روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98 از زبان رتبه های برتر

روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98

جهت مشاوره در زمینه روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98 از زبان رتبه های برتر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98 : برای یادگیری دروس محاسباتی و موفقیت در آنها ، قلم به دست بودن است. یعنی باید همیشه آماده ی محاسبات و یادداشت برداری باشید.

روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98

اصول مطالعه و تمرین دروس محاسباتی کنکور 98

روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98 :  حتما در کلاس های این دروس شرکت کنید و قلم به دست منتظر کشف نکات آن باشید. مثال هایی که دبیر مطرح میکند را یادداشت کنید و نکاتی را که در باب حل آن شفاهی بیان میکند در گوشه ی همان سوال یادداشت کنید. این نکات ریز زمانی به داد شما خواهند رسید که شما بعد از مدتی برای مطالعه دوباره به آنها مراجعه میکنید.روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98/

روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98 : سر کلاس هم چشم باشید هم گوش. اصولا در کلاس های ریاضی دبیر همزمان با این که دبیر راه حل را روی تخته یادداشت میکند برخی نکات را هم به صورت شفاهی ذکر میکنند که این دو عمل به صورت مکمل در یادگیری شما تاثیر خواهد داشت . پس سر کلاس های محاسباتی هم خوب نگاه کنید و هم خوب گوش کنید.
برای مطالعه دروس محاسباتی در قدم اول کتاب را به صورت کامل مطالعه کنید و هیچ بخشی از آن را جای نگذارید ( دقت کنید که کل متن کتاب را بخوانید و حتی از مثال های ساده و بدیهی آن نگذرید) . سپس به سراغ جزوه دبیر و خلاصه برداری هایتان بروید .

برای حل مسائل و سوال های مختلف با رویکرد های متفاوت اشتیاق داشته باشید و از به چالش کشیده شدن توسط مفاهیم تازه استقبال کنید.

 روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98 : اگه بفهمید که یه فرمول چطوری ساخته میشود و در حقیقت اثباتش را متوجه شوید بهتر میتوانید آن را یاد بگیرید و حفظش کنید. اول فرمول های ساده تر را یاد بگیرید و به حافظه بسپارید تا یاد گرفتن فرمول های پیچیده تری که از آنها ساخته میشوند برایتان ساده تر باشد.روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98/

اگر برایتان ممکن است در آزمون های آنلاین دروس محاسباتی شرکت کنید. امتحان دادن یکی از اصول کلیدی در کشف اشتباهات و پیشرفت در دروس مختلف است .

دو هفته قبل از امتحان مطالعه کنید.تا اگر نیاز به کمک داشتید فرصت کافی برای کمک خواستن از یک دوست یا دبیر را داشته باشید .

مشاور گروپ

چند مورد از مهمترین مواردی که در جلسات مشاوره تلفنی برای شما عزیزان انجام میشود:

 • معرفی منابع کنکوری مناسب
 • آموزش طریقه صحیح مطالعه مخصوص هر درس و افزایش کیفیت مطالعه
 • بررسی و تحلیل آزمونهای آزمایشی
 • برنامه ریزی بر اساس شخصیت شما و روش غالب یادگیری شما
 • ارسال جدول برنامه ریزی روزانه و هفتگی
 • بررسی ماهیانه وضعیت تحصیلی
 • آموزش غلبه بر استرس و مدیریت آن
 • آموزش تکنیکهای افزایش قدرت ذهن
 • آموزش روشهای مرور مطالب
 • آموزش تکنیکهای افزایش اعتماد به نفس
 • آموزش تکنیک های نکته برداری مانند:
  نقشه ذهنی،خورشید حافظه،درخت حافظه

رتبه های برتر

در آزمون سراسری هر ساله دو دسته سوال مطرح می شود:

روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98 :  یک دسته سوالاتی هستند که جنبه استدلالی و محاسباتی دارند و دسته دیگر جنبه حفظی و خواندنی. با توجه به ماهیت هر یک از این دو دسته سوالات نحوه مطالعه و یادگیری آن ها نیز متفاوت از دیگری خواهد بود. ما در مقاله زیر سعی داربم روش های مفیدی را برای مطالعه دروس محاسباتی و استدلالی برای داوطلبان آزمون سراسری مطرح کنیم.

روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98 :  دروس ریاضیات و فیزیک، مبحث مسائل شیمی، بحث ژنتیک مندلی و جمعیت که هر ساله سوال از آن مطرح می شود و بخش هایی از درس اقتصاد جزو مباحث محاسباتی آزمون سراسری هستند. این مباحث تمرینی ویژگی مشترکی دارند و آن این است که به مرور زمان یادگیری آن ها انجام می گیرد ولی مدت زمان بیشتری نیز طول می کشد تا از حافظه داوطلب کم رنگ و پاک شوند.

مراحل مختلف یادگیری دروس محاسباتی عبارتند از:

۱- پیش نیاز: برخی از مطالب دروس پایه پیش دانشگاهی نیازمند یادگیری مباحثی از مطالب پایه هستند بنابراین برای یادگیری اصولی مطالب آموزشی پایه چهارم دبیرستان می بایست داوطلب به مطالب سال های دوم و سوم دبیرستان اشراف کامل داشته باشد.

۲- برای اینکه از بسیاری از رقبای خود پیشی بگیرید توصیه ما برای دروس محاسباتی این است که در سر کلاس درس با دقت فراوان به تدریس استاد گوش فرا دهید تا مطلب را به طور کامل بیاموزید و دیگر نیاز نباشد در منزل نیز زمانی را نیز به مطالعه و یادگیری مجدد مباحث تدریس شده اختصاص بدهید در عوض بتوانید زمان بیشتری را به تست زنی بپردازید.( توصیه اکید داریم در هنگام تدریس استاد به نت برداری از مطالبی که استاد درس می دهد بپردازید چرا که به مهم ترین مطالب در سر کلاس درس توجه ویژه می شود)روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98/

۳- تا چندین ساعت بعد از تدریس استاد حافظه کوتاه مدت داوطلب فعالیت زیادی دارد پس توصیه می شود در منزل یادداشت هایی را که از تدریس استاد برداشته اید را مجددا مرور کنید و به تست زنی از مبحث مورد نظر بپردازید. تست های ابتدایی جنبه آموزشی دارد و زمان برای ما اهمیت ندارد و فقط یادگیری هدف اصلی از تست زنی در این مقطع می باشد.

نکاتی پیرامون مطالعه و یادگیری دروس محاسباتی و استدلالی:

۱- بعد از مطالعه کامل مباحث و تست زنی در حجم زیاد حتما به امر خلاصه پردازی بپردازید (نوشتن فرمول ها) این خلاصه ها در شب های آزمون های آزمایشی و در روز هایی که در برنامه مطالعاتی خود تحت عنوان مرور مجدد خالی گذاشته اید بسیار برای شما حیاتی و مهم خواهند بود.روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98/

۲- در هنگام تست زنی و مطالعه پاسخ نامه تشریحی تست ها حتما با نکات و ریزه کاری هایی آشنا می شوید، توصیه می شود حتما تمامی این ها را در دفتری یادداشت کنید و هم چنین تست هایی را که اشتباه پاسخ داده اید و یا به طور کلی قادر به پاسخ گویی آن ها نبوده اید را علامت دار کنید تا در نوبت های بعدی که به امر مرور مجدد مباحث می پردازید مجددا اقدام به پاسخ گویی این سوالات نیز بکنید.

۳- برای تست زنی دروس محاسباتی در کنار تست های تالیفی که از منبع کمک آموزشی خود حل می کنید زدن تست های آزمون های سراسری ۱۰ سال اخیر را نیز توصیه می کنیم بررسی کنید.

۴- شب قبل از آزمون های آزمایشی و دو هفته مانده به آزمون سراسری هرگز به مطالعه مبحث جدید نپردازید چرا که امر یادگیری این مباحث طولانی است و کاری از پیش نخواهید برد. توصیه می شود در این زمان ها به مرور فرمول ها و نکاتی که قبلا به گردآوری آن ها پرداخته اید بپردازید و تست هایی را که علامت دار کرده اید را مجددا بررسی کنید.

هشدار: بسیار شاهد این موضوع بوده ایم که بسیاری از داوطلبان در امر یادگیری دروس محاسباتی عجول هستند و انتظار دارند با زدن تعداد تست های محدود در آزمون های آزمایشی خود نتیجه مطلوب کسب کنند که این موضوع امری محال است این مباحث با توجه به طولانی بودن زمان فراگیری آن ها و هم چنین اوضاع علمی داوطلبان در دروس پایه خود حدود ۲ ماه زمان می برد تا فرایند یادگیری به طور کامل تکمیل شود.

مشاور گروپ

وقتي از همه چي خسته شدي
وقتي بغض گلو تو گرفته
يه لحظه فكر كن به كسايي كه
با تسليم شدن تو بشكن ميزنن
يه لبخند بزن و يه ياعلي بگو
دوباره با قدرت شروع كننن
موفقيت در درون توست عزيزم

ديگه غير ممكني وجود نداره
ديگه هيچكسي نميتونه بگه پزشكي رو ميخوام ولي دير شده !
ديگه نميشه همچين دليلي آورد ?
بزرگترين راز كنكور فاش شد ?
راز بهترين برنامه كنكور ايران فاش شد و شما ميتونيد با دونستن اين راز با اطمينان قلبي مطمئن باشيد فقط با 7 ماه مطالعه رشته پزشكي رو بدست بياريننن ?

3/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور 98 از زبان رتبه های برتر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی