد شده است داوطلبان می توانند در دو نوبت در آزمون سراسری شرکت کنند، نوبت اول دی ماه و نوبت دوم تیر ۱۴۰۲. اگر متقاضیان در هر دو نوبت شرکت کنند بهترین رتبه آنان برای انتخاب رشته کنکور سراسری در نظر گرفته خواهد شد.

زمان ثبت نام کنکور سراسری تیر ماه 1402 از طرف سازمان سنجش نیمه فروردین ۱۴۰۲ اعلام شده است و داوطلبان میبایست در این بازه زمانی با مراجعه به سایت سازمان سنجش sanjesh.org ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

زمان ثبت نام کنکور تیر ۱۴۰۲
 سه شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ تا روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ 

تمدید زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

امکان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ برای جاماندگان کنکور ۱۴۰۲ در فروردین ماه فراهم شده است.

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد؛ تمدید مهلت تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ برای آن دسته از داوطلبانی که در مهلت تعیین شده زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیلی نتوانستند نسبت به ثبت نام اقدام کنند، مهلت مجدد ثبت نام تا روز پنجشنبه در نظر گرفته شده است.


بیشتر بخوانید:ثبت نام کنکور 1402

زمان تکمیل مدارک ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ لازم است نسبت به تهیه مدارک زیر اقدام نمایند. زمان تکمیل مدارک ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ اعلام شده است. برای شرکت در آزمون سراسری، داشتن یکی از مدارک تحصیلی زیر لازم است:

 • دیپلم نظام آموزشی جدید در یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش.
 • دیپلم دوره چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه (نظری و هنرستان).
 • گواهینامه دوره پیش دانشگاهی.
 •  یا یکی از مدارک کاردانی (فوق دیپلم).
 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم یا کد سوابق پیش دانشگاهی
 • کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت
 • کد وضعیت نظام وظیفه ( برای داوطلبان آقا)
 • معدل کتبی دیپلم و معدل کل دیپلم
 • کد پیگیری مربوط به سهمیه ایثارگران و رزمندگان
 • کد 13 رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی
 • فایل عکس اسکن شده

نکته 1 : کسانی که با مدرک کاردانی (پزشکی و غیر پزشکی) در کنکور سراسری شرکت می کنند باید تعهدات قانونی خود را گذرانده باشند.

نکته 2 : داوطلبانی که دو مدرک دیپلم دارند می توانند با یکی از دو دیپلم خود به دلخواه در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ نام نویسی کنند.

نکته 3 : مدارک تحصیلی باید تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ دریافت شود.

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ نوبت اول دی ماه نوبت دوم تیر ماه
زمان ثبت نام کنکور تجربی 1402 ۸ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲
زمان ثبت نام کنکور ریاضی 1402 ۸ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲
زمان ثبت نام کنکور انسانی 1402 ۸ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲
زمان ثبت نام کنکور هنر 1402 ۸ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲
زمان ثبت نام کنکور زبان 1402 ۸ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

تاریخ و نحوه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

تمامی مراحل ثبت نام کنکور سراسری از سایت سازمان سنجش کشور صورت می پذیرد. در ادامه مقاله نحوه ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری 1402 ارائه داده شده است:

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش sanjesh.org در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲
 2. ورود به صفحه ثبت نام در آزمون سراسری
 3. مشخص کردن وضعیت نظام تحصیلی
 4. مشخص کردن وضعیت شاخه تحصیلی
 5. مشخص کردن وضعیت دیپلم
 6. مشخص کردن وضعیت مدرک پیش دانشگاهی
 7. بارگذاری عکس

زمان ثبت نام کنکور سراسری

بیشتر بخوانید:  ثبت نام کنکور سراسری 1402

ویرایش اطلاعات در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

در صورتی که بخواهید هر قسمت از مطالب فرم ثبت نام خود را تصحیح کنید، باید در زمان تعیین شده و با ورود به صفحه ثبت نام در بخشی با عنوان "قبلا ثبت نام کرده ام" و وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری (16 رقمی) این کار را انجام دهید. زمان ویرایش اطلاعات در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ هنوز از سوی سازمان سنجش مشخص نشده است. به محض انتشار، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

زمان ثبت نام و توزیع کارت شرکت در کنکور سراسری 1402

کارت شرکت در جلسه آزمون داوطلبان در تاریخی که توسط سازمان سنجش مشخص خواهد شد، برای پرینت توسط داوطلبان، بر روی سایت این سازمان به نشانی sanjesh.org قرار داده می‌شود تا داوطلبـان بـر اسـاس اطلاعیـه ایـن سازمان نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام نمایند. داوطلبان برای ورود به جلسه کنکور سراسری باید کارت خود را به همراه داشته باشند.

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲

با اعلام سازمان سنجش زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ برای دو نوبت دی و تیر تعیین شده است.

زمان برگزاری کنکور دی ۱۴۰۱ روزهای ۲۹ و ۳۰ دی مقرر شده است. در نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ صبح روز ۲۹ دی ‌کنکور علوم تجربی و بعد از ظهر همان روز کنکور زبان‌های خارجی برگزار می شود. در صبح روز ۳۰ دی ‌‌کنکور علوم انسانی به همراه کنکور ریاضی و در بعد از ظهر همان روز کنکور هنر برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری کنکور تیر ۱۴۰۲ روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه تعیین شده است. در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲، صبح روز ۱۴ تیر ‌کنکور علوم انسانی به همراه ‌کنکور ریاضی و در بعد از ظهر همان روز ‌کنکور هنر برگزار خواهد شد. در صبح روز ۱۵ تیر‌ ‌کنکور تجربی و در نوبت عصر همان روز ‌کنکور زبان‌های خارجی برگزار می گردد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۲

نتایج اولیه آزمون داوطلبان به‌صورت کارنامه اولیه از طریق سایت اینترنتی سازمان در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. پیش بینی می شود زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1402، در دهه دوم مرداد ماه اعلام گردد.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

چند روز پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری از سایت سنجش و بر اساس ظرفیت های اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته، می توانند کد رشته محل های خود را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته (به صورت اینترنتی) وارد نمایند.

مشاور گروپ

برای آگاهی از زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ و تمدید مهلت ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۲ می توانید با مشاوران مجموعه مشاور گروپ در ارتباط بوده و آخرین اخبار را دریافت نمایید.

سوالات متداول زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

✔️زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ از چه تاریخی آغاز می شود؟

✔️زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت اول  از روز یکشنبه 1401/08/08 تا روز شنبه  1401/08/14 خواهد بود، زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت دوم از روز سه شنبه 1402/01/15 تا روز دوشنبه 1402/01/21

✔️سایت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ چیست؟

✔️ثبت نام داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

✔️مدارک ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ چیست؟

✔️مدارک ثبت نام داوطلبان به صورت کامل در این مقاله بیان شده است.

5/5 - (5 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. نادی

  سلام خسته نباشید.
  من سال 99 کنکور شرکت کردم و الان دانشجوی روزانه دانشگاه دولتی هستم. رشته تحصیلیم رو دوست ندارم و از طرفی امکان انتقال رشته به رشته مورد علاقه ام رو ندارم. میخواستم توی کنکور سراسری دوباره شرکت کنم اما داخل شرایط ثبت نام گفتید نباید دانشجوی روزانه باشیم. من باید چه کار کنم؟ اگر از دانشگاه انصراف بدهم باز هم نمیتوانم در کنکور شرکت کنم؟ لطفا راهنماییم کنید. متشکرم

  پاسخ
 2. مجید

  سلام، من دیپلم سال ۷۵ نظام قدیم دارم و الانام مدرک تحصیلی دکتری در رشته کشاورزی هستم/ امسال می خواهمد مجددا در کنکور سراسری شرکت کنم / اولا برای ارائه مدرک تحصیلی چکار کنم ( کدام مدرک را تحویل دهم ) و اگر قبول شدم نیازی به ارایه آخرین مدرک تحصیلی هست ؟

  پاسخ
 3. بیتاسحوری

  سلام من ورودی کنکور1398 درشته پزشکی هستم قصد دارم دوباره کنکور بدم امکان داره بدم یانه شرایط ثبت نام چطوریه ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 4. M

  سلام من کارشناس پرستاری و کارمند هستم دیپلم نظام قدیم دارم بر اساس پر کردن موارد گزینه ها آیا با دیپلم باید شرکت کنم یا لیسانس و آیا امکانش هست

  پاسخ
 5. سیدآبادی

  سلام وقت شما بخیر . من لیسانس فناوری اطلاعات هستم میخواستم بدونم برای ثبت نام کنکور سراسری باید چه مدرکی را ارائه کنم . دیپلم. یا لیسانس . ممنون

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی