ثبت نام مسکن ملی 1402 + شرایط ثبت نام – saman.mrud.ir

رفع اشکالات و اشتباهات ثبت نام مسکن ملی | سایت سامانه saman.mrud.ir

سامانه saman mrud.ir که سامانه طرح ملی مسکن نیز شناخته می شود، سایت ثبت نام مسکن است که بنیاد مسکن برای استعلام طرح مسکن ملی 1402 ایجاد کرده و افراد امکان ثبت نام و درخواست خرید خانه های احداث شده در این طرح را از طریق آن دارند.

رفع اشکالات و اشتباهات ثبت نام مسکن ملی | سایت سامانه آباد | tem.mrud.ir

ثبت نام طرح جهش ملی مسکن

در این مرحله ثبت نام طرح جهش ملی مسکن برای ثبت نام متقاضیان بر اساس ظرفیت‌های احصاءشده در تعدادی از شهرهای واقع در استان‌های کشور برنامه‌ریزی شده است. متقاضیان این شهرها می‌توانند از تاریخ بازگشایی سامانه ثبت نام طرح جهش ملی مسکن با مراجعه به سامانه نهضت ملی مسکن به آدرس: saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام (بر اساس شرایط اعلامی در اطلاعیه‌های بعدی که در سامانه مذکور درج می شود) اقدام نمایند.

ثبت نام مسکن ملی 1402

به گزارش مشاورگروپ ، وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح «اقدام ملی تأمین مسکن» را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی نموده است. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مدیریت احداث 100 هزار واحد مسکونی از این برنامه را در شهرهای کشور با اولویت شهرهای با جمعیت کمتر از یکصد هزار نفر بر عهده دارد. شرایط و مشخصات طرح به شرح ذیل است، ضمناً برای شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، شیراز، کرمان، کرج، کرمانشاه، مشهد، همدان، یزد و تمامی شهرهای جدید سهمیه منظور نشده است.
اشکالات و اشتباهات غیرقابل پیش بینی شده ای ممکن است در حین ثبت نام رخ دهد که در این مطلب نمیتوان به تک تک این اشکالات پرداخت اما شما عزیزان در صورت برخورد با هر گونه اشکال ثبت نامی در سایت سامانه saman mrud.ir به نشانی saman.mrud.ir  ، می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب با مشاورین مرکز ” مشاورگروپ ” تماس بگیرید و همان لحظه ثبت نام خود را قطعی و بدون هیچ گونه اشکال و یا اشتباهی به پایان برسانید .شرایط متقاضیان برای ثبت نام طرح ملی مسکن

متقاضی و افراد تحت تکفل نباید قبلاً از امکانات دولتی و نهادهای عمومی، زمین و تسهیلات وام مسکن و مسکن دریافت کرده باشند. به عبارتی در استعلام از سامانه مربوطه، فرم «ج» سبز باشد. (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)
متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.
زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن
دارای سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا.
نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و …)
توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (به غیر از تسهیلات بانک)
امکان سپرده‌گذاری ۳۰۰ میلیون ریال در بانک مسکن به منظور اطمینان از توانایی متقاضی در تأمین هزینه های ساخت مسکن (250 میلیون ریال از این مبلغ همراه قسط اول وام بانک پس از اجرای فنداسیون و 50 میلیون ریال دیگر همراه قسط دوم وام بانک در مرحله اجرای اسکلت بازگشت داده می‌شود)
توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی را به میزان حداقل 15 میلیون ریال

سامانه مسکن ملی

ب- امکانات طرح

تسهیلات وام بانکی به مبلغ 750 میلیون ریال با نرخ 18% با دوره مشارکت مدنی (ساخت) حداکثر دو ساله و بازپرداخت تسهیلات در قالب فروش اقساطی به مدت 10 سال پرداخت می گردد.

تأمین زمین در شهرهایی که امکان آن فراهم شده باشد، با مقررات و ضوابط سازمان ملی زمین و مسکن عرضه می گردد.

2. توجه: به دلیل محدودیت تأمین زمین دولتی، متقاضیانی که امکان تأمین زمین با کاربری مسکونی (سند به نام متقاضی) و قابلیت دریافت جواز ساخت از شهرداری و ترهین نزد بانک برای دریافت تسهیلات بانکی را داشته باشند در اولویت پرداخت تسهیلات وام بانکی قرار خواهند گرفت.

3. در شهرهایی که تعداد متقاضیان واجد شرایط از سهمیه منظور شده بیشتر باشد، اولویت بندی از طریق قرعه‌کشی رایانه‌ای انجام می شود.

ج – پایش و اطلاع‌رسانی

متقاضی با ثبت نام نهایی و دریافت کد رهگیری می‌تواند وضعیت تمامی مراحل کار خود را از طریق سامانه saman mrud.ir پیگیری نماید.
وضعیت متقاضی در هر مرحله از فرآیند ثبت نام از طریق سامانه پیام کوتاه (SMS) نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.
اطلاعات هویتی متقاضی و افراد تحت تکفل از طریق سامانه ثبت و احوال کنترل می‌شود.
بررسی عدم دریافت زمین، مسکن و تسهیلات یارانه‌ای توسط متقاضی از طریق سامانه فرم «ج» وزارت راه و شهرسازی صورت می گیرد.
به متقاضیان از طریق پیام کوتاه جهت ورود به سامانه برای بارگذاری تصویر مدارک و اعلام زمان مراجعه به شعب بنیاد مسکن (جهت تطبیق و ارائه اصل مدارک) اطلاع‌رسانی می‌گردد.
در شهرهایی که بیش از ظرفیت، ثبت نام صورت گرفته شده باشد متقاضیان از طریق سیستم رایانه‌ای قرعه کشی، تعیین اولویت خواهند شد.

د – مدارک مورد نیاز در زمان مراجعه به شعب بنیاد مسکن

ارائه گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا در پنج سال اخیر(اجاره نامه معتبر، گواهی اشتغال به کار، گواهی تحصیلی فرزندان و….)
ارائه اصل کارت ملی متقاضی و افراد تحت تکفل
ارائه اصل شناسنامه متقاضی و همسر
ارائه گواهی کفالت (سرپرستی) در صورت ضرورت
ارائه اصل سند مالکیت برای متقاضیان دارای زمین

*مراحل ثبت نام در سامانه

در ابتدا وارد سایت سامانه مسکن ملی به آدرس saman.mrud.ir شوید.

ورود به بخش ثبت نام مسکن ملی: در این بخش اطلاعات کاملی درباره طرح در اختیار شما قرار می گیرد و پس از مطالعه آنها گزینه «متن بالا را با دقت خوانده ام و می پذیرم» را علامت بزنید و روی دکمه تایید کلیک کنید.

با انتخاب گزینه تایید وارد صفحه ای دیگر می شوید که در آن طی ۱۰ مرحله ثبت نام طرح مسکن ملی باید اطلاعات (شهر و محل سکونت/ مشخصات فرد متقاضی/ مشخصات خانواده فرد متقاضی شامل همسر و فرزندان/ سوابق سکونت در شهر مذکور/ تعهدات مالی / ملک مورد نظر) را وارد کنید.

شایان ذکر است بررسی اطلاعات هویتی متقاضی و افراد تحت تکفل از طریق سامانه ثبت و احوال و بررسی عدم دریافت زمین، مسکن و تسهیلات یارانه‌ای توسط متقاضی از طریق سامانه فرم «ج» وزارت راه و شهرسازی صورت می گیرد.

در آخرین مرحله ثبت نام طرح مسکن ملی باید ۱۲ هزار ۵۰۰ تومان از طریق درگاه الکترونیکی به عنوان هزینه ثبت نام سامانه saman mrud.ir پرداخت نمائید. این مبلغ غیرقابل استرداد می‌ باشد.
متقاضیان با مطالعه دقیق و کامل فرآیند می توانند ثبت نام در سامانه مشاهده و پیگیری ثبت نام مسکن ملی (به آدرس saman.mrud.ir ) را تکمیل و کد 10 رقمی رهگیری را دریافت کنند.


مدتی پس از پایان ثبت نام در موعد مقرر پیامکی به فرد ثبت نام کننده در سامانه saman mrud.ir طرح مسکن ملی ارسال می شود و زمان مراجعه به شعب بنیاد مسکن برای ارائه اصل مدارک اعلام می گردد.

* مدارک مورد نیاز در زمان مراجعه به شعب بنیاد مسکن

ارائه گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا در ۵سال اخیر (اجاره نامه، گواهی اشتغال به کار، گواهی تحصیلی فرزندان و….)
ارائه اصل کارت ملی متقاضی و افراد تحت تکفل
ارائه اصل شناسنامه متقاضی و همسر
ارائه گواهی کفالت (سرپرستی) در صورت ضرورت
ارائه اصل سند مالکیت برای متقاضیان دارای زمین

استعلام وضعیت ثبت نام در سامانه saman mrud.ir

افراد پس از ثبت نام نهایی در سامانه saman mrud.ir امکان بررسی و استعلام وضعیت ثبت نام خود را از طریق بخش استعلام سایت بنیاد دارند.

براین اساس می توانید از طریق کد رهگیری 10 رقمی و کد ملی از وضعیت پرونده خود با مراجعه به سامانه saman mrud.ir مطلع شوید.

رفع اشکالات و اشتباهات ثبت نام مسکن ملی | سایت سامانه آباد | tem.mrud.ir

همچنین در هر مرحله از ثبت نام سامانه saman mrud.ir از طریق پیامک متقاضی را در جریان وضعیت ثبت نامش قرار می دهد.

 بازیابی کد رهگیری طرح ملی مسکن

اگر کد رهگیری خود را گم کردید کافی است وارد سامانه saman mrud.ir بخش استعلام شده و با ورود کردن کد ملی و شماره تلفن همراه خود دوباره کد رهگیری را از طریق پیامک دریافت کنید.

تنها موضوعی که از جزئیات این طرح اعلام شده، اعطای تسهیلات ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد است که در این طرح نیازی به خرید اوراق تسهیلات مسکن برای متقاضیان نیست.

در این سامانه قرار است ۱۰۰ هزار واحدی که در بافت فرسوده توسط شرکت بازآفرینی شهری، ۱۰۰ هزار واحدی که از سوی بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر و ۲۰۰ هزار واحدی که در شهرهای جدید توسط شرکت عمران شهرهای جدید احداث می شوند، بارگذاری شود.

فعال شدن سامانه ثبت اعتراض رد صلاحیت شدگان طرح ملی مسکن/ درج اعتراض در سامانه saman.mrud.ir
معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیه ای اعلام کرد: سایت وزارت راه و شهرسازی از امروز اول اسفند برای ثبت اعتراض رد صلاحیت شدگان طرح ملی مسکن باز می‌ شود.

به گزارش مشاورگروپ، معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیه ای اعلام کرد: متقاضیانی که شرایط آن‌ها جهت ثبت‌ نام در طرح اقدام ملی مسکن تائید شده است، در صورتی که تمایل به انصراف در این مرحله از طرح را دارند، می‌توانند از اواخر هفته اول اسفند‌ماه با ورود کد رهگیری در سامانه saman.mrud.ir نسبت به ثبت انصراف خود اقدام کنند.

همچنین بر اساس اعلام این معاونت، متقاضیان طرح اقدام ملی که نسبت به نتیجه پالایش ثبت‌ نام خود اعتراض دارند، می‌توانند از تاریخ اول اسفندماه 98 با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی و ورود کد رهگیری از دلیل عدم تائید شرایط خود مطلع شوند و در صورت اعتراض به نتیجه پالایش، از اواخر هفته اول اسفند ماه 98، نسبت به درج اعتراض در سامانه saman.mrud.ir اقدام کنند.


4/5 - (15 امتیاز)
دیدگاه ها
 1. سوگند

  من کد ملی رو میزنم وارد سایت مسکن ملی میزنم مینویسه در حال بررسی تا کیی طول میکشه؟

  پاسخ
  1. user3

   سایت ترافیک بالایی داره ! چندین بار در طول روز باید تست کنید

   پاسخ
 2. سمیرا

  سلام، به ما گفتن شماره شبا پیامک میشه براتون اول واریزیتونو انجام بدید بعد برای تشکیل پرونده اقدام کنید.اما یک ماهه که پیامک تشکیل پرونده دریافت کردیم اما شماره شبایی نیومده،میخاستم ببینم چقد طول میکشه،شهرانتخابیمون اسلامشهر

  پاسخ
 3. علیرضا

  سلام ما درسایت مسکن ملی ثبت نام کردیم رمز ورود همسر رو نداریم شماره ای که ثبت کرده بودیم فروختیم خطشو الان رمز ورود چطور بزنیم بریم توسایت مسکن ازثبت ناممون باخبر بشیم لطفا راهنمایی کنید که به کجا مراجعه کنم

  پاسخ
 4. مسکن خراب

  اینم مثل بقیه کاراشون دروغه وخیانت به هیچکس پیامک تکمیل پرونده ندادن همه رو رد صلاحیت کردن خدا ازتون نمیگذره ان شاءالله ??

  پاسخ
 5. غلامرضاقموشی

  من تاریخ تولد همسرم رااشتباه زدم چطورمیتونم ویرایش کنم

  پاسخ
 6. zamyar

  سلام
  من صلاحیتم قبول شده ولی شهرستان مورد نظرمو اشتباه انتخاب کردم و مدرکی برای سکونت دران محل ندارم. چیکارکنم؟

  پاسخ
 7. ناصر پورمولود

  سلام من تبت ونام کردم ولی جواب نداد باید چکار کنم

  پاسخ
 8. معین

  سلام من وارد سایت میشم پیگیری کنم همش میزنه در انتظار تایید استعلام منظورشون چیه دقیقا باید چکار کنم آیا مشکلی در ثبت نامم پیش اومده؟

  پاسخ
 9. اباذر بشیری

  من ثبت نام کردم ولی هنوز هیچ پیامی دریافت نکردم اگه اینم واقعا سر کاریه از این بابتم تکلیفمونو بدونیم.که تا آخر عمر مستاجر بمونیم تمام

  پاسخ
 10. راز

  سلام پیامک تغییر شهر برای من امده اما الان دوروزه اصلا سایت باز نمیشه تا تغییر شهر بدم وفقط تا سه روز فرصت دادن که دوروزش گذشته الان باید چیکار کنم سایت باز نمیشه

  پاسخ
 11. سهیلا

  سلام
  من به نام شوهرم چند سال پیش مسکن گرفتیم و بعد بنا به دلایلی شوهرم ضررزیادی رو متحمل شد و مجبور شدیم هنوز بهمون تحویل ندادن فروختیم بدهکاری هارو دادیم خدا روخوش میاد فرم ج شوهرم قرمز شده به خدا بازهم مقصر بودن بدهکاریهای بانک هاهستن که ابرو ادمو برا اقساط پیش ضامن ها میبرن الهی به حق خدا که روز خوش نبینید که تمام بدبختی ها از شماهستن حالا هر کی خونه گرفته فرم ج قرمز هست به خانم ها خونه نمی دن باید برید جدا بشن تا دولت بهتون خونه بدن خوب این چه قانونیه که ما برا خونه گرفتن باید طلاق بگیریم این قانون اصلاح کنید اینقدر به مردم سخت نگیرید چون هر کی بدهکار شد ورشکست شد نا چار شد محض ابروش خونه رو بفروشه دولت دیگه خونه بهش نمیده که هیج باید زنش هم بخواد خونه بگیره طلاق بگیره خواهش میکنم این قانون اصلاح کنید لاعقل به زن متاهل هم اجازه بدین خونه از دولت بگیره خواهش میکنن مسول مسکن تو خودت خونه داری راحت نشستی ما چکار کنیم اجاره ها بالا وامها سنگین کمرون شکست این همه سختی کشیدیم خواهش میکنم این امکان رو بدین مادر خونه هم بتونه کنار بچه هش وهمسرش دوباره طعم خونه داری بکشن ممنونم

  پاسخ
 12. کبری طاهری

  سلام
  من وارد سامانه شدم کدملی و شماره تلفن را وارد کردم پیغام امکان ثبت نام برای شما وجود ندارد برام اومد
  علت چیه ؟

  پاسخ
 13. رضا

  جرا نمیشه وارد سایت بشیم دو روزه نیمه شب هم فایده نداره

  پاسخ
 14. شیرین

  سلام
  من برای ثبت نام‌ کدملی وشماره همراه رو واردمیکنم اماپیام میده که امکان ثبت نام برای شماوجودندارد درصورتی که تمام شرایط رو هم دارم.

  پاسخ
 15. ندا

  من وقتی میخوام ثبتنام کنم کد ملی و شماره رو میزنم میاره امکان ثبتنام برای شما وجود نداره کسی میدونه چرا؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی