رشته های پردرآمد

5587028 609

جهت مشاوره در زمینه رشته های پردرآمد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رشته های پر درآمد : به تازگی نتایج کنکور دانشگاه‌ها اعلام شده و دغدغه کنکوری‌ها بالا گرفته است که بازار کار ایران از کدام رشته‌ها اشباع شده است؟ کدام رشته‌ها پولسازترند و پرداخت شهریه برای تحصیل در کدام رشته‌ها دور ریختن پول است؟

رشته های پردرآمد

«چیزی حدود نیمی از بیکاران ایران را دانش‌آموختگان دانشگاهی تشکیل می‌دهند. این آماری است که شاید بارها به آن برخورده‌اید و حالا به تازگی نتایج کنکور دانشگاه‌ها اعلام شده و دغدغه کنکوری‌ها بالا گرفته است که بازار کار ایران از کدام رشته‌ها اشباع شده است؟ کدام رشته‌ها پولسازترند و پرداخت شهریه برای تحصیل در کدام رشته‌ها دور ریختن پول است؟ در این مطلب به شما می‌گوییم که پولسازترین رشته‌های تحصیلی در بازار ایران و جهان کدامند و روی بازار کار چه رشته‌هایی حساب نکنید.رشته های پردرآمد/

رشته های پردرآمد در ایران

رشته های پردرآمد :  این که چه رشته‌ای برای تحصیل در دانشگاه می‌تواند درآمدهای آتی را افزایش دهد، تصمیم بزرگی به نظر می‌رسد. در این میان می‌توان شکاف درآمد پنج‌سال پس از فارغ‌التحصیلی بین دانش‌آموزانی را که بیشترین و کمترین حقوق را دارند، مورد بررسی قرار داد. برای مثال فارغ‌التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی به‌طور متوسط به ۴۶‌هزار و ۷۰۰ پوند دست پیدا می‌کنند، در حالی ‌که افرادی که رشته آنها اقتصاد بوده، ۴۰هزار پوند به دست می‌آورند. این ارقام دو برابر دستمزد متوسط فارغ‌التحصیلان هنرهای خلاق (۲۰‌هزار و۱۰۰ پوند)، کشاورزی (۲۲‌هزار پوند) و ارتباطات جمعی (۲۲‌هزار و ۳۰۰ پوند) است. البته این شکاف درآمد در برخی موارد بزرگتر می‌شود،‌ زمانی که دانشگاه معتبرتر و نمرات دانشجویان نسبت به یکدیگر متفاوت‌‎تر یا بالاتر باشد. با این وجود یکی از نشریه‌های انگلیسی زبان، فهرستی از پولسازترین مشاغل دنیا را در ‌سال میلادی جدید منتشر کرد که در صدر آن رشته‌های مدیریت، علوم ارتباطات، علوم کامپیوتر، طراحی و گرافیک، مهندسی نفت و مهندسی مکانیک جا خوش کرده‌اند.

رشته‌های پولساز بازار کار ایران

حالا از پردرآمدترین رشته‌های کالج‌های دنیا فاصله می‌گیریم و به پولسازترین رشته‌های دانشگاهی در ایران می‌پردازیم. در این دوره از تاریخ که ما روزگار می‌گذرانیم، پولدارشدن مهم ترین دلیل دانش‌آموزان ایرانی برای رفتن به دانشگاه و انتخاب پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی است. دکتر یا مهندس‌شدن، آرزوی بسیاری از دانش‌آموزان است.رشته های پردرآمد

امروز تنها مهندسی، دکتری و وکالت جزو رشته‌های پردرآمد در ایران به حساب می‌آیند و رشته‌هایی همچون فنی‌ و حرفه‌ای و بیشتر رشته‌های علوم انسانی به فراموشی سپرده شده‌اند که به عقیده جامعه‌شناسان، این نیاز جامعه نیست بلکه اولویت‌هایی است که دولتمردان برای جامعه تعریف کرده‌اند؛ برای مثال اگر دولتمردان به‌ تک‌تک افراد جامعه اهمیت می‌دادند و برای مسائل اجتماعی به دنبال راه‌حل‌های ریشه‌ای بودند، حالا رشته‌ای همچون روانشناسی جزو رشته‌های با اهمیت و باارزش به حساب می‌آمد و رغبت دانش‌آموزان و جوانان برای کشش به سمت این رشته‌ها بیشتر می‌شد.

