زمان انتخاب رشته کنکور 1401

زمان انتخاب رشته کنکور

جهت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کنکور 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

باتوجه به سوالات متداول داوطلبان، در این مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با زمان انتخاب رشته کنکور 1401 پرداخته ایم. انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سایت سنجش در زمان مقرر انجام می شود. کلیه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند با مراجعه به سایت سنجش در بازه اعلام شده فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را تکمیل نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند، انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مجزا از طریق سایت azmoon.org در زمانی جداگانه انجام می شود.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر می شود. کارنامه اولیه کنکور 1400 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد انتخاب رشته برای همه متقاضیان (برای انتخاب کد رشته محل‌ های با آزمون و پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بدون آزمون) در یک فرم و حداکثر تا 150 رشته محل انجام می‌ شود.

داوطلبان کنکور 1401 می توانند از 17 مرداد به سایت سازمان سنجش مراجعه و دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ های تحصیلی را مشاهده کنند. دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ های تحصیلی برای دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی سال 1401 حاوی تمامی شرایط و ضوابط اختصاصی رشته‌ های مختلف تحصیلی دوره‌ های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان و شهریه پرداز، دانشگاه پیام‌ نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی (اعم از با آزمون و پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی بدون آزمون) است.

زمان انتخاب رشته کنکور (مجازی) بر روی سایت سازمان سنجش نیز از تاریخ 14 مرداد ماه آغاز می شود. داوطلبان از روز پنج شنبه 1401/5/17 می توانند با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 تا تاریخ 18 مرداد ماه می باشد. هر متقاضی فقط یک بار اجازه انتخاب رشته دارد. متقاضیان پس از انتخاب رشته و دریافت کد 15 رقمی، می توانند فرم انتخاب رشته خود را به تعداد محدود تصحیح و یا ویرایش کنند. پس از پایان مهلت ویرایش و هم چنین اعلام نتایج نهایی، امکان جابجایی و تغییر رشته قبولی وجود ندارد. لذا در انتخاب رشته خود دقت کافی را داشته باشید.

داوطلبان تا پیش از اتمام زمان انتخاب رشته کنکور به تعداد محدود می توانند فرم خود را ویرایش کنند.

زمان انتخاب رشته کنکور

براساس اطلاعیه سازمان سنجش کشور ، زمان انتخاب رشته کنکور 1401 از روز پنچشنبه مورخ 17 مرداد ماه آغاز شده و تا روز 25 مرداد ماه ادامه دارد. کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته لازم است در بازه تعیین شده به سایت سنجش مراجعه نموده و فرم انتخاب رشته را به صورت اینترنتی تکمیل نمایند. توصیه می شود در زمان اعلام شده انتخاب رشته خود را انجام دهید و به روزهای پایانی موکول ننمایید.

متقاضیان می توانند 150 کد رشته محل‌ را از دفترچه استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند و از 17 مرداد تا 25 مرداد در فرم انتخاب رشته درج کنند. پس از تایید نهایی کد رشته‌ های انتخابی توسط متقاضی، شماره 15 رقمی توسط سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار متقاضی قرار داده خواهد شد. این رسید پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات در یک صفحه مجزا ارائه می‌ شود.

داوطلبانی که قبلا در کنکور سراسری سال 1401 ثبت نام نکرده‌ اند، می‌ توانند از روز 17 مرداد تا 25 مرداد 1401 نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب رشته در رشته‌ هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است براساس دفترچه راهنمای ثبت‌ نام و انتخاب رشته‌ های پذیرش براساس سوابق تحصیلی اقدام نمایند.

1588677335 64انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از تاریخ 17 الی 25 مرداد ماه

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 1401

براساس اطلاعیه سازمان سنجش، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 1401 ، هفته آخر شهریور ماه سال جاری اعلام شده است. لازم به ذکر است، اسامی معرفی­ شدگان دانشگاه شاهد، فرهنگیان و سایر رشته­ های خاص ، هفته اول شهریورماه اعلام می شود. داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور باید با به همراه داشتن اطلاعات لازم به سایت سنجش مراجعه نموده و نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده نمایند.

داوطلبان در صورت اعتراض به نتایج نهایی کنکور می توانند با مراجعه به سیستم پاسخگویی سنجش، اعتراض خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایند. زمان اعتراض به نتایح انتخاب رشته کنکور از طریق سایت سنجش اعلام می شود.


داوطلبان از 14 الی 18 مرداد ماه با مراجعه به سایت سنجش می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند. آخرین اخبار در رابطه با تمدید مهلت انتخاب رشته از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد. برای دریافت مشاوره تخصصی انتخاب رشته کنکور سراسری می توانید با مشاوران مجرب مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول

آیا زمان انتخاب رشته کنکور 1400 مشخص شده است؟

بله. داوطلبان از روز پنج شنبه 1400/5/14 می توانند با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

آیا زمان انتخاب رشته کنکور سراسری تمدید شده است؟

آخرین اخبار در رابطه با تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور 1400 در این مقاله ارائه داده شده است.

نتایج انتخاب رشته کنکور چه زمانی اعلام می شود؟

براساس اخبار منتشر شده، نتایج نهایی کنکور 1400 هفته آخر شهریورماه از پایگاه اطلاع رسانی سنجش منتشر می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کنکور 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401