زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

زمان ثبت نام کنکور سراسری

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله آموزشی به بیان توضیحاتی پیرامون، نحوه برگزاری و زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 خواهیم پرداخت. داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند، باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی باشند. در ادامه مقاله تمامی توضیحات لازم برای ثبت نام کنکور سراسری بیان شده است. مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

داوطلبانی که قصد ثبت نام در کنکور سراسری 1402 ، در هر یک از گروه های آزمایشی تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان های خارجی را دارند، لازم است با تهیه مدارک و اطلاعات لازم در  زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت اول  از روز یکشنبه 1401/08/08 تا روز شنبه  1401/08/14 خواهد بود، زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت دوم از روز سه شنبه 1402/01/15 تا روز دوشنبه 1402/01/21  با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور، به نشانی اینترنتی sanjesh.org به صورت اینترنتی فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

افرادی که علاقه مند هستند فقط در رشته هایی تحصیل کنند که پذیرش در آنها بدون آزمون انجام می شود، نیازی به ثبت نام در آزمون سراسری ندارند. زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور به صورت مجزا از سایت سنجش منتشر خواهد شد.

عنوان

سراسری

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

زمان ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۲ نوبت اول:

8 تا 1401/8/14

زمان ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۲ نوبت دوم:

15 تا 1402/1/21

زمان برگزاری آزمون ۱۴۰۲

زمان برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۲ نوبت اول:

پنجشنبه و جمعه

 29 و 1401/10/30

زمان برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۲ نوبت دوم:

چهارشنبه و پنجشنبه

 14 و 1402/4/15


اطلاعیه زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

به ‌اطلاع‌ متقاضیان‌ ثبت نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال 1402 برای‌ پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌، دانشگاه‌ پیام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند که  زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت اول  از روز یکشنبه 1401/08/08 تا روز شنبه  1401/08/14 خواهد بود، زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت دوم از روز سه شنبه 1402/01/15 تا روز دوشنبه 1402/01/21 منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org صورت  می‌پذیرد؛ لذا متقاضیان می‌توانند در مهلت مقرر برای شرکت در آزمون سراسری سال 1402 ثبت نام نمایند. 

دفترچه راهنما به همراه اطلاعیه تکمیلی ثبت نام در آزمون مذکور همزمان با شروع ثبت نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.

زمان ثبت نام جاماندگان کنکور ۱۴۰۲

امکان ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها برای ثبت نام جاماندگان کنکور ۱۴۰۲ در اسفند ماه جاری فراهم شد.

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد؛ مهلت ثبت نام متقاضیان آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در دوره‌های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مهلت تعیین شده از ۱۰ تا ۲۰ بهمن موفق به دریافت کدسوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانستند نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام کنند، مهلت مجدد برای ثبت نام از یکشنبه اول تا چهارشنبه  چهارم اسفند ماه جاری در نظر گرفته شده که متقاضیان می‌توانند منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در این خصوص اقدام کنند.

متقاضیان گرامی! طبق آخرین اطلاعیه زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت اول  از روز یکشنبه 1401/08/08 تا روز شنبه  1401/08/14 خواهد بود، زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت دوم از روز سه شنبه 1402/01/15 تا روز دوشنبه 1402/01/21 1400/12/04 است.

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبانی که دارای شرایط عمومی و اختصاصی زیر باشند، می توانند در زمان ثبت نام کنکور سراسری نسبت به انجام مراحل ثبت نام خود به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org اقدام نمایند. در ادامه مقاله شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری بیان شده است:


ثبت نام آزمون کنکور 1402

شرایط عمومی ثبت نام کنکور سراسری

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی
 • عدم احراز عناد (نه اعتراض) به جمهوری اسلامی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن سابقه عضویت در سازمان ها و گروه های غیر قانونی و فراماسونری

شرایط اختصاص ثبت نام کنکور سراسری

 • دارا بودن گواهینامه دوره پیش دانشگاهی یا دیپلم سه ساله نظام جدید یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 • دانشجوی دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نباشد.
 • پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال گذشته، در صورت ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری 1402، فقط مجاز به انتخاب رشته در دروه های غیر روزانه می باشند.
 • دانشجویان دوره های نوبت دوم، ظرفیت مازاد، پردیس خودگردان، مجازی، پیام نور، دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه، می توانند بدون انصراف از تحصیل، می توانند در آزمون سراسری 1402 ثبت نام نمایند.
 • دانش آموختگان مقطع کارشناسی در صورت شرکت مجدد در آزمون سراسری و قبولی، در صورت دارا نبودن هر گونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه های اجرایی، تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم، می توانند ادامه تحصیل دهند.
 • دانش آموختگان مقطع کارشناسی در صورت شرکت مجدد در آزمون سراسری و قبولی، در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه، می توانند ادامه تحصیل دهند.
 • فارغ‌التحصیلان دوره کاردانی رشته ‌های تحصیلی گروه‌های آموزشی غیرپزشکی بـه شـرطی می‌توانند در آزمون سراسری سال 1402 شرکت نمایند که تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور سراسری لازم است نسبت به تهیه مدارک زیر اقدام نمایند. برای شرکت در آزمون سراسری، داشتن یکی از مدرک های تحصیلی زیر لازم است:

 • دیپلم نظام آموزشی جدید در یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش.
 • دیپلم دوره چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه (نظری و هنرستان).
 • گواهینامه دوره پیش دانشگاهی.
 •  یا یکی از مدارک کاردانی (فوق دیپلم).
 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم یا کد سوابق پیش دانشگاهی
 • کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت
 • کد وضعیت نظام وظیفه ( برای داوطلبان آقا)
 • معدل کتبی دیپلم و معدل کل دیپلم
 • کد پیگیری مربوط به سهمیه ایثارگران و رزمندگان
 • کد 13 رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی
 • فایل عکس اسکن شده

نکته 1 : کسانی که با مدرک کاردانی (پزشکی و غیر پزشکی) در کنکور سراسری شرکت می کنند باید تعهدات قانونی خود را گذرانده باشند.

نکته 2 : داوطلبانی که دو مدرک دیپلم دارند می توانند با یکی از دو دیپلم خود به دلخواه ثبت نام نمایند.

نکته 3 : مدارک تحصیلی باید تا 31 شهریور 1402 دریافت شود.

مدارک ثبت نام کنکور سراسری زبان | مدارک تحصیلی کنکور زبان

مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته هنر | مدارک تحصیلی ثبت نام

مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته انسانی | مدارک تحصیلی و فردی

مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته ریاضی

مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی

برای ثبت نام کنکور سراسری چه مدارکی لازم است ؟ | مدارک ثبت نام کنکور سراسری

تاریخ و نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

تمامی مراحل ثبت نام کنکور سراسری از سایت سازمان سنجش کشور صورت می پذیرد. در ادامه مقاله نحوه و زمان ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری 1402 ارائه داده شده است:

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org
 2. ورود به صفحه ثبت نام در آزمون سراسری
 3. مشخص کردن وضعیت نظام تحصیلی
 4. مشخص کردن وضعیت شاخه تحصیلی
 5. مشخص کردن وضعیت دیپلم
 6. مشخص کردن وضعیت مدرک پیش دانشگاهی
 7. بارگذاری عکس

زمان ثبت نام کنکور سراسری

زمان نحوه مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

در صورتی که بخواهید هر قسمت از مطالب فرم ثبت نام خود را تصحیح کنید، باید در زمان تعیین شده و با ورود به صفحه ثبت نام در بخشی با عنوان "قبلا ثبت نام کرده ام" و وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری (16 رقمی) می توانید این کار را انجام دهید. زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام برای کنکور سراسری 1402 هنوز از سوی سازمان سنجش مشخص نشده است. به محض انتشار، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

زمان ثبت نام و توزیع کارت شرکت در کنکور سراسری 1402

کارت شرکت در جلسه آزمون داوطلبان در تاریخی که توسط سازمان سنجش مشخص خواهد شد، برای پرینت توسط داوطلبان، بر روی سایت این سازمان به نشانی sanjesh.org قرار داده می‌شود تا داوطلبـان بـر اسـاس اطلاعیـه ایـن سازمان نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام نمایند. داوطلبان برای ورود به جلسه کنکور سراسری باید کارت خود را به همراه داشته باشند.

زمان برگزاری کنکور سراسری 1402

با توجه به روند هر ساله برگزاری کنکور سراسری، احتمالا کنکور سراسری 1402 در بازه زمانی مشخص و در تیرماه برای هر یک از گروه های آزمایشی تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی برگزار خواهد شد. زمان برگزاری کنکور سراسری برای هر یک از گروه های آزمایشی، طی اطلاعیه ای و از طریق سایت سازمان سنجش کشور منتشر خواهد شد.

تا امروز اطلاعیه ای مبنی بر زمان برگزاری آزمون سراسری اعلام نشده است. به محض انتشار، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

نتایج اولیه آزمون داوطلبان به‌صورت کارنامه اولیه از طریق سایت اینترنتی سازمان در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. پیش بینی می شود نتایج اولیه کنکور سراسری 1402، در دهه دوم مرداد ماه اعلام گردد.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

چند روز پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، در زمان اعلام شده از سایت سنجش و بر اساس ظرفیت های اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته، می توانند کد رشته محل های خود را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته (به صورت اینترنتی) وارد نمایند.

مشاور گروپ

برای آگاهی از زمان تمدید ثبت نام کنکور سراسری 1402 می توانید با مشاوران مجموعه مشاور گروپ در ارتباط بوده و آخرین اخبار را دریافت نمایید.

سوالات متداول داوطلبان کنکور

✔️ثبت نام کنکور سراسری چه زمانی آغاز می شود؟

✔️زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت اول  از روز یکشنبه 1401/08/08 تا روز شنبه  1401/08/14 خواهد بود، زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت دوم از روز سه شنبه 1402/01/15 تا روز دوشنبه 1402/01/21

✔️سایت ثبت نام کنکور سراسری 1402 چیست؟

✔️ثبت نام داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

✔️مدارک ثبت نام کنکور سراسری چیست؟

✔️مدارک ثبت نام داوطلبان به صورت کامل در این مقاله بیان شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. نادی

  سلام خسته نباشید.
  من سال 99 کنکور شرکت کردم و الان دانشجوی روزانه دانشگاه دولتی هستم. رشته تحصیلیم رو دوست ندارم و از طرفی امکان انتقال رشته به رشته مورد علاقه ام رو ندارم. میخواستم توی کنکور سراسری دوباره شرکت کنم اما داخل شرایط ثبت نام گفتید نباید دانشجوی روزانه باشیم. من باید چه کار کنم؟ اگر از دانشگاه انصراف بدهم باز هم نمیتوانم در کنکور شرکت کنم؟ لطفا راهنماییم کنید. متشکرم

  پاسخ
 2. مجید

  سلام، من دیپلم سال ۷۵ نظام قدیم دارم و الانام مدرک تحصیلی دکتری در رشته کشاورزی هستم/ امسال می خواهمد مجددا در کنکور سراسری شرکت کنم / اولا برای ارائه مدرک تحصیلی چکار کنم ( کدام مدرک را تحویل دهم ) و اگر قبول شدم نیازی به ارایه آخرین مدرک تحصیلی هست ؟

  پاسخ
 3. بیتاسحوری

  سلام من ورودی کنکور1398 درشته پزشکی هستم قصد دارم دوباره کنکور بدم امکان داره بدم یانه شرایط ثبت نام چطوریه ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 4. M

  سلام من کارشناس پرستاری و کارمند هستم دیپلم نظام قدیم دارم بر اساس پر کردن موارد گزینه ها آیا با دیپلم باید شرکت کنم یا لیسانس و آیا امکانش هست

  پاسخ
 5. سیدآبادی

  سلام وقت شما بخیر . من لیسانس فناوری اطلاعات هستم میخواستم بدونم برای ثبت نام کنکور سراسری باید چه مدرکی را ارائه کنم . دیپلم. یا لیسانس . ممنون

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.