انتخاب رشته

کامپیوتر: رشته روز و رشته آینده است. روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در زندگی روزانه، اشتغال فارغ‌التحصیلان این رشته را فراهم کرده است که بتوانند در قالب شرکت‌های تولید‌کننده قطعات، شرکت‌های تولیدی و خدماتی، شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزارها و هر شرکتی که نخواهد از این قافله عقب بماند، فعالیت داشته باشند. رشته کامپیوتر دارای دو گرایش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است. فارغ‌التحصیلان گرایش نرم‌افزار در صورتی که از برنامه‌نویسان حرفه‌ای باشند، به دلیل نیاز هر شرکت به این گرایش می‌توانند با درآمد بالا به‌ راحتی جذب بازار کار شوند.

مدیریت: MBA رشته MBA حدود ۱۰‌سال است که در دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شود. این رشته، یکی از پرطرفدارترین و پرسودترین رشته‌های دانشگاهی است که در دوره کارشناسی ارشد، سومین مدرک در مدیریت کسب‌ و‌ کار به حساب می‌آید و به‌ طور کلی برای ایجاد مهارت‌های مختلف مدیریتی در مهندسان رشته‌های مختلف به کار می‌رود. از آنجایی که در تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی نیاز به نیروی دارای مهارت در زمینه مدیریت بازاریابی و مارکتینگ، مدیریت استراتژیک، مدیریت منابع انسانی، تجارت و کارآفرینی احساس‌ می‌شود، این رشته از بازار کار خوبی برخوردار است.

مدیریت بازرگانی گرایش بیمه: فارغ‌التحصیلان این رشته به دلیل داشتن اطلاعات وسیعی در مورد بازرگانی و بازاریابی، روابط انسانی و امور مالی و اقتصادی به‌ خصوص بیمه، می‌توانند به‌ عنوان مدیران اجرایی در شرکت‌های بیمه مشغول به‌ کار شوند.

علوم آزمایشگاهی: شناخت علل ایجاد بیماری‌های مختلف و عوامل ایجاد‌کننده آنها از وظیفه مهم رشته علوم آزمایشگاهی است. رادیولوژی، رشته‌های توانبخشی و… از گرایش‌های این رشته محسوب ‌می‌شود. این رشته از نظر کاربرد و بازارکار، یکی از رشته‌های خوب و البته پردرآمد است. بیشتر فارغ‌التحصیلان این رشته به راحتی می‌توانند وارد بازار کار شوند.

داروسازی: زمینه کاری این افراد شامل ارایه خدمات دارویی، مشاوره دارویی و بررسی روش‌های داروسازی و ضعف‌های احتمالی موجود در رژیم‌های دارودرمانی است. در حال حاضر حدود ۹۷‌درصد داروهای مورد نیاز کشور در کارخانه‌های متعدد داروسازی داخل کشور ساخته می‌شوند که بدون ‌شک متخصصان مورد نیاز در این کارخانه‌ها، فارغ‌التحصیلان این رشته نیز هستند. هم‌اکنون از بین ۹۰‌درصد فارغ‌التحصیلان این رشته، ۸۰‌درصد آنها جذب داروخانه‌ها شده و مابقی در صنایع داروسازی و آرایشی یا در کارهای اجرایی وزارت بهداشت و درمان فعالیت می‌کنند.

دندانپزشکی: با وجود این‌ که افراد بسیاری در این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اند و به مرز اشباع رسیده است اما همچنان در کشورهای جهان سوم نیاز به این رشته احساس می‌شود. پیش‌بینی شده است در ۲۰۳۰ میلادی، بهداشت دهان و دندان مردم به اندازه‌ای خوب خواهد شد که دیگر نیاز به دندانپزشکی عمومی نخواهد بود و فقط به‌ صورت تخصصی، افراد در این حرفه فعالیت می‌کنند‌، اما در حال حاضر، دندانپزشک‌های ما جزو افراد پردرآمد جامعه محسوب می‌شوند. پیش‌بینی شده است که رشته پیراپزشکی تا ‌سال ۲۰۲۲ جزو رشته‌های پردرآمد محسوب شود و رشد ۳۷‌درصدی داشته باشد.

کاردرمانی و فیزیوتراپی: این رشته‌ها جزو رشته‌های پردرآمد ایران ‌هستند که پیش‌بینی شده تا ‌سال ۲۰۲۲ به ترتیب ۲۹ و ۳۶‌درصد رشد داشته باشند؛ به‌ خصوص که آمار سن پیری جامعه متاسفانه بالا رفته است. در حال حاضر فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکز دولتی مانند بیمارستان‌ها، مراکز توانبخشی یا حتی فدراسیون‌های ورزشی فعالیت داشته باشند یا بعد از گذراندن دوران طرح و به‌ دست آوردن ۶‌سال سابقه کار در بیمارستان‌ها و… خود اقدام به تاسیس کلینیک خصوصی فیزیوتراپی کنند.

رشته‌های پزشکی:  فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی اگر فقط کمی صبر داشته باشند و بتوانند در دوران تحصیل مهارت و دانش خود را بالا ببرند، می‌توانند در آینده، پزشکی سرشناس با درآمد بالا باشند. از طرفی این افراد با ادامه تحصیل می‌توانند یکی از رشته‌های پردرآمد پزشکی را انتخاب کنند. یکی از این پردرآمدها، متخصص زیبایی گوش، حلق و بینی و متخصص پوست و مو است که امروز در صدر لیست پردرآمدها قرار گرفته‌اند و دلیل آن نیز گرایش بسیار مردم به زیباتر شدن و زیباتر دیده‌شدن در جامعه است که این رشته را به پول‌سازترین رشته دانشگاهی تبدیل می‌کند.

مهندسی و پزشکی هنوز پولسازند

به این ترتیب هنوز رشته‌های پزشکی و مهندسی جزو پول‌سازترین رشته‌ها محسوب می‌شوند. دانش‌آموزانی که در دبیرستان معدل بالاتری دارند با فکر پوشیدن لباس سفید دکتری و گذاشتن کلاه ایمنی مهندسی، جذب رشته‌های علوم تجربی و ریاضی و فیزیک می‌شوند؛ آنها نیز که انتخابی جز علوم انسانی در رشته‌های نظری برایشان باقی نمی‌ماند، عزم‌شان را برای وکالت جزم می‌کنند. از رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کارودانش نیز در این سال‌ها آن‌‌گونه که باید و شاید استقبال نشده و همچنان رشته‌های نظری، بیشترین حجم داوطلبان کنکور را دارند و از این فارغ‌التحصیلان بهره‌وری نمی‌شود. آنها صندلی‌های دانشگاه را پرمی‌کنند، اما پس از خروج از دانشگاه، دیگر جایی برایشان در نظر گرفته نشده است.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی مشاور گروپ در زمینه مشاوره تحصیلی کنکور

مرکز مشاوره تلفنی و حضوری مشاور گروپ در زمینه های نتایج کنکور زبان ، ثبت نام کنکور زبان ، نتایج کنکور سراسری ، ثبت نام کنکور ، منابع کنکور زبان ، تغییر رشته ، کارنامه اولیه کنکور ، انتخاب رشته زبان ، انتخاب رشته کنکور ، دفترچه کنکور زبان ، دفترچه کنکور ۹۷ ، دفترچه ثبت نام کنکور ، مشاوره درسی ، مشاوره تحصیلی ، ثبت نام بدون کنکور ، ثبت نام بدون کنکور زبان ، ثبت نام بدون کنکور آزاد ، ثبت نام دانشگاه آزاد ، ثبت نام علمی کاربردی ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ، رشته زبان بدون کنکور ، رشته زبان بدون کنکور آزاد ، رشته زبان بدون کنکور سراسری ، تکمیل ظرفیت ، تکمیل ظرفیت سراسری ، برنامه ریزی کنکور زبان آماده ارائه مشاوره تحصیلی به داوطلبان عزیز است.

پردرآمدترین رشته های کاردانش

در این میان، عدم رونق برخی رشته‌های دانشگاهی به عقیده برخی کارشناسان، وضع اقتصادی و نیاز بازار کار است، اما آن‌گونه که مشهود است، وضع اقتصادی و واردات بیش از اندازه در این بخش نیز بی‌تاثیر نبوده، به‌ گونه‌ای که کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی از رونق افتاده‌اند و به همین‌ دلیل فارغ‌التحصیلان فنی‌وحرفه‌ای و کارودانش در کشور ما خریداری ندارند. چه‌بسا اگر رونق به کشور بازمی‌گشت، شاید این رشته‌ها مانند سایر کشورها به رشته‌های باارزش و پردرآمد تبدیل می‌شدند.

بازار چه رشته‌هایی اشباع شده است؟

در ۶۰‌سال گذشته و در طول حیات آموزش عالی، داوطلبان توسعه آموزش عالی را جهت‌دهی می‌کرده‌اند؛ وقتی ۱۰۰ نفر یا ۱۰۰۰ نفر اول کنکور، یک رشته خاص را انتخاب می‌کنند، به‌طور طبیعی یکی از دلایل آن، کشش بازار کار و درآمدزا بودن آن رشته است. حالا در شرایطی هستیم که ۸۰‌درصد جمعیت داوطلبان کشور در ۲۰‌درصد رشته‌ها علاقه‌مند به ادامه تحصیل هستند که در صدر آن پزشکی، رشته‌های مهندسی همچون برق، کامپیوتر، عمران و رشته‌های حقوق و روانشناسی قرار دارد. ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که بازار کار این رشته‌ها، بازار خوب و پرکششی است. برخی رشته‌ها که در گذشته تصور می‌شد بازار کارشان بسیار خوب است، امروز به مرز اشباع رسیده‌اند؛ از جمله حقوق، روانشناسی و برخی رشته‌های مهندسی مانند مهندسی برق، بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که این رشته‌ها را جزو آخرین انتخاب‌هایتان قرار دهید.

تیم مشاوره ، برنامه ریزی و انتخاب رشته مشاور گروپ

مشاوره دهنده تخصصی کنکور

برای تماس با مشاورین ما از تلفن ثابت با شماره  زیر   تماس حاصل فرمایید

9099071613

تماس از 8 صبح تا 10 شب

حتی ایام تعطیل

پر درامد ترین رشته ها در دنیا

بر خلاف ایران که هنوز اشتیاق به تحصیلات دانشگاهی، به بحران کار و کارآفرینی در آن دامن می‌زند، در بسیاری از کشورها تمایل جوانان برای ورود به دانشگاه‌ها رو به کاهش گذاشته است. کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا، انگلستان، هند، چین و کشورهای حوزه نوردیک همگی در سال‌های اخیر با کاهش تعداد دانشجویان در مقاطع مختلف دانشگاهی روبه‌رو شده‌اند. در آمریکا سال‌های متمادی کمپ‌های دانشگاهی شاهد دانشجویانی بودند که روز‌به‌روز بر تعدادشان افزوده می‌شد.

در ‌سال ٢٠١٠ تعداد دانشجویان این کشور به بالاترین میزان خود یعنی ٢١‌میلیون نفر رسید ولی از آن زمان تاکنون هر‌ سال با کاهش روبه‌رو بوده است. در پایان ‌سال ٢٠١٤ میلادی (که جدیدترین آمار دولتی در دست است) تعداد ورودی دانشگاه‌ها در این کشور بیش از ٨٠٠‌هزار نفر کاهش پیدا کرد. در‌ سال ٢٠١٥ میلادی باراک اوباما در یکی از سخنرانی‌های خود گفت: «مدرک دانشگاهی مطمئن‌ترین بلیت برای ورود به طبقه متوسط است.» و حالا دو‌ سال پس از سخنان او ٨٠٠‌هزار جوان، کمتر از گذشته، از این طریق قصد ورود به طبقه متوسط را دارند!

برخی معتقدند جایی برای نگرانی نیست؛ تعداد دانشجویان کم شده، چون اقتصاد رو به بهبود است، یعنی افراد بیشتری وارد بازار کار شده‌اند. تجربه تاریخی در آمریکا نشان می‌دهد هرگاه شرایط اقتصادی بهبود پیدا کرده، جوانان آمریکایی به کار روی آورده‌اند و تحصیل در دانشگاه‌ها با افت مواجه شده است. این در حالی است که فارغ‌التحصیلان کالج (با مدرک لیسانس) تقریبا دو برابر کسانی که با دیپلم وارد بازار کار می‌شوند، حقوق می‌گیرند.»

درهاي بسته زندگی را باز کنید…
✅درهای بسته عبارتند از:
❌نمی توانم این کار را انجام دهم.
❌برای انجام این کار پیر شده ام.
❌مشغله ام خیلی زیاد است.
❌اطلاع کافی در این باره ندارم و مرا جدی نمی گیرند و غیره.

?این موانع دروغین را کنار بگذارید تا به فضیلت و کمال و سرور واقعی برسید.

تلاش خود را چندین برابر کنید و از وقت خود حداکثر استفاده را ببريد
تا زندگی عادی و روزمره خود را دگرگون کنید.

?اگر بخواهید, هر دری را باز خواهید کرد.?
 


رمز موفقیت شروع کردن است…

⚠️موفقیت ها باتصمیم ها شروع می شوند زیرا تا تصمیمی اتخاذ نشود،تغییری در زندگی رخ نمیدهد…

✅تصمیم بگیرید تا آینده ای را خلق کنید که دیگر شباهتی به گذشته ی ناکام شما ندارد
و بدانید که:

فاصله ی رسیدن و نرسیدن فقط یک کلمه ی خواستن است؛

?پس “بخواه”?

کافیست که بخواهید و همراه تیم دانشجویان تهرانی مرکز مشاور گروپ باشید تا به رشته و دانشگاه مورد علاقه ی خود برسید


برايتان بهترين ها را آرزومنديم…


بهترین رشته برای پولدار شدن کدام است؟

اصولا نمی توان گفت که کدام رشته برای پولدار شدن بهترین است چون درآمد بالا به عوامل مختلفی بستگی دارد.

پردرآمدترین رشته های کاردانش کدام است؟

هر کدام از رشته های کاردانش با توجه به توانایی های شما می تواند پولساز باشد.

رشته های آسان و پردرآمد کدامند؟

هر رشته ای می تواند سختی خود را داشته باشد طبیعتا اگه به رشته خود علاقمند باشید می تواند برای شما نسبتا راحت تر باشد.

4/5 - (35 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه رشته های پردرآمد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. کاربر ۶۲۲

  سلام خدمت همگی

  چیزی که من توی این ۳۵ سال عمرم فهمیدم بعنوان کسی ک علوم تجربی دوره دبیرستانم تمام کردم و تا ارشد ژنتیک پیش رفتم متاسفانه و هزااااار متاسفانه و هزاران متاسفانه بر ایران سرزمین دلیران … ما هنوز و هنوزه درمانده ایم … شما یا باید پزشک شوید و یا دندان پزشک یا تخصص های مربوط ب رشته پزشکی کلا یا ول معطلی و بهتره ادامه تحصیل ندی ۰۰۰

  فقط ذلت و بدبختی در پیش داری از نظر شرایط اقتصادی و زندگی سایه پزشک سالاری تا کی بر سر این رشته علوم تجربی لعنتی حاکم هست ؟؟؟؟؟ کاش مثل کشور های دیگ اروپا درامد ها رو متعادل کنند بعد خیلی از پزشک ها دیگ طبابت نمیکنن پزشکی لعنتی یک تجارت نکبتی شده توی این کشور

  خلاصه پزشکی فقط پول سازه

  بقیه رشته ها اگ خواستی بخونی واس دل خودت بخون
  چون قراز نیس ب جایگاهی خودت برسی قرار نیس ب احترام در حد درجه علمیت برسی ن دوست عزیز ب هیچ کدام اینها دست پیدا نمیکنی….

  در پناه حق و سربلندی همه انهایی که سال هاست تلاش علمی داشتند و لایق شرایط امروز این کشور رو ندارن … قطعا ارزش شما بیشتر است

  پاسخ
 2. دنیا

  بنده دکتری معماری هستم بیکارم
  هر رشته ای میرید معماری نرید خیلی دوستانه میگم ایندتون تباه میشه
  این همه هزینه کردم حالا با کلی منت یک ترم درس گرفتم حق التدریس دانشگاه ازاد شدم که درامدی ناچیزداره تازه اونم یک ترم درس میدن 10 ترم نمیدن…….
  پولم ندارم دفتر بزنم باید بشم پا دو تو دفتر مهندسای دیگه که بیشترشون بی سوادن و مدرکشون خیلی از من پایینتره
  همش بهم دستور بدن اخرم نصف اداره کار حقوق میدن اونم با منت
  گول ظاهر قشنگ معماری و بچه های با کلاسشو نخوردید

  پاسخ
 3. نگار

  سلام بچه ها من یه دانش آموز با یه شرایط مبهم هستن جوری که دارم دیگه میمیرم من رشته تجربی هستم و سال دومی هست که قراره کنکور بدم و نخوندم و امیدی به آوردن حتی پرستاری هم ندارم می‌خوام برم یه رشته ای مثله کامپیوتر و اینا اما من چیزی کامپیوتر هم بلد نیستم و اینکه من درسای کامپیوتر رو هم تو هنرستان نخوندم بنظرتون برام توی دانشگاه مشکلی ایجاد میکنه

  پاسخ
 4. ALL

  سلام
  اگه من حسابداری پیام نور بخونم بع شغل میرسم ایا ؟

  پاسخ
 5. ALL

  سلام
  من اگه رشته حسابداری پیام نور بخونم ، به شغلی میرسم ایا؟

  پاسخ
 6. محسن

  باسلام این کامنت رو به عنوان یک برادر دلسوز میزارم من هم کارشناس هوشبری هستم و درآمدم الان که در سال ۱۴۰۱ هستیم در بیمارستان خصوصی ماهی ۷ تومن میدن.تقریبا وضعیت بقیه ی رشته های مهندسی و پیراپزشکی هم همینه و درآمد انچنانی ندارن من پیشنهادم به دوستانی که میخوان انتخاب رشته کنن ۳ چیزه:
  اول اگر شما بدنبال همین درآمدی که گفتم هستید برید و رشته ی حسابداری بخونین چون خود رشتش بسیار راحته و شما زیربار این رشته های طاقت فرسا کمر خم نمی کنید و همچنین بازار کار خیلی خوبی داره اولش بهتون توضیح دادم که متاسفانه به جز چندرشته ی خاص بقیه ی لیسانسه ها درآمدشون یکسانه
  دوم اگر دنبال درآمد بالا هستید فقط سراغ رشته های خوب یعنی پزشکی و دندونپزشکی باشین تا حدودی داروسازی هم خوبه البته اون هم شرایط خاصی میخواد
  سوم اگه به پزشکی و دندانپزشکی علاقه ندارید یا اینکه اصلا از پس این رشته ها برنمیاین برین و یه حرفه و مهارت یاد بگیرین و برای خودتون شروع به کار کنین باور کنین درآمدش از کار کردن توی شرکت ها و سازمان های خصوصی بیشتره.

  پاسخ
 7. سانیا

  سلام. من لیسانس آموزش زبان انگلیسی هستم. به نظر من زبان رو هم جزو رشته های اشباع شده قرار بدید چون بخاطر فارغ التحصیلان دوره های آزاد زبان ، متقاضی کار در این رشته زیاد است ولی درآمدش کاهش یافته. الان در اکثر موسسات هم بیش از نیمی از مدرسین، زبان رو به صورت آزاد یاد گرفتند و با درآمد پایین مشغول به کار هستند. ای کاش دقت بیشتری می کردم رشته دانشگاهیم رو حتما چیز دیگه ای انتخاب می کردم و هم زبان رو بصورت آزاد می خوندم.

  پاسخ
 8. Hasti

  حسابداری چی؟ شغل خوبی هست؟

  پاسخ
 9. reza

  بهترین انتخاب رشته پزشکی هست با مثال داشته باشد
  من پزشک ساده هستم و 50 تومن ویزیت میگیرم حالا اگه در روز 10 تا بیمار توی یک روز ببینم میشه 500 تومن و 13 تومن در ماه البته بگم بیچاره ترین پزشک زیر 30 تومن درآمد نداره و برای پسرها پزشکان در خدمت سربازی پادشاهی میکنن ( اکه خدمت براتون مهمه)
  حال من مهندس معمار یا عمرانم با مدرک دکترا که معادل فوق تخصص پزشکی هست
  اگر اقدام کنم و بعد از کلی هزینه مهر طراحی و نظارت معماری بگیرم در صورتی که مشکلی پیش نیاد و کسی سر پروژه نمیره برجی 5 تومن با کلی دردسر و بدبختی میگیرم و این خجالت آوره بقیه رشته ها هم همینه مثل وکالت و…
  از من به شما گفتن اگه میخایت با درس خوندن پول دربیاریت فقط دندانپزشکی و پزشکی انتخاب کنید یا درس نخونید برید توی بازار که اگه 9 سال به جای درس خوندن پادویی هم بکنید برنده اید.
  این مطلب را نوشتم چون هیچ وقت واقعیت ها گفته نمیشه.

  پاسخ
 10. nafas

  انتخاب و تصمیم گیری اونم واسه یه عمر زندگی خیلی سخته
  کاش به جای این درس های مزخرف و تکراری یکم در مورد انتخاب رشته با بچه ها تو مدارس صحبت میکردن

  پاسخ
 11. ریحانه

  درامد رشته بیوتکنولوژی در بهترین حالت در شرکت دانش بنیان دولتی چطوره؟ جایی شنیدم 5 میلیون اخه واسه همچین رشته سختی که خیلی مهمه و باید خیلیییی جدی گرفته شه پنج تومن؟ دور از ذهنه مگه اینکه ایران خودش نخواد پیشرفت کنه و نخبه ها رو ول کنه ک برن خارج….

  پاسخ
 12. خ

  با سلا کم شنوا هستم و میخام ارشد شرکت کنم اما نمیدونم کدوم رشته بازار کار خوب و درامد زایی خوب داره و چه رشته ای بزنم؟از زیر گروه رشته کامپیوتر کدوم زیر گروه درامد بالایی دارد؟ کارشناسی ادبیات دارم ایا میشه برای حساب داری بخونم خواهشمندم پاسخ دهید

  پاسخ
  1. بهنود

   فقط میدونم برنامه نویسی عالیه

   پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